Şimdi Ara

InSomnia: The Ark Dizelpunk RPG. [Kickstarter] Az yakar. ÇIKTI

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
5
Favori
4.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni bir gün, yeni bir kickstarter RPGsi ile karşınızdayım arkadaşlar. Oyunumuz İnsomnia (uykusuzluk). Kıyamet sonrası distopik bir dünyada geçen dizelpunk temalı, taktiksel bir rol yapma oyun. 6 kişilik bir ekibin 3 yıldır üzerinde çalıştıkları bir oyun ve büyük bir kısmı tamamlanmış. Pürüzleri gidermek ve oyunu çıkarabilmek için son düzlükte KS kampanyasına ihtiyaç duymuşlar. Yakın zamanda oyun içi bir demoda yayınlayacaklarmış denemek isteyenler için.

https://www.kickstarter.com/projects/1892480689/insomnia-an-rpg-set-in-a-brutal-dieselpunk-univers

InSomnia: The Ark Dizelpunk RPG. [Kickstarter] Az yakar. ÇIKTI InSomnia: The Ark Dizelpunk RPG. [Kickstarter] Az yakar. ÇIKTI
    InSomnia: The Ark Dizelpunk RPG. [Kickstarter] Az yakar. ÇIKTI InSomnia: The Ark Dizelpunk RPG. [Kickstarter] Az yakar. ÇIKTI

Noma adlı bir uygarlığın çöküşünden kaçanların olduğu bir devasa uzay gemisinde geçiyor oyun. Kendine yeni bir gezegen arayan bu insanlar 400 yıldır uzay boşluğunda dolanıyorlar, insanlığı tekrar hayata döndürme umuduyla. Bizde geminin bir sakini olarak ya Noma uygarlığının izini takip edeceğiz ya da karşı gruplara katıllıp ayaklanacağız.
    Hikayeyi körüne körüne izlediğimiz bir oyun olmayacak, Falloutlar gibi serbestçe gezebileceğiz bütün oyun boyunca. Karakterimiz güçlendikçe ve olayları kendince çözdükçe yeni yetenekler kazanacak. (perkler) Yolumuzda yaptığımız seçimlerin çok büyük etkileri olacak ve bunların bazılarını oyunun sonuna kadar göremeyeceğiz.
    Oyun çıktıktan sonra da destek vermeye ve oyunu geliştirmeye devam edeceklermiş. 2-3 ayda bir yeni hikayelerle çıkacağız karşınıza diyorlar.
    Grafikleri çok iyi geldi gözüme ve bu tarz olayları gördükçe WL2 nin grafikleri de böyle olmalıydı diyorum. Sadece grafik tarzı bile beni bağlamaya yetti.

08/10/2018 Oyunun çıkışı sonrası düzenleme;

-Oyun grafikleri teknolojik olarak çığır açmasada atmosferik olarak uzun zamandır gördüğüm en iyilerden. Mekan tasarımları, ufak detaylar ve tek tek uğraşılmış sahneler sizi içine çekiyor. Seslerinde iyi olmasının rolü çok büyük atmosferde. Her mekan için uğraşıldığını görebiliyoruz. Müzikleri de hoş olmuş ve rahatsız etmeden havaya sokuyor bizi.

-Ana hikaye ve yan hikayeler çok iyi. Oyunun geçtiği evren, olaylar, taraflar hep akıllıca tasarlanıp yazılmış. Askerler asker gibi, siviller sivil gibi davranıyor. Görevler çeşitlilik olarak basit ama detaylı. Gizlice halletmemiz gereken görevler ve konuşarak anlaşma yapmaya çalıştıklarımız favorilerim.

-Başta sınıf seçme olmayacak diyorlardı ama gelmiş çıkışla birlikte. Ufak bonuslar sağlıyor başlangıçta ve eşyalarımız sınıfa göre oluyor. Standart asker, özel harekat, patlayıcı uzmanı, tamirci ve bilim adamı tarzındanlar.

-Gothic oyunlarını hatırlatıyor bana her anıyla. Her düşmanı yenebilecek durumdayız en baştan itibaren ama sabırlı ve akıllı davranarak. Sonuçta tek mermi veya darbe ile iniyoruz uzun bir süre. Zırh ta aynı o oyunlardaki gibi çok büyük öneme sahip. Çok ağır zırhlara karşı zırh delici çözümler lazım. Mermilerin zırhın üzerinde sekmesi izlemek zevkli ama seken sizin merminiz olunca başınız dertte oluyor :)

-Yakın dövüş aynı Gothic gibi kalas ve çok çeşitlilik yok. Ama silahlı çatışmalar eğlenceli, şarjör değiştirme kısmı özellikle çok hayati önem taşıyor. Silahlar değişik ve kullanması tatminkar genel olarak.

-Çıkışı çok problemli ne yazık ki (gene Gothic ler gibi ) optimizasyon çok geniş alanlarda sorunlu. Grafiksel bozulmalar var tek tük de olsa. Tuşları kafamıza göre ayarlayamıyoruz. Envanter ve loot sistemi baya özentisiz. Bazı yerlerde açıklamalar Rusça kalmış durumda. Görevlerde de hatalı olanlar var, özellikle oyun sonu görevler can sıkıyormuş bu konuda.
    Bu hatalar düzelmeyecek hatalar değil, açıkçası çok tecrübesiz bir firmanın ilk oyunu olduğu için ben gözardı etmeyi seçiyorum. Klasikleşmiş RPGlerin çoğu böyle sorunlu çıkışlar yapmışlardır. En yakın örnek olarak New Vegas tam olarak 3 sene sonra stabil oldu çıkışından sonra.

Eski usül RPG sevenler mutlaka göz atsın, takibe alsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi siberarmi -- 8 Ekim 2018; 11:1:35 >

• Oyunun grafikleri benim de hoşuma gitti. Wasteland 2'den daha karanlık bir atmosfere sahip gibi. 25 gün var daha, 150.000$'ı bulur mu acaba merak ettim, 10$ verip alabiirim.
  • 10 dolarlıklar bitmiş :) Ben 15 ten destek çıktım, dediklerinin yarısını bile yapsalar hayli hayli hakkeder bu parayı.
  • Geçen gün benimde dikkatimi çekmişti; güzel bir oyun olacak gibi.
  • Studio MONO
    Jun 26, 2014

I am sure about subtitles on Turkish. The other question if we will be able to make a full voice-overs on Turkish.

Şuan için altyazı yeterli dedim. Ilımlı elemanları seviyorum ya.

15 dolar bağışladık bakalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VII_outLaw -- 27 Haziran 2014; 14:21:41 >
  • 15$'ı ben de şimdi gördüm. Bu haftasonu Steam'den Baldur's Gate II EE alıp, bir de bu oyuna destek çıkacağım sanırım :)

"Survive starvation, extreme weather conditions and injuries directly affecting your character’s well-being."

Bu olay hoşuma gitti. Karakter açlıktan, aşırı hava koşullarından, yaralanmalardan etkilenecekmiş.

"Gameplay time: 15-20 hours main storyline & 20-30 hours of side quests (first season/year). More than 20 FREE chapters are planned after release, with 3-6 hours of gameplay each, to tell the whole tale."

Oyuna bedava hikayeler de ekleyeceklermiş. Yan görevlerle birlikte yaklaşık 60 saatlik oyun olacakmış.

"Embark on non-linear quests and missions -each of them can be solved by using a variety of different (and sometimes unexpected) solutions"

Bence bu bir rpg için olmazsa olmaz bir özellik; lineer olmayan görevler.

• quote:

Orijinalden alıntı: drowen

15$'ı ben de şimdi gördüm. Bu haftasonu Steam'den Baldur's Gate II EE alıp, bir de bu oyuna destek çıkacağım sanırım :)

"Survive starvation, extreme weather conditions and injuries directly affecting your character’s well-being."

Bu olay hoşuma gitti. Karakter açlıktan, aşırı hava koşullarından, yaralanmalardan etkilenecekmiş.

"Gameplay time: 15-20 hours main storyline & 20-30 hours of side quests (first season/year). More than 20 FREE chapters are planned after release, with 3-6 hours of gameplay each, to tell the whole tale."

Oyuna bedava hikayeler de ekleyeceklermiş. Yan görevlerle birlikte yaklaşık 60 saatlik oyun olacakmış.

"Embark on non-linear quests and missions -each of them can be solved by using a variety of different (and sometimes unexpected) solutions"

Bence bu bir rpg için olmazsa olmaz bir özellik; lineer olmayan görevler.

Paraları aynı oyun içinler için sakladık galiba :)

Ayrıca eleman Türkçe altyazı seçeneğini de ekleyecek bu arada.

Studio Mono
    "Thank you! I have placed Turkish language in the summary of the project"

• BG2 EE için iyi bir indirim bekle derim ben hocam, normal versiyonlardan öyle çok "enhaced" bir olayları yok ne yazık ki ve yeni buglarla geliyor. Elinde eski versiyonlar varsa pek bir şey kaçırmıyorsun bence.
    Zoom olayı hoş, yeni gelen hırsız karakter güzel ve Blackpits kısa da olsa eğlence sağlıyor.
  • 10 dolar iyiydi ama :)

15 doları veren foruma giriyor galiba.

Hocam iyi oyunlarda hiç gözünden kaçmıyor.
  • VII_outLaw kullanıcısına yanıt
    Bu aralar BG EE oynuyorum, iyilik meleği partimle yaldır yaldır geziniyorum diyarlarda :) BG II EE almak şart oldu :)

Ekran kartımla hepsini oynayabilmeme rağmen şu 2D RPG'leri sevdiğim kadar 3D RPG'leri sevemedim bir türlü. Bu oyunun 3D grafiklerini görünce işte bu dedim. Pis, paslı, karanlık garfikleri hoşuma gitti.

Ohoo Türkçe altyazı da olacak, daha ne olsun :)
  • DeLakiss kullanıcısına yanıt
    10 dolar veren de girebiliyor ama 15 dolar verene madalya veriyorlar. Madalyasızlar dalga geçelim diye herhalde 10 luk kısım erken kapanlara jest olsun diye sadece.

Uzun zamandır açız RPGlere, KS nin kapısında yatmaya başladım düşenleri kapmak için. Buradan bir kaç kişiye daha ulaştırabilirsem haberi ne mutlu :)
    Çıktığında ne kadar iyi olur ve dediklerini ne kadar yapabilecekler bilinmez ama umut vaad eden bir çalışma şu an için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: drowen

Bu aralar BG EE oynuyorum, iyilik meleği partimle yaldır yaldır geziniyorum diyarlarda :) BG II EE almak şart oldu :)

Ekran kartımla hepsini oynayabilmeme rağmen şu 2D RPG'leri sevdiğim kadar 3D RPG'leri sevemedim bir türlü. Bu oyunun 3D grafiklerini görünce işte bu dedim. Pis, paslı, karanlık garfikleri hoşuma gitti.

Ohoo Türkçe altyazı da olacak, daha ne olsun :)

:)) yolda karşılaşmayalım o zaman bende halen oynuyorum; ultra kötü partimle geçtiğimiz yerlerde hayat belirtisi yok o derece.

Ne İcewind Dale 2 ne de Baldur's Gate 2 daha önce hiç oynamadığım için alacağım zaten. Arada Wasteland 2 de var tam bizim tarz oyun severlere hitap ediyor.
  • KS 'de daha sağlam projeler görmek istiyorum Divinity olsun Wasteland olsun çok hoş oldular. Daha başka oyunların önünü açacaktır bunlar.

15 dolar :)
  • Çok iyi ya, şunların(KS çıkışlı olan RPGlerin) meyvesini yemeğe başlasak artık, buralar postla dolsa.

Hikayeyi şimdi okudum da, basmakalıp bir şey değil güzel kurgulamışlar. Eve gidince daha detaylı bakacam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utku191 -- 27 Haziran 2014; 16:23:17 >
  • utku191 U kullanıcısına yanıt
    Divinity geliyor 30unda, ağustos sonu eylül başı gibi Wasteland 2 sene sonuda Pillars of Eternity. Az kaldı yani :) Arada Shadowrun ve Expedatitons çerezlik iyi oyaladı.
  • utku bak şimdi sayfaya :)

Eleman Türkçeyi de eklemiş.

https://www.kickstarter.com/projects/1892480689/insomnia-an-rpg-set-in-a-brutal-dieselpunk-univers?ref=nav_search

Siber üstad Türkçe'yi de başlıkta belirtte belki birileri görür Merlin'de, BSC'de yayınlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VII_outLaw -- 27 Haziran 2014; 19:37:13 >
  • Cidden yazıyor ya sonunda :) Türkçe çıkacak bir KS projesi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DeLakiss -- 27 Haziran 2014; 21:29:47 >
  • 15 Dolar'da benden.

BG 2 indirime girecekti 6 dolar gibi olacaktı ama Steam seçimlerinde fazla oy alamadı öyle kaldı.
  • Bir sürü güzel kickstar projesi var.Ne zaman çıkacaklar felan filan nasıl takip edeceğiz.Güzel oyunlar gözümüzden kaçmasın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dewilswale

Bir sürü güzel kickstar projesi var.Ne zaman çıkacaklar felan filan nasıl takip edeceğiz.Güzel oyunlar gözümüzden kaçmasın?

Destek olursan sıkı bir takipçisi olursun :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.