Şimdi Ara

Porselen Diş Kaplama Fiyatları - 2022 ile 2023 Güncel (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
319
Cevap
20
Favori
689.741
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tacimmüdür

quote:

Orijinalden alıntı: mhmtmnk21

Arkadaşım yerinde olsam dişlerime hiç karışmam.sadece ortodontik tedavi yaparım.çünkü Allah ın verdiğinden daha güzeli olmaz.

ortodontik tedavi dış teli mi

Evet benim dişlerimde çok fazla aralıklıydı.bazıları hep laf edip alay ediyordu diye dolgu yaptırmk istedim ama dr.olmaz deyip kaplama ile kandırdı beni ben de dayanamadım gidip kestirdim dişlerimi çok pişmanım.diş teli tak başka hiçbir şeye aldanma sakın.görünmezleri bile var.hem de az ücret farkıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün bi kanal tedavisine 350 lira verdim ücret yüksek mi daha 400 dedi 350 liraya çektim, ayrıca kanal tedavisini yaptı ama geçici dolgu yaptım dedim, perşembe günü gel sadece bu işleri yapan arkadaşım baksın ve dolgusunu da o yapsın dedi, neden böyle yapıyorsun dediğimde ben çeneciyim filan dedi, ama şu an gayet iyiyim bi sıkıntı sorun yok,
  • quote:

quote:

quote:

Arkadaşım yerinde olsam dişlerime hiç karışmam.sadece ortodontik tedavi yaparım.çünkü Allah ın verdiğinden daha güzeli olmaz.

Evet benim dişlerimde çok fazla aralıklıydı.bazıları hep laf edip alay ediyordu diye dolgu yaptırmk istedim ama dr.olmaz deyip kaplama ile kandırdı beni ben de dayanamadım gidip kestirdim dişlerimi çok pişmanım.diş teli tak başka hiçbir şeye aldanma sakın.görünmezleri bile var.hem de az ücret farkıyla.

görünmez diş teli nasıl her doktor yapar mı

• quote:

quote:

quote:

quote:

görünmez diş teli nasıl her doktor yapar mı

Görünmezlerin adı invisalign çok pahalı sanırım ama değer yaptırmaya.Ayrıca içten takılan diş telleri de var onlar da gayet makul.Sakın başvurduğun doktorların tel dışındaki önerilerine aldanma.Doğal dişine asla zarar verdirtme kardeşim.Çünkü dişçi dediğimiz insanların çoğu senden kazanacağı parayı düşünür.Tek bir doktora sorma dolaş doktorları.iyi günler dilerim

• Zirkon yaptırmak istiyorum son günlerde yaptıran varsa fiyat söyle bilir mi ? benim 16 taneye ihtiyacım var.
  • laminate veneer, zirkonyum kaplama diş, porselen kaplama

hangisi daha iyi bunların

lamine porselen fiyatı olarak 1000 tl fiyat verildi bana bir tanesi için

zirkonyum içinde belde tıpta 500 tl fiyat verdiler

hangisini yapmalıyım sizce

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dehşetengiz -- 12 Haziran 2015; 4:04:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ekrankarti

Arkadaşlar lamine kaplamayı doktorlar önerebilir belki para kazanmak için ama sakın paranızı çöpe atmayın. Lamine diş kaplamalarını genellikle sanatçılar yaptırırlar ve en geç 3 ay içinde değiştirirler. çünkü çok hassas bir yapıya sahip olup çabuk kırılırlar.

bir üst mesajıma bakabilir misin :)

ne yaptırsam acaba bilemedim 1000 tl denilen lamine porselen mi ne öyle demişti belde tıpta ise zirkonyum yapıyormuşlar onlar sadece çünkü lamine porselen daha fazla işçilik gerektiriyormuş yapmıyorlarmış zirkonyuma 500 tl dedi o da

• 6 adet implant diğerleri alt üst zirkonyum yaptırdım.agızımın yapısı Değişti.konuşmakta biraz zorluk çekiyorum ama yapacak bir şey yok. ağız yapım değişti yemek yerken bile keyif alıyorum.fiyat sormayın ocağıma incir dikti değermi değer.dediğim gibi konuşmakta zorluk çekiyorum inşallah geçer

• quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

laminate veneer, zirkonyum kaplama diş, porselen kaplama

Arkadaşım niçin yaptırmak istiyorsun?Dişlerin çürük kırık falan mü yoksa estetik olarak mı düşünüyorsun?
    Estetik içinse sağlam dişlerinizi kestirmeyin çok pişman olabilirsiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: Styric

Zirkon yaptırmak istiyorum son günlerde yaptıran varsa fiyat söyle bilir mi ? benim 16 taneye ihtiyacım var.

Kalitesine göre değişiyor; normali 700, çekiçle bile kırlımayanı 900...

quote:

Orijinalden alıntı: Dehşetengiz

laminate veneer, zirkonyum kaplama diş, porselen kaplama

lamina dişin daha az kesildiği ve daha estetik olduğu için daha iyidir. Ama tabi ondan sonra daah çok dikkat etmelisin, dişlerinde birşeyler kırıp açmaya, sert şeyler yemeğe kalkma...

• devlet hastanesinde yaptırdığım dolgunun düşmesi ve altının çürümesi üzerine ben de özele gitmeye karar verdim. 1 kanal tedavisi, 6 kuron kaplama, 5 dolgu ve 1 implant yapılacak :) Tedavim uzun sürecek ve ilk aşaması bugün başlıyor. bilgilendirme açısından bana verilen fiyatları paylaşmak istiyorum

Kanal Tedavi --> 250 TL
    Dolgu --> 120 TL
    Kuron --> 250 TL
    İmplant --> 1200 TL
    İmplant üstü kuron --> 300 TL
  • Bu kanal tedavisi ile dolgu ayrı bedavıs bırsey mı? Ben gecen sene kanal tedavısı +dolgu yaptı o zaman hıc arastırmadım degısık tıpte dolgular varmıs fakat dolgu malzemesını acarken 3m marka ıbaresı yer alıyordu tüpte..özel dıs hekımlıgı... fıyatlar nerde baksam 300-400 gıbı rakamlarda.. Gecen sene 150 tl ye yaptırmıstım bırkac kıymık vs alımınada doktorum herhangı bır ucret talep etmemıstı suan mesafe olarak bıraz uzak ve calısma saatlerı bana uymuyor 6 da kapatıyor ve tıklım tıklım dolu :S en yakın randevuyu 1 hafta sonrasına verebılıyor..bılgısı olan yok mu ucretlendırme ve tedavı ıcın (standartları yok mu bu ıslemın ve nelere dıkkat etmelı hangı tıp dolgu kullanmalıyım) .. röntgen ıcın bıryere yonlendırdı ama gıdemedım.. bundan dolayı sımdıkı sızı yapan dısımı( o zamanlar sızı yapmıyordu) gosteremedım ve bu sınır rontgenınde dısım ıcın tuhaf sende 2 sınır var normalde tek olur demıstı..

bu konuda yol yordam bılen tavsıyede bulunacak arkadasların bılgılerını paylasmasını rıca ederım

• ak14 A kullanıcısına yanıt
    kanal ile dolgu tedavisi birbirinden farklı evet. kanal dişi kurtarmak için son aşama diyebilirim. genelde kanal + dolgu olarak ifade edilmesinin sebebi hem kanal tedavisi hem de çürükten dolayı dolgu yapılıyor olmasıdır. dolgu tiplerini bilmiyorum o konuda bişey diyemiyorum.
  • tek basına kanal yapılmıyor o halde :) Kuron nedır bılmıyorum ımplant uzerıne olan zırkonyum tas sanırım..

hayır o denlı para sacıyoruz herbırımız dıs tartar temızlıgı de yaptırdım ama hıc oyle unlulerın guluslerı gıbı olmuyor :) sankı bu unluler kahve sıgara cay ıcmıyor yada komple cene naklettırıyrlar kendılerıne..

bende de 7 tane curuk var :/ bıde 4 adet dıs yok bakımsızlık dıscı korkusu bu hale getırdı :( bakalım 5bn lıra ıle kurtulursak ıyı sanırım :)
  • Porselen diş fiyatları ne kadar yakın zamanda yaptıran var mı ? Kaç tl ye komple yaptırabilirim

• quote:

Orijinalden alıntı: Burak_1912

Porselen diş fiyatları ne kadar yakın zamanda yaptıran var mı ? Kaç tl ye komple yaptırabilirim

Porselenler çeşitlerine göre fiyatlandırılır.zirkonyum porselen,metal destekli porselen ve full porselen.ama asıl soru şu neden yaptırmak istiyorsunuz?çürük falan mı var yoksa estetik için mi?

• ak14 A kullanıcısına yanıt
    Ünlülerin çoğu lamina mıdır ne zıkkımdır o kaplamadan yaptırıyor sanırım.Hatta sağlam dişini kestirip sırf bembeyaz olsun diye üzerine zirkon yaptırıyorlar diye biliyorum.Bizim kaderimiz açık sarı hafif beyaz dişe devam
  • quote:

Orijinalden alıntı: Orada Olmayan Adam

Ünlülerin çoğu lamina mıdır ne zıkkımdır o kaplamadan yaptırıyor sanırım.Hatta sağlam dişini kestirip sırf bembeyaz olsun diye üzerine zirkon yaptırıyorlar diye biliyorum.Bizim kaderimiz açık sarı hafif beyaz dişe devam

Aynen temızletıyoruz hala sarı dıs fırcası yokken insanlar ne yapıyormus.yaw dıyorum ırsı mı yok dıyor ofıs tıpı ev tıpı beyazlatma dıyorum sıgara kahve cay varsa hıcbır ıse yaramaz dıyor merak edıyorum o yuzden unluler yenı bı cene mı yaptırıyor kendıne onca ezıyetı cekıyor dıyorum..Granıt kaplatıyorlar sankı mubarek zencı dısı gıbı bembeyaz
  • diş yaptırma olayı çok zahmetliymiş
    arkadaş dişçi resmen insanın ağzının içinde tadilat inşaatı yapıyor
    haziran 23 ünde özel diş doktorumda yaptırmaya başladım
    önce 4 adet çekilecek dişleri çekti sonra 2 adet kökleri sağlam olan dişlere
    kanal tedavisi ve dolgu yaptı ağızda kaldı 12 adet diş altta 5 adet
    üstte 7 adet olmak üzere sonra bunları kaplama için birgün üstü 3 saat
    çalışarak kesti bir günde alttaki dişleri kesti tabi bunları keserkende
    uyuşturmak için iğne yaparken ağzımın içinde damaklarım delik deşik oldu
    on günde ağzım ancak geçti tabi bu arada ağzımı açtığımda soğuk su
    sıcak çay içtiğimde dişlerim sızım sızım sızlıyor önce dandik diş yaptı
    sızlamasın diye lakin oda damağımı acıtınca kaldırdım attım
    bu arada 2-kere provalara gittim alt kısım harika oldu üste problem çıktı
    onu yeniden yapıcak ve hepsini bayramdan sonra takıcak
    tabi bu arada diğer yan ve arka azıdişleride protez olarak yarım köprülü
    damak biçiminde yapılacak bunun içinde ayrıca diş ölçülerim alındı
    bakalım bayramdan sonraki ilk hafta içinde takacak dişlerimi doktorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaslı57 -- 18 Temmuz 2015; 23:37:36 >

• Arkadaşlar bende ön dislere zirkonyum yaptıracam bir doktora muayene oldum ve bana fiyatlari anlatırken 350 tlyede zirkonyum var 450 tlyede 350 tl olana baska maddelerde karistiriyorlar kaliteli olmuyor dedi.Simdi bu doktor bana fake mi attı yoksa gercekten boyle bir sey varmı

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.