Şimdi Ara

Pro Evolution Soccer 2014 (Xbox 360 Ana Konu) (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
0
Favori
16.332
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Plase sut nasil vuruluyor . bilen var mi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vinsenty

Plase sut nasil vuruluyor . bilen var mi

Hizli kosma hangisiyse digeri plase bende alttaki

• quote:

Orijinalden alıntı: team1907

quote:

Orijinalden alıntı: vinsenty

Plase sut nasil vuruluyor . bilen var mi

Hizli kosma hangisiyse digeri plase bende alttaki

hizli kosma bende RT. RT+Sut plase vurus mu ?
  • Oynanış fifa'dan bana göre daha zevkli ama oyunun normal hızı yine ağır, oyun hızını arttırmakta fayda var, fizikler vs çok daha gerçekci.
  • Xbox Live da göremiyorum nerden indiryorsunuz

• Hayır hocam aynı Fifa'daki gibi.RT Sprint ise RB + Şut plase..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kunio Kun

Hayır hocam aynı Fifa'daki gibi.RT Sprint ise RB + Şut plase..

Sana sordugumuzu hatirlamiyorum

• quote:

quote:

Çok konuşma la çömez
  • quote:

quote:

quote:

Çok konuşma la çömez

Basladi yine trolluk yapmaya

• Birçok forum sitesinde birçok pes 14 yorumu okudum. Henüz oyunu denemedim. Yorumlara bakılırsa bu sene de birçok pes oyuncusu tam istediğini alamamış gibi görünüyor. Ben fifa oyuncusuyum son 2 senedir ama burada fifacısın ne işin var gibi tepki almak istemiyorum çok kırıcı olur yorumumu paylaşmak istedim.

Ülkemizde ciddi anlamda bir pes sevgisi var birçok kafede %90 pes oynanıyor hali ile herkes bu oyunu oynamak zorunda hissediyor kendini. Kolay öğrenilebilmesi ve uzaktan baktığında playstation'da filan grafiklerin çok canlı görünmesi de bunun ayrı bir sebebi.( fifa ps de ciddi anlamda kötü )

Ancak futbola sevdalı birisini pes bir süre sonra kesmez. Yaratıcılık ister insan ne bilim doğaçlama ataklar, atmosfer, heyecan.. İşte pesde bunları görmüyorum ben ezbere dayalı bir oyun. Yamularak şut çekmeler afedersiniz mal gibi dönüşler... Futbol sevdalısı biri olarak geçen sene bu dönemler şu fifayı bi indirip deneyeyim ön yargımı kırayım dedim o gün bu gündür pese girmedim bile.. Daha fazla uzatmak istemiyorum lütfen beni yanlış anlamayın sadece durumu izah ediyorum elbette büyük meblalar ile yapılmış bir oyun var ortada mutlaka sevenleri olacaktır mutlaka oynayan kişiler olacak oldukça doğal bir durum herkese iyi oyunlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Xbox One

Bu oyunun en buyuk sorunu atmosferi cok ruhsuz bir oyun spiker zaten mal sesler de gaza getirmiyor en buyuk sorunda orjinallik adamlar hala cogu takim ve oyuncunun lisansini alamiyor birde demo da stat secme ekraninda "Konami stadium" gordum ve bu nedir lan dedim konami gercekten noob ve amator bir firma.

Dostum imzanı ne zaman görsem, yeni nesil bomba gibi geliyor diyorum hep
  • akif2780 A kullanıcısına yanıt
    Hocam sana Ps bölümünde yazdığım mesajı kopyalıyorum.Bu seneki Pes oyununun eski Pes'lerle alakası yok ve eski Pes'ci arkadaşlar bu oyundan pek haz etmeyebilir..Nedenini kendi çapımda açıkladım:

Oyun tek kelime ile ifade edliebilirse Hardcore bir futbol oyunu olmuş.Pes'ci arkadaşların beğenmemesi normal çünkü artık arcade yapıdan yani al iyi bi adamı yardır,bi pas at kaleci ile karşı karşıya kal gibi olaylar tamamen bitmiş nerdeyse.Eskiden Fifa daha derin bir oyundu Pes ise Pick-up and play mantığıyla oynanan ucuz taktiklerle hep aynı gollerin yaşandığı bir oyundu.Şimdi ise Fifa gittikçe bu yöne doğru ilerliyor, Pes ise bu yıl simülasyonvari bi oyun yapmış.Simülasyon diyemiyorum çünkü futbol gibi complex bir oyunun simülasyonu 1'e 1 asla yapılamaz..Oyuncu hakimiyeti, yapabileceklerin ,oyun zenginliği& varyasyon çok çok üst seviyelerde.Futbolcu üzerindeki hakimiyetin hiç olmadığı kadar iyi ve oyuncuların personality'leri de devreye girince büyük zevk veriyor.Gerçekçi insan ve top fiziği var.Oyun çok derin ve bugüne kadarki oyunların hiçbirine benzemiyor.Çevremde benim gibi Fifa'yı gerçekçi olduğu için oynayan ve beğenen arkadaşlarımın birçoğu bu oyunu çok beğendi çünkü hepimizin ortak amaca daha gerçekçi bi oyun oynamak.Pes oynayan arkadaşlarımıdan beğenenler de oldu beğenmeyenler de oldu çünkü bu oyunun önceki Pes lerle alakası yok gerçek futbol gibi düşünüp herşeyi yeniden öğrenmek gerekiyor.Oyun tabiki mükemmel değil eksikleri var,en önemlisi az bir seviyede olsa catch-up bug'ı var.Bunlar umarım full sürümde halledilir..Yeni nesilde Fox Engine'i tamamen kullanan bir Pes oyunu bu çıtayı çok daha yukarıya taşır..

Edit:Plase vuruşlar da biraz yumuşak kalıyor..

• Cevap için teşekkürler hocam.

Öncelikle ben asla ön yargı yapmam bu konuda pc ye çıktığı anda indirir denerim. Çok iyi bir orta noktada buluştuk. Eski pesciler bu oyunu beğenmeyebilir. Benim de sezdiğim kadarıyla pes fifa tarzı bir oyun çıkarttı. E hali ile eski pesciler de bu durumu biraz garip karşıladılar. Ama oynadıkça aşırı beğeneceklerdir eğer dediğiniz gibiyse. Dediğim gibi siz böyle diyince ben de bir an önce denemek istedim her ne kadar fifa 14 şu ana kadar görüp görebileceğim en iyi demoyu sunmuş olsa da demo çıkınca deneyeceğim.
  • Bilgisi olan var mı oyun UK düştü mü demosu ? Hala oynayabilmiş değilim.
  • Bir Fifa hastası olarak son yıllarda Pes'e karşı hep olumsuz düşüncem vardı. Pes 12 ve 13'ü de hiç beğenmemiştim. Bugün Pes 2014'ün demosunu ise kötü olacağını düşünerek, bir nevi öylesine indirdim diyebilirim. Ama açıkçası şaşırdım ve beklediğimden iyi buldum oyunu. Seyircinin oyuna etkisi falan çok iyi olmuş. Kalelerin boyutu ve fileleri gayet iyi gözüküyor(Her zaman Pes'in olumlu yanıdır benim için). En hoşuma giden durum ise ikili mücadelelerde oyuncular çok estetik düşüyor. Pesin en büyük eksilerinden biri şu lisans olayıdır. Fifa gibi lisanslı olsa çoğu lig çok daha iyi olabilirdi.. Açıkçası sevindim Pes'in olumlu işler yapmasına, rekabet her zaman biz oyunculara yarar. Muhtemelen bu oyunuda oynarım bu sene ama benim için yinede bir Fifa değil ve her sene olduğu gibi yine 1.tercihim Fifa olacak..
  • oyunu indirdim..oyun fena değil en azından eski kütüklük gitmiş oyuncular daha estetik ve topla buluştuklarında daha gerçekçi hissi veriyor..lakin oyun fena halde yavaş hatta çok çok çok yavaş..fifaya rakip olabilirmi şuan için değil ama doğru yolda artık..
  • quote:

Hocam sana Ps bölümünde yazdığım mesajı kopyalıyorum.Bu seneki Pes oyununun eski Pes'lerle alakası yok ve eski Pes'ci arkadaşlar bu oyundan pek haz etmeyebilir..Nedenini kendi çapımda açıkladım:

Oyun tek kelime ile ifade edliebilirse Hardcore bir futbol oyunu olmuş.Pes'ci arkadaşların beğenmemesi normal çünkü artık arcade yapıdan yani al iyi bi adamı yardır,bi pas at kaleci ile karşı karşıya kal gibi olaylar tamamen bitmiş nerdeyse.Eskiden Fifa daha derin bir oyundu Pes ise Pick-up and play mantığıyla oynanan ucuz taktiklerle hep aynı gollerin yaşandığı bir oyundu.Şimdi ise Fifa gittikçe bu yöne doğru ilerliyor, Pes ise bu yıl simülasyonvari bi oyun yapmış.Simülasyon diyemiyorum çünkü futbol gibi complex bir oyunun simülasyonu 1'e 1 asla yapılamaz..Oyuncu hakimiyeti, yapabileceklerin ,oyun zenginliği& varyasyon çok çok üst seviyelerde.Futbolcu üzerindeki hakimiyetin hiç olmadığı kadar iyi ve oyuncuların personality'leri de devreye girince büyük zevk veriyor.Gerçekçi insan ve top fiziği var.Oyun çok derin ve bugüne kadarki oyunların hiçbirine benzemiyor.Çevremde benim gibi Fifa'yı gerçekçi olduğu için oynayan ve beğenen arkadaşlarımın birçoğu bu oyunu çok beğendi çünkü hepimizin ortak amaca daha gerçekçi bi oyun oynamak.Pes oynayan arkadaşlarımıdan beğenenler de oldu beğenmeyenler de oldu çünkü bu oyunun önceki Pes lerle alakası yok gerçek futbol gibi düşünüp herşeyi yeniden öğrenmek gerekiyor.Oyun tabiki mükemmel değil eksikleri var,en önemlisi az bir seviyede olsa catch-up bug'ı var.Bunlar umarım full sürümde halledilir..Yeni nesilde Fox Engine'i tamamen kullanan bir Pes oyunu bu çıtayı çok daha yukarıya taşır..

Edit:Plase vuruşlar da biraz yumuşak kalıyor..

Kesinlikle hacı şimdi Fifa'dan çıktım, 4 gol 5 gol falan atıyorum orta-kafa-gol sayesinde ama PES öyle değil. Müthiş bir denge tutturmuşlar. Ne saçma derecede zor ne de abuk subuk şeylerle kolaylaştırılmış bir oyun. Tabi ki eksikleri var özellikle işin savunma kısmı biraz ayar etti beni tabi yapay zeka çok iyi top saklıyor ama gerçek bir oyuncuyla oynayınca nasıl oldugunu daha net soyleyebilecegiz. Simdilik soylenecek tek sey bu kadar büyük ilerlemeyi daha doğrusu sıçramayı bir senede yapabildikleri için Konami'yi tebrik etmek olacaktır. Oyun her oynayisimda beni bir kez daha şaşırtıyor.

• Demo her hesaba geldi mi ?

Maçlar kaç dk ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: lee byung

Demo her hesaba geldi mi ?

Maçlar kaç dk ?

Geldi Çağlarcım, bi bak bakalım. %99.9 beğenmeyeceksin ama, senin yorumları da alalım:)
  • xbox demosu cıktı ben bulamadım arkadaslar livede oynuyor
    siz buldunuz mu
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.