Şimdi Ara

Problem Canavarına Dönüşmek İstiyorum

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
11
Favori
3.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Problem üstatları bana öyle bir kür hazırlayın ki sırasıyla uyguladığımda önüme çıkan çoğu problemi devirebileyim.
    Öyle kaynaklar öyle hocalar önerin ki hiçbir problem benin canımı sıkamasın.Behzat kürünü denedim ama problemleri çözüş stilinden dolayı pek faydalanamadım.Siz üstatlardan çok güzel sıralı kürler bekliyorum.Bana deyin ki bunu bu şekilde yap önüne geleni devireceksin.Bana deyin ki şunu şu sırayla yap hiçbir problem senin canını yakamayacak.
    Sana yemin ediyorum bir maddeyi bile atlamadan yapacağım.Diyebilirsin ki beyninini açman ve ufkunu geliştirmen gerek.
    Peki nasıl üstadım bir yol göster bana ?
    Sizlerden şu işe noktayı koyacak bir tarif istiyorum.Bunlardan birini ne olursa olsun sınava kadar uygulayacağım.
    Kürü gerçekten işe yarayan Üstadı Donanım Haber Problem Üstadı ilan edip çok hoş bir yemeğe çıkaracağım.
    Problem Canavarına Dönüşmek İstiyorum
    https://youtu.be/pD3T7WNsw6k
    Suçunu öfkenle bastırmayı öğrenmişsin. Sana yüzleşmeyi öğreteceğim ve gerçeği kabul etmeyi.
    6 adamla dövüşmeyi biliyorsun. Şimdi 600 adamla ne yapılır onu öğreneceksin.
    Kaybolmayı biliyorsun. Sana gerçekten görünmez olmayı öğreteceğiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ichabod -- 11 Kasım 2018; 19:51:15 >

• her gün düzenli kendi başına problem çözmek. TYT Matematik için ya 1 saatin üzerinde bir zaman vereceksin ya da bazı problemleri yapamayacaksın. kısa sürede yapamayacağın problemler sürekli olacak. (kısa süre= 1 dakika civarı). Çok net bir şekilde yıllarını bu işe vermiş kişiler bile TYT girseler azımsanmayacak bir kısmı 40 yapamaz. Yapılacak şey her gün problem çözmek ve denemelerle pekiştirmek, yanlışlarını boşlarını olabildiğince kendin çözmek. Kendi çözüm yollarını bulmak. En basitinden kendimden örnek vermek gerekirse 3+4+5+6+7 yi sırayla toplamıyorum ben 5.5=25 yapıyorum. veya 7+9+11 i 9.3 ile buluyorum bunu kimseden öğrenmedim. Bunu yapmak ne işe yarıyor dersen sadece bu basit örnekten bile 1 saniye insanın kendisini iyi hissettirir ve kazanılan 1 saniye.. bu çok basit bir örnek. Kendi yöntemlerinizi geliştirin. Yaş sorusuysa hemen verilen isimleri yazarım. Problemde geçen sayısal veriler uzunsa bir yere kısaca not alırım ki sürekli probleme dönüp vakit kaybetmeyeyim. Benim farkımda olmayıp uyguladığım ve kendi kendime öğrendigim bir çok yöntem var. bu yazdıklarım daha çok problemler için geçerli.
    Ben meznum bu yıl 37-0 mat yaptım tytde 3 geo sorusu yetişmedi yetişse yapardım. Neyse mevzuya gelelim. Ben sadece 10. Sınıf yazında güray problemlerin %25ini çözdüm başkada hiçbişi çözmedim ama senin yerinde olsam önce klasik bi şekilde işci havuz yaş vs bi kanaldan izlerdim (teknofemi öneririm ama kolay sorular yok) izlerken her şeyi not alırdım ve yanına güray küçük alırdım bu ikilii 1 ayda bitirirdim ondan sonra ise mesela ocak şubt mart nisan mayıs her ay 1 problem kitabı alır çözerdim.seviyeyi yavaş.yavaş arttrarak en son apotmiye gelirdim. + olarak mesela birey okyanus vb birçok kitabın soru çözümler var aç problem sorularının çözümünü izle başkada ne yapabsilirsin bilmiyorum
  • (Dostlar,Sakın ola bu tyt problemlere hepsi eşsizdir çalışmaya gerek yok yapabilirsen yaparsın vs vs klişe olaylarına girmeyelim çünkü ağlamak için vaktimiz kalmadı)
  • Bu tyt problemlerin hepsi eşsizdir çalışmaya gerek yok yapabilirsen yaparsın vs vs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ichabod kullanıcısına yanıt
    Ben meznum bu yıl 37-0 mat yaptım tytde 3 geo sorusu yetişmedi yetişse yapardım. Neyse mevzuya gelelim. Ben sadece 10. Sınıf yazında güray problemlerin %25ini çözdüm başkada hiçbişi çözmedim ama senin yerinde olsam önce klasik bi şekilde işci havuz yaş vs bi kanaldan izlerdim (teknofemi öneririm ama kolay sorular yok) izlerken her şeyi not alırdım ve yanına güray küçük alırdım bu ikilii 1 ayda bitirirdim ondan sonra ise mesela ocak şubt mart nisan mayıs her ay 1 problem kitabı alır çözerdim.seviyeyi yavaş.yavaş arttrarak en son apotmiye gelirdim. + olarak mesela birey okyanus vb birçok kitabın soru çözümler var aç problem sorularının çözümünü izle başkada ne yapabsilirsin bilmiyorum

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Problem Canavarına Dönüşmek İstiyorum

• drpetrıchor44 D kullanıcısına yanıt
    Tavsiyeniz için teşekkür ederim hocam

• Penanggalan kullanıcısına yanıt
    Hocam matta karekök sb ve fem konu özetliyi problemlere kadar çözdüm problemi sadece 10. Sınıf yazında güraydan baktım gürayda da toplam 30-40soru çözmüşümdür. Benim ilgim vardı matematiğe çok seviyorum ilkokuldan beri seviyodum lisede boşladım hiç çalısmadım yazılılarda 11e kadar en yüksek notum 51di tabi sınavlaı zor bi okuldaydım neyse sonra tekrar baktım dediklerimi yaptım çok eskiden temel sağlam olnca güzelce arttı netler ve 12de denemelerde en cidduye alıp çözdüğüm ders mattı

• Yukarı

• Up up

• her gün düzenli kendi başına problem çözmek. TYT Matematik için ya 1 saatin üzerinde bir zaman vereceksin ya da bazı problemleri yapamayacaksın. kısa sürede yapamayacağın problemler sürekli olacak. (kısa süre= 1 dakika civarı). Çok net bir şekilde yıllarını bu işe vermiş kişiler bile TYT girseler azımsanmayacak bir kısmı 40 yapamaz. Yapılacak şey her gün problem çözmek ve denemelerle pekiştirmek, yanlışlarını boşlarını olabildiğince kendin çözmek. Kendi çözüm yollarını bulmak. En basitinden kendimden örnek vermek gerekirse 3+4+5+6+7 yi sırayla toplamıyorum ben 5.5=25 yapıyorum. veya 7+9+11 i 9.3 ile buluyorum bunu kimseden öğrenmedim. Bunu yapmak ne işe yarıyor dersen sadece bu basit örnekten bile 1 saniye insanın kendisini iyi hissettirir ve kazanılan 1 saniye.. bu çok basit bir örnek. Kendi yöntemlerinizi geliştirin. Yaş sorusuysa hemen verilen isimleri yazarım. Problemde geçen sayısal veriler uzunsa bir yere kısaca not alırım ki sürekli probleme dönüp vakit kaybetmeyeyim. Benim farkımda olmayıp uyguladığım ve kendi kendime öğrendigim bir çok yöntem var. bu yazdıklarım daha çok problemler için geçerli.
  • bende kaf problemler bitti şimdi apotemi problemler çözeceğim daha sonra acil problemler alacağım. Hedef en kötü bir yanlış. Problemler konusunda çok kötüydüm kaf çoğu kişiye bir şey katmamış ama bana bazı çözüm yöntemleri kazandırdı. Ama klasik problemler.
  • İmam Bayıldı kullanıcısına yanıt
    hocam kaf problemleri kaç günde bitirdiniz?
  • beeqee kullanıcısına yanıt
    1-2 hafta vermiştim hocam sadece tyt/ayt çalışmıyorum ondan belki size uzun gözükebilir.
  • coreturk4 C kullanıcısına yanıt
    Öneriniz için çok teşekkürler hocam çok doğru

• İmam Bayıldı kullanıcısına yanıt
    Ben de kaf problemler 1-2 bitirdim ama BR ilk gördüğünde aklına gelen yöntemle çözdüğü için bir mantık oturtamadım.

Apotemi problemler var elimde çözümlü diye almıştım ama meğersem pdf çözümlüymüş takıldığım yerleri okuyarak anlayamadım

• 900 tıklama 3-4 yorum canınız sağolsun forum

• quote:

Orijinalden alıntı: ichabod

900 tıklama 3-4 yorum canınız sağolsun forum
    Hocam bol kitap okuyun paragraf cozun problemler birazda okudugunu anlama

• Temelin yoksa önce gidip bu fasikulu aliyosunhttps://www.kitapisler.com/Yuzde-Yuz-Yayinlari-Oran-Oranti-ve-Problemler-1-Konu-Ozetli-Cozumlu-Kitapcik_25185.html#0
    Bunu sindire sindire cozuyorsun sonra 2. sini aliyosun onu da guzelce bitiriyorsun. Yapamadigin sorulari bos birakip ertesi gun bir daha yapmayi deneyeceksin, yine mi olmadi sonraki gun tekrar deneyeceksin. Yine yapamadiysan birine cozdureceksin ya da cozumu varsa cozumunu inceleyeceksin. Artik o senin icin degerli bir soru oldu arada bir donup tekrar incelemelisin.

Bu ikisini bitirdikten sonra sıradaki silahin bu olacak.https://www.kitapisler.com/Yuzde-Yuz-Yayinlari-OSYM-Tadinda-Tamami-Cozumlu-Guncel-Problemler_44069.html#0
    İcinde 450 civari soru var. Temel problemlerin uzerinde, biraz daha dusundurebiliyor bazilari. O 450 soruyu en gec 25 gunde bitireceksin. Artık %65-70 civarina geldin problemlerde. Her hafta girdigin tyt denemelerinde problemlem sorularinin cogunu yapiyor olacaksin. Yapamadiklarin tabii ki olacak ve biraz da yavas kalacaksin cunku daha ufkunu tam anlamiyla acmadin.
    Artik sonlara geldik simdi dediklerimi yaptiysan devam et, yapmadiysan once dediklerimi yap.

En yakin kirtasiyeye gidip apotemi problemler fasikulunu rica edeceksin. Hemen alip cozmeye baslayacaksin. Artik her bir soruya maksimum 1,5 dakika vererek cozmeye calisacaksin. Suren bitti ve testin yarisi kaldi mi? Birak yarisini da ertesi gun coz. Kendini hizli cozmeye alistir. Zaten burda high level problemlerle bogusacaksin seni inanilmaz gelistirecekler emin ol.
    Apotemiyi de yavas yavas bitirdin mi? Simdi %90 seviyesine geldin artik.
    Sinava tahminimce az bir sure kaldi. Simdi onunde iki secenek var.
    1) Artik problemlerde cok iyi seviyedeyim denemelerde soru kacmiyor gibi baska bisey cozmek istemiyorum diyorsan tamam artik sinavda good luck
    2) Ya benim baska derslerden eksigim kalmadi artik problemlerde de iyi seviyedeyim ama fantezi istiyorum vakit gecsin diye diyorsanhttps://www.kitapisler.com/Acil-Yayinlari-Acil-Matematik-Problemler-Sayisal-Mantik-Konu-Denemeleri_43451.html?search=Acil%20problem#0 bunu alip hallediceksin. Ama burda her soruya verdigin sure 1 dkyi gecmesin

2. secenegi yaptiysan artik %95 seviyesine geldin. Unutma seviyen asla %100 olmayacak. Tyt kitapciginda oyle bir soru gelir ki bu kadar soru gormene ragmen asla fikir yurutemeyebilirsin. O da sans faktoru oluyor iste.

Bu onerdiklerimin yaninda yeni nesil problemler iceren tyt soru bankalarini temizleyebilirsin ama yukardaki sirayi fazla bozmamaya calis.

Asla pes etmeyip yapamadiklarinin ustune gidersen, kendine has cozum teknikleri uretirsen zaten kesin basarili olursun.
    Sinavda da heyecanini iyi kontrol edip sakin kafayla sorulari cozmen gerek, aksi taktirde ustte yaptiklarinin hic bir anlami olmaz, guzelce patlarsin.

Onereceklerim bu kadar, hayatinda basarilar dilerim

• Ben tyt ye yeni başladım önerileri bekliyorum.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.