Şimdi Ara

Port Açma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
729
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Statik ip mevcut, dün port açtım çalıştı vs. şimdi aynı port açık bile gözükmüyor. Sebebi ne olabilir?

güvenlik duvarını kapattım, izin verdim. Portu kullanan programda var...

edit: sebebini çözemedim windows 10 dan 11 e geçtim düzeldi  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheGladio -- 14 Nisan 2022; 19:18:19 >

• portlar genelde windows servis tarafından çalıştırılır

hangi programsa servislerini kontrol etmeni tavsiye ederim

• portu kullanan program açıkken, cmd'yi yönetici modunda çalıştır ve aşağıdaki komutları kullan, çıktıyı buraya kopyalayabilirsin.

netstat -an |find /i “listening” > c:\openports.txt

sonra ayrıca netstat -a komutunu kullan. bunu c'ye alamayacaksın sanırım. cmd üzerinden kopyala buraya yapıştır. ne statmış ya, bende bir türlü sonlanmadı gitti. durmayacak galiba dedim ama durdu.  

netstat -b kullan bir de..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haykoatmaca -- 22 Mart 2022; 4:12:26 >
  • ipconfig komutu ile atadığı ip e bak mesela 192.168.1.2 yazmışsındır modeme bir den fazla cep telefonu vs. bağlıdır modem onlara ip atadığından bilgisayarı kapalı ise senin yerel ip degişir oda açtığın portun kapalı olmasına sebep olur bir de test ederken açtığin portun kullandigi programi calistirman lazim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnadoluEfes -- 9 Mayıs 2022; 9:24:3 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.