Şimdi Ara

Porsche'dan anlayanlar, spor otomobil tecrübesi olanlar? (lütfen görüş bildiriniz) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
5.668
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 5 dk sureyli 2007 model cayman kullanmistim. Emanet oldugu icin 60i gecmemistim...

Sunu soyliyim o araclar insani cok fena tahrik ediyo. O tarz araclarda hatayi bir kere yaparsiniz. Sansiniz varsa sag cikarsiniz cunku bu araclar 200kmh lari cok rahat goren arabalar 200+ bi hizda kaza yaptiginizi yada otoban aci frenle bi tirin altina girme ihtimaliniz olabilir...kardesinizin yasi kac bilmiyorum eger onda bi olgunluk goruyorsaniz alin Ama baslangic olarak yeni model yeni guvenlik sistemleriyle donayilmis arac alin.

1haftaligina kiralariz fikir olsun diye dediniz 2010 model bi aracla 99 model bir olmaz...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 200ugececekaga

5 dk sureyli 2007 model cayman kullanmistim. Emanet oldugu icin 60i gecmemistim...

Sunu soyliyim o araclar insani cok fena tahrik ediyo. O tarz araclarda hatayi bir kere yaparsiniz. Sansiniz varsa sag cikarsiniz cunku bu araclar 200kmh lari cok rahat goren arabalar 200+ bi hizda kaza yaptiginizi yada otoban aci frenle bi tirin altina girme ihtimaliniz olabilir...kardesinizin yasi kac bilmiyorum eger onda bi olgunluk goruyorsaniz alin Ama baslangic olarak yeni model yeni guvenlik sistemleriyle donayilmis arac alin.

1haftaligina kiralariz fikir olsun diye dediniz 2010 model bi aracla 99 model bir olmaz...

Kardeş biz de bankadan gelmedik, keşke tüm yazılanları okuyabilseydin konuda. Evelallah 230+ km hızla kalbur üstü markalara selektör yapmışlığımız, bursa yalova arası virajlarda boxster kovalamışlığımız var. Hepten mal değiliz yani.

Tabi ki 99 modelle 2013-14 model bir olmaz, ancak eğer 2014 modeli bu seviyedeyse 1999una fitiz dedirtebilir böyle bir deneyim.

Bu araba abanmak, top speed kovalamak, hunharca devirlendirmek için değil gerçek bir spor arabanın tadını alabilmek için alınacak.

He ülke şartları kötü, gelir düzeyi düşük halkımızın, dolayısıyla deneyimi olan bilen eden bulmak zor.

• quote:

Orijinalden alıntı: nadir

quote:

5 dk sureyli 2007 model cayman kullanmistim. Emanet oldugu icin 60i gecmemistim...

Kardeş biz de bankadan gelmedik, keşke tüm yazılanları okuyabilseydin konuda. Evelallah 230+ km hızla kalbur üstü markalara selektör yapmışlığımız, bursa yalova arası virajlarda boxster kovalamışlığımız var. Hepten mal değiliz yani.

Tabi ki 99 modelle 2013-14 model bir olmaz, ancak eğer 2014 modeli bu seviyedeyse 1999una fitiz dedirtebilir böyle bir deneyim.

Bu araba abanmak, top speed kovalamak, hunharca devirlendirmek için değil gerçek bir spor arabanın tadını alabilmek için alınacak.

He ülke şartları kötü, gelir düzeyi düşük halkımızın, dolayısıyla deneyimi olan bilen eden bulmak zor.

Yazilanlari okumadim ilk mesaji goz onune alarak yazdim...bnm kendi dusuncelerim bunlar...ve yorum yaparak 20li yaslarda heyecan ve adrenalin dolu bi genc yuksek beygir araclarda tecrubesi yok denmis...

• quote:

Orijinalden alıntı: Sharp79

1998 Porsche Carrera sahibi olarak sorularınıza cevap verebilirim sanırım.

1) Ben aracımı 2012 yılında 33.000 EUR'ya almıştım. Dediğiniz gibi ucuz sayılabilecek fiyatlara (türkiye şartlarında) çeşitli araçlar mevcut ancak durumları nedir bir yorum yapamam. Ancak şu ana kadar senelik 7-8000 TL gibi bir masrafım oldu (Parçaları benim bulmama rağmen) çünkü bu araçların belirli sürelerde değişecek parçaları var o yüzden yağını suyunu koy devam et pek mümkün değil.

2) Yine kendi aracım 136 bin küsür kilometrede ve herhangi bir motor sıkıntım (şimdilik) yok. 996 için bazı ölümcül motor problemleri mevcut (IMS) ve başınıza gelirse duruma göre yeni sandık motor almanız gerekebilir tabi bildiğim kadarıyla artık yeni motoruda üretilmiyor yani fabrika çıkışı motorlar bile yeniden yapılmış versiyonlar ve 30 küsür bin EUR fiyatları mevcut. Ayrıca yine 996 motorları için az kilometre yapmış olmak kronik sorunlara daha fazla denk gelme ihtimali anlamına geliyor.

3) Model sizin keyfinize kalmış, benim aracım giriş Carrera ve ben performansından fazlasıyla memnunum. Yine aracım tiptronik ve performans anlamında manuelden bir farkı olduğunu sanmıyorum. Ayrıca otomatik viteste redline'a girme gibi bir sıkıntı olmuyor, tüm kadranı rahatça çevirebiliyorsunuz ;).

4) Ben coupe kullanıyorum ama cabrio'da da bildiğim özel bir sıkıntı yok.

5) Yakıt bilgisi doğrudur.

6) Hangi şehirde ikamet ediyorsunuz bilmiyorum ama ben İstanbul Maslak'ta Segment otomotiv'de bütün bakım ve onarım işlerini yaptırıyorum, oldukçada memnunum.

Son olarak ucuz porsche diye birşey olmadığını farzetmeniz gerektiğini düşünüyorum. Bahsettiğiniz fiyatlar evet mevcut ancak bütün parçalar daha yeni porsche model fiyatları ile paralel. Ayrıca kasko yaptırmayıda pek düşünmeyin çünkü bana 25.000 TL fiyat verilmişti ve 2 senedir bu opsiyonu göz ardı ederek olası bir pert durumunda avucumu yalamayı göze almış bulunmaktayım :).

Başka sorunuz olursa cevaplamaya çalışabilirim...

Önemli bilgiler içeren yorumunuz için çok teşekkürler. Evet ucuz Porsche olmaz zaten ucuz derdinde değiliz. Düzgün kullanılmış ve orijinale en yakın seviyede olması yeterli.

Ben de Japon üretimi Honda cg kasa accord, eg/eh kasa civic'ler ile f20b ve d/b 16 serisi motorlar konusunda tecrübeye dayalı ileri düzeyde bilgi sahibiyim, ihtiyacınız olursa yardımcı olabiliriz.

Eğer kulağınıza gerçekten iyi olduğu bilinen bir aracın satıldığı çalınırsa bilgi verirseniz ve deneyimlerinizi paylaşmaya devam ederseniz müteşekkir olurum.

İyi akşamlar.

• quote:

quote:

quote:

Yazilanlari okumadim ilk mesaji goz onune alarak yazdim...bnm kendi dusuncelerim bunlar...ve yorum yaparak 20li yaslarda heyecan ve adrenalin dolu bi genc yuksek beygir araclarda tecrubesi yok denmis...

Nereyi okudun sen adamın kardeşi 31 32 yaşındaymış birader, sen tekrar oku bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mustache

quote:

quote:

quote:

Nereyi okudun sen adamın kardeşi 31 32 yaşındaymış birader, sen tekrar oku bence.

Ilk mesaji okudum tekrar baktim yas ibaresi yoktu. Cevaplara bakmadim pek. Kardesime deyince aklima direk yirmili yaslarda bi genc geldi

• O para 15 yıl eski fındık motor araca verilmez spor araç bakıyorsa ben olsam sarı bir megane rs alırdım
  • Eskı kasa Porsche olayına gırmeyın derım. Hem km yüksek hem modelı 14-15 yasından size cok sorun çıkartır performans aracı olduğu ıcın yüksek km tercıh edılmez

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam hayirlisi olucaksa alirsiniz inşallah. Inanin cok icten yazdim bunu. Cunku benim de her zaman hayalimdir bir porsche sahibi olmak. Yas 22 inşallah bir gun Allah bize de bir porsche nasip eder. Porsche hakkinda bir suru belgesel izledim bir cok kaynaktan yazilar okudum zamaninda. Aklimda kalanlari aktarmak isterim size. Oncelikle porscheler sadece spor kullanim amacli degil ayni zamanda gunluk kullanim icinde uretile araclardir rakiplerinin aksine bu yuzden motor omru daha fazladir ve gunluk kullanimda da kullanmasi daha rahattir. Kontak soldadir sasirtmasin :) birde cabriolar icin bir soru sormussunuz bence hard top alin hele ki kapali bir garajiniz yoksa! Tenteli araclar masraf acar size cunku sadece gunesli havalarda kullanima gore tasarlanmislardir. Tenteli araclar hakkinda internetten detayli bilgiler edinebilirsiniz ozellikle de kullanici yorunlari bulabilirsiniz gibi geliyor bana. O yuzden o konuda benim yorum yapmam sadece okuduklarimin aklimda kalmasindan sinirli kalicagi icin pek yararli olmayacagi gorusundeyim. Porschelerde motor arkada olmasi yol tutusunu arttiriyor diye biliyorum. Ayrica almanya'da yasayan bir tanidigim bana surusu farkli bir araba olmasindan bahsetmisti. Alismak gerekirmis ilk basta arabaya. Hic kullanmadim birakin kullanmayi icine bile oturmadim. (Cayenne' i saymiyorum). Kazasiz belasiz kullanmak nasip olucaksa,hayirlisi olucaksa inşallah nasip olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: nero67

Hocam hayirlisi olucaksa alirsiniz inşallah. Inanin cok icten yazdim bunu. Cunku benim de her zaman hayalimdir bir porsche sahibi olmak. Yas 22 inşallah bir gun Allah bize de bir porsche nasip eder. Porsche hakkinda bir suru belgesel izledim bir cok kaynaktan yazilar okudum zamaninda. Aklimda kalanlari aktarmak isterim size. Oncelikle porscheler sadece spor kullanim amacli degil ayni zamanda gunluk kullanim icinde uretile araclardir rakiplerinin aksine bu yuzden motor omru daha fazladir ve gunluk kullanimda da kullanmasi daha rahattir. Kontak soldadir sasirtmasin :) birde cabriolar icin bir soru sormussunuz bence hard top alin hele ki kapali bir garajiniz yoksa! Tenteli araclar masraf acar size cunku sadece gunesli havalarda kullanima gore tasarlanmislardir. Tenteli araclar hakkinda internetten detayli bilgiler edinebilirsiniz ozellikle de kullanici yorunlari bulabilirsiniz gibi geliyor bana. O yuzden o konuda benim yorum yapmam sadece okuduklarimin aklimda kalmasindan sinirli kalicagi icin pek yararli olmayacagi gorusundeyim. Porschelerde motor arkada olmasi yol tutusunu arttiriyor diye biliyorum. Ayrica almanya'da yasayan bir tanidigim bana surusu farkli bir araba olmasindan bahsetmisti. Alismak gerekirmis ilk basta arabaya. Hic kullanmadim birakin kullanmayi icine bile oturmadim. (Cayenne' i saymiyorum). Kazasiz belasiz kullanmak nasip olucaksa,hayirlisi olucaksa inşallah nasip olur.

İyi dileklerin için sağolasın arkadaşım, bil mukabele. İnsanların %95'inin az yaksın, vergisi az olsun diye binbir takla atarak araba alabildiği, otomobil kültürünün yerlerde olduğu ülkemizde Porsche almaya çalışmak, sahibini bulup bişeyler öğrenebilmek gerçekten zor.

Toparlayabildiğimiz bazı bilgiler var. 2001 kasanın mekanik ve kronik arızalardan arındırılma bakımlarından 1998-1999 model 996 kasadan çok daha ileri seviyede olduğu belirtiliyor. Zaten fiyatlar da bunu destekliyor.

Bana kalsa 1994-1996 Maserati Ghibli yada 1997-1999 Honda Prelude almaya çalışırdım. Kendime de ufak yollu Alfa 75 2.0 yada Alfa 145 QV bakıyorum. Honda aile arabası ama şöyle 10 bin tl civarı keyif larak gazlayabilecek pek bişey yok memlekette.

Herkese iyi forumlar.

Porsche'dan anlayanlar, spor otomobil tecrübesi olanlar? (lütfen görüş bildiriniz)

• İnsallah alirsiniz
    Ben de evli olmasam hayalimdeki arabadir porsche ve nfs oyunuda buna etkisi olmustur ferrari mi porsche mi deseler posche tercihimdir

2000 uili civari porsche alabiliecek durumdayim fakat sartlar insani sogutuyor
    Bakimlarida cabasi

• adac ve whatcar sitelerinin kullanılmış oto inceleme kısımlarını incelerseniz aracın sorunları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Motoru revizyon gormus ise mutlaka yetkili serviste gormus olmalıdır dısarda yapılabilecegini sanmıyorum; yapılsada sağlıklı olmaz buyuk ihtimal. Cunku biraz özel bir motor tipi var. Yakıt tuketimi 20yi geçmez, fabrika verleri dogrudur Porschelerde. Yedek parçaları ve bakımı yapacak ustalar bulabiliyorsanız çekinmeden alınabilir. Ama usta parçalarının eline düşerseniz sizi maddi manevi üzer. Araç üzmez ustayım diye geçinenler üzer
  • Porsche nin okunuşu porşe değilde porş olsa okunuştan dolayı bedavaya verseler almazdım

porsch'da diye yazılır 'da' eki ona ait porsche'de diye yazılmalı bence

Önce isimi anlamak lazım

• quote:

Orijinalden alıntı: elletra951

adac ve whatcar sitelerinin kullanılmış oto inceleme kısımlarını incelerseniz aracın sorunları hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Motoru revizyon gormus ise mutlaka yetkili serviste gormus olmalıdır dısarda yapılabilecegini sanmıyorum; yapılsada sağlıklı olmaz buyuk ihtimal. Cunku biraz özel bir motor tipi var. Yakıt tuketimi 20yi geçmez, fabrika verleri dogrudur Porschelerde. Yedek parçaları ve bakımı yapacak ustalar bulabiliyorsanız çekinmeden alınabilir. Ama usta parçalarının eline düşerseniz sizi maddi manevi üzer. Araç üzmez ustayım diye geçinenler üzer

Haklísın esasında. Ayrıca Kelly's blue book gibi abd siteleri de var. Takipteyim. Zaten kendi aracim da amerikan honda oldugundan daha cok abd'yi takip ediyorum.

Yurt disndan memlekete donunce amerikan oto dergilernden bazi sayfalar paylasacagim. Onlar neredebbiz neredeyiz acikca gorunecek.

• Selam hocam, aldınız mı Porsche’nizi?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.