Şimdi Ara

AMD FX 8320 BE Overclock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
123
Cevap
0
Favori
4.888
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

8320 kullanıyorum şuanda Seidon 120 XL ile gayet Stabil ve akıcı 4.5GHZ'de kullanıyorum. Anakartım Gigabyte 990FXA-UD3 İşlemciye 1.425V vererek bu değeri kullanıyorum. Şuan çarpanı arttırıp 4.6 GHZ için stabilite testi yapıyorum. Aranızda aynı anakartı kullanıp da değerlerini paylaşacak veya çıktığı en yüksel stabil hızını paylaşacak veyahut fikir verecek arkadaşlardan cevap bekliyorum.

İyi geceler...
     AMD FX 8320 BE Overclock

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bambiyotik -- 15 Mart 2014; 23:51:08 >

• Bambiyotik kullanıcısına yanıt
    Hocam monıtor nedır acaba 5760x1080 baya yüksek geldide
  • adam bildiğin panaroma fotoğraf çekip koymuş
  • Monitör 3 adet Asus VN247H Eyefinity olarak kullanıyorum.
    Bambiyotik kardeşim bende şuan FX 9370 i 1.356 V ile 4.4 Ghz hızında kullanıyorum :))))
  • ben ne yaptıysam ne kadar voltaj verdiysem 4.1 ghz in üstünde stabilite sağlıyamadım . prime95 de sorun çıkarmıyorsa iyi overclock olmuştur.
  • Şuan 1.475V 4.7GHZ Stabil :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Reanimate

ben ne yaptıysam ne kadar voltaj verdiysem 4.1 ghz in üstünde stabilite sağlıyamadım . prime95 de sorun çıkarmıyorsa iyi overclock olmuştur.

Anakartının marka ve modeli ne kardeşim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bambiyotik

quote:

ben ne yaptıysam ne kadar voltaj verdiysem 4.1 ghz in üstünde stabilite sağlıyamadım . prime95 de sorun çıkarmıyorsa iyi overclock olmuştur.

Anakartının marka ve modeli ne kardeşim ?

MSI 970a 46 anakart sanmıyorum o kadar da etkilediğini.
  • Voltajı kaç veriyosun ?
    Çarpan ilemi OC yapıyorsun yoksa fsp de veriyomusun ?
  • quote:

Voltajı kaç veriyosun ?
    Çarpan ilemi OC yapıyorsun yoksa fsp de veriyomusun ?

1,450 ye kadar çıktım 4.4 ghz de gene aynı sorun 5 ve 6 çekirdek hata veriyor. çarpan ile FSB ile çarpan açıkken fsb ile vermek sağlıklı gelmiyor bana boşuna yük bindiriyoruz anakarta.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Reanimate -- 16 Mart 2014; 1:28:16 >
  • Bazı seriler 4.4 den sonra daha ileri gitmiyormuş. Şansına artık... Dahada zorlamak istemiyorum 1.475V gayet fazla :S
  • ben 4.1 in üstüne hiçbir şekilde çıkamadım işlemci sıcaklığı en fazla 58 derece ama gel görki işlemci takoz.
  • quote:

Şuan 1.475V 4.7GHZ Stabil :)

Ben 9370 e 1.475 V versem 8 Ghz falan olur heralde :)))
  • quote:

Orijinalden alıntı: bilgi_ter

quote:

Ben 9370 e 1.475 V versem 8 Ghz falan olur heralde :)))

Senin 9370 zaten overclocklu 83xx serilerinden biri değil mi :) daha ne kadar oc yapıcaksın zaten sınırda :D
    Sınırda derken şuan 1.356 V Edirne desek , 1.475 V daha Hakkari'ye kadar yolu var :))
    Sende Seidon'un üstüne çaydanlık falan koy , kettle'ın elektrik masrafından tasarruf yaparsın :)))))
  • 55 derece ile çay demlenseydi ne güzel olurdu... 4.4den sonrası hayal dedin bak o da gerçek oldu :D Sonuç olarak 9xxx serisinin tdp değeri bile yüksek :D yane şuan benim işlemci ile aldığım değer seninkinden fazla :D neyse iyi günlerde kullan...
  • quote:

ben 4.1 in üstüne hiçbir şekilde çıkamadım işlemci sıcaklığı en fazla 58 derece ama gel görki işlemci takoz.

İşlemci takoz değil, o anakartla çıkamaman normal.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a7v8x

quote:

ben 4.1 in üstüne hiçbir şekilde çıkamadım işlemci sıcaklığı en fazla 58 derece ama gel görki işlemci takoz.

İşlemci takoz değil, o anakartla çıkamaman normal.

Evet,anakarttan. Galiba bu konuyu Reani ile tartışmıştık sanırım.

• quote:

Prime de 1.475 ile55 derece çıkıyorsa ,bu Seidon'un zaferidir. Hava soğutma ile hayal bu dereceler çünkü..
    İşlemci de güzel çıkmış bu arada. Her 8320 ,4,5 in üzerini göremiyo çünkü.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.