Şimdi Ara

İlk Muhabbet Kuşumun Yaş, Cinsiyet vb Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.092
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bugün ilk kuşumla tanıştık. Şimdilik sessizce ve korku dolu bakışlarla etrafa bakıyor. 1 hafta alışma süreci geçireceğiz. Kuşu bir tanıdıktan aldım, 1.5 aylık ve dişi olduğunu söyledi. Bir de kafasının arkasında tüysüz bir bölge var. Küçük olduğu için tüy değiştirebileceğini söylediler. Bilen arkadaşlar bu konuda bilgilendirebilir mi?

Ayrıca yaşı ve cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olmak istiyorum. Fotoğraflardan bakıp anlayacak var mı? - - - - - -

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OmerOnur06 -- 27 Aralık 2020; 16:23:29 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Daha çok minik ve ceresi tamamen mor sanki yani erkek olabilir ilerleyen zamanlarda cinsiyeti belli olacaktır. Cere renginden dolayı yavru olduğunu düşünüyorum. Söylendiği aylarda olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sumito S kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim hocam, tüy olmama durumu hakkında bilginiz var mıdır?
  • OmerOnur06 kullanıcısına yanıt
    Tüy dönemine girdiğinde diken şeklinde tüy kapsülleri çıktığında tüyleri yenilenecektir.

• Muhabbet kuşum henüz 1.5 aylık cinsiyetine yardımcı olurmusunuz ?

• Toker14 T kullanıcısına yanıt
    Benimkiyle cere rengi hemen hemen aynı. Ama sanki sizinkinde biraz daha açık renklilik var beyaza doğru dişi olabilir. Tecrübeli arkadaşlar daha detaylı bakacaktır. Kaç gündür sizde? Benimki 1 gün oldu çok yabancılıyor. Ara sıra ötüyor, yem yemesinde sıkıntı yok parmağımı yakınlaştırınca 1 2 sn dokunduruyor sonra kafasını kaçırıp gaga atıyor 😅 daha ileriye gidersem kafesin altına inip köşeye gidiyor. 3 4 gün kendi haline bırakacağım iyice alışsın diye.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Valla ben yeme düştüğü an aldım daha ilk gün alıştı elimize hiç korkmadı sadece ilk gün uçmada sıkıntı çekti çarptı bi kaç kez şimdi maşşallahı var uzaktan çağırdığımda dahi uçup geliyo elime çok akıllı ama bazen böyle çeresi bembeyaz görünüyo bazende mosmor görünüyo kararsız kaldım bende anlıyamadım

Açtığınız konuya yazmıştım bence erkek.

• Peki bazı fotolarda ve bazı yerlerde çeresindeki deliklerin çevresinde beyazlık görünüyor bunun sebebi nedir

Bana beyaz gibi gelmedi açık mor gibi geldi.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.