Şimdi Ara

Prins bakım periyotları ve Arıza lambası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
14.991
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba Arkadaşlar Prins sıralı sistem lpg kiti ile ilgili bazı şeyler sormak istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim

1) prins kitinde 2 filitre ve 1 de diyafram var.Bunlar kaç bin km bir değişecek?Regülatörün diyaframı sorun yoksa km si gelince değişilmeli mi?

Bakım periyodu nedir ?

2) bugün ilkkez özellikle rampa çıkarken hem yeşil hem de turuncu ışıklar aynı anda yandı uzun süre. Sizce bu bir arıza mı?
    bir süre daha gözlemleyeceğim bakalım ne olacak?

3) Bir de sanki araç fazla yakmaya başladı gibi. Hep farkllı yerlerden gaz alarak test ettim.

2000 motor otomatik vites araba. komple şehir içi soğuk havada 50 TL gaz ile 110 km gidiyorum.Sizce normal mi ?

Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim....Şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi creepy050 -- 1 Ocak 2013; 3:58:11 >

• iyi günler:
    aracınızda prins vsı I Modeli mevcut.
    lpg kitinizde iki adet filtre bulunmaktadır.

bunlar bakım esnasında ikisi birlike değişir, filtre nin biri büyük olan enjektörlerin diğer ufak olan ise lpg gaz valfi üzerinde mevcut.

bakım periyotları prins garanti şartları gereğince her 10.000 km de bir yapılmaktadır.(garanti kitapcığında bakım periyotları ve kullanım şartları ile ilgili bilgiler belirtilmiştir)

regülatör diyaframlarını ise sıralı sistemlerde arıza oluşumunda ( bu kullanılan lpg nin kalitesine göre değişiklik gösterir) veya en az 150.000 km ve üzeri değişmek gerekir.

aracınızda hareket esnasında yeşil ve turuncu ışıklar aynı anda yanması aracın lpg ye geçemediğini ifade eder. bu olay lpg nin istenilen sıcaklığa ulaşamadığı zamanlarda olur.

yakıt oranınız karışık olarak kullandığınız lpg den değişkenlik gösterebilir.
    hesaplamanızı benzin yakıt değeri üzerinden hesaplamak gerekir.
    örn.benzin 100km de kaç lt benzin tüketiyor bu orana göre lpg yakıt oranını hesaplamak en doğrusu.

şuan kış şartlarında yakıt oranları biraz yüksek ortalama 36-40 krş oranlarında 2000 motor araçların lpg yakıt ortalaması.

detaylı bilgi için web: info@cetinsayotogaz.comwww.cetinsayotogaz.com
    tel: 0216 574 97 33 / 0532 579 18 31

• verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim.O bahsetmiş olduğum arıza lambası ( yeşil ve turuncu aynı anda yanması ) bir daha yapmadı şimdilik :)

yalnız bakım periyotları ile ilgili
    kitabında 25 bin 100 bin 175 bin 250 bin km lik bakım diye ayrı ayrı sütunlar açılmış.Ama o sütunlara da elle 30 bin 60 bin 90 bin km diye yazılmış.
    Ankara'da bir 2 servise sordum onlarda kimi 30 bin de sadece bir filitre 50 bin de 2 si birden dedi.bir başka servis de filitreler aynı anda değişir dedi.

Bence de 2 filitre aynı anda değişmesi mantıklı gibi ama 10 bin km biraz az gibi geldi.bir de fiyat olarak 2 filitreye 100 TL istiyolar.
    Artık yakın bir zaman da değiştircem.

Tekrar teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi creepy050 -- 2 Ocak 2013; 16:26:16 >
  • Geçen ay Ankarada birkaç servisi aradım bakım diye birşey yok dediler. Aracım ix35. Prins sıvı sistem takılı. 25000 km doldu
  • yılmaz38 Y kullanıcısına yanıt
    Hyundaı ix35 ve diger direct liguimax ların 25000-30000km bir panjo takımları degişmesi gerekir
    panjoların içi filitrelidir mutlaka degişmesi gerekir
  • Merhabalar

panjo takım derken LPG ile mi alakalı ? ne olduğunu anlayamadım.
    bir de prins sıvı sistem derken yeni bir teknoloji yada yeni bir sistem mi çıktı ?Aslında aldığımız lpg
    zaten sıvı fazda tankta değil mi ?
  • 10000 km bir 100 tl nedir allahaskina.. bakim kitapciginda 30000 denirken turkiye sartlarinda 10000 km.dusuyor...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim Prins Technomax gösterge doğru göstermiyordu geçen gün enjektör regülatör değiştirdiğinde gösterge arızalıdır dediler tüp boştu değiştirdiker kırmızıdaydı fulledim depoyu. Ancak şimdi arkadaki tüpteki göstergede yarım depoya yaklaşmış olmasına rağmen gösterge hala dört ışık yanıyor full görünüyor. Gösterye 250 tl dedi yaparken. Sorun ne olabilir belliki burdakiler anlamıyor sorunu. Araca lpg taktırdığımdan beri gösterge hiç doğru göstermiyordu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.