Şimdi Ara

Ivy Bridge Anakartlari Hakkinda

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.205
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ivy bridge guncel anakartlara uyumlu olacak biliyorum(x79, z67 vb) ayrica z77 modelleri gelecek. Peki x79 cipsetinin guncellemesi olup olmayacagi konusunda bir bilgisi olan var mi?

• x79`lar komple baska bir sisteme ait. kisaca uyumli degiller ve olamazlar.

su an mevcut lga 1155 platformunda sadece ve sadece Z68 anakartlar, ivy bridge ile uyumlu olacaklar, performans acisindan yeni cikacak olan anakartlara durumu nasil olacaginida, yeni nesil kartlar cikinca ogrenicegiz.
  • ivy bridge-e cpu'lar simdi x79'larla uyumlu olmayacak mi? LGA 2011 destekleyecekti diye biliyorum ben?? Yada bi'yandan kepler bi'yandan intel derken kafam allak bullak oldu artik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fullflavor1977

x79`lar komple baska bir sisteme ait. kisaca uyumli degiller ve olamazlar.

su an mevcut lga 1155 platformunda sadece ve sadece Z68 anakartlar, ivy bridge ile uyumlu olacaklar, performans acisindan yeni cikacak olan anakartlara durumu nasil olacaginida, yeni nesil kartlar cikinca ogrenicegiz.

sadece senin dediğin z68 çpsetli anakartlarda uyumlu olmuycak eski anakartlarda lga 1155 soket yapısında olucak ve sandy bridge işlemcilerde 1155 soket yapısında suan kullandığımız 6 serisi cipsetli anakartları kullanmak mümkün olucak kullandığınız anakartın üreticisinin bios güncellemesi yayınlaması gerekiyor suan asus ivy bridge uyumlu anakartların listesini yayınlamış durumda ama nasıl bir performans alınacağı belli değil işte haber kaynakalrı

http://donanimhaber.com/asus/NewsDetail.aspx?id=29744

http://www.chip.com.tr/konu/intel-den-buyuk-ivy-bridge-mujdesi_31032.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi seyyah666 -- 13 Şubat 2012; 22:45:08 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Dr.Feelgood

ivy bridge-e cpu'lar simdi x79'larla uyumlu olmayacak mi? LGA 2011 destekleyecekti diye biliyorum ben?? Yada bi'yandan kepler bi'yandan intel derken kafam allak bullak oldu artik.

ivy bridge lga1155 destekleyecek
    ivy bridge-e büyük ihtimal lga2011 destekleyecek
    ivy bridge-e nin durumu daha net değil

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 13 Şubat 2012; 23:29:31 >
  • Ivy Bridge-e de Nisan'da mi cikacak yoksa lga 1155'lerden sonra mi?
  • Valla cok iyi oldu bu haber, ben hep Z68 modelleri destekleyecek diye duymustum.saol.
  • quote:

Ivy Bridge-e de Nisan'da mi cikacak yoksa lga 1155'lerden sonra mi?

Ivy Bridge-e yıl sonuna doğru çıkacak sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

quote:

Ivy Bridge-e de Nisan'da mi cikacak yoksa lga 1155'lerden sonra mi?

Ivy Bridge-e yıl sonuna doğru çıkacak sanırım.

Baah, Nisan'a kadar dayanmak zaten problem. Normal ivy bridge i7'lere donecegim mecburen. Yil sonuna dogru satip gecerim -e versiyonlara. Nasil olsa onlarin cikmasi normal versiyonlarin fiyatlarini etkilemiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Feelgood -- 14 Şubat 2012; 21:48:35 >
  • Kısa sürede 2 kere masraf yapacaksın ama. Şuan kullandığın İşlemci nedir?
  • upgrade yapmayı düşünüyorum imzamdaki sistemde.aklımda 2500k+msi z68gd65g3+2x4gb 1600mhz cl9 alayımmı yoksa ivy bridge beklemek mi daha doğru olur?
  • quote:

Orijinalden alıntı: *Furious*

Kısa sürede 2 kere masraf yapacaksın ama. Şuan kullandığın İşlemci nedir?

2500k. Tabii ki sirf oyun icin kullanmiyorum pc'yi bu arada, akliniza gelebilecek her turlu kullanim mevcut bende. Yoksa Haswell'e kadar belki Haswell dahil mutlu mesut gecinirdik.

Yil sonuna dogru cikacak ivy-e'ler icin cok da buyuk masraf olmaz aslinda ivy bridge'leri satip gececegim. 6 ay civari kullansam normal ivy'yi anakartiyla beraber satinca cok da deger kaybetmez herhalde.

Bu arada dogru kategori ismini kullanmamis olabilirim. Su 3930k'nin Ivy Bridge versiyonunda cikacak modelini gozume kestirdim aslinda. Intel'in sitesinde X79'a ait olmasina ragmen Extreme kategoride yer almiyor. 3930k'nin cikisi q4 11 olduguna gore Ivy'de bunun dengi de yil sonunu bulur muhtemelen. Bilsem ki x79'dan baska cipset gelmeyecek Ivy Bridge'le beraber baska turlu hareket ederim ama ne olacagi belli degil ki.

Sormak istedigim baska birsey daha var; nisanda cikacak ivy bridge'lerin 3930k'dan iyi olma ihtimali var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr.Feelgood -- 15 Şubat 2012; 7:34:23 >

• Bunun cevabını bende çok merak ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: savezz

Bunun cevabını bende çok merak ediyorum.

2 gundur bakiyorum bi'allahin kulu cevap vermedi o soruya
  • quote:

Orijinalden alıntı: gforce2mx

upgrade yapmayı düşünüyorum imzamdaki sistemde.aklımda 2500k+msi z68gd65g3+2x4gb 1600mhz cl9 alayımmı yoksa ivy bridge beklemek mi daha doğru olur?

Al gitsin dostum. Oyun amaçlıysa i7 ivy'lere falan ihtiyaç yok. 2500k'nın yetmediği noktada Sandy-E alır devam edersin.
  • cevaplar için teşekkürler.ivy'nin gecikecek olması kötü olmuş :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: MyCoDeR

Gençler ıvyler 2 ay geç gelicekmiş.
    http://www.pclabs.com.tr/2012/02/16/intel-ivy-bridge-neslini-erteliyor/

Masaüstüler tam zamanında çıkar ama mobil işlemciler geç çıkabilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.