Şimdi Ara

PowerColor Radeon HD7970 ekran kartı video inceleme (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
145
Cevap
0
Favori
28.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: highgen

bakalım Tr dede bu fiyatlardan stoklar kaç günde tükenecek

Bu fiyattan anca stokta curur. :-D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Valla çok iyi biliyorum. Sonradan ürün satılmayınca perakendeci firmalar, ithalatçı firmalara kartlar için fiyat farkı faturası kesiyorlar (tabi koruma olanlar) ve 600 USD ye aldıkları kartı kestikleri fiyat farkı faturası kadar daha düşüğüne satabiliyorlar.

Mesela kartı 600 Dolar'dan alıp satılmayınca ithalatçıyla konuşup atıyorum 150 Dolar fiyat farkı faturası keserek, kartın alış fiyatını 450 Dolar olarak tekrar girip 451 Dolardan bile satabiliyorlar.

Ben 455 Dolar'dan stoğa girip 2 yıl satılmayan ekran kartını Zarar Bütçesi ile yeniden fiyatlandırarak Bâyim olan Bilgisayar Firması arkadaşıma 92 Dolar'dan sattığımı çok net hatırlıyorum.
    Aynı şekilde 180 Dolar'dan giren kartı da 39 Dolar'dan.

Yoksa 2 sene daha bekler 92 Dolar yerine 30 Dolar'a satılırdı...
  • İnceleme çok güzel olmuş. Teşekkürler DH ekibi.

Fiyat olarak ne kadar ucuz olursa bizim için o kadar iyi. Nvidanın yeni kartları çıkana kadar fiyat yüksel olacağı kesin. Nvida cevabını merak ile bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OverClocK1ng

quote:

Orijinalden alıntı: musAKka
    İMZA

quote:

Orijinalden alıntı: setek01
    İmzanıza baktığımda boş geyik yapan biri değil, oyuncu olduğunuzu görüyorum.

setek01 sen bizim OC'çuların buluşmasına gelmemiş miydin ya? Ben öyle hatırlıyorum.

O gün buluştuğumuzda musAKka da oradaydı. Eskiden avatarında Uçan İnek vardı.

Hatta o gün Brandybuck ile musAKka konuşurken Koray da "Avatarın uçan inek değil miydi?" falan diye sormuştu.

Esasında tanışıyorsunuz diye hatırlıyorum. Tabi ben yanlış hatırlamıyorsam. Sen o gün buluşmaya gelmiştin değil mi ?

Aradan 5 - 6 sene falan geçti sanırım Tuluğ hocam, hatırlamamak normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 12 Ocak 2012; 9:34:59 >

• biri teknolojiye durdursun en azından 2-3 sene kadar HD5850 yeni aldık sayılı daha bir seneyi anca doldurdu. notebookumuzda öle, bu gidişle teknoloji denen canavar bizi tüketecek, inceleme güzel olmuş yinede teşekkürler dh.ekibi.
  • quote:

setek01 sen bizim OC'çuların buluşmasına gelmemiş miydin ya? Ben öyle hatırlıyorum.
    Hatta o gün Brandybuck ile musAKka konuşurken Koray da "Avatarın uçan inek değil miydi?" falan diye sormuştu.
    Esasında tanışıyorsunuz diye hatırlıyorum. Tabi ben yanlış hatırlamıyorsam. Sen o gün buluşmaya gelmiştin değil mi ?

Tuluğ, o zamanlar daha yeni evlenmiş ve sahalardan kısa süre çekilmiştim. Bizim OC'luğumuz athlon ve kurşun kalem'den kalma. Zaten baksana abi fiyatlara, bu şartlarda PC oyunculuğu fazla gitmez artık. CES 2012 Tegra 3 ile Skyrim videosunu izledim. Uzun versiyon olanı var bir tane. Jen yapıyor şovunu. Ya adamda karizma da var vizyon da var. Yalnız bu vizyonda sanki uzun vadede PC oyunculuğu yok gibi artık. 2-3 seneye tabletten multiye başlarız artık

Musakkayı BC2'den maçlardan isim olarak zaten hatırlıyorum. COD2 zamanında Eğer Pendik'ten bizim eski çocuklardan tanıdığı varsa belki başka ortamda karşılaşmış olabiliriz diyeceğim ama yaş farkımız az değil. Benim jenerasyonda, 24-25 yaşında gördük biz PC'leri. İnterneti 27-28 yaşımda kullanmaya başladım.

• quote:

Orijinalden alıntı: setek01

quote:

Tuluğ, o zamanlar daha yeni evlenmiş ve sahalardan kısa süre çekilmiştim. Bizim OC'luğumuz athlon ve kurşun kalem'den kalma. Zaten baksana abi fiyatlara, bu şartlarda PC oyunculuğu fazla gitmez artık. CES 2012 Tegra 3 ile Skyrim videosunu izledim. Uzun versiyon olanı var bir tane. Jen yapıyor şovunu. Ya adamda karizma da var vizyon da var. Yalnız bu vizyonda sanki uzun vadede PC oyunculuğu yok gibi artık. 2-3 seneye tabletten multiye başlarız artık

Musakkayı BC2'den maçlardan isim olarak zaten hatırlıyorum. COD2 zamanında Eğer Pendik'ten bizim eski çocuklardan tanıdığı varsa belki başka ortamda karşılaşmış olabiliriz diyeceğim ama yaş farkımız az değil. Benim jenerasyonda, 24-25 yaşında gördük biz PC'leri. İnterneti 27-28 yaşımda kullanmaya başladım.

Hocam fiyatlara o kadar çok takılma bence. Sonuçta 2006 yılında 8800GTX'ler 600$'dan piyasaya sürüldü, o zamanlar 1300 TL gibi bir fiyata satın alınabiliyordu Türkiye'de. Çok güzel karttı, orası ayrı ama o kadar para nasıl vermişiz zamanında, şimdi aklım almıyor tabi. PC oyunculuğu için uzun süredir karamsarlık var ancak belli firmalar ayakta tutabilmek için çaba gösteriyor. Steam vs. gibi platformlar da PC oyunculuğunun ne kadar aktif olduğunun (hatta 3-4 sene öncesinden daha aktif olduğunun) göstergesi. Yeni konsollar çıkana kadar yükseliş olur, sonra ani bir yavaşlama yaşanır, sonra tekrar yükseliş şeklinde rutine bağlar. Mobil oyunculuk güzel ancak hardcore PC oyuncusunu tatmin etmez, üreticiler de bunun farkında zaten.

CoD2 zamanında birçok turnuvaya katılımıştım, belki oralarda karşılaşmış da olabiliriz, emin olamadım. BC2 hafif geçiş dönemiydi benim için, çok fazla bağlanmadım. OC'a da Celeron 300A'larla başlamıştım, kurşun kalemle 1700+ kilidi kırıp çöp etmişliğim de vardır. (neyse ki yurt dışından garantiye sokup yenisini alabilmiştim birkaç ay sonra)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi musAKka -- 7 Şubat 2012; 16:51:42 >

• Bence amd cpu fabrikalarını gpu fabrikalarına çevirsin,en iyi yaptığı iş şüphesiz ekran kartı yapmak yine çok başarılı bir kart fakat fiyat konusu tartışılır
  • quote:

Orijinalden alıntı: musAKka

CoD2 zamanında birçok turnuvaya katılımıştım, belki oralarda karşılaşmış da olabiliriz, emin olamadım. BC2 hafif geçiş dönemiydi benim için, çok fazla bağlanmadım.

Bizim eski topraklar giderdi. Ben hiç katılmadım turnuvalara. Başka işlerin peşinde koştuğum zaman Pendik'ten bizim çocuklar giderdi. Benim adresler
    Bostancı Sanayi veya Maslak sanayiydi. Tuningle uğraştığım dönemlerdi COD2 başkaydı ama o zamanın oyuncuları da başkaydı.
  • bu konuda süper bilgin değilim sonuçta, ama bazı kendini akıllı sanan insanlardan hiç haz etmiyorum.

1700TL ekran kartı piyasasından bağımsız olarak bakıldığında gerçekten az bir para değil.
    ama konu ekran kartına gelince HD7970'in gerisindeki kart ile kıyaslama yapmanız gerekir. performans olarak 2 sınfı gerisi ile değil.

GTX580: 722 $+KDV 1.594 TL
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/zotac-zt-50103-10p-gtx580-gddr5-3gb-384bit-nvidia-geforce-dx11-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=56461

HD7970: 773 $+KDV 1.705 TL
    http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-hd79703gbddr5-hd7970-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=58327

Fark: 109TL bu fark çok mu... amd'nin kendi 550 doalrlık fiyatını ztn kiç karıştırmıyorum. türkiyedeki satıcılarda salak değil. GTX580 1600TL iken daha iyi bir kartı ve daha yeni çıkmış bir kartı... daha ucuza mı satsın... sen olsan satar mısın.

GTX680'in fiyatını görünce küçük dilinizi yutacaksınız.

üst performans kartlar artık böyle bunun önüne geçilemicek... tüketici için tek uygun yol amd'nin yapacagı indirim, onunda olmasına daha var... amd indirim yapınca türkiyedeki satıcılar indirim yapacak mı orasıda belli değil...

heleki türkiyede yaklaşık 300TL dolarlık zam yaklaşık 600TL demek... ztn bir çok arkadaş demiş ama hala aynı şeyi söyleyip duranlar var.

bence kıdemli arkadaşlar HD7970'in fiyat konusunda bi başlık açmalı durumu iyice açıklamalıki bazıları insanları yanlış yönlendirmesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KerryGillan -- 12 Ocak 2012; 15:19:22 >

• inceleme için teşekkürler
  • ACER EMD730G-433G32MNKS ---http://www.gold.com.tr/compare1/3a.asp?urunid=102747&urunid2=95227
    LG R590-U ARH5BT http://www.teknosa.com/kategori/bilgisayar/notebook/63/125031261/lg_r590u_arh5bt_notebook
    Asus K53TA-SX008R

arkadaşlar bu 3 notebooktan hangisi..acil yardım..
  • "AMD kullanıcı dostu olduğu için getirdiği bu yeni teknolojilere, oyunlarda GTX580 ile kıyaslandığında pek farketmese de 500 Lira fark alıyor." Demek bile rekabetin boyutunu gösteriyor. Ortalığı provoke etmek değildir bu, yanlış anlaşılmasın. 2 kişi dövüşürken herzaman 3. kişi kazanır, yani son kullanıcı :)
  • Bu arada artık fiyatı amd belirliyor :). Eskiden nvidia yapıyordu. son 2 nesildir amd kartlarını erkenden çıkararak işi götürüyor. AMa ben nvidia danda ümitliyim çıkacak olan gtx 670 6970 ile aynı performasta olacak sonra çıkacak olan gtx 680 yeni kral olacak sonra da çift cpu lular gelecek. Tabi amd nin oc avantajı var :)
  • bu nasıl bir konuşma tonudur abi, robot mu dinliyorum insan mı anlamadım... gerçi mesut çevik te aynı şekilde konuşurdu ama, bence yanlış.

ama video detay olarak çok iyi, o ayrı.
  • güzelmiş
  • Neden Unigine heaven testinde tessellation kapalı test yapılmış ama açık olarak test yapılmamış... ??
  • Bu arada, İnventus Sapphire 7970 satmaya başlamış. 1600TL

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4765
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoldPunch

Bu arada, İnventus Sapphire 7970 satmaya başlamış. 1600TL

http://inventus.com.tr/mi_products/Product.aspx?PID=4765

http://www.vatanbilgisayar.com/Ekran%20Kart%C4%B1/asus-hd79703gbddr5-hd7970-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx111-ekran-karti/productdetails.aspx?I_ID=58327

Vatanda %25 indirim var. 1390tl ye almak mümkün. 3 yerde stokta görünüyor.

• AMD kartlar Physx çalıştırabiliyor mu ki ? Bugüne dek hep sıfır çekiyorlardı Physx testlerinde ?
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.