Şimdi Ara

1500W Power Supply

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Thermaltake 1500whttp://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2365 power supply alacaktım fakat neredeyse yarı fiyatına başka markalar da var (Xigmatek gibihttp://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=2990) Topladığım sistem Asus anakart i7 950 işlemci 580AMP ve 275 GPU (275 Physx için fakat 460'da alabilirim) Cooler Master V10 CPU&Ram cooler Corsair 120GB SSD şeklinde olacak. Kasa 932 4 tane de fan çalıştırması lazım şu anki minimum power requirement 1000Watt. Sizce Thermaltake mi alsam yoksa yarı fiyatına olan ürünlere de bir göz atsam mı? Yada başka bir marka öneriniz var mı? 1200W düşünmüyorum ki ilerde daha geliştirmem gerektiğinde sıkıntı yaşamayayım

Saygılarımla

• bence 1500w çok abartı.. ancak 4 tane gtx 580 gibi bir sistem için düşünülebilir..
    kaliteli bir 1000w psu ile gtx480-580 sli yapılabiliyor..
    hesaplamayı nereden yaptıysan yanlış yapılmış..

ben thermaltake önermem.. 1000w üzeri ürünleri hem güncel değil hemde fazlasıyla pahalı..
    xigmatek,xilence gibi markalar da bence o kadar üst seviye sistemler için yeterince kaliteli değil..

1000w silverstone önerebilirim.. 80+silver sertifikalı..
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/silverstone-strider-plus-1000w-80plus-silver-guc-kaynagi.html

1500w olanıda var ama 1000w olanın yeterli olacağını düşünüyorum..boşuna daha fazla para vermeyin
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooppss -- 13 Şubat 2011; 20:54:53 >

• pek fazla markanın yok malasef 1500 wattlık modeli şaun için silverstone ,thermaltake, inwin comannder, gibi markaların var

şuan için 1500 watlık belki daha vardır ama akla gelen yok 1200 lükte alsanız işiniz görür derim o kadar gerek yok almışken sağlam marka alın

düşük fiyatlı diye aldığınızda ilerde sorun yaşayabilirsiniz

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&op=Story2&reid=175
  • @ooppss

Hesaplamayı Cooler Master'ın V10 siparişi verirken yan tarafta PSU hesaplaması var sistemini yazıyorsun orda 997Watt çıktı gerekli olan. SSD dışında 3 HDD var Bilgisayarda (gerçi HDD'ler çok bir fark yaratmaz bildiğim kadarı ile) Corsair 12GB Trio Ram. Çok Watt hesaplama bilgim yok o yüzden onu kullandım. İlerde de 2 tane 580AMP SLI yapmayı planlıyorum ve O.C. olucak sistem o yüzden 1500 alayım rahat edeyim dedim.

Herkes Silverstone önermiş bir bildiğiniz vardır onlara bir bakayım.

@babaeski39

Ben zaten ucuza kaçmak niyetinde değilim hatta 725TL'ye alıyordum Thermaltake salı gününe gelecekti fakat dedim ki Thermaltake'e 725 verene kadar belki başka markalarda vardır. Aynı şeyi anakartta da yaptım Asus Rampage III Extreme yerine Asus Rampage III Formula aldım. 1 tane PCI slot eksik ama 200TL daha ucuzdu. Ki zaten 2-3 PCI slot kullanıyorum yada kullanmıyorum en çok 4'e yolum var o yüzden merak ettim aceba 700 yerine 550 falan versem iyi birşey alamaz mıyım diye ki sanırım şunda karar kıldım :http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/silverstone-strider-1500w-80-plus-silver-moduler-guc-kaynagi.html. Şimdi sadece advantage'a taksiti uygun bir yerden almam gerekli =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slyly -- 13 Şubat 2011; 21:05:36 >

• ram hdd vs güç tüketimine etkisi çok az..
    en çok ekran kartı etkiliyor.. 2 tane gtx 580 için kaliteli 1000w yeter..
    silverstone önerilmesinin sebebi Türkiye piyasasında fazla üst seviye ürün olmaması..

eğer 1000w üzeri düşünüyorsan ve bütçe müsaitse ben şu cooler master 1200w öneririm..
    80+gold sertifikalı ve oldukça üst seviye bir ürün..
    bu kadar para vereceksen bari 80+gold sertifikalı olsun..sonrasında "keşke şunu mu alsaydım"
    demeyeceğin bir ürün..
    http://www.teknobiyotik.com/donanim/psu-guc-kaynagi-power-supply/cooler-master-silent-pro-gold-1200w-80-plus-gold-guc-kaynagi.html
    kesinlikle daha fazla para verip te daha düşük verimlilikte ürün alma..parana yazık olur

bu pahalı gelirse de yukarıda yazdığım silverstone 1000w al..
    Türkiye piyasasında başka alternatif ürün arama bence..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ooppss -- 13 Şubat 2011; 21:06:33 >

• @ooppss

Cooler Master kötü demişlerdi o yüzden. Yoksa önerdiğiniz ürün düşündüğüm fiyat dahilinde. O zaman Cooler Master alayım 1200W 80+ Gold. Peki bu PSU ile max kaç kart ve O.C. değerine ulaşabilirim? 1500 almak isteme amacım ilerde 600-700 serisi çıkınca Haziranda onlara terfi edebilirim diyeydi
  • cooler master ın piyasadaki bazı ürünleri çok iyi değil.. o nedenle kötü denmiştir..
    bu ürün ile 3 tane gtx 580 sli yapabilirsin.. ama zaten 3lü sli önereceğim birşey değil..
    overclock ile falan o güç kaynağını zorlaman pek mümkün değil..
    600-700 serisi çıkınca da 2 kart kullanımında sorun çıkarması pek olası değil..
    ancak çok çok fazla güç çeken bir ekran kartı çıkar da 3 tane takıp slı yaparsan belki 1200w a ulaşırsın
  • Tamam yani korkmadan kullan diyorsun. Zaten 1440Watt'a kadar güç üretebilir diyor. O zaman bu CM Gold Plus'dan alayım ben. 1200Watt yeter. O zaman son 3 sorum 1) 1440Watt diyor onu nasıl aktive ediyorsun bir bilgin var mı? Yani bir switch mi var üstünde yoksa otomatik mi yapıyor 2) Arkadaşım demişti ki Thermaltake dışındaki PSU'ların fanları bir müddet sonra ses üretmeye başlıyor bu sorun ile CM'de karşılaşır mıyım? 3) HSBC Advantage'a taksitle satış yapan bir site var mı bildiğin?

Ayrıca yardımlarınız için de hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Slyly -- 13 Şubat 2011; 21:24:46 >
  • 1500 w psu apartmandakı tum pc lerı senın psu calıstırcak heralde bence 1500w psu 3lu sli da yapsan 1000 - 1200w gecmez derimkı sağlam bir 1000 lık psu sana yeter diye düşünüyorum

Cooler Master Silent Pro Gold 1200W Power Supply
  • 1-switch vs olmaz.. o rakam sistem ihtiyaç duyduğunda verebileceği max.güç tür..
    yani sistem 1440Watt ı geçerse akım koruması devreye girer ve psu kendini kapatır..
    onu belirtmiş..
    2-arkadaşın fazla genelleme yapmış..tamam thermaltake iyi markadır ama diğerlerinin tamamının kötü olduğu anlamına gelmez..zaten thermaltake den çok daha üst seviye markalar da var..
    üstelik thermaltake in 1000w üzeri ürünleri güncel değil ve fiyatını haketmiyor..
    psu ses yapmaya başlarsa garantiye gönderirsin
    3-teknobiyotikten başka satan yer varmı bilmiyorum malesef..
    olacağını pek sanmıyorum..çünkü ürün yeni..
    teknobiyotik te akortek gibi bir ithalatçıya ait site olduğu için hemen satabiliyor..
    belki yakında başka yerlerde de satışa girer
  • 3 way slı bile max 800w üstünü geçmezken ne gerek var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.