Şimdi Ara

PROBLEMLER-NASIL ÇALIŞILIR NE TÜR SORULAR ÇIKAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
10
Cevap
4
Favori
15.326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Öncelikle problem sorularinda cok karmasik iliskiler agi olmadigini bilelim her problem sorusu aslinda basit temeller üzerine oturtulmuştur.Yani her ne kadar uzun sorular olsa da o sorularin adamakilli okuduktan sonra aslinda cok basit bir temel uzerinde oturtuldugunu göreceksiniz fakat soruyu uzun bulup zaman kaybi olmasin diye eksik eksik okursaniz asil o zaman soruyu tekrar okumak zorunda kaldiginiz icin zaman kaybina ugrar ya da soruyu boş birakirsiniz

Konu calismasinda problemler konusu ile ilgili temel soru kaliplari ve çözümleri iyi öğrenilmelidir.Bu kaliplar başka sorular icinde baska bir kurguyla size sorulabilir.

Problemler konusu sinirsizca konu uretilebilecek bir baslik. Farkli hikayelerle karsiniza pek cok soru cikabilir. Ama sunu rahatlikla söyleyebilirim ki : Hikaye ne kadar farkli ve cesitli olursa olsun altinda cok basit ve temel bir ilke vardir.

Simdi problemler ile ilgili ön yargimizi muhtemelen kirdik. Peki calisirken neler yapilmali onlardan bahsedelim.

Oranti,sayi ve kesir problemlerini öğrenmek önceliginiz olsun cunku su siralar osymnin cok sordugu mantik sorulari bu temeller uzerine kurulmus ayrica bunlara oncelik verirseniz diger konu basliklarinin temelinde de bunlar oldugu icin bunlari ogrendikten sonra diger problem basliklari viz gelir tirs gider ama gercekten de bunlara calismis adamlar icin.

Unutmayin sadece çözüm incelenerek bu konuda gelişim yasayamazsiniz soruya kafa yormaniz gerek ilk anda zorluklar yasamaniz gerek. Iyi ve kaliteli sorularla ugrasmak sizi yuzlerce kalip soru cozmekten kurtaracaktir

Peki hangi kaynaklari tavsiye ediyorum?

En basta Apotemi Problemler , bunu bitirdik mi geç babacim Rutin olmayan problemlere. Bu iki kaynagi cozen adamin baska soru bankasu cozmesine gerek yoktur ama bakin soru cozmesine gerek yoktur demiyorum soru bankasi cozmesine gerek yoktur. Bu asamadan sonra kendiniz icin yapabileceginiz en iyi sey matematik denemeleri cozmektir cunku hem sureyi pratiklestirebilirsiniz hem de denemelerdeki problem sorularini baska hicbir yerde bulamazsiniz emin olun

Apotemiden ve biraz da kendimden alintiladim. Umarim yararli olmustur herkese basarilar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yapay Zekanın Yanıtı

Problemler: Nasıl Çalışılır

Problemler, birçok öğrencinin zorlandığı konulardan biridir. Ancak, doğru çalışma teknikleriyle problemleri çözmek daha kolay hale gelebilir. İşte problemleri etkili bir şekilde çalışmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları:

• Problemleri anlamaya çalışın: Problemi okuyun ve anlamaya çalışın. Neyin sorulduğunu ve hangi bilgilerin verildiğini belirleyin. Problemdeki bilinmeyenleri tanımlayın.

• Bir plan yapın: Problemi nasıl çözeceğinize dair bir plan yapın. Hangi formülleri veya yöntemleri kullanacağınızı belirleyin.

• Adım adım çalışın: Problemi küçük adımlara bölün ve her adımı sırayla yapın. Bir adımı tamamlamadan diğerine geçmeyin.

• Formülleri ve kuralları ezberleyin: Matematik problemlerini çözmek için gerekli olan formülleri ve kuralları ezberleyin.

• Alıştırma yapın: Ne kadar çok alıştırma yaparsanız, problemleri çözme konusunda o kadar yetkin hale gelirsiniz. Çeşitli problemler üzerinde pratik yapın.

• Hatalarınızdan öğrenin: Problemleri çözerken hata yapmaktan korkmayın. Hatalarınızdan öğrenin ve bir daha aynı hatayı yapmamaya çalışın.

• Yardım alın: Gerektiğinde öğretmeninizden, arkadaşınızdan veya bir öğretmenden yardım alın. Problemleri çözmede zorlanıyorsanız, yardım istemekten çekinmeyin.

• Sabırlı olun: Problemleri çözmek zaman alır. Sabırlı olun ve pes etmeyin.

Bu ipuçlarını uygulayarak, problemleri daha etkili bir şekilde çalışabilir ve çözme becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Anahtar Kelimeler:

• problemler nasıl çalışılır
    • problemlere nasıl çalışılır
    • tyt problemler nasıl çalışılır
    • problemler nasıl halledilir
    • problem nasıl çalışılır
    • problemler nasıl fullenir
    • problemler
    Yapay Zekanın Yanıtını Genişlet
  • Dostum işçi havuz hız faiz yüzde karisim bunların hiçbirine çalışman gerek yok ha diyeceksiniz bu sene karışım çıktı o da tamamen sayı problemiydi apoteminin sayısal mantık kısmını r.o.p aynı kısmını çözdükten sonra deneme ve sınav ani isi gerisi

• Bence o konular icin formul ve birkac kalip soru bilmek yeterli zaten problemlerin geneli sayi mantigiyla denklem kurmayla arti gerekirseformulle cozulur

• quote:

Orijinalden alıntı: rider_33

Dostum işçi havuz hız faiz yüzde karisim bunların hiçbirine çalışman gerek yok ha diyeceksiniz bu sene karışım çıktı o da tamamen sayı problemiydi apoteminin sayısal mantık kısmını r.o.p aynı kısmını çözdükten sonra deneme ve sınav ani isi gerisi

Hocam kar zarar,alım satım falan çok sıkıcı ya inşallah çıkmaz
  • vikingr kullanıcısına yanıt
    Formülle cözülebilir problem bundan sonra çıkmaz

• Yani muhtemelen oyle ama calismayacak degiliz tabiki

• quote:

Orijinalden alıntı: baris7777

quote:

Dostum işçi havuz hız faiz yüzde karisim bunların hiçbirine çalışman gerek yok ha diyeceksiniz bu sene karışım çıktı o da tamamen sayı problemiydi apoteminin sayısal mantık kısmını r.o.p aynı kısmını çözdükten sonra deneme ve sınav ani isi gerisi

En az bir tane soruyorlar her sene.

• quote:

Orijinalden alıntı: ThePscho

quote:

Orijinalden alıntı: baris7777

quote:

En az bir tane soruyorlar her sene.

Yapma yapmaaaaa,yapma volkaan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baris7777 -- 19 Ağustos 2017; 12:26:56 >

• Ben eşşek gibi soru bankalarındaki problemleri çözdüm. Sınava girdiğimde kitlendim çünkü adamlar düz problem sormuyor. O saçma sapan cümleleri stres altında anlayıp,yorumlayıp sayılara dökmeniz gerekiyor.
    Problem konusunda yapılabilcek en önemli şey KİTAP OKUMAK. Okuduğunu şak diye anlayan adam için hiç problem yok.
    Kitap olarak da Karekök Rutin Olmayan Problemler çözseydim keşke diyorum o kadar s.b yerine

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wia -- 19 Ağustos 2017; 15:23:5 >
  • Wia kullanıcısına yanıt
    Demekki hocam dedigim gibi apotemiden sonra rop ilac gibi

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.