Şimdi Ara

İ5 2500K + Anakart Öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar daha önce iki konu ile amd sistem toplıycam diye belirtmiştim ama bundan vazgeçtim ve intel sistem kurucam asus'un oc potansiyelli güzel bir anakartını istiyorum ama öneriye ihtiyacım var.

Sizce hangi anakart olmalı tabi iyide bir ekran kartı lazım. Su soğutma olucak corsairin hazır kitlerini kullanıcam cpu'm için. Ekran kartınıda ilk başta tek 1 2 ay sonra çift kullanıcam anakart önerinzi bunu göz önünde bulundurarak yaparmısınız...

İyi forumlar.

• http://www.teknobiyotik.com/donanim/anakart-mainboard/asrock-fatal1ty-z77-professional-intel-1155-soket-ddr3-usb3-sata3-atx-anakart-ivy-bridge.html
    bu anakrtı tavsiye edrim
    edit:anakart değişikliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Want to -- 26 Nisan 2012; 12:51:49 >
  • CrossfireX 16X destekleyen intel chipset'i hangisi kart olarak ya asus yada msi düşünüyorum. Vatan Bilgisayardan almak zorunda olduğum için bazı nedenlerden dolayı :)

O yüzden aslında asrock muazzam bir kart ama dediğim gibi V.Bilg. almak zorundayım... Gigabyte da olur sadece iki tane XFX HD6870 CrossFireX olarak bağlıycam...
  • 2gb HD7850 al ekran kartını en az. Tabi almadıysan... HD6870 1gb, 2 tane olunca yine sadece 1gb belleği olacağından bazı oyunlarda bellek problemi yaşanabilir ultra ayarlar ve full hd çözünürlüklerde.

x16 x16 çalışan anakart yok Z77 de Türkiye'de şu an. SAna önerdiğim anakart modelini Vatanda da bulabilirsin. MSI Z77A GD65'te alabilirsin.
    Ancak ekran kartını 2gb HD7850 al mutlaka

Not : Kartların x8 x8 olarak çalışması bir CF kurulumunda, x16 x16 olarak çalışmasından %2-3 daha az performans yaratır en fazla. Genelde aynı fps yi verirler.

işlemci olaraksa yeni Ivy Bridge i5 3570k alın i5 2500k yerine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 26 Nisan 2012; 22:11:02 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.