Şimdi Ara

Probiyotiklerle ilgili bilgisi olanlar rica etsem gelebilir mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • (Vakti olmayanlar ♠️işaretinden okumaya başlayabilir.)

Merhaba yaklaşık 6-7 senedir seboreik egzama hastalığından muzdaripim. Kaç defa doktora gittim ama doğrusu 1 sene kepek diye geçiştirildi daha sonra ki doktorlar ise fazla ilgilenmedi. Ketoral gibi şampuanlar verip gönderdiler, saçımı döküyor deyince ayni yapı da başka şampuan. Bu olaylar 5-6 defa böyle gitti ve çok fazla şey denememe rağmen hiçbiri kalıcı olmadı hatta son 1 aydır saçımı baya kısalttım(kırık ve dökülmeler yüzünden) sonrasında sürekli şampuan + losyon sürdüm kafama ama şu an yine alttan geldiğini hissedebiliyorum.
    Gerçekten sinir bozucu bir şey neden mi? Herkesten daha çok temizliğime ilgi göstermeme rağmen, benim anca yarım kadar ilgi gösteren birisinin o gözle bakması yüzünden(Kuaför olayım facia gibiydi).

Ama artık alternatif tıpta bir şeyler yapmak istiyorum.
    Probiyotiklerle ilgili ülkemizde detaylı bir kaynak olmamasına rağmen bir şeyler bulmaya çalıştım, egzamaya iyi gelen probiyotik çeşitlerini buldum ama maalesef ki ülkemizde piyasası çok az. Probien'i örnek alırsak kapsülünde 5 milyar bakteri var ve kullanmaya başlarsam 2'şer 2'şer kullanacağım. Amazon gibi sitelerde kapsül başına 60 milyar olanlar yaklaşık 20 $(117 Tl) gibi fiyatta. Çok azı Türkiye'ye teslim ediliyor, edilenlerse 10$'dan başlayan kargo ücretiyle. Kargosu bu kadar yüksek olmasa alabilirdim ama bütçem yetmiyor.

♠️ Sona yükleyeceğim fotoğraf egzamaya iyi gelen probiyotik türünün isimleri.
    *Probiyotik almak için yabancı siteleri araştırdım içeriği çok iyi ama Türkiye'ye gelmiyor ya da fazladan ücret istiyorlar.
    *Türkiye'den almayı düşündüğüm(İçeriği az ama kaliteli sanırım) Probien 30 tabletli probiyotiğin kutusu 27 Tl.
    Günde 2 tablet kullansam bir yıllık maliyeti 650 tl yaklaşık (aldığım bakteri sayısı 3.6 trilyon yapar).

Veya yurtdışından alabileceğim içeriği yüksek fiyatı biraz uygun olan bildiğiniz ürün varsa yazabilirseniz sevinirim.
    Veya Türkiye içi kullandığınız güzel ürün varsa araştırmam içim yazabilirseniz sevinirim.

Probiyotiklerle ilgili bilgisi olanlar rica etsem gelebilir mi?

https://i.hizliresim.com/zGQ6Bj.jpg

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Up
  • Hocam ben para verip takviye almanı önermem. Onun yerine Kefirzadem markasının kefirlerini al. viral değil bu yanlış anlaşılmasın. Türkiyede üretilen kefirlerde en çok bakteri bulunan marka.

Lactobacillus içeriği:Yaklaşık 20 Milyar (10,54 log kob/ml)
    Lactococcus içeriği:Yaklaşık 20 Milyar (10,62 log kob/ml)
    Toplam maya:Yaklaşık 20 bin (2,69 log kob/ml)
    Lactobacillus acidophilus içeriği:Yaklaşık 200 Milyon (8,25 log kob/ml)
    Bifidobacterium içeriği:Yaklaşık 20 Milyon (7,78 log kob/ml)

Bunlarda içinde bulunan mikroorganizmalarmış:

actobacillus kefiri
    Lactobacillus kefiranofaciens subsp. kefiranofaciens
    Lactobacillus kefiranofaciens subsp. kefirgranum
    Lactobacillus parakefiri
    Lactobacillus acidophilus
    Lactobacillus casei
    Lactobacillus reuteri
    Lactobacillus bulgaricus
    Lactobacillus helveticus
    Lactobacillus fermentum
    Leuconostoc mesentereoides
    Lactococcus lactis
    Streptococcus thermophilus
    Bifidobacterium bifidum
    Acetobacter pasteurianus
    Kluyveromyces marxianus
    Saccharomyces cerevisiae
    Kluyveromyces lactis

1 Litrelik şişesinin fiyatı Migrosta 10,50 olması lazım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.