Şimdi Ara

PowerStrip Kullanımı (Çözünürlük Ayarlama Programı)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
2
Favori
27.932
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Seçenek 1

5. resimde karşınıza gelen pencenin sol tarafında bulunan listeden istediğiniz çözünürlüğü seçip (60 hz olmak zorunda) 6.resmi uygular ve karşınıza gelen tüm bildirimlerde sol taraftaki butana tıklarsanız bilgisayarınız yeniden başlayacak ve yeniden açıldığında masaüstünde sağ tıklayıp ekran çözünürlüğü yazısına tıkladığınızda açılan penceredeki çözünürlük listesinde istediğiniz çözünürlüğün listeye eklendiğini göreceksiniz.

Seçenek 2

Eğer istediğiniz çözünürlük listede yoksa sağ tarafta bulunan new resolution başlığı altındaki 1440 ve 900 yazan değerler yerine istediğiniz değerleri yazıp 6.resmi uygular ve karşınıza gelen tüm bildirimlerde sol taraftaki butana tıklarsanız bilgisayarınız yeniden başlayacak ve yeniden açıldığında masaüstünde sağ tıklayıp ekran çözünürlüğü yazısına tıkladığınızda açılan penceredeki çözünürlük listesinde istediğiniz çözünürlüğün listeye eklendiğini göreceksiniz.

• Soru ve Sorunlarınızı bu mesajı alıntı ile cevaplayarak sorabilirsiniz.Lütfen konuyu alıntı yapmayınız !
  • Hocam merhaba.konuyu hortlattığım için üzgünüm.Fakat 1 haftadır bu konuda muzdaribim.Ben sony Vaio Laptop kullanıcısıyım.Ekran kartım Nvidia 540M ve bu laptopu Philips 40PFL86605H/12 Modeli olan büyük lcd tv ye hdmi kablosu ile bağlamaktayım.uzun süredir bu şekilde kullanıyorum ve 1600x1200 ekran ayarıyla kullanıyorum.geçen hafta 3 sene aradan sonra ekran kartıma güncelleştirme gelmeden önce bir sorunum yoktu.fakat ekran kartımı güncelleştirdikten sonra bir problem yaşamaya başladım. televizyonum ekran çözünürlüğünü pc den nvidia denetim masası veya sağ tık ekran çözünürlüğü aracılığıyla ayarladıktan sonra kenarları otomatik düzeltiyordu.ekran kartımı geçen hafta güncelledikten sonra yine ayarladı fakat yanlış ayarladı. 1920x1080 yapsam mouse yavaşlıyor kullanamıyorum,1600x1200 yapsam rahat kullanabiliyorum fakat ekranım alttan ve kenarlardan taşıyor şuan görev çubuğum falan ekranda görünmüyor bile. diğer ayarlardada olmuyor,olsa bile simgeler falan çok büyüyor koca ekrana 1024x768 ayar koymuşum gibi duruyor.son çare olarak böyle bir program araştırmaya koyuldum ve sizin konunuza rastladım.bu programı indirdim ve denedim fakat yapamadım. televizyonumun kumandası bozuk olduğundan tv den ayar yapamıyorum.tek çarem bu tür programlar.sizin programda 3. resimdeki yan yana 4 erli ok işaretleriyle sağdan soldan kısarak yapmayı denedim fakat beceremedim.oklara tıklıyorum fakat herangi bir işlev görmüyor etkilemiyor.bu sorunu nasıl çözebilirim bir fikriniz varmı? ekranım şu an gönderdiğim resimde görünen halde.  PowerStrip Kullanımı (Çözünürlük Ayarlama Programı)

• SahinSgn S kullanıcısına yanıt
    Ekran kartı sürücünüzden yapmayı deneyebilirsiniz.Dediğiniz oklardan yapılacaktır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • zwanzig kullanıcısına yanıt
    hocam konuyu hortlattım özür dilerim ama böyle hata veriyor neden?
  • mrfurkan01 M kullanıcısına yanıt
    Programı kapatıp yönetici olarak çalıştırın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • https://i.imgyukle.com/2019/10/07/EQw0Zn.jpg

Merhabalar, asus k52jt notebook için çözünürlük artırma konusunda yapabileceğim birşeyler var mı acaba? Önceki laptopum full hd idi ve kullanımı çok keyifli idi.
  • zn_volkan Z kullanıcısına yanıt
    Paneli daha yüksek bir çözünürlükte çalışmaya zorlayabilirsiniz. Fakat panel ancak doğal çözünürlüğü kadar kaliteli görüntüler sunabilir. Yüksek çözünürlükte kullanmanın pek faydası olmaz. Ancak televizyon gibi cihazlarda kaynak görüntünün bitrate değerini haricen değiştiremediğimiz içim televizyonu daha yüksek çözünürlükte çalışmaya zorlamak aynı zamanda daha yüksek bitrate elde etmemizi sağlayacağı için görüntüde iyileşme olacaktır.
    En güzel yol harici bir monitör kullanmak veya laptobun panelini full hd bir modelle değştirmektir. Fakat çözünürlüğü yükseltmekte ısrarcıysanız elle bir üst çözünürlüğü seçmeyi deneyin. Ekrana görüntü geldiği sürece bu işleme devam edebilirsiniz. Görüntü gelmezse 15 saniye bekleyin. Görüntü gelecektir. Ayrıca ekran kartı sürücünüzün yazılımını kullanarak özel çözünürlük de oluşturabilirsiniz. Tek dikkat etmeniz gereken şey en boy oranını aynı seçmek. Yoksa görüntüde bozulma olacaktır.

Bunun için yazılımın full sürümü mü gerekiyor acaba, çünkü butonlar deaktif, güncel sürücüyü yüklememe rağmen bir butona tıklayamadım, yönetici olarak çalıştırdım.

Olabilir hocam.

İlginiz için teşekkürler

Rica ederim, kolay gelsin.
    hocam merhaba ben bilgisayarı tvye bağlıyorum ama ya üstten ya alttan taşıyor görüntüyü anakarttan alırken hiçbir sorun yok ama ekran kartını taktımmı hem görüntü bozuluyor hemde altta üsten sağdan soldan taşıyor en son çare olarak ekran çözünürlüğü oluşturdum ondada doğru çözünürlüğü bulamadım çok çaresizim tvde eski yenide değil çok ayarı yok yani valla bi el atın bana ya
  • salvery kullanıcısına yanıt
    Hocam eğer dahili ve harici olmak üzere 2 ekran kartı bulunduran bir laptobu tv'ye bağlamak istiyorsanız ve laptobun dahili ekran kartı intel ise denetim masasına girip arama kısmına intel yazıp aratın. listede "İntel HD Graphics"i göreceksiniz. Bu ölçekleme işlemi intel hd graphics altından yapılacak.

Şuan tam olarak hatırlamıyorum ve bilgisayarı tv'ye bağlamadığım için ayar menüsünü açamadığımdan bakamıyorum ama hatırladığım kadarıyla önce "Display" tıklıyoruz. Sonra "Advanced" tıklıyoruz. Daha sonra "Quantization Range" seçeneğini "Limited Range" yapıp görüntü tv'ye tam olarak oturuncaya kadar azaltıyoruz. Bu ayarlama sonrasında görüntü ekrana oturmuş olmalı.

Eğer apu bulundurun and ekran kartlı bir laptop kullanıyorsanız bu ayarları amd görüntü sürücüsünün yazılımından yapmanız gerekecek.
    Eğer masaüstü sistem kullanıyorsanız ve harici bir ekran kartınız varsa (Nvidia, Amd) o zaman yine bu ekran kartına ait sürücü yazılımlarından uygun ayarı bulmanız gerekecek. Kolay gelsin.

Hocam 9100f işlemcide grafik yok ama nvidianın içindede böyle bi ayar buldum ekran full hd değil ama idare edicez artık eyw

• salvery kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.