Şimdi Ara

Powerbank ile modem çalıştırmak hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
6.634
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar arkadaşlar sık sık elektirik kesintisinin yaşandığı bir yerde yaşıyorum ups'ye bir yığın para dökmek istemiyorum 9 volt 1 amper ile çalışan tp-link modemim var fotoğraftaki gibi 9 voltluk dc usb bağlantı kablosu alıp powerbank'e taksam ordan çalıştırsam modem zarar görürmü acaba?
     Powerbank ile modem çalıştırmak hakkında

• power bank usb çıkışı verir... 5volt... modem çalışmaz heralde...
  • Usb-dc adaptörü de en az 1 amper olmalı, powerbankın kapasitesi de önemli yoksa çok kısa sürede boşalır.
  • Akü alman daha mantıklı olacaktır. Power bankler 5v olup farklı mah lere sahiptirler. 5000mah lık bir power bank teorik olarak 5v 1a gerilimi 5 saat boyunca verebilir. Fakat uygulamada böyle olmayacaktır. Yine de gerilim sıkıntısı yüzünden zaten çalışmayacaktır. Bir 9 v luk yüksek amperli bir akü alınıp boşta şarj ettirilip kullanılabilir.

Edit: Gerçi 9 v luk akü yok ama. 12v alınıp 7809 ile falan düşürülmesi gerekir. Araştırın bence birazck.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Morgoth Draqe -- 6 Şubat 2017; 2:56:59 >
  • teoride mümkün ama çok pratik sayılmaz.

anlamadığım modemin çalışıyor olması sizin için yeterli mi? tablet yada telefodan mı giriyorsunuz internete?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • powerbank 1A veriyorsa çalıştırır ama süreyi tahmin etmek zor... kaç mAh powerbank kullanacaksın? 5600mAh altı iş görmez...
  • Geçenlerde nano ups diye birşey görmüştüm fiyatı 80-100 arası bildiğin modem adaptörü gibi tasarımı var 12v 6000mah güç veriyor 5 saat çalıştırıyor diyorlar onada bakabilirsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kim demiş çalışmaz diye kafanızdan uydurup insanları yanlış yönlendirmeyin bal gibi de çalışıyor video çektirip uğraştırmayın beni!

bak kardeşim dc-dc step up converter alıyorsun bu cihaz üzerindeki entegre sayesinde 3 ila 35 V arası gerilimi alıp yine aşağı yukarı 3-35 arasında yükseltir ama burada dikkat etmen gereken şu ki girişine uyguladığın voltajın altına inemezsin bunun için step down(buck) yani kıyıcı modül vardır onun görevi de bunu yaptığı işin tam tersini yapmak yani girişine uyguladığın voltajı düşürmektir. örneğin, step up modüle 10V uyguladıysan 10V altına inemezsin ama 10V gerilimi 20V seviyesine yükseltebilir 3A de akım çekebilirsin bir sorun olmaz. aynı şekilde step down(buck) converter girişine 12V verip çıkışından 5V alabilirsin. biraz karışık umarım anlamışsındır.

2 adet powerbank var elimde biri 1.8A diğeri 2.4A çıkış veriyor, ikisiyle de çalışıyor.
    elektrikler kesildiğinde kullanıyorum ben gayet güzel çalışıyor çıkışını 12.1 - 12.3V arasına getirirsen modem 1A çektiğinde bazen voltaj düşmesi olabiliyor bu onun önüne geçer.

modül linkini aşağıda veriyorum ben aynı satıcıdan 2 ay önce 25TL'ye almıştım bu ürünü ama dolardan nasibini bir hayli fazla almış olacak ki şuan 45TL olmuş, yurt dışında max 5$ bu modül istersen alibaba.com gibi sitelerden alabilirsin malum bizim fırsatçılara fırsat vermemek lazım.

çalışmaz diyenler de az ötede kumda oynasın lütfen.

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/step-up-modulu-dc-dc-converter-lm2577-voltaj-cevirici-voltmetreli-263323037

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blacksaver -- 16 Şubat 2017; 22:29:25 >

• HORT!!

Ağzı olan konuşmuş.

Modemler genellikle 9v ve 12v ile çalışırlar. Her iki gerilim için de ayrı ayrı gerilim artırıcı kablolar bulunmakta. Alınır kullanılır.
  • Hortlatma olacak ama çalışır, çok da güzel çalışır.

Şu başlıkta anlattım;

https://forum.donanimhaber.com/powerbank-ile-modem-calistirma--147136492

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.