Şimdi Ara

prins dönüşüm kiti hakkında (315. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6.824
Cevap
43
Favori
547.154
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • hayırlı günler prins ile hiç bir sorun yaşamazsız
    tabiki deneyimli prins bayilerini tercih ediniz
    NOT montaj işçiliği çok önenlidir saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: çetinsayotogaz

hayırlı günler prins ile hiç bir sorun yaşamazsız
    tabiki deneyimli prins bayilerini tercih ediniz
    NOT montaj işçiliği çok önenlidir saygılar

Cevabınız için teşekkürler.
    Ankara'da deneyimli bayiler olduğunu duyuyorum.
    Hangisini tercih etmeliyim.
    Dedim ya daha önceden kullandığım lpg de sorunlar için çok gittim geldim.
    Hiç sorun yaşatmayacak bir bayi.
  • Forumlarda Memduh kismi eleştiri var bir de oz bekler olabilir ama emin değilim volvocu mu prins çi mi. Birde arkadaşımın ustası var adam zengin sıfır merco alıp gidip hemen ona prins taktiriyor ahmet usta ihtiyacsa pm meselim tel için.
    Meraklısına sorunum çözülmedi ankara bölge den sinanbey ve montajci eskişehir aşkın otogaz gaz birlikte internet üzerinden yeni ayar yaptılar. Malum sensör alınca ayar yapilmamisti. İşin başında duramadim. Oğlum vardı. Aracı alırken sordum. Ne oldu diye. Eleman püskürtme yi 160 dan 150 ye düşürdü. Ayrıca kafada bağlantı borusunda kelepcede yağlı kir vardı. Ben onada bakın montaj sıkıntısı olmasın dedim aracı alırken onu da sordum kirli lpg almissin kiri tahliye(!) Etmiş sistemi temizledik dedi. 1 . böyle tahliye olmaz bence çünkü kapalı sistem olmalı yoksa güvenlik valfi vs çalışamaz. 2.benzinde giderim ama dandik ve sırf ucuz diye almam aracı arasıra benzin de kullanmış oluyorum. Bana desinler ki lpg sorunsuz ama aracın şurası sorunlu desinler yeter. Ben iddia ediyorum sorun muhtemelen elektronik gaz kelebeği veya buna bağlı bir arıza hız sabitleyici yada debriyaj vs çıkacak. Geçen gün prins e tekrar ağır oldu bu 3. Bildirimim. Mesaj gönderdim netten şimdi lik arayan olmadı mailler de birazdan inceleyecegim. Mesajı isteyene pm lerim burada yapmayacağım. Zira burada yazan Ustalara saygım var. Olay usta değil müşteri hizmetleri odaklı ama olsun neticede canla başla yaziyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• prins ustalarım;

lpg filtresinin ne zaman değiştiğini, diyelimki hatırlamıyoruz,

filtre dolduğunda kendini nasıl belli eder tuketimde performansta vs bir belirti verir mi?
  • 1.2 Tsi CJZA için montajınız var mı Direct Liqui Max sisteminin. Yurtdışında gözüküyor ama siz hiç montaj yaptınız mı? Marş problemleri var mı? Vialle Lpdi gibi sanırım sistem, %100 Lpg değil mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurozer

prins ustalarım;

lpg filtresinin ne zaman değiştiğini, diyelimki hatırlamıyoruz,

filtre dolduğunda kendini nasıl belli eder tuketimde performansta vs bir belirti verir mi?

eğer servis aşım uyarısı aktif edilmişse anahtarınız uyarı verecektir ,eğer aktif edilmemişse uyarı almıyorsanız ve filtreleriniz ciddi anlamda dolmuş ise bu enjektörlerinize ve regülatörünüze zarar verebilir .aynı zamanda basınç düşürceği için kısa zamanda ve ani sürratlenmelerde benzine geçmek gibi bir durum yaşayabilirisiniz .
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hasan7

1.2 Tsi CJZA için montajınız var mı Direct Liqui Max sisteminin. Yurtdışında gözüküyor ama siz hiç montaj yaptınız mı? Marş problemleri var mı? Vialle Lpdi gibi sanırım sistem, %100 Lpg değil mi?

aracınız için tüm testler bitmiş durumda sadece belgelendirme aşaması kalmıştır .belgelendirma safhası bittikten sonra dönüşümü mümkündür .evet sistem %100 lpg kulanan Direct Liqui Max sistemidir .

selamlar
  • Ustalarımıza bir sorum olacaktı 98 model mondeo ya ağustos ayında prins taktırdık genel olarak çok memnunum bı sıkıntı yaşamadım fakat taktırdıktan 10 gün sonra düşük devirde devir almama lpg de titreme problemleri oldu, benzine geçince o sorunlar olmuyodu. Çözüm olarak buji ve kablosunu değiştirdik gayet güzel randımanla birlikte sorun kalmadı. şu bir kaç gün içinde aynı sorun tekrardan baş gösterdi 3 ay içince buji arızası normal mi yoksa başka bir sorun mu var?
  • Bir arkadaşım Almanya dan aracıma uygun 2.el prins marka kit getirdi, bu kiti aracıma taktırmak mümkün müdür? Yoksa yetkili servislerin 2.el kit takması yasak mıdır? Teşekkürler
  • Arkadaslar herkese selamlar. Haziran 2014 de 2013 model honda civic aracima prins marka yaglama sistemli lpg baglattim. Bugun yolda seyir halindeyken birden bip sesi geldi ve araç benzine gecti. Kit taktirali 9500 km yol yaptim. Aracima genelde totalden lpg alirim bugüne kadar herhangi bir sıkıntı yasamadim. Yasadigim ilde prins bayii yok bem lpg baglattigim ankaradaki memduh istayi aradim lpg yaginin bittiği icin sistem ariza vermiş olabilir dedi. Yag bidonuna baktim icinde yuzde on yag var. Arabayi benzinde kullaniyorum sorun siCe ne olabilir.

• Bahsettigim yaglama sistemindeki yag bidonu

• quote:

Orijinalden alıntı: bayhakan

Arkadaslar herkese selamlar. Haziran 2014 de 2013 model honda civic aracima prins marka yaglama sistemli lpg baglattim. Bugun yolda seyir halindeyken birden bip sesi geldi ve araç benzine gecti. Kit taktirali 9500 km yol yaptim. Aracima genelde totalden lpg alirim bugüne kadar herhangi bir sıkıntı yasamadim. Yasadigim ilde prins bayii yok bem lpg baglattigim ankaradaki memduh istayi aradim lpg yaginin bittiği icin sistem ariza vermiş olabilir dedi. Yag bidonuna baktim icinde yuzde on yag var. Arabayi benzinde kullaniyorum sorun siCe ne olabilir.

bu arızayı cıhaza bağlamadan ulmak ımkansız.. hata kodu vermıştır şımdı .. pc ye bağlanıp bakılırç.. ama muhtemelen valve care sıvı tüketımı çok düşük der ..
  • Orijinalden alıntı: bayhakan

Bahsettigim yaglama sistemindeki yag bidonu

Böyle bir durum olduğunda benzinde gitmemek için bu sıvının olduğu şişede varsa şamadırayı yukarı kaldırmak geçici çözüm olabilir mi yoksa manifolda sıvı dozajlaması yapmadığını sensör sayesinde mi anlıyor. Bir de bildiğim kadarıyla Honda motorlarında bu sıvının kullanımını gerektirecek subap problemleri bulunmuyor. Honda motorları LPG en verimli çalışan motorlar arasında.
  • Ankarada deneyimli bana sorun yaşatmayacak Prins bayi ve ustası önerebilirmisiniz.Teşekkürler
  • Konu 316 sayfa olmuş. Kusura bakmayın belki daha önce yazılmıştır ama 2011 ve sonrası volvo s60 ecoboost motorlara lpg uygulamasi yapildimi yada gündemde varmı? ?

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_usta

quote:

Orijinalden alıntı: bayhakan

Arkadaslar herkese selamlar. Haziran 2014 de 2013 model honda civic aracima prins marka yaglama sistemli lpg baglattim. Bugun yolda seyir halindeyken birden bip sesi geldi ve araç benzine gecti. Kit taktirali 9500 km yol yaptim. Aracima genelde totalden lpg alirim bugüne kadar herhangi bir sıkıntı yasamadim. Yasadigim ilde prins bayii yok bem lpg baglattigim ankaradaki memduh istayi aradim lpg yaginin bittiği icin sistem ariza vermiş olabilir dedi. Yag bidonuna baktim icinde yuzde on yag var. Arabayi benzinde kullaniyorum sorun siCe ne olabilir.

bu arızayı cıhaza bağlamadan ulmak ımkansız.. hata kodu vermıştır şımdı .. pc ye bağlanıp bakılırç.. ama muhtemelen valve care sıvı tüketımı çok düşük der ..

Peki mehmet usta valve care sıvı dediğin resimdeki yap mı oluyor. Bunu değiştirince düzelir değilmi.
    Fiyatı 95 tl imiş. Ayrıca benim araca neden yağlama sistemli lpg taktılar anlamış değilim. Sizce gerek varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: savezz

Ankarada deneyimli bana sorun yaşatmayacak Prins bayi ve ustası önerebilirmisiniz.Teşekkürler

Hocam ben ankarada memduh ustaya prins lpg kiti baglattim. 9500 km sorun yasamadim. Taki lpg yağı bitene kadar. Bulunduğum ilde prins bayii yok olsa eminim kitin yağını degistirince problem kalmayacak. Usta temiz iş yapmış. Lakin parayi biraz seven bi kişi. Bana lpg yağına 120 tl fiyat verdi, erzurum prins bayii 90 tl diyor. Yağ aynı yağ. Neden 30 tl fazla vereyim . Ayrica benim honda civic aracima yaglama sistemi takmasina bence gerek yoktu lakin bana öyle şeyler anlattiki sanki yağlama sistemi olmayan kitler sorun cikartiyor. Karar senin hayirli olsun.

• Hocam gecmis olsun ben bu memduh usta yuzunden arabami satmak zorunda kalmistim.montajdan once ayagina kapanir montajdan sonra burnundan getirir oyle bir insan evladi iste.Size tavsiyem dukkaninin onunden gecme baska temiz bir prins bayisi bulun.Saygilar

• Merhabalar,

birkaç gün önce megane 3 bva araca prins silverline kit taktırdık.Takan usta, ilk çalıştırmada benzinle çalışır, 1-2 dk içinde lpg ye geçer demişti...

Aracınilk çalıştırmada ne zaman lpg ye geçtiğini prins yakıt göstergesinden anlayabiliyor muyuz acaba?

Araç ilk çalıştırmada göstergede alt kısımdaki kırmızı işaret 1-2 sn kadar yanıp sonra sönüyor. Bunu dışında süreli olarak doluluk gösteren mavi ledler yanık kalıyor...

Bu arada benzin göstergesi de azalmaya devam ediyor...

Teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi odaf -- 29 Kasım 2014; 18:56:11 >
  • Merhaba , Prins silverline kit in enjektörleri motor bg güçüne göre farklı mı ? yoksa tek tip mi. ayrıca şamandıra markası nedir ? kit paketi içinde lpg tankı yok sanırım atiket tank takıyor bayiler bu sorun oluşturur mu ? prins silverline taktıracagım 100bg focus 1.6 100bg zetec e nelere dikkat etmem lazım ?
    Degerli ustalarımızdan yardımları bekliyorum ..
  • 
Sayfa: önceki 313314315316317
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.