Şimdi Ara

Power tuşuna bastıktan 1,2 saniye sonra açılan bilgisayar sorunu!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
3.106
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar şöyle bir sorunla karşılaşıyorum (sorun olarak kabul edilebilirse tabii) ;

Asus p8z68-v anakartın son bios güncellemesini yaptıktan sonra (3603) bilgisayar power tuşuna bastıktan sonra tam olarak 1,2 saniye sonra güç alıyor , saniye değeri tamdır kronometre ile mükerrer ölçüm yaptım sonuç aynı.. Yani bilgisayara elektrik 1,2 saniye geç geliyor..Bios güncellemesinden önce sorun yoktu, güç tuşuna basar basmaz elektriği alırdı alet, şimdi böyle birşey var merak konusu oldu bende...

power markası thermaltake 1050W, kasa CM HAF x-942.. Power da sorun kesinlikle yok, denendi..

1- Bilgisayarın anakartını update ettiğimiz şey sonuçta bir yazılım, her ne kadar donanıma etki etsede, bios update dosyasının power ile ilişkisini tam çözemiyorum.. Update dosyasının içerisinde böyle bir şey özellikle düşünülmüş olabiliir mi? yani bilgisayar elektriği geç alsın gibi..bios update dosyası ile bu mümkün mü? Asus forumlarında da konuyla alakalı birşey bulamadım..sonuçta biri yazılım biri donanım, üstelik biri bios update dosyası diğeri kol gibi power..

2- Bilgisayarın elektriği geç almasının diğer sebepleri ne olabilir? power söktüm taktım sonuç aynı..kablolarda sıkıntı yok..her şey normal..

3- Sorun yazılım mı donanım mı kaynaklı sizce?

4- Bilgisayarın açıldıktan sonra işleyişinde hiçbir sorun yok..sadece bu elektriğin geç gelmesi işine takıldım biraz..umarım derdimi anlatabilmişimdir.

• quote:

Orijinalden alıntı: VeNoM

Arkadaşlar şöyle bir sorunla karşılaşıyorum (sorun olarak kabul edilebilirse tabii) ;

Asus p8z68-v anakartın son bios güncellemesini yaptıktan sonra (3603) bilgisayar power tuşuna bastıktan sonra tam olarak 1,2 saniye sonra güç alıyor , saniye değeri tamdır kronometre ile mükerrer ölçüm yaptım sonuç aynı.. Yani bilgisayara elektrik 1,2 saniye geç geliyor..Bios güncellemesinden önce sorun yoktu, güç tuşuna basar basmaz elektriği alırdı alet, şimdi böyle birşey var merak konusu oldu bende...

power markası thermaltake 1050W, kasa CM HAF x-942.. Power da sorun kesinlikle yok, denendi..

1- Bilgisayarın anakartını update ettiğimiz şey sonuçta bir yazılım, her ne kadar donanıma etki etsede, bios update dosyasının power ile ilişkisini tam çözemiyorum.. Update dosyasının içerisinde böyle bir şey özellikle düşünülmüş olabiliir mi? yani bilgisayar elektriği geç alsın gibi..bios update dosyası ile bu mümkün mü? Asus forumlarında da konuyla alakalı birşey bulamadım..sonuçta biri yazılım biri donanım, üstelik biri bios update dosyası diğeri kol gibi power..

2- Bilgisayarın elektriği geç almasının diğer sebepleri ne olabilir? power söktüm taktım sonuç aynı..kablolarda sıkıntı yok..her şey normal..

3- Sorun yazılım mı donanım mı kaynaklı sizce?

4- Bilgisayarın açıldıktan sonra işleyişinde hiçbir sorun yok..sadece bu elektriğin geç gelmesi işine takıldım biraz..umarım derdimi anlatabilmişimdir.

Aynı sorun bende de vardı sorunu çözdüm lakin yıllar sonra gene aynı sorunla karşılaştım şuan nasıl çözdüğümü hatırlamıyorum :D:D:D

Yalnız son yaptığım işlemler şunlar.

-Ekran kartını son sürüme güncelledim.
    -Kasanın mevsim temizliğini yaptım ve kasa açıkken fanların işleyişine bakmak için çalıştırdım o kadar.

Belki power elektrik akım koruma özelliğindendir.Çözersem yazarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi daywalkerrrr -- 3 Ekim 2013; 13:31:14 >

• bir çok bilgisayarda elektrik koruması için geç açılma özelliği bulunur
    bu sorun ondandır demiyorum ama böyle bir özellik var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.