Şimdi Ara

Powerlift Mantigini Tum Hareketlere Uygulamak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaslar powerlift mantigini tum hareketlere uygularsam verim alabilir miyim ? Ornek verirsem dips sinav Barfiks squat vs

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dips barfiks de uygulanır ama lateral raise ve fly da uygulanmaz. Agirlikli dips barfiks yapip 3 4 tekrar yapan baya var yani direkt guc calisiyor. Sınav da agirlik ekleme falan sıkıntı, squatsa zaten pl de olan birşey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 23 Mayıs 2017; 20:23:59 >
  • Yüksek ağırlık olanlarda yaparsın,
    5kg fly çalışırken en küçük artış 7.5'a çıksan
    1 antrenmandan %150 çalışmış olursun :D
    ama 80kg benchpress te 2.5kg yüzde olarak düşüktür.

amaç azar azar ilerlemek ve tümleşik hareketlerde küçük kas gruplarından maksimum fayda sağlamak.
    o yüzden

squat,bench , row, ohp, deadlift, dips, barfiks dışında zaten bu şartı sağlayan egzersiz yok (inc,dec gibi türevleri saymaya gerek yok)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ihtiyarjedi

Yüksek ağırlık olanlarda yaparsın,
    5kg fly çalışırken en küçük artış 7.5'a çıksan
    1 antrenmandan %150 çalışmış olursun :D
    ama 80kg benchpress te 2.5kg yüzde olarak düşüktür.

amaç azar azar ilerlemek ve tümleşik hareketlerde küçük kas gruplarından maksimum fayda sağlamak.
    o yüzden

squat,bench , row, ohp, deadlift, dips, barfiks dışında zaten bu şartı sağlayan egzersiz yok (inc,dec gibi türevleri saymaya gerek yok)

Hocam tesekkur ederim evde calisiyorum da o yuzden sordum.sinav-dips-yatay barfiks ( home inverted row) - barbell curl - Squat- plank.Bunlarin hepsini 5x5 lik setlerle yapiyorum sadece 2 set 45 saniye 4.8 kg ile plank yapiyorum.Geri kalanlarinin ise 1 RM i hesaplayarak %90 i ile calisiyorum .1 hafta da bir de 2.5 kg ekliyor ve gun asiri calisiyorum.Mantikli midir sizce ?

• Bence mantıklı zaten bileşik hareketleri yapiyorsun. Ancak guç antremanlarinda aralarda dinlenme suresi onemli degil 45 sn diye sartlandirma bence. 5 dk ye kadar çıkılır diye biliyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: afka9

Bence mantıklı zaten bileşik hareketleri yapiyorsun. Ancak guç antremanlarinda aralarda dinlenme suresi onemli degil 45 sn diye sartlandirma bence. 5 dk ye kadar çıkılır diye biliyorum

Plankta sadece hocam 2 set 45 saniye yani toplam 90 saniye duruyorum ancak yukledigim kilo artiyor ancak saniye hep ayni.Ben boyle mantikli diye dusunmustum aslinda tabi oneri ve elestiriye acigim.Set arasi dinlenme 2 dk yapiyorum hocam.Programda hata olarak neler var acaba

• Anladim ben tamaminda bu sekilds yaptigini zannettim. Gün asiri calismayi ancak onermiyorlar. Fazla calismak istiyorzan ikiye böl a b seklinde. a b ab seklinde haftada 4 gün daha iyi olabilir. Veya fullbody 3 gün

Yani a gunu dips sinav squat, b barfiks ve barbell curl gibi. Bir kas grubu 48 saatte toparlaniyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 24 Mayıs 2017; 19:34:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: afka9

Anladim ben tamaminda bu sekilds yaptigini zannettim. Gün asiri calismayi ancak onermiyorlar. Fazla calismak istiyorzan ikiye böl a b seklinde. a b ab seklinde haftada 4 gün daha iyi olabilir. Veya fullbody 3 gün

Yani a gunu dips sinav squat, b barfiks ve barbell curl gibi. Bir kas grubu 48 saatte toparlaniyor

Tamamdir hocam tesekkur ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.