Şimdi Ara

Xiaomi Redmi Note 7 mi, Samsung Galaxy M20 mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.610
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Cihazım oldukça eskiydi, bir çok müdahale ile ayakta duruyordu ve dün son nefesini verdi.
    Şimdi iki cihaz arasında kaldım, sizce bunlardan hangisini almam daha mantıklı olacaktır?

1- Xiaomi Redmi Note 7 (1.558,00 TL)
    2- Samsung Galaxy M20 (1.358,00 TL)

• Hiç düşünmeden xiaomi al. Donanım olarak samsung dan daha iyi. M20 nin tek avantajı 5000mah batarya olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Redmi Note 7 daha iyi bir seçim olur.

M20 kasası soyuluyor kılıfsız kullanımlarda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mucapoul

Hiç düşünmeden xiaomi al. Donanım olarak samsung dan daha iyi. M20 nin tek avantajı 5000mah batarya olur.
    Evet, bende Xiaomi'de karar kıldım ama bu kez de Resmi İthalatçı Firma Garantili ibaresine takıldım. İnternette okuduğum bir çok yorumda da, bir çok arkadaş bu şekilde mağdur edilmiş ve tüketici hakem heyetinden dahi sonuç alamamışlar. Sanırım sırf bu yüzden M20'ye yöneleceğim. Yorumunuz için ayrıca teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: musti35

Redmi Note 7 daha iyi bir seçim olur.

M20 kasası soyuluyor kılıfsız kullanımlarda.
    Diğer arkadaşa da aynını yazdım. Evet, bende Xiaomi'de karar kıldım ama bu kez de Resmi İthalatçı Firma Garantili ibaresine takıldım. İnternette okuduğum bir çok yorumda da, bir çok arkadaş bu şekilde mağdur edilmiş ve tüketici hakem heyetinden dahi sonuç alamamışlar. Sanırım sırf bu yüzden M20'ye yöneleceğim. Yorumunuz için ayrıca teşekkürler.
  • Xiaomi Türkiye garantili alırsan hiçbir sıkıntı yaşamazsın. İthalat garantili alırsan kendin yaptırmak zorundasın. Türkiye garantili alabilirsin dostum🤙

• Xiaomi'den vazgeçtim. Şikayetvar'dan incelediğimde bir çok cihaz da ciddi problemler yaşandığını görünce biraz gözüm korktu açıkçası. Samsung M20'yi almaya karar verdim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizbay1

Xiaomi'den vazgeçtim. Şikayetvar'dan incelediğimde bir çok cihaz da ciddi problemler yaşandığını görünce biraz gözüm korktu açıkçası. Samsung M20'yi almaya karar verdim.
    bizide bilgilendirirmisin ne gibi yoğun sıkıntılar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • denizbay1 D kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

Fakat 1300 civarı fiyata M20 modelini Samsung garantili alabilecek misiniz?
  • musti35 kullanıcısına yanıt
    M20'yi 1499-1550 lira fiyatlara Samsung Garantili N11 ve Gittigidiyor'da gördüm. Erzincan çarşıda ise 1600'e buldum ama M20 almaktan da vazgeçtim şimdilik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi denizbay1 -- 3 Eylül 2019; 22:45:44 >
  • yksln kullanıcısına yanıt
    Okuduklarım,
    sim kart aktivasyon sorunu,
    şebeke çekmeme,
    güncelleme sonrası kamera açtıktan sonra telefonun donması,
    kendi kendine interneti kapatma ve video kaydında ses kalitesinin çok geriden gelir gibi olması sonucu kötü kayıt yapması,
    1 aylık cihazın hoparlöründen ses gelmemesi,
    arama sırasında ses gitmemesi (bir kaç kişi aynı şikayet konusunu açmış),
    IMEI kaydının silinmesi (bir kaç kişi aynı konuyu açmış),
    arama sırasında karşı taraftan ses gelmemesi (birkaç kişi aynı konuyu açmış),
    cihazın ne 4.5G'ye ve ne de Wifi'ye bağlanmaması,
    en ilginci de 1 aylık cihazın ekranında parmağın sık kullanıldığı noktanın aşınmış olması!
    özellikle ön kameranın çekimi hakkında çok şikayet olması (mat ve kalitesiz bir görüntü olduğu...)
    2 günlük cihazın kendi kendine kapanıp açıldığının fark edilmesi sonucu yenisiyle değiştirilmesi ve ama yenisinin de wifi'ye bağlanmaması, bağlandığı anda ise telefonun kendini restartlaması... (Bu arada telefonun kendiliğinden kapanıp açılması konusunda birden fazla konu açılmış).

Teşekkürler. O zaman telefon işi biraz zor. Diğerleri de almaya değecek cihazlar değil.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yksln

Teşekkürler. O zaman telefon işi biraz zor. Diğerleri de almaya değecek cihazlar değil.
    Rica ederim. Açıkçası ben de bu mağduriyetleri görünce telefondan geri çekildim. Görüntüde çok güzel, üstün özelliklere sahip bir cihaz gibi duruyor fakat sanırım kronik bir kaç sorunu olabilir cihazın. Bu arada ben ekonomik de olması adına son kararımı Samsung Galaxy M10'dan yana kullandım. 1200TL Samsung Türkiye Garantili ve şu ana kadar oldukça memnun kaldım. Şu dönem de bundan daha fazla para vermenin mantıklı olmayacağını düşündüm. Bu da aynı işi görüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: denizbay1

Xiaomi'den vazgeçtim. Şikayetvar'dan incelediğimde bir çok cihaz da ciddi problemler yaşandığını görünce biraz gözüm korktu açıkçası. Samsung M20'yi almaya karar verdim.
    Şikayetlere bakarsak her marka modelin sayısı şikayeti var. Elektronik işi biraz da şans işi.

Aynı yerden 2 arkadaşla aldığımız Samsung Note 4 ü ben 5 yıla yakındır kullanırken diğer arkadaşın arızalı çıktı çok uğraştı iade etti paraı ile İphone almıştı alt modelini.

AMa pil öldü ne alyım diye düşünüyorum. Samsun meneüsüne fln alışığım ama note seri beni aşıyor. Samsung A serisine kadar düştüm. Huawei ile mi modellerine baktım.

Trump seçilirse androidden çıkarırsa huawei elde kalır tek korkum o yoksa harika telefonlar.

A10 20 30 50 valla birini alabilirim ..

• quote:

Orijinalden alıntı: etimonster

Şikayetlere bakarsak her marka modelin sayısı şikayeti var. Elektronik işi biraz da şans işi.

Aynı yerden 2 arkadaşla aldığımız Samsung Note 4 ü ben 5 yıla yakındır kullanırken diğer arkadaşın arızalı çıktı çok uğraştı iade etti paraı ile İphone almıştı alt modelini.

AMa pil öldü ne alyım diye düşünüyorum. Samsun meneüsüne fln alışığım ama note seri beni aşıyor. Samsung A serisine kadar düştüm. Huawei ile mi modellerine baktım.

Trump seçilirse androidden çıkarırsa huawei elde kalır tek korkum o yoksa harika telefonlar.

A10 20 30 50 valla birini alabilirim ..

Alıntıları Göster
    Hocam hiç dert etmeye lüzum yok, ben de aynı süreci yaşadım dün. En sonunda şöyle bir düşünüp daha alt model almaya karar verdim ve mağazaya girip A10 - A20 ve M10'u masaya yanyana koymasını rica edip tek tek inceledim, M10'u alıp çıktım mağazadan. Hepsinden önce M20 alacaktım 1650 lira fakat vazgeçmiştim. Önce A10'da karar kıldım ama M10'da çift kamera olması beni cezbetti. Sonra A20 dikkatimi çekti ama şöyle bir düşününce niye A20'ye daha fazla vereyim ki deyip M10'u aldım ve çıktım. Hiç gerek yok, hepsi hemen hemen aynı işi yapıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-D7B950238

Alabiliyorsanız Xiaomi Mi8 Lite öneririm. Ve diğer bir seçenek Asus Zenfone Max Pro ;https://www.hepsiburada.com/asus-zenfone-max-pro-zb602kl-64-gb-asus-turkiye-garantili-p-HBV00000DTAZO?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.telefon.pla&gclid=EAIaIQobChMIrKCBzIO35AIVxIjVCh0LwwDvEAQYASABEgJ8uvD_BwE
    Teşekkürler ama dün M10 aldım, gayette memnun kaldım. Param da cebimde kaldı açıkçası.

Dostum 2 yıl içinde tekrar kasmalar başlayacak, keşke xiaomi alsaydım dersin ama artık almışsın hayırlı olsun.

• Mucapoul M kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Pek telefonla uzun süre vakit geçiren biri değilim, kullanımı minimuma düşürürüm, idare ederim yani yapacak bir şey yok. Bu işin sonu yok çünkü.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.