N

Teğmen
24 Kasım 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 8 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Arkadaşlar merhaba,
Şu an Amerika'dayım, bir ay içinde dönüyorum. Iphone 5s ve Amazon Fire Phone arasında kaldım. Amazon Fire Phone şu an 189 dolar; Iphone'e göre çok çok daha uygun ve özellikleri hiç fena görünmüyor. Ancak bugün Amazon müşteri servisiyle konuştum, ve uygulama indirirken sorun yaşayabileceğimi söylediler Türkiye için. Nedenini sorduğumda ise Türkiye Cumhuriyeti devletinin yasakladığı uygulamalar varsa kullanamazsınız; mesela Çin'de bu telefonu kullandığınızda şu şu uygulamaları indiremezsiniz çünkü hükümet yasaklı. Ama Türkiye için bir bilgim yok, dedi.

Bu konuda bilgisi olan var mı? Türkiye'de yaşayıp da Fire Phone kullanan birileri (varsa eğer) sorumu cevaplarsa çok sevinirim. Veya başka fikri/önerisi olanlara da açığım.

Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar merhaba. Şu an acil bir durum var cevap verirseniz sevirinim. Windows 7 indirdim ve direkt setuptan kurdum ancak kurulum sırasında yeniden başlatmaların birinde pc kilitlendiği için restartladım manuel olarak ve şu an bilgisayar ani bi hatadan dolayı windows kurulamıyor yeniden başlatın hatası veriyor ve her başlattığımda aynı hata. Elimde bir usb veya cd yok. Bir çözümü var mıdır bu durumun
Herkese merhaba,

Türkiye'den Amerika'ya FedEx ile ikinci el telefon yollanması mümkün müdür? FedEx olması şart değil bu arada, güvendiğiniz başka firma varsa duymak isterim.
herkese merhabalar.

Ağustos'un 5'i için Amerika'ya biletim var. Hollanda aktarmalı. Ama Hollanda'ya aktarma için gittiğimde transit vizeye ihtiyacım olacak mı olmayacak mı bir türlü resmi bir kaynaktan bilgi alamadım.

Arkadaşlarım transit vizeye ihtiyaç olmadığını söylüyor. Aşağıdaki linkte de Transit A vizesinden(?) Türk vatandaşları muaftır yazıyor. Ancak KLM'nin sitesinden kalkış yerini vs yazınca gerekli belgeler kısmında şurası geliyor:

http://i.hizliresim.com/6Y5bYW.png

Uçuşa bir haftadan az kaldı lütfen bi yardım edin.

Teşekkürler
Merhaba arkadaşlar.

Dün Amerikan Konsolosluğunda vize görüşmesine gittim ve olumlu geçti. Pasaportum bir hafta içinde elimde olacakmış. Ama ben kargo takip numarasının görünmesi gereken Başvuru Sahibi Özet Bilgileri kısmına girdiğimde takip numarası göremiyorum. Şu anda Kurye Taşıma Senedi Numarasına ait bir bilgi bulunmuyor, diyor.

Biraz daha beklemem mi lazım takip numarasının çıkması için?
Arkadaşlar merhaba. Laptop indirme yapıyordu o yüzden gece açık bıraktım ama şarja takmayı unutmuşum. Sanırım şarjı tamamen bittikten sonra kapandı. (Bundan emin değilim gerçi çünkü şarj aleti takılı değilken bir süre sonra uyku moduna geçiyor) Sabah şarja takıp power tuşuna basınca sadece başlangıç ekranı (lenovo yazıyor siyah ekranda) geliyor 2-3 saniye karanlık ekran kalıyor sonra tekrar lenovo yazısı geliyor bu boyle devam ediyor hep. sebebi ne olabilir acaba? Laptobum Lenovo Ideapad Z580
Arkadaşlar bir burs programıyla Amerika'ya kabul edildim. Seneye gideceğim bir sorun çıkmazsa. Yalnız tamamlamamı istedikleri bir belge var. Immunization form. Bulaşıcı bir hastalığım olup olmadığına bakacaklar galiba. Yalnız belgeler ingilizce ve ben bunu nerede yaptırabilirim bilmiyorum. Hastane tarafından doldurulması gerekiyor belgenin, anladığım kadarıyla. Kayseri'deyim şu an. Bir fikri olan var mı? Devlet hastanesine gitsem mesela bunu doldurabilecek doktor bulabilir miyim? Haftaya İstanbula gideceğim okullar açılınca ama burdayken halletmek istiyorum.
Arkadaşlar lenovo'nun sitesindeki forum kısmında bir konu açtım bilgisayarımdaki bir konuyla ilgili. Türk bir moderatör vardı, istersen teamviewer şifreni filan ver bi bakayım dedi. Bir sorun çıkmaz değil mi, yani bu program ne kadar güvenlidir?
Merhabalar herkese. Direk konuya gircem. Yanlış anlamaları önlemek adına baştan belirteyim: Erkeğim.

Lise 1 bitince alan seçme olayı oldu. Ben dil okumayı istiyordum ama okuduğum okul müstakbel tıpçılarla dolu olduğu için açılmadı. Ben de okul, hatta şehir değiştirdim bunun için. Neyse, yeni başladığım okulda bi arkadaşım oldu: Ahmet. (temsili isim)

3 yıl boyunca en yakın arkadaşım oldu. Ailemden bile yakın oldu. Hiçkimseye, ama hiçkimseye, anlatmadığım şeyleri ona anlatırdım, tüm zevklerimiz aynıydı. Haftanın 5 günü okul, 2 günü dersane derken zaten hep birlikteydik (benle aynı dersaneye gidebilmek için 1000 lira fazla ödemek zorunda kalmıştı ailesi) ama onun dışında da sürekli yapardık bişeler. Ben de onun en yakın arkadaşıydım tabii ki. Bana onun kadar yakın olan kimse yoktu. Ahmet çok sevimli, sempatik biridir, yani kızların ilgisini çok çeken sürekli çıkma teklifleri alan bi çocuktu. Ve ben bunu hiç bi zaman kıskanmadım. Benim yerim ayrıydı biliyordum çünkü. Zaten ciddi ilişkisi de olmazdı, maksimum 1 ay. Hatta hiç lafı bile açılmamışken birden bire bir gün, ''Hacı, şimdi ben bi kızla sen arasında kalsam emin ol seni seçerim. Kız dediğin gelip geçer ama dost öyle değil'' dedi. Ben de ''Merak etme, zaten ben de asla böyle bi seçim yapmak zorunda bırakmam seni'' dedim. Bu diyaloğun ne kadar ironik olduğunu devamı okuyunca göreceksiniz.

Neyse günler böyle geçip giderken 12 sınıfa başladık. Dersaneye yeni kızlar gelmiş. Bi tanesi çok dikkat çekiciydi. Fiziksel anlamdan yani. Sınıftaki erkeklerin ağzının suyu akmıştı resmen. Ahmet iki gün sonra yanıma geldi. ''Hacı, ben bunu ayarlıycam, görürsün.'' dedi. Yapardı da, çok zorlanmazdı bu konularda. Yaptı da. Bir süre sonra çıkmaya başladılar. Ve bu onun ilk ciddi ilişkisiydi, 8 ay (belki daha fazla) sürdü.

Ama zaman geçtikçe Ahmet değişmeye başladı. Eskisi kadar zaman geçirememeye başladık. Yalnız hissediyordum kendimi. Ki, ondan başka da birsürü arkadşım vardır. Utangacımdır ama asosyal bi tip değilim. Ama canım istemiyordu. İlk kez kıskanmıştım onu, en yakın arkadaşımı, öz abimden daha kardeş hissettiğim kişiyi. Sorun çıkarmadım ama tabi. İlişkileri iyi gidiyodu, benim için de şimdilik sorun yoktu. Ama gel zaman git zaman fark ettim ki yenge hanım hiç de Ahmet'e uygun değil. Çocuğu dışardan nasıl görünür bi hale getirdiğini bilseniz acırsınız. Çektim bigün kenara, ''Olum'', dedim ''hiç düşünüyo musun dışardan insanlar sana ne gözle bakıyo. Kendine çeki düzen ver. ''

Bir şey değişmedi tabi. Hatta zamanla daha da kötüleşti. Kıza fazlasıyla gıcık olmaya, onu ahmet'in yanında gördükçe sinirlenmeye başladım. Bu arada bunlar sürekli ayrılıp barışmaya başladılar. Ve her ayrıldıklarında Ahmet yanıma gelip ''Hacı bu iş bitti, bi daha asla barışmam'' deyip ertesi gün barışıyordu onunla. Bu 4-5 kez olunca dayanamadım. ''Bundan sonra böyle yapıcaksan bana gelip söyleme'' dedim. ''Bana bişe söyleyip ertesi gün tam tersini yapınca kendimi mal gibi hissediyorum''. Tamam dedi. Kıza iyice sinir oluyordum artık. Bunu o da biliyordu. Ahmet'in facebook duvarına bir resim yollamış. ''Seni seviyorum ahmet'' yazan bir kartonu tutuyor, kalp şeklindeki bir kartonu. Ama baya profesyonel bişe hazırlamış filan. Parodisini yapayım dedim. Bi karton kestim, üzerine ''senin aq ahmet'' yazdım. Tam da evin altından koyunlar geçiyordu (bizim ev şehrin biraz dışında). Onlar da arkaplan oldu. Kızdan hemen sonra duvarına yolladım. Ahmet garipsemedi bunu çünkü biz bu tip şeyleri hep yapardık. Kız bana oldukça sinir olmuş tabi. Amacıma ulaşmıştım. Ona kendisini sevmediğimi belli etmiştim. O günden sonra artık aralarındaki bir problem de ben oldum. Neyse.

YGS sonrası 2 günlüğüne Ürgüp'e gittik sınıfça. Bu kız sırf Ahmet için okul değişmiştirdi, bizim okula gelmişti. Ürgüp'te Ahmet ona içki içmemesini, ondan haberi olmadan içki içerse iyi şeyler olmayacağını söylemiş. Kız içki içmiş tabi o gece. Duydum ben de ama hiçbişe demedim. Minibüsteydik, Ahmet inmişti bişe almaya. O kız hemen arkamdaydı ve yanımda başka bi arkadaşım vardı. AHmet için ''buna her şey müstehak a.k'' dedim. İki dakika sonra Ahmet tam minibüse binecekten kız indi ve konuşmaya başladılar. Duyuyordum. Kız kendisine dedim sanmış. bana laf atıyor. Ahmet'in kafası attı. yanıma oturdu. ''Hacı, artık bitiriyorum.'' dedi. Ben de ona bu sefer de aynı şeyi yaparsa arkadaşlığımızı kaybedeceğini söyledim. Tamam dedi, merak etme.

Okula döndük. İki gün sonra, tenefüsteyken Ahmet'le o kız kol kolaydı. Yanımdan geçtiler. Ahmet yüzüme bakmadı. Sonra diğer ders yanıma geldi. Bişe sordu. Direkt küfrettim, kendisinin kişiliksiz olduğunu söyleyip bi daha benimle konuşmamasını söyledim. Ağlamak üzereydim. Daha önce hiç öyle olmamıştım.

3 ay konuşmadık. Sonra ayrıldılar. Annesi beni aradı. Barışmamızı istedi. Ahmet'le barıştık. O defterin tamamen kapandığını söyledi. Ama ben haberi olmadan bir arkadaşla facebookdan yaptığı konuşmayı gördüm. Barışmak istediğini ama beni bir daha kaybedemeyeceğini yazmış. Ben de ona mesaj attım. Barışırsan eğer ben sorun çıkarmam hani aklında bulunsun filan dedim. Barıştılar. Sonra da o mesele bir daha problem olmadı. Zaten yaklaşık 1 sene önce de ayrıldılar.

Ama ben hiçbir zaman ona karşı lisedeki kadar yakın hissedemedim bu olaydan sonra. ZAten üniversite için şehirden ayrılınca (o şehir dışına gitmedi) çok az görüşür olduk. Birkaç çocukla baya iyi arkadaş olmuşlar. Facebookta boy boy resimleri, kardeşimli yorumlar filan... Nasıl ağrıma gitti anlatamam. Dışardan baksalar, çocuklıktan beri yakın arkadaşlar sanırlar. Halbuki bilmiyorlar ki onlar tanışalı bir yıl bile olmamış, paylaştıkları çok az şey var. Bizim yıllarımız birlikte geçmiş.

Şimdi de bir sevgilisi var. Bu da ciddi bi ilişki. O kızın üzerinden bi 6-7 kız daha geçti (1 senede) sonra bu başladı. Ama dediğim gibi bu ciddi. Bu kıza da çok ısınmadım ama ısınsam ne ısınmasam ne. Onu kaybetmiş gibi hissediyorum. Yalnız hissediyorum.

Böyle işte. Onun kadar yakın başka bir arkadaşım olacağını da sanmıyorum. Bu yüzden çok üzülüyorum.
Merhaba arkadaşlar.

Bir hocama mail attım sınav sonucuyla ilgili. Sonra fark ettim ki birkaç gün sonra outlook hesabımdan aynı mail aynı kişiye 20-30 kez yollanmış. Hepsini sildim. Ama ne kadar silsem de hergün iki kez bu maili benim haberim olmadan kendi kendine atıyor.

Sebebi ne olabilir?
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 8 yıl
Mesaj Sayısı: 247
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 357
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 41.850 (Bu ay: 85)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 10 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.