Şimdi Ara

Problem: Viteste ses sorunu

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
714
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2015 model 1.2 DIG-T X-TRONIC (A/T) araca sahibim. Bugün arabamı çalıştırdıktan sonra vitesi P konumundan R konumuna aldığımda ön taraftan kuvvetli bir vurma sesi geldi. 2. kez denediğimde yine aynı ses geldi. Arabayı stop edip tekrar çalıştırmak için frene bastığımda bu sefer vites kolunun altından tık diye ses geldi. Arabayı D konumuna aldığımda herhangi bir sorun yok şu an için ama P konumundayken arabayı çalıştırmak için frene bastığımda vites kolunun altından tık diye ses gelmeye devam ediyor. Sizce sorun ne olabilir?

• araç garantideyken halledin ecu ya da güncellemesi yapıl dı mı bence umarım komple şanjımanı değişttirmezler .ARACIMI sıfır aldığımda orda serviste bekleyen 3 arkadaş vardı üçününde şanjımanını indirmişler kara kara düşünüyorlar.Konfor istemek normaldir ama bu xtronic cvt şanjıman masum değil.garanti yoksa ki var sanırım 30 35 bin civarı masraf

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aracı alalı yaklaşık 4 ay oldu. Herhangi bir güncelleme vs yapıldı mı bilmiyorum. 2015 olduğu için 2018'e kadar garantisi var diye biliyorum. Bu arada aracım benzinli.
  • Lafmacun L kullanıcısına yanıt
    aracınızı servise götürün şanzıman güncellemeleri olabilir otomatiklerin.aracınız 3 yıllık garantisi vadır.Geciktirmeyin şanjımanı dağıtırsınız.

• Ben Çanakkale'de yaşıyorum ve burada servis yok maalesef. Yakın şehirlerden önerebileceğiniz bir servis var mı?
    Cevaplarınız için teşekkür ederim.
    Balıkesir ve Tekirdağ görünüyor servis size yakın mı oralar randevusuz gitmeyin .

• En yakını Balıkesir Edremit. Randevu uyarısı için ayrıca teşekkür ederim. Umarım kötü bir durum yoktur. Bu olay bile beni araçtan soğuttu diyebilirim
    araçtan soğuyacak bir durum yok ben en kötüyü söyledim umarım ecu güncellemesiyle hallolur.Her otomatik araçta olabilir 2014 2015lerde sorunlar vardı 2016 da giderildi denildi ama ben sağlamcı ve garantici olduğum için manuel aldım hem torku daha yüksek hem de daha az yakıyo .Sorunsuz kullanıyorum

hocam naptınız servise gittiniz mi ne dediler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lafmacun

En yakını Balıkesir Edremit. Randevu uyarısı için ayrıca teşekkür ederim. Umarım kötü bir durum yoktur. Bu olay bile beni araçtan soğuttu diyebilirim

Sorununuz çözüldümü

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Merhabalar,,
    Geç geri dönüş için özür dilerim. Qashqai kullanan başka arkadaşlarla görüştüm. Kendileri de ara ara böyle durumlarla karşılaştıklarını ve bunun gayet normal olduğunu söylediler. O yüzden servise gitmedim. O günden bugüne kadar da aynı sorunu yaşamadım.

Lakin yaklaşık 3 hafta önce akü problemi yaşadım ve aracım çalışmadı. Yol yardımını arayıp bilgi verdim ve yaklaşık 30-45 dk içinde çekici geldi ve aracı en yakın servis olan Edremit'e çekti. Akü değişimi ve yazılım güncellemesi yapılıp aracım öyle teslim edildi ve bu işlemden dolayı cebimden 1 kuruş para çıkmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lafmacun

quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Merhabalar,,
    Geç geri dönüş için özür dilerim. Qashqai kullanan başka arkadaşlarla görüştüm. Kendileri de ara ara böyle durumlarla karşılaştıklarını ve bunun gayet normal olduğunu söylediler. O yüzden servise gitmedim. O günden bugüne kadar da aynı sorunu yaşamadım.

Lakin yaklaşık 3 hafta önce akü problemi yaşadım ve aracım çalışmadı. Yol yardımını arayıp bilgi verdim ve yaklaşık 30-45 dk içinde çekici geldi ve aracı en yakın servis olan Edremit'e çekti. Akü değişimi ve yazılım güncellemesi yapılıp aracım öyle teslim edildi ve bu işlemden dolayı cebimden 1 kuruş para çıkmadı.

Geçmiş olsun .Umarım bidaha olmaz

• Geçmiş olsun arkadaşım.
    Kitapçığı okumuşsan; özellikle motor soğukken , park konumundan vitesi değiştirirken aşırı dikkatli olunması gerektiği
    yazılıdır. Kış aylarında özellikle, aracı öçalıştırıp 2dk kadar rölantide bekledikten sonra vites değişimi yaparsan, bu sorunu yaşamazsın. Kazasız belasız inşallah.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.