Şimdi Ara

Premier, Sunny, Sinbo, Watson gibi markalar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
45.078
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nerede üretilir, bildiğim kadarıyla Türk malı bunlar ve pek güvenilecek ürünler üretmiyorlar. sanayi sitelerindeki atelyelerde üretildiği söyleniyor, doğrumudur ???

özellikle sinbo markasının şimdi onlarca elektrikli ev ürünü var. geçen sene arkadaşım bu markadan tost makinası almış ve daha ilk kullanışta bakalit kısmı erimiş, servisi baya bi uzaktaymış ama üşenmemiş götürmüş, servis adresinde yazan elektrikçi dükkanının öyle bir markadan ve servisi olduğundan bile haberi yokmuş

• quote:

Orjinalden alıntı: .Taner.

nerede üretilir, bildiğim kadarıyla Türk malı bunlar ve pek güvenilecek ürünler üretmiyorlar. sanayi sitelerindeki atelyelerde üretildiği söyleniyor, doğrumudur ???

özellikle sinbo markasının şimdi onlarca elektrikli ev ürünü var. geçen sene arkadaşım bu markadan tost makinası almış ve daha ilk kullanışta bakalit kısmı erimiş, servisi baya bi uzaktaymış ama üşenmemiş götürmüş, servis adresinde yazan elektrikçi dükkanının öyle bir markadan ve servisi olduğundan bile haberi yokmuş

bunlar çin malı yani (made ın prc) pek saglam ürünler degil hele premier'in araba teyp'leri çok kötü azıcık sallanma olmasın ses hemen atlıyor

• Sunny yerli diye biliyorum, Watson da Vestel'in alt markası (gerçi üst markasında meymenet var mı da alt markasına güvenelim diyeceksiniz ama )
    Yalnız Sinbo konusu tartışılır bence,çünkü 1.5 yıldır ekmek yapma makinasını, 1 yıldır da Kettle'ını kullanıyorum ve son derece memnunum.Belki bazı ürünler yerli,bazıları çindir.
  • bunların hepsi çin kaynaklı sırtını yurt dışına dayamış (digerleride öyle ya)firmalardır burada olsa olsa montaj vardır

NOT:Her ne kadar watson yerli gibide dursa babası vestel gibi dış kaynaklıdır ordan al burda montaj

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gurcan1 -- 30 Ocak 2007; 8:27:57 >
  • Watson Vestel'in ürünüdür.Gerisi Çin malıdır.Sinbo'nun tost makinesi ve çaycısı (bunlar türk malı)dışındaki ürünleri Çin malı.(PRC) Ekmek makinesinden ben çok memnunum.Arada iyi ürünleri de var ekmek makinesi gibi ama bazı ürünleri çok kalitesiz.Değişiyor yani.
  • Sanki Sony'de Made In PRC yazmıyor o fabrikada üretim Premier'de öyle... Sonra Premier ürünleri harbiden kalitelidir bazı ürünleri Made In Kore bazıları PRC (People Republic Of China) Çin Halk Cumhuriyeti oluyor. Tamam Tape'leri güzel değil ama onun dışındaki ürünleri güzeldir 5 yıldan beri kullandığım ürünleri var...
  • 18 liraya hemde 8 taksitle king tost makinesi almıştım 3 -4 ay önce gayet güzel çalışıyor kendini amorti etti
  • quote:

Orjinalden alıntı: balticstorm

Sanki Sony'de Made In PRC yazmıyor o fabrikada üretim Premier'de öyle... Sonra Premier ürünleri harbiden kalitelidir bazı ürünleri Made In Kore bazıları PRC (People Republic Of China) Çin Halk Cumhuriyeti oluyor. Tamam Tape'leri güzel değil ama onun dışındaki ürünleri güzeldir 5 yıldan beri kullandığım ürünleri var...

premier kaliteli ise;
    sony, samsung, panasonic, philips gibi markalara nasıl bir sıfat kullanacaksınız acaba ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: .TaneR.

quote:

Sanki Sony'de Made In PRC yazmıyor o fabrikada üretim Premier'de öyle... Sonra Premier ürünleri harbiden kalitelidir bazı ürünleri Made In Kore bazıları PRC (People Republic Of China) Çin Halk Cumhuriyeti oluyor. Tamam Tape'leri güzel değil ama onun dışındaki ürünleri güzeldir 5 yıldan beri kullandığım ürünleri var...

premier kaliteli ise;
    sony, samsung, panasonic, philips gibi markalara nasıl bir sıfat kullanacaksınız acaba ?

• quote:

quote:

premier kaliteli ise;

• quote:

quote:

premier kaliteli ise;

Kardeşimde premierin 5+1 ahşap bir ses sistemi var, epey güçlü ses veriyormuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Orgeneral -- 31 Mayıs 2007; 14:36:11 >

• quote:

Orjinalden alıntı: Orgeneral_
    epey güçlü ses veriyormuş

rivayettir inanma
  • premierin hiç bir ürününde meymenent yok suny sinbo ona nazaran daha iyi watson da vestel üretimi kalitesi konusunda bir tecrübem yok ama fazla bişey beklnmemeli çünkü seg inde altında yer alan marka
  • Acr'a katılıyorum Premier;'in kalitesi çok kötü.Sinbo hemen hemen aynı fiyatta olmasına rağmen Premier'den çok daha kaliteli.Ucuz küçük ev aletlerini alırken Premier,Kumtel ve King'den ziyade Sinbo'yu tercih edin.
  • BUNLAR UZAK DURULMASI GEREKEN MARKALAR
    MARKA DEMEK TE NE DERECE DOĞRU BİLMEM.
    NE OLDUĞU BELİRSİZ ÜRÜNLER DİYELİM.

BOZULDU MU ÇÖPE AT.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Qantas

BUNLAR UZAK DURULMASI GEREKEN MARKALAR
    MARKA DEMEK TE NE DERECE DOĞRU BİLMEM.
    NE OLDUĞU BELİRSİZ ÜRÜNLER DİYELİM.

BOZULDU MU ÇÖPE AT.

Tamamen hak veriyorum ama işin mantığı da bu zaten.Adam size ürünü satıyor, çalıştığı kadar kullan diyor.Evet çabuk bozuluyor ama çok da abartılı değil.Ancak buna karşılık göz ardı edilemeyecek fiyat avantajı var ve kendisini amorti ediyor aslında.Ben Sinbo kettle'ı 21 YTL. ye aldım,elbette çok daha kaliteli olan Tefal,Braun v.b. 50-90 YTL. arasında idi.Dolayısıyla bu aleti ben en fazla 1 yıl bozulmadan kullandığımda zaten aşağı yukarı amorti etmiş oluyorum.
  • Evet bence de ürünü birebir incelemek daha mantıklı.Küçük ev aletlerinde bu markaların iyi olduğu ürünler de var olmadığı da var.Mesela ben Sinbo ekmek makinesinden çok memnunum.Özellikleri örneğin Moulinex'ten daha üstün.Kalitesiz olduğunu da düşünmüyorum.Ama blender deseniz Sinbo almam,motoru güçsüz çünkü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 31 Mayıs 2007; 23:37:40 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: Qantas
    evet ama olaya bir de şu yönen bakın lütfen.

sinbo kettle adım diyorsunuz aceba o kettle da ne tür bir plastik kullanıldı?
    sonuçta su 100 derece kaynıyor.kullanılan plastiğin sağlığa zararlı bir etkisi var mı?
    var ya da yok.
    bunu sorup tatmin edici bir cevap alabileceğiiz merci var mı?yok.....

ben de bir zamanlar premier in tost makinesini almıştım.üzerinde teflon kaplama yazılıydı!!!
    ancak birkaç kullanımdan sonra anladım ki dökülmeye başlayan kaplamanın teflonla uzaktan yakından alakası yok.
    resmen SİYAH BOYA....

ve hemen çöpe attım ve gittim tefal aldım.

evet ilk etapta kazık yedim kabul ediyorum.5 katı fazla para ödedim.ama 3 ay kulllanıp çöpe attığım premier in yerine bunu 5 sene kullanacağım en azından.

ve en azından NE ALDIĞIMI BİLİYORUM ve içim rahat.

bence imkanı olan ve sağlığına önem veren bu markalardan uzak durmalı...her işin başı sağlık!

O da doğru, bu açıdan düşünmemiştim.

• quote:

Orijinalden alıntı: chakra

nerede üretilir, bildiğim kadarıyla Türk malı bunlar ve pek güvenilecek ürünler üretmiyorlar. sanayi sitelerindeki atelyelerde üretildiği söyleniyor, doğrumudur ???

Premier Güney Kore nin malıdır

• arkadaşlar mümkünse sizden acil cevap bekliyorum... premier yada sunny 19" lcd almayı düşünüyorum.. hem pc ekranı hem tv olarak kullancam ikisinin fiyatıda 300 tl civarı bunlardan kullanan veya bilgisi olan varsa yardımcı olursanız sevincem kısmetse bugün alcam çünkü.. şunu unutmayalım eğer başka bi marka olursa fiyatlar 450-600 arası oluyo o yüzden uygun bişey bakıyorum..
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.