Şimdi Ara

Ziraat emeklileri soyulmuş soğana çevirdi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
506
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1 yıl önce konut kredisi çekmiştik ev alındı para çekildi 1 yıl geçti düzenli olarak ödüyoruz borcumuzu dün mesaj geliyor hayat sigortası poliçeniz bitmiştir yenileyiniz neyse gittik görüşmeye 1200 lira hayat sigortası çıkarıldı ve 1 yıllık! 10 yıl boyunca her yıl ödenecek ve bu artarak devam edecek, ne yapacağımızı şaşırdık bu nasıl bir hukuksuzluktur bunu yapan bir de devlet bankası halkın yanında reklamlarıyla ön plana çıkıyor yazıktır ya 3 kuruş parayla geçinen emeklilerin bu kadar parasına göz konur mu

• Hayat sigortası yaptırmak istemiyorum diye baskı kurabilirsiniz. Allah göstermesin o emekli yakınınız vefat edincede "kredi çektim sigorta yapmamışlar Allah bellalarını versin" diye başlık açarsınız. Sigorta poliçeleri risk ile orantılı olarak artar 35 yaşında 100bin liranın yıllık poliçe bedeli 150 lira tutarken 68 yaşında birinin 300 binlira riski 2500 lira tutabilir ilk sene kredi çekilirken 1 yıllık hayat sigortası için sizden alınan hayat sigortası bedeli şimdi istediklerinden fazla değildir ağlayıp sızlanmak yerine kredi çekmeden önce her şeye he dememe basiretini göstermekten geçiyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ağlayıp sızlanmak değil faunusun içinde uğradığınız haksızlıkları görememekten ötürü sistemi eleştiren birini ağlayıp sızlamakla değerlendirirsiniz bankaların halkın parasını parayla satıyor olması ve bu yetmeyip üzerine borcun vasilere kalmasını kabul etmeyip kendi şirketleri aracılığıyla ordanda vurgun sağlamasını eleştirmek ağlayıp sızlamak değildir sizde basiret gösterin biraz bence ve normalleşmiş şeylerin aslında normal olmadığını anlayın tabi bunun için bir zeka gerekir orta çağda örneğin insan kurban etmenin normal olduğu kabul edilirdi
  • Halkın parasını parayla satan diye başlayan cümleden Sonra finans sektörü ve size tanınan haklar ile ilgili konuşmaya gerek duymuyorum. Kredi çekerken hayat sigortası için kafanıza silahı dayıyan banka memurunu mahkemeye verebilirsiniz delil olarakta yasalar bana hayat sigortasını istediğim yerden yaptırma be hatta yaptırmama hakkı tanımasına rağmen bu firmadan yaptırmış olmam dersiniz. Hayat sigortasını istemiyorsanız mevcut durumda Halen zorla yapmıyorlar onayınız olmadan yapmazlar yapın diye kelime oyunu yapabilirler ama iptal ettirebilirsiniz.

• Evet kanunlarımız tıkır tıkır işliyor ben hiç bir kanunun vatandaşı ekonomik anlamda koruduğuna şahit olmadım evet kanun diyebilir zorunlu değil ama bu uygulanıyor mu buna bakmak lazım iptal ettirme durumu varsa ukalalık yapacağınıza ağlıyor sızlıyor diyeceğinize onu açıklasaydınız belki bu sorunla karşılaşan diğer kişlerde bu yazıyı okuyabilirdi ama bankalar vatandaşa keriz muamelesini kanun açıklarından yararlanarak yapıyor zaten, kanun var evet ama uygulama böyle değil bunu kredi kartı kart ücretleri geri iadesindede gördük tüketiciye iade ettiler ama sonra daha yüklü bir mebla talep ettiler
  • "Ziraat emeklileri soyulmuş soğana çeviriyor"

bende altına imzamı atıyorum.
    Bimer e şikayet etmek lazım.

Sanırım istediğimiz cevap bu şekilde sizi memnun etmek için sizin gibi düşünmemizi istiyorsunuz bir kere olay emekli olayı değil kredi hayat sigortası olayı ama böyle daha dikkat çekici olmuş.Allah o poliçeyi kullanmayı nasip etmesin.

• Ziraatten kredi çekenler emekliler genelde maaşlarını oradan aldıkları için size de Allah emekli olmak nasip etsin
  • Sigorta olayı yaslı insan için aslında gerekli...Allah göstermesin bir vefat halinde devreye girmekte...Sigorta olmazsa banka kredi vermek istemez,verirse faizi yüksek tutar..Vefat halinde bankanın murislere rucu edeceğini sanırım unuttunuz...Ev olduğu için reddi mirasta yapamazsınız...

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.