Şimdi Ara

PROBLEM ÇÖZMEYIN

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
27
Cevap
2
Favori
2.291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Problemler çözmeyin hocalarim öncelik konu eksiklerimiz olmali Problemler bir konu değildir eksikliği de problem çözmemek değildir birisi problem yapamiyorsa
    Islem pratikligi yoktur Carpma Bolme Toplana Cikarma
    Olasilik eksik çıkabilir
    Kombinasyon eksik çıkabilir
    Permütasyon eksik çıkabilir
    Oran Orantı eksik çıkabilir

Problemler gözünüzde büyümesin Siz ayt matematik ve Geometriyi saglama alin Görün bakın sonuclarina.

Bu benim kendi görüşüm bazi arkadaşlarıma da yazdım Sizce dogru mu yanlış mi Herkes TYT matematik ve problemler cozuyor ama bu gerekli degil diye düşünüyorum sizler ne düşünüyorsunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Soruyu çözebilen ama süre sıkıntısı yaşayan bir öğrenci sürekli problem çözmelidir yoksa konulara hakim olsa bile yetiştirmesi zorlaşır. Onun dışında yazdıklarında haklısın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • bu sene +30 dk olmadığı için tyt matematik çalışmaya bile gerek yoktu ayt matematik çalışırken gelişti zaten. ama bu sene pratik çok önemli branş denemeleri çok önemli. problem çözmeyi abartmaya gerek yok ama pratiği korumak için boş zamanlarda çözülebilir

• Pratiği korumak en önemli mesele yoksa abanıpta problemler için kitaplar bitirmek gereksiz aynısı geometri içinde geçerli her gün 2-3 test geometri çözmek sınava kadar zaten sizlere 2-3 kitap bitirtir

• 1 tane fasikülden sonra alan denemeleri ile yıl sonuna kadar form korunmalı bence

her gün çözmek ameleliktir yahu
  • valla 2019 yks için tyt mat özelinde sadece problem ve deneme çözdüm ve 37 net yaptım hız kazandırdı bana
  • Çok güzel konu up
  • Hocam ne olursa olsun bence günlük 10-15 soru çözmekte fayda var hız kazandırıyor en azından

• up asagi yukari ayni düşünüyoruz

• Bende problemler ve oran orantı ya yenı basladım, çoğu kişi cozemıyorum dıye bırakıyor calısmayı ve moral bozuyor, tyt mat herkes 35 üstü yapacak dıye bısey yok geo calıs sos calıs vs.

• başta bir kitaptan (veya fasikül) problem bitirilip seri deneme çözülmeli bence

düzenli problem muhabbeti ancak alan denemesi çözülmediğinde geçerli olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbayediagne10 -- 20 Eylül 2020; 16:6:59 >
  • Herkes öğretmen olmuş öneri veriyor. Problemler işlem mantığına dayanan ve okuma pratiği de gerektiren bir ders. Bu yüzden pratik yapmak gerekli.
  • Elawachi kullanıcısına yanıt
    Hocam zaten fikrinizi belirtin diye konuyu açtım ben doğru söylüyorum diye bir iddiam yok öğretmen de değilim ama hangi öğretmen bir senede 15k matematik sorusu çözmüştür?

• Belakral61 B kullanıcısına yanıt
    Yapamıyor zaten birçoğu. Birine soru götürüyordum adam çözene kadar ben çözüyordum. Birine götürüyordum adam 9 10 lara giriyor problem çözemiyor. Bahsettiğim yaşadığım yerde fen lisesinden sonra en iyi okul. Her sene en azından 3 4 kişi çıkıyor 20k dan.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Einar Solberg kullanıcısına yanıt
    Fen lisesine yakın bir ayarda olan okulda matemagik öğrermenin soruları çözemeyecek kadar aciz olmas yazık . İnsan kendini biraz geliştirir.

• Pkbo daha az olmak şartıyla kişi genellikle her konuyu problemlerde kullanır ki süre için de olumlu etkisi olur düzenli problem çözmenin .Verdiğin örnekteki oran-orantı da problem için temel zaten . Kişi onu bilmeden problem çözemeyeceğine göre bence problem çözmeyin demek yanlış.

• işin uzmanına soralım :
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.