Şimdi Ara

Erkek olup Hemşirelik düşünen var mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
146
Cevap
8
Favori
39.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben mühendislikle hemşirelik arasında kaldım, var mı benim gibi bu ikilemde kalıp hemşirelik düşünen ? Rehber hocasına sorduğumda; eğer kısa yoldan para kazanmak istiyorsan hemşirelik ideal dedi.

***GÜNCELLEME***

Konuyu 2 sene önce yazmışım vay be Konuyu hiç değiştirmeden ekleme yapıyorum, şimdi olsam direk mühendislik yazardım. Keşkemin sebebi bölüm değil, yapamadığım gidemediğim bölümdür. Hayatınız boyunca gidemediğiniz bölüm -mimarlıktır, hemşireliktir, tıptır- aklınızda olur. Neyse;

Hemşirelik bölümünde okuyan bir erkek hemşire adayı olarak tavsiyelerim; öncelikle cinsiyet kavramını kafanızdan silmenizi tavsiye ederim. Hemşirelikte cinsiyet ayrımcılığı yapıldığını görmedim; -şimdilik okulda- hatta hocalar bile bizden oldukça memnunlar. İkincisi, eğer aklınızda kalan bir bölüm varsa onu yazın, ben mühendislik istiyordum olmadı maalesef. Yoksa bölümde bocalarsınız, dersler oldukça ağır. Hemşirelik bölümü kolay değildir. Üçüncüsü forumda arkadaş atama yok atanamadım yazmış ama lise mezunu yani ortaöğretim kpss puanları mezun sayısından dolayı yükselmiş olsa gerek. Şimdilik ben 3-4 senede atamada bir sorun olacağını sanmıyorum. Özet olarak bölümü tavsiye ederim, her meslekte olduğu gibi severek yapabilecekler için...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi unlem -- 14 Temmuz 2014; 6:06:43 >

• aynen aynen bendede aynı sorun var.
    Hayırlısıyla ya;
    Fırat yazılım mühendisliği
    yada
    Hemşirelik arasında kaldım.
  • Başlarda biraz dalga geçerler ama sonra bırakırlar. Bi erkek arkadaşım kazanmıştı hemşirelik onunla önce çok dalga geçmiştik ama sonra yanında birsürü kız olduğunu görünce.... :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • puan düşükse mühendisliği tercih etme bence.. iş bulman zorlaşır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi funky-nd -- 9 Temmuz 2012; 13:27:03 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer Fidanboy

aynen aynen bendede aynı sorun var.
    Hayırlısıyla ya;
    Fırat yazılım mühendisliği
    yada
    Hemşirelik arasında kaldım.

Vaay bizi memlekete bekleriz.geçen yıl girdim.Bilg. müh.2. öğrt geldi.Gitmedim.

hemşirelik yaz bence.
  • beyler hemşirelik değil hemşirlik o mesleğin adını bilin önce
  • quote:

Orijinalden alıntı: ofcx

beyler hemşirelik değil hemşirlik o mesleğin adını bilin önce

Hemşir hemşirelik bölümü okuyup erkek hemşirelere denir .
    Yani bölümün adı hemşirelik ama okuyuca hemşir oluyoruz.

Ayrıca bölüm 4 yıllık mı ?
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ofcx

beyler hemşirelik değil hemşirlik o mesleğin adını bilin önce

Hemşir hemşirelik bölümü okuyup erkek hemşirelere denir .
    Yani bölümün adı hemşirelik ama okuyuca hemşir oluyoruz.

Ayrıca bölüm 4 yıllık mı ?

Evet farklı bakış açısı

Bölüm 4 yıllık.

• 2100'den başladı bizim akraba mezun olur olmaz. Acıbadem'de üstelik.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Uygurca

2100'den başladı bizim akraba mezun olur olmaz. Acıbadem'de üstelik.

Hocam devlete kpss ile mi geçiş yapılıyor ?
  • İyi bir yerde okumayacaksan mühendislik yazmak manasız.
    Elini sallasan mühendise çarpıyor. Hedefin illaki mühendislik değilse yaz git derim.
    Sıradan yerlerde mühendislik okumaktansa hemşirelik, laborantlık, tıbbi dökümantasyon yazar giderim.
    Şuan bir hemşirenin maaşı bir fizyoterapistle, bir psikologla aynı. Daha bunun döner sermayesi var. Atama sıkıntısı yok. Gidip 5 yılımı iş imkanı olmayan bir mühendisliğe vereceğime bu saydığım bölümleri yazarım şahsen.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dKeep

İyi bir yerde okumayacaksan mühendislik yazmak manasız.
    Elini sallasan mühendise çarpıyor. Hedefin illaki mühendislik değilse yaz git derim.
    Sıradan yerlerde mühendislik okumaktansa hemşirelik, laborantlık, tıbbi dökümantasyon yazar giderim.
    Şuan bir hemşirenin maaşı bir fizyoterapistle, bir psikologla aynı. Daha bunun döner sermayesi var. Atama sıkıntısı yok. Gidip 5 yılımı iş imkanı olmayan bir mühendisliğe vereceğime bu saydığım bölümleri yazarım şahsen.

Hocam atamaları nasıl oluyor ? Puanlar nasıl ?
  • Sorusu olan arkadaşlar alıntı yaparak sorabilirler konu altından veya özelden, hemşirelik öğrencisiyim bende hatta daha az önce stajdan geldim.

Soruları kısaca cevaplandırayım.

- Dalga geçme gibi bir olay kesinlikle olmuyor, aksine arkadaşlarım bana özenerek bakıyorlar.
    - Atamalar KPSS ile yapılıyor elbette, 75 üzeri bir puanla istediğiniz bölgeyi yazarak 657'li bir hemşire olabilirsiniz.
    - Maaşlar hastaneye göre değişmekle beraber 2500 TL. (Döner sermayeli.)
    - İş yoğunluğu olarak inanılmaz yoğundur, erkek hemşireler personelden bile daha yoğun tempoyla çalışır, malum sağlık alanındaki erkek çalışan eksikliği ve kadın çalışanların bazı durumlarda midelerinin kalkması iğrenmesi ve gücünün yetmediği durumlarda erkek hemşire atılır ortaya. Hastalardan da oldukça iyi yorumlar aldım şahsım adına :) Erkek çalışanların bayanlara göre elinin daha hafif olduğunu ve daha insani muamele gösterdiğini söylüyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Troponin -- 9 Temmuz 2012; 16:47:27 >

• quote:

Orijinalden alıntı: enivicivotmi

Sorusu olan arkadaşlar alıntı yaparak sorabilirler konu altından veya özelden, hemşirelik öğrencisiyim bende hatta daha az önce stajdan geldim.

Soruları kısaca cevaplandırayım.

- Dalga geçme gibi bir olay kesinlikle olmuyor, aksine arkadaşlarım bana özenerek bakıyorlar.
    - Atamalar KPSS ile yapılıyor elbette, 75 üzeri bir puanla istediğiniz bölgeyi yazarak 657'li bir hemşire olabilirsiniz.
    - Maaşlar hastaneye göre değişmekle beraber 2500 TL. (Döner sermayeli.)
    - İş yoğunluğu olarak inanılmaz yoğundur, erkek hemşireler personelden bile daha yoğun tempoyla çalışır, malum sağlık alanındaki erkek çalışan eksikliği ve kadın çalışanların bazı durumlarda midelerinin kalkması iğrenmesi ve gücünün yetmediği durumlarda erkek hemşire atılır ortaya. Hastalardan da oldukça iyi yorumlar aldım şahsım adına :) Erkek çalışanların bayanlara göre elinin daha hafif olduğunu ve daha insani muamele gösterdiğini söylüyorlar.

Hocam özel üniversitede fiyatlar ne kadar ?

• Yanılmıyorsam 9000TL olması gerekli, fakat ücretsiz olarak da okuyabilirsiniz tek bir şartları var. Diyelim ki 4 yıl okudunuz orada, 4 yıl o üniversitenin hastanesinde çalışmak zorundasınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Troponin -- 9 Temmuz 2012; 16:54:04 >
  • quote:

Yanılmıyorsam 9000TL olması gerekli, fakat ücretsiz olarak da okuyabilirsiniz, fakat tek bir şartları var. Diyelim ki 4 yıl okudunuz orada, 4 yıl o üniversitenin hastanesinde çalışmak zorundasınız.

Hocam 9 Bin TL x 4 = 36 Bin TL yapar. 36 Bin Tl borcumuzu ödemek 18 ay yapar . Ancak 4 Yıl diyorsunuz bir çelişki olmuyor mu ?
  • quote:

quote:

Yanılmıyorsam 9000TL olması gerekli, fakat ücretsiz olarak da okuyabilirsiniz, fakat tek bir şartları var. Diyelim ki 4 yıl okudunuz orada, 4 yıl o üniversitenin hastanesinde çalışmak zorundasınız.

Hocam 9 Bin TL x 4 = 36 Bin TL yapar. 36 Bin Tl borcumuzu ödemek 18 ay yapar . Ancak 4 Yıl diyorsunuz bir çelişki olmuyor mu ?

Borç ödemek gibi bir durum yok. Normal hemşire olarak maaş alarak çalışacaksınız herhangi bir ödeme yapmanız söz konusu değil. Sağlık alanında açık inanılmaz fazla hele erkek personel açığı pik seviyesinde. Bu yüzden özel üniversiteler öğrencilere böyle bir teklif sunup hem öğrenci çekiyorlar hemde hastanelerinde çalışacak yeni elemanlar yetiştiriyorlar. 4 yıldan sonra o hastanede çalışıp çalışmamak sana kalmış.

• quote:

quote:

quote:

Borç ödemek gibi bir durum yok. Normal hemşire olarak maaş alarak çalışacaksınız herhangi bir ödeme yapmanız söz konusu değil. Sağlık alanında açık inanılmaz fazla hele erkek personel açığı pik seviyesinde. Bu yüzden özel üniversiteler öğrencilere böyle bir teklif sunup hem öğrenci çekiyorlar hemde hastanelerinde çalışacak yeni elemanlar yetiştiriyorlar. 4 yıldan sonra o hastanede çalışıp çalışmamak sana kalmış.

Hocam tüm maaaşamı el koyuyorlar yoksa belirli bir kısmına mı ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Maaşa el koymak gibi bir durum yok, senin sadece kendi hastanelerinde çalışmanı istiyor adamlar. Maaş konusunda devlet gibi yüksek değil mesela üst sınıftan bir arkadaşım Medipol'de 1400TL+Lojman şeklinde çalışıyor kendisi erkek, aynı sınıftan bir kız öğrenci ise 1250TL ile başladı göreve.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Maaşa el koymak gibi bir durum yok, senin sadece kendi hastanelerinde çalışmanı istiyor adamlar. Maaş konusunda devlet gibi yüksek değil mesela üst sınıftan bir arkadaşım Medipol'de 1400TL+Lojman şeklinde çalışıyor kendisi erkek, aynı sınıftan bir kız öğrenci ise 1250TL ile başladı göreve.

Anladım hocam çok teşekkür ederim. Ellerine klavyene sağlık . Yeni bir ufuk açtın önümde .

Peki bu şekilde okuyabileceğim üniversiteler hangileridir ?
    Bu şekilde çalışacağımı tercih yaptıktan sonra mı konuşacağım üniversiteyle ?
    Nasıl olacak hocam birazdaha aydınlatırsan çok minnettar kalırım ?

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.