Şimdi Ara

Prof Tuners | Destek Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
972
Cevap
6
Favori
69.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Prof Tunerları ile ilgili sorularınızı buradan sorabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar,
    Aşağıdaki siteden prof tuner dvbs2 7500 modelini aldım ve memnunum.
    http://shop.prof-tuners.com/index.html
    Garanti işini sorun yapmazsanız alıp kullanabilirsiniz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• ilginc bir link ! SkyStar 2 HD ye cok benzer urunler. Hic duymamistim bu ureticiyi. Acaba guvenilir mi ? Kaliteli midir urunleri ? Ne bileyim, bir sorunla karsilasinca kullanicilarinin olusturdugu yardim alabilecegimiz bir forumu falan var midir ? Varmis forumlari sitesinde bazi ulkelerdeki forumlara ait linkleri gordum ama TR'de yok sanirim forumu. SkyStar bu durumda daha iyidir cunku herhangi bir sorun durumunda hemen her forumda kullanicilarindan yardim bulabilirsiniz !
  • Yol masrafı dahil toplam ne kadar tuttu. Sitesinden baktım, bir çok yazılımla uyumlu görünüyor. Kullanım tecrübelerine göre ne söyleyebilirsin. Tavsiye eder misin?
  • herşey dahil 76 dolar.2 haftadır kullanıyorum bir sorun yok. sigara paketinden küçük, uzaktan kumandası da var.
    garanti problem değilse 200 dolar verip skystar usb dvbs2 almak yerine 76 dolara bunu alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi demobig -- 29 Aralık 2009; 11:08:26 >
  • @demobig

Sağolasın haber verdiğin için....Kartlarda önemli olan çalışacağı program ve windows sürücüsüdür.Gerisi hikaye çünkü bütün kartlar Çin de yapılır ve %99 hepsi aynı kalitededir.

Yani 400-450 TL ye burda dvb-s2 USB kart alanların şu bahsettiğin karta göre tek farkı kişinin yediği kazıkdır :)

yine burda 250 TL ye satılan dvbs usb kartlar bahsettiğin yerde 35 dolar yol masrafını koy 45-50 dolara buraya gelir

neyse kart TR ye kaç günde geliyor?
  • 20 gün kadar sürüyor gelmesi.bu kadar gecikmesinin nedeni yılbaşı nedeniyle hongkong post ta oluşan yoğunluk .

ispanyolca prof 7500 incelemesi

http://www.dvbhispano.com/docman/manuales_y_documentos/index.php

buda ingilizce çevirisi

http://translate.google.com/translate?hl=tr&sl=es&tl=en&u=http%3A%2F%2Fwww.dvbhispano.com%2Findex2.php%3Foption%3Dcom_docman%26gid%3D326%26task%3Ddoc_view%26Itemid%3D1

3 ay kadar önce bilgisayar için hd yayınları alabilen kart aramaya başladım. wintv nova hd almaya karar verdim ama ikinci elde bile bulunmuyordu(belki şimdi vardır).180 lira civarında fiyatı vardı.
    daha sonra bu prof tuner web sitesini buldum bir forum sitesinden.fiyatlara bakınca iyi kazık yiyormuşuz dedim. sonuçta usb olan modeli aldım ve memnunum.
    skystar gibi 50 mb lık kurulum dosyası falan yok.150 kblık sys dosyası,bda driverı ve 2 mb kadar data yayınları için bir programı var hepsi bu :)
    her mesajımda yazdığım gibi...garanti sizin için önemliyse bu kartı almayın yurtiçindeki firmalardan garantili kart alın.

• Arkadaşlar bu kartı kullanan herkes acayip memnun, ben de sipariş verdim bekliyorum.
  • The Internet shop does not work yazıyor. Nasıl alıcaz ki .
  • 10 Şubat-24 Şubat arası kapalı.
  • Bir sorum olacaktı. Cahilliğimi mazur görün. Bu kartı aldığımızda yayınları uydu anteni olmadan mı izleyeceğiz. Yani bütün bu HD kanalları sadece bu kartı alarak mı izleyebiliyoruz. Yayın internet üzerinden mi oluyor? Durum böyle ise bilgisayarın asgari ne gibi özellikleri olması lazım?
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: marem1

Bir sorum olacaktı. Cahilliğimi mazur görün. Bu kartı aldığımızda yayınları uydu anteni olmadan mı izleyeceğiz. Yani bütün bu HD kanalları sadece bu kartı alarak mı izleyebiliyoruz. Yayın internet üzerinden mi oluyor? Durum böyle ise bilgisayarın asgari ne gibi özellikleri olması lazım?
    Teşekkürler.

Hayır çanak anten olmadan olmaz.
  • Bende bu konuda bilgi sahibi olmak istiyorum :(
    Kartı aldık çanak antenimizde var spor kanallarından sky sport için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor. kart veya abonelik gerektiriyormu? tv ye aktarabiliyormuyuz?
    abonelik ise yıllık ne kadar? çok sordum sanırım cevaplar için simdiden teşekkürler....
  • Bu da aynı kartın 40 dolar olanı hemde kargo bedava

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12258

veya daha ucuz olanı bu daha çok benzeriyor

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.28533

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talbus -- 12 Şubat 2010; 17:37:05 >
  • bu siteden alışverişi yaptınız mı

kargo ücreti ne kadar birde ne kadar sürede geliyor acaba
  • keşke link verdiğiniz kart dvbs2 standartını destekliyor olsaydı.
  • Bu tam benim aradığım kartmış yahu. Fiyatıda uygun. Harici olan ile dahili olan arasında fark var mı acaba ? Birde hd kanalları izlerken güçlü cpu gerekiyor mu ? Hd kanallarda ne kadar cpu harcıyor ?
  • dvb s2 kartı bu yolla edinmiş olanlar cevaplarsa mutlu olacağız :
    1- kargo ücreti var mı
    2-kargo ne kadar sürede türkiyede (antalya-elmalı) olur
    3-türkiyede çekim sorunu oluyormu? neden diyorum bi ürünün altındaki yorumlarda yazıyodu ankarada bile 1-2 kanal ancak izlenebilmiş

birde türkiyeden garantili dvbs2 alabileceğim uygun fiyatlı bir site varmı

İyi forumlar
  • İlave olarak bende yukardaki sorularıma cevap arıyorum. Malum bilgisayarda mkv uzantılı yüksek çözünürlüklü hd film izlerken cpu kullanımı nerdeyse %100 'lere kadar çıkıyor ve düşük cpu'larda verimsiz oluyor. Şimdi bu DVB-S2 kartlarda ;
    1-) Hd kanal izlerken cpu kullanımı ne kadar oluyor ?
    2-) Yıllardır progdvb ve SkyStar2 (SS2) kullanan biri olarak şu codec olaylarını hiç sevmemişimdir. Bu kartla hd kanalları izlerken codec problemi oluyor mu ?
  • Hadi arkadaşlar kartı alanlar alacak olanlar nerde ? Bilgilerimizi görüşlerimizi paylaşalım diye var forum ortamları.
  • Merhabalar öncelikle şunu belirtmeliyim Bu kartları fiyatından dolayı (QPSK) DVB-S tipte kart olduğunu sanan arkadaşlar olabilir kimi forumlarda yanlış bilgilendirmeler oluyor.Aşağıda fiyatlarıyla beraber yazdığım Prof Revolution serisi kartların hepsi (8PSK) DVB-S2 kartlardır yani yeni Hd yayın standartına uyumludur . Kargo ücreti yok gümrük yada bandrol ücreti yok Kartların hepsi , Dvb dream ,Alt dvb , Dvbviewer,Prog dvdb gibi yazılımlarla tam uyumludur ve web sitesinde bu konularla ilgili resimli destek mevcuttur. H.264/mpeg4/mpeg2 Hdtv Decoder Desteklidir,DiseqC2 ve Usals uyumludur ve interntten yüksek hızda dosya indirmeyi de desteklemektedir vista yada windows 7 gibi işletim sistemlerinde sıkıntı çıkarmadığını kullananlar belirtmekte . Ben 7301 modelini satın aldım 15 20 gün içinde evinize ptt tarafından getiriliyor.Adres bilgilerinizi yazarken türkçe karakter kullanmayın Prof un kendi satış sitesi 24 şubata kadar kapalı ...
    Prof Revolution DVB-S2 PCI 7301 62 dolar
    Prof Revolution DVB-S2 USB 7500 65 dolar (Usb)
    Prof Revolution DVB-S2 PCI-E 8000 65 dolar (PCI express)

Biliyorsunuz Skystarın USB modeli 440 TL Pci modeli ise 240 TL aradaki uçurumu bize yedirdikleri kazığı dikkatinize sunuyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalamış -- 20 Şubat 2010; 19:16:06 >

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.