Şimdi Ara

Profesyonel bir yazılımcının bilmesi gerekenler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
109
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba ben yazılım geliştirmeye hevesli bir üniversite öğrencisiyim hobi olarak öğreniyorum. Şuan da baslangic için en uygun olan dillerden biri olan Python ile devam ediyorum. Bülten kursuna başvurdum şuan Python da ileri seviyeye geldim diyebilirim yaklaşık 4-5 aylık bir süreç sonunda bircok kutuphsneye hakimim. Benim sormak istediğim bir yazılımcı hangi dilleri bilirse daha rahat iş bulur? Daha donanımlı bir yazılımcı olur? Yani pythondan sonra c öğrenip veri yapıları ve algoritmalarda iyice profesyonel olma yolunda gitmek istiyorum. Bunun dışında bir yazılımcı neleri çok iyi yapmali? Sormak istediğim belirli bir alan değil. Yani bana göre her yazılımcı veri tabanina hakim olmali. Nasıl olsa kimse her konuda uzman olamaz ama genel olarak neleri iyi yaoabilmeli?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İngilizce bilecek bir.

Sonra tecrübesi olacak, literatürdeki tüm programlama dillerini sular seller gibi ezberlesen, bir tane bitmiş projen yoksa kimse seni ciddiye almaz.

Neyin ileri seviyesi, google da tensor flow'un yeni versiyonunu mu yazıyorsun. piton işte.

Onu biliyorum bunu biliyorum. Öyle bir dünya yok.

Proje yapacaksın, çalışan ve hatta git hubdan yüklenip test edilen çalıştırılabilen.

Mümkünse, ekiple çalışma için gerekli olan araçları bileceksin, efendim test bileceksin.

Bunları tamını bir projede mesela diyelimki Pyhton DJANGO ile bir web projesi yaptın, atıyorum word press benzeri bir şey meydana getirdin. İş bulabilirsin.

Yoksa seni kimse ciddiye almaz.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.