Şimdi Ara

Port yönlendirme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
1
Favori
178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar zyxel VMG3312-B10B markalı bir modemim var port açmaya çalışıyorum fiber kablo yok yani vdsl kullanıyorum MyISP_ATM yi seçip yerel sunucu adresini doğru girip(192.168.1.33) TCP/UDP seçip çeşitli portlar(81,779,4589,51489) denememe rağmen hiç hiç bir zaman açık gözükmüyor portu internetten kontrol ediyorum kapalı diyor programla kontrol ediyorum kapalı diyor pc de port dinleyici program açıyorum yine kapalı modeminde benimde güvenlik duvarı kapalı modemin software'ini internetten bulup tekrar kurmayı bile denedim bir türlü çözemedim bu noktadan sonra beni aşıyor çözüm bulmayı size bırakıyorum

• bu portların karsılıgında cevap veren bir aygıt yada program yoksa portları duzgun acmıs bıle olsan cevap alamadıgı ıcın kapalı dıyebılır
  • BarbarosTUGRUL kullanıcısına yanıt
    Hocam o nasıl oluyor anlamadım, port açmanın mantığı zaten açılan kısmın sürekli olarak dinleme yapması değil mi? Eğer dinleme yapamıyorsa zaten açıklanmamış demek değil mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • portu acmak o porta cevap alabılecegın anlama gelmez, o porttan cevap almak ıcın o portu kullanan cıhaz yada program olmalı yoksa port kapalı dıye donus olur, sen portu ne maksatla acmak ıstıyorsun?
  • BarbarosTUGRUL kullanıcısına yanıt
    serverler port gerektiriyor(hamachi, tunngle gibi programlar sıkıyor), evet yukarda yazdığım gibi o porta yanıt vericek programama sahibim programda sağlam hatta 2 farklı program denedim problem bilinmeyen bir şekilde portun çalışmaması
  • sana örnek olsun diye subelerımden birinin yonlendırmesını atıyorum

Port yönlendirme
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.