Şimdi Ara

POWERCOM BNT-1000AP UPS incelemesi (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
114
Cevap
2
Favori
20.567
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • lütfen aküleri hakkında bilgi arkadaşlar nereden alırız buna göre akü ve tahmini fiyat nedir
  • 600lük olanından var bende de..Bugün elk. ler kesildi bilgisayarda resetlendi.
  • Zamanında biraz araştırmıştım bende aküleri biterse nasıl değiştiririm diye ama üzerinden baya bir vakit geçti aklımda kalanlar, şuan ne kullanıyorsanız eşdeğer yada daha düşük bir akü takılması yönünde tavsiyeler olduğu ve fiyatının da o kadar pahalı olmadığı sanırım biraz araştırma ile ilgili adreslere ulaşılabilir.
  • bende aynı üründem aldım. Henüz sistemimi tamamlamadığım için test edemedim. içimde şöyle bir şüphe uyandı. 600W psu ve monitörün çalışmasında her hangi bir problem olur mu?teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: hwa

bende aynı üründem aldım. Henüz sistemimi tamamlamadığım için test edemedim. içimde şöyle bir şüphe uyandı. 600W psu ve monitörün çalışmasında her hangi bir problem olur mu?teşekkürler

Bende monitör ile alakalı olarak şöyle bir sorun oluyor.Elektrik kesildiğinde monitörü kapatıp tekrar açtığımda UPS kendini kapatıyor.Belki bütün ürünlerde böyledir o kısmını bilmiycem tabiki...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wanker

quote:

bende aynı üründem aldım. Henüz sistemimi tamamlamadığım için test edemedim. içimde şöyle bir şüphe uyandı. 600W psu ve monitörün çalışmasında her hangi bir problem olur mu?teşekkürler

Bende monitör ile alakalı olarak şöyle bir sorun oluyor.Elektrik kesildiğinde monitörü kapatıp tekrar açtığımda UPS kendini kapatıyor.Belki bütün ürünlerde böyledir o kısmını bilmiycem tabiki...

aynı sorun bendede vardı saçma bişey gerçekten...

• Arkadaşlar aynı ölçülerde ve değerde bir akü ile değiştirebilirsiniz..Önemli olan ölçüler, aküyü ne kadar güçlü alırsanız o kadar uzun götürür.
  • quote:

Orjinalden alıntı: fenomenhaa

Arkadaşlar aynı ölçülerde ve değerde bir akü ile değiştirebilirsiniz..Önemli olan ölçüler, aküyü ne kadar güçlü alırsanız o kadar uzun götürür.

imzandaki sistem için nasıl bir ups kullanıyorsun acaba?
  • ilker incelemeni görmemiştim, iyi oldu yukarılara çıktığı. bu aralar ben de almak istiyodum :)
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: fenomenhaa

Arkadaşlar aynı ölçülerde ve değerde bir akü ile değiştirebilirsiniz..Önemli olan ölçüler, aküyü ne kadar güçlü alırsanız o kadar uzun götürür.

imzandaki sistem için nasıl bir ups kullanıyorsun acaba?

Ben 2 adet ups kullanıyorum.1 tane powercom 1000 ımd(lcdli olan)sadece Pc+telefon+modem birde 500lük Choloride marka bunda monitör ve su soğutma pompası bağlı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fenomenhaa -- 24 Mart 2007; 3:24:53 >
  • Elinize sağlık, güzel bir inceleme olmuş. Ben de yakın bir zamanda ups almayı düşünüyordum, sanırım inceleme yazınız biraz fikir edinmeme yardımcı olabilecektir.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Wanker

quote:

Monitörler ilk açıldıkları anda normal çektiği elektriğin 2-3 katı arası elektrik çekerler.Bu da UPS'nin üzerinde aşırı bir yük oluşturur.Kapanmasının nedeni budur.Çözümü ise daha güçlü bir UPS kullanmaktır :)

• arkadaşlar aküleri sormuşlar aküleri elektrikcilerden alabilirsiniz yada getirtebilirsiniz. Olmadı istanbulda oturan arkadaşlar karaköy metro durağının arkasında selanik pasajı var oradan temin edebilirler birçok akü türü var orada
  • Arkadaşlar bende de aynı ups ten var ama kasanın arkasında com çıkışı yok ama anakartı incelediğimde com yazan bir çıkış var ve sanırım kablo bulmam gerek. Nereden bulurum bu kabloyu?
  • Bu arada bende fişi çektim ve denedim ne kadar gidiyo diye. Tam 30 dk sürdü uyarı vermesi ötmese unutmuştum fişten çektiğimi.
  • quote:

Orjinalden alıntı: feryth

Arkadaşlar bende de aynı ups ten var ama kasanın arkasında com çıkışı yok ama anakartı incelediğimde com yazan bir çıkış var ve sanırım kablo bulmam gerek. Nereden bulurum bu kabloyu?

Bilgisayar sarf malzemeleri satan yerlerde bulabilirsin.
  • 155 ytl biraz pahalı değil mi. mavibilgisayarda aynısı 129 ytl. gerçi son zamanlarda teknosanın fiyatları nedense genelde yüksek.
  • @anacon

güzel inceleme tskrler

bende aynısının 600luk olanı kullanıyorum; oldukca memnunum ;
    kısa süreli elektrik kesintisi, dalgalanmalar voltaj değişimlerine karşı sigorta görevi yapıyor
    ucuz çözüm arayanlara tavsiye ederim

imzamdaki oc'lu sistemimi ve birde anten bağlı 10 dakika civarı açık tutuyor
  • selam arkadadaşlar önce güzel bi inceleme olmuş emegine saglık ama kesintisiz güc kaynagı alacak arkadaşların DİKKATİNE ben tuncmatik digitech 700 VA kullanıyorum ve cok memnunum fazla büyük degil LSD ekranı var ve diger UPS lerle arasında kalite ve fiyat farkı var bana göre aslında bende tuncmatigi burada size inceleyebilirim
  • yükledigim resimde sorun oluştu galiba birde ben KDZ Ereğlidenim buradaki teknosada ki satılan ürünlerin yüzde 90 nı CİN malı buna dikkat edin ve aldıgınız mal arıza yaptıgı zaman garanti icin kutusuymuş fişiymiş diye sorun cıkarıyolar düşünsenize kücük bir fiş parcasını 3 sene saklayabilirmisiniz benim başıma geldi ve 49 YTLlik wepcam i sinirden cöpe attım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.