Şimdi Ara

Pres Üzerine

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Uzun olacak.Tek problemimiz üzerinde konusmak istiyorum.Feneri kadiköyde yenemezsin,gs yi de evinde yenemezsin,yenersek çok büyük sürpriz olur. Pressiz oyunla yenemezsin,dua edelim önde basmasinlar. Fatih terimin gecen günki aciklamasinda presli oyuna dönecegiz diyor ileriki zamanlarda,kadrosu istedigi şekilde olunca dönecek. Adamın bütün olayi pres. Futbolda bütün olay bu,alani daraltip rakibe basacaksin bu kadar. Şenol güneşi bu yüzden anlamiyorum ve istemiyorum,adam pres yaptirmiyor. Doğru pres yapmiyoruz,alan daraltmadan şuursuzca tek adama yapilan göstermelik presten bahsetmiyorum. Pres yapmiyorsan presten nasil kurtulunur bunu yapmak gerek,ikisinden birini yapmak gerek ama ikisini de yapamiyoruz,yapmaya calismiyoruz. Elimizdeki kadro ona uygun degil zirvaliklarina girmeyelim elindeki kadro uygun olsa da teknik direktörün kafasinda bu yok,fenere karsi tolgay oguzhan talisca ile ciktigimiz bi maç vardi göz actirmamistik,vodafone parktaki ilk bursa macinda mesela,tam olarak olmamisti zorla 3-2 yenmistik ama en iyi pres yaptigimiz maçlardi. Elindeki kadro uygun olmasa bile en azindan derbilerde pres yapman gerekiyor,şuursuz şuursuz rakibi bekliyoruz. Heynckes in bayerni,guardiolanin barcelona ve city si,klopp un dortmund ve liverpoolu(kloop un yaptirdigi pres e gegenpressing deniliyor,adam aşmış zaten bütün olayi),fatih terimin gs si hepsinin olayı pres. Juventusun barcelonaya karsi gecen sene cl de oynadigi ilk mac,mal ettiler barcayi. Bayern barcaya 2 macta 7 gol nasil atti,gecen sene ilk macta juve barcayi nasil yendi,kimsenin kalesine gidemedigi city i liverpool nasil perisan etti,basaksehir bizi hep nasil perisan ediyor hepsi pres. Basaksehir biliyor pres yapmadigimizi ve presten cikmayi bilmedigizi,her mac paketliyor anasini satayim. Hayir pres yapmiyoruz peki enine ve boyuna takim boyumuz neden genis,gol yemek icin mi anlamiyorum neden alan daraltmiyoruz,bunlarin hicbir mantikli aciklamasi olamaz. Dogru presin ne oldugunu acikliyim,topun oldugu rakibe ve onun pas opsiyonlarina baski yapilir ve rakip pas atacak kimse bulamaz topu kaparsin pres amacina ulaşir,olay bu. Bizim gibi genis alanda sadece topun oldugu rakip oyuncuya bir kisinin yavas yavas gitmesi degil,sadece kendini yorarsin baska ise yaramaz alanını da bosaltirsin tamamen zarar,zaten takim boyu çok uzun bombos alanlar kalir rakibe. Kloop düşündü sen pres yapiyorsan ben daha fazlasini yaparim diye,dagitiyor 2 mactir city i,kaleciye bile 2 adam basacak neredeyse,adam biliyor çünkü futbolda rakibe basmanin en önemli şey oldugunu. Gecen sene lig sonuncusu adana bile azicik bastı bir şey yapamadik,hicbir maci kesin yeneriz diyemiyoruz sebebi bu. Neden dogru pres yapmiyoruz(en azindan derbilerde),neden alan daraltmiyoruz,neden basaksehirin bize basacagini bildigimiz halde aynı tas ayni hamam çikip perişan oluyoruz. Şenol günes ne dusunuyor bir fikri olan var mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-3042DE2E5 -- 19 Nisan 2018; 18:25:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.