Şimdi Ara

Popcorn time altyazi sorunu (anndroid)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
1
Favori
12.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ben galaxy s4 marka telefonuma Popcorn time adlı dizi veya film izleme programı yükledim ama Bilgisayardan farklı olarak telefon da altyazi seçeneklerinde custom yok. Turkce dil ayarını seçincede Ç ı gibi harfler çıkmıyor. Bu sorun ile karşılaşıp çözümü bilen arkadaşlardan yardımları bekliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Umarım konuyu dogru yere acmisimdir. Telefondan girdiğim için tam olarak genel bir arama ile nokta atisi yapamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Sorununu tam anlamadım ama mx player la alt yazıyı ayrı indirip filme gömebilirsin.

• Popcorn time sanırım url tabanlı çalışan bir uygulama dimi ? Yani izlemek istediğin bir filmin örneğin url'yi kopyalıyorsun programa o bulup yüklüyor. Yani daha önce denemedim bunu, ayarlarında karakter ayarlarından falan oynayınca olmuyorsa ya geliştirici ile iletişime geç ya da alternatiflere yönel derim. Örneğin Mx player'da ağ akışı seçeneği var, oraya kopyalayıp izliyorsun.
  • mu5tafa kullanıcısına yanıt
    Uygulamanin içinde video oynatma seçeneklerinde mx player de dahil olmak üzere 3 secenek var. Mx secince video açılamiyor diyor. Sadece programin kendi oynatıcısıni secince açabiliyorum. En azından bende yüklü olan programlardan.

• agashakur kullanıcısına yanıt
    Yani daha çok torent mantığı ile çalışan bir uygulama. Seed yapanlar sayesinde leek edenler izliyorlar. Sende izlerken bir yandan seed ediyorsun. Karakter seçimi gibj bir ayar var ama türkçe seçmem bir şeyi değiştirmiyor. Geliştiriciye mail attim ama uygulama daha beta da olduğu için hem pc hem de telefon için ne kadar ciddiye alırlar tam bilemiyorum.

• Onu ben de çözemedim pc ile izliyorum sadece popcorn time ile çözebilirsen yaz buraya hocam sana zahmet
  • Şu video sorununuzu çözer belki.

• Hocam öncelikle geç cevap yazıyorum kusura bakma.

Ben sorunu bir şekilde çözdüm.

Telefonuma bir substitle programı indirdim. Sonrasında hangi diziyi izlemek istiyorsam o filme giriyorum bakıyorum popcorn time dan filmin hangi relaese olduğunu. Arkasından altyazı.org dan girip o altyazı indiriyorum. O altyazı rar dan çıkarıyorum ve indirdiğim substitle programında açıyorum. Arkasına altyazının kodlama türleri vardır. Genelde UTC8 olur. Ben onu Latin Alfabesi 9...- 9 yapıyorum. 9 ile başlayan 4 basamaklı bir sayı varda unuttum. Zaten o önemli değil. Sonu -9 ile bitene çeviriyorum. Arkasına kaydediyorum. Filmi popcorn dan açtığım zaman custom altyazıdan onu seçip izliyorum. Her film öncesi bir 30 saniyemi alıyor ama olsun eğer uğraşırım diyorsan çözümüm bu. Kalıcı bulursam da haber ederim gene sana.

Ayrıca her popcorn time versiyonda custom seçeneği yok. Eğer sen de yok ise mesaj at bendeki versiyonu söyleyeyım onu indirirsin. Şu an unuttum da gene unutmaz isem editlerim.

• mu5tafa kullanıcısına yanıt
    İlgin için teşekkür ederim. Ama benim sorunum pc deki popcorn time da değil. Telefonuma (android) indirdiğim popcorn time da. Geçici olarak bir çözüm buldum ama kalıcısını daha bulamadım. Program beta olduğu için mail attım umarım ciddiye alırlarda yeni versiyonlarında düzeltirler.
  • Yüklediğiniz altyazı dosyanızla ilgili Türkçe karakter sorunu yaşıyorsanız program üzerinden -şimdilik- yapabileceğiniz bir ayar yok. Bu yüzden altyazı dosyanızı Not Defteri‘nde açın, ‘Farklı Kaydet’ dedikten sonra ‘Karakter Kodlaması’ kısmını UTF-8 olarak ayarlayın. Sonra programı kapatıp açın ya da programı kapatıp açmak istemiyorsanız düzenlediğiniz altyazı dosyanızın adını değiştirerek ve altyazı dosyanızı yeniden ekleyin

edit:alıntıdır
  • Problem hakkında olumlu gelişme var mı?
    Programın arayüzü ve içeriği çok güzel. Film veya dizi izlemek istediğimde bu programdan başkasını kullanmıyorum.Ama bu Türkçe karakter sorunu yüzünden filmler zevk vermiyor.
    android 2.7.2 yüklü
  • EneSerhat kullanıcısına yanıt
    Yukarıda çözümden bahsettim. Şu ana kadar denediğim ve okuduklarımın arasında en kolayı bu. 5 dakikalık bir işlem sonrasında kolayca filminizi izleyebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dr.KEL

Yüklediğiniz altyazı dosyanızla ilgili Türkçe karakter sorunu yaşıyorsanız program üzerinden -şimdilik- yapabileceğiniz bir ayar yok. Bu yüzden altyazı dosyanızı Not Defteri‘nde açın, ‘Farklı Kaydet’ dedikten sonra ‘Karakter Kodlaması’ kısmını UTF-8 olarak ayarlayın. Sonra programı kapatıp açın ya da programı kapatıp açmak istemiyorsanız düzenlediğiniz altyazı dosyanızın adını değiştirerek ve altyazı dosyanızı yeniden ekleyin

edit:alıntıdır

pcde kolayda telde çok uğraştırıyor hem es filede utf-8 yok daha da saçma hallere giriyor kendi forumuna konu acildi mi bununla ilgili?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam kendi forumunda bu sorunla ilgili konu var mı diye hiç bakmadım. mesaj olarak da bir geri dönüş yapmadı kimse ekstradan. Buradan yazanalr var sadece. Mail olarak popcorn un yapımcılarına bu sorunu ilettim ama ne yazıkki onlardan da bir feed-back alamadım.
  • Bende de bu sorun var :/
  • Arkadaşlar show box tavsiye ederim. Google a yazınca çıkıyor. Telefon için Popcorn time benzeri bir uygulama. Farkı video oynatıcısı olarak MX player, vlc tarzı oynatıcıları seçebilirsiniz. Zaten bu uygulamalarda alt yazı ekleme seçeneği var. Ordan da alt yazıyı seçip online olarak izleyebilirsiniz. Tavsiye ederim.
  • Requizm kullanıcısına yanıt
    Popcorn Time'ın indirdiği altyazı dosyasının codec problemi var. Bu soruna iki farklı çözüm buldum. Biri altyazıyı farklı bir yerden indirip Popcorn Time'ın oynatıcısı içerisinde ayarlarından seçip açmak diğeri de VLC Player kullanmak. VLC altyazı dosyalarını Popcorn gibi otomatik indirebiliyor ve de codec problemi olmadan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Blacka

Popcorn Time'ın indirdiği altyazı dosyasının codec problemi var. Bu soruna iki farklı çözüm buldum. Biri altyazıyı farklı bir yerden indirip Popcorn Time'ın oynatıcısı içerisinde ayarlarından seçip açmak diğeri de VLC Player kullanmak. VLC altyazı dosyalarını Popcorn gibi otomatik indirebiliyor ve de codec problemi olmadan.

Başka bir uygulamaya başladım sorun yok eyvallah hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Requizm

quote:

Hangi uygulamaya başladınız acaba?
    ben bugün popcorn time ı TV ye yükledim çok güzel açıyor video kalitesi süper ama gel gelelim altyazı seçimini Türkçe yapmama rağmen sadece ı hafleri çıkmıyor yoksa ü-ö-ş gibi haflerde sorun yok .

• quote:

Orijinalden alıntı: efesb

quote:

Orijinalden alıntı: Requizm

quote:

Hangi uygulamaya başladınız acaba?
    ben bugün popcorn time ı TV ye yükledim çok güzel açıyor video kalitesi süper ama gel gelelim altyazı seçimini Türkçe yapmama rağmen sadece ı hafleri çıkmıyor yoksa ü-ö-ş gibi haflerde sorun yok .

Dizimek

Android uygulaması ama.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.