Şimdi Ara

postmaster@mail.hotmail.com sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
45.840
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • bana bu mail adresinden devamlı mail geliyor. nedir bu? ekte dosya filanda gönderiyor. tabi onları açmıyorum. ama mailleri durduramıyorum. ne yapmam lazım?

• gönderilemeyen bir posta iletisi olduğunda size bu mail ile bildirir hotmail , son zamanlarda gördüğüm bir olay , benim iznim olmadan benim adresimden birçok kullanıcıya email atılması ve bunların önemsiz klasöründe bulunması , zaten sizde farketmiş olabilirsiniz , bazen bir arkadaşınızdan abuk subuk bir link içeren email almış olabilirsiniz , bunlar izinsiz habersiz gönderiliyor , nasıl olduğu hakkında bilgim yok , belki otomatik email gönderen programlarladır , bir zamanlar email bomb olayı falan vardı , belki de öyledir
  • meraba benimde ayni turden problemim var(yeni konu acmak istemedim var diye) postmaster bir kac gun icinde 500 mail atti ve atmayada hizla devam ediyor durduramiyorum junk yapamiyorum ve blockliyamiyorum mailde billizarad diyer battle net diyor git sifreni gir diyor falan filan ama ben bu sitelere uye bile deyilim nasil durdurcam bunu?
    acil yardim lutfen
  • valla bana da oluyordu bu zamanında. postmaster dan size mesaj gelmesi bir geri bildirim anlamındadır. yani sen bu adreslere mail gönderdin ama bu mail gitmedi haberin olsun anlamındadır. e yüzlerce insana herhangi bir mail göndermediğinize göre biri sizin adresiniz üzerinden binlerce mail gönderiyor demektir.

en az 5 farklı virüs programıyla tarattım ama biz çözüm bulamadım. daha sonra mail adresimin şifresini değiştirdim ve enteresan bir şekilde sorunum düzeldi. sizde bir deneyin bence... değiştirin şifrenizi...;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmedigo83

valla bana da oluyordu bu zamanında. postmaster dan size mesaj gelmesi bir geri bildirim anlamındadır. yani sen bu adreslere mail gönderdin ama bu mail gitmedi haberin olsun anlamındadır. e yüzlerce insana herhangi bir mail göndermediğinize göre biri sizin adresiniz üzerinden binlerce mail gönderiyor demektir.

en az 5 farklı virüs programıyla tarattım ama biz çözüm bulamadım. daha sonra mail adresimin şifresini değiştirdim ve enteresan bir şekilde sorunum düzeldi. sizde bir deneyin bence... değiştirin şifrenizi...;)

Başka bir çözüm önerisi olan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

quote:

valla bana da oluyordu bu zamanında. postmaster dan size mesaj gelmesi bir geri bildirim anlamındadır. yani sen bu adreslere mail gönderdin ama bu mail gitmedi haberin olsun anlamındadır. e yüzlerce insana herhangi bir mail göndermediğinize göre biri sizin adresiniz üzerinden binlerce mail gönderiyor demektir.

Aynı problemi bende yaşaıyorum, cözüm bulamadım.

• quote:

Orijinalden alıntı: ZiveR

quote:

Orijinalden alıntı: Ömer

quote:

Aynı problemi bende yaşaıyorum, cözüm bulamadım.

Şifre değişikliği yaptım. Bunun üzerinden birkaç gün geçtikten sonra sıkıntı sona erdi.
    Deneyebilirsiniz. Ama o aradaki birkaç gün ben şifre değiştirmenin de çözüm olmadığını düşünmüştüm ancak şu an sıkıntıyı atlattım.

• Merhaba,

Konu eski fakat yeni duymuş olduğum bir bilgi olduğu için paylaşmak istiyorum.
    Bahsettiğimiz olayın adı "backscatter"

Bir spam üreticisi elindeli domain listesine, ve özelliklede olmayan mail adresine mail gönderiyor ve yanıtlama adresi olarak ta sizin adresinizi giriyor.
    Mail karsı tarafa ulaşmadıgı için. sistem üzerinden "böyle bir mail hesabı yoktur" anlamında bir mail geliyor.

Anlatırken gayet basit olan durum, bir kac bin hata maili gelince can sıkıcı hale dönüsebiliyor.
    Aşağıda karikaturize edilmiş resmi bulunuyor.

postmaster@mail.hotmail.com sorunu

• konu bıraz eskı ama son bır kacgundur bu problemle karsı karsıyayım maıl sıfremı degıstırdım yıne aynı sıkıntılu durum devam edıyor postmaster@mail.hotmail.com lıstemde olan kısılere maıl gondermeye calısıyor sonra posta gıtmeyınce sanırım boyle bır mesaj alıyorum bu durumu nasıl cozebılırım sanıyorum bu bır tur spam bu spamı nasıl sılebılırım...
  • altta yazan meil adresi size meil göndermeye çalışıyor. Mail alımı başarısız olduğu için postmaster@mail.hotmail.com'dan size bildirim geliyor. Dosyanın içeriğinde ise size gelecek olan mailin arşivlenmiş şekli var.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.