Şimdi Ara

Polonyada Üniversite Okumak [Ana Konu] [Güncellendi] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
10
Favori
23.514
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Irkcilik yapanda yapmayanda var.. Yapanlarda hakli seveplerden yapiyo buraya ne turkler geliyo nebicim neler yapiyolar onlarda hakli olarak irkcilik yapan var ama azinlik bi kesim bu cok denk gelmezsiniz... Ha dreşarj dedikleri bu apaci legia warszawa taraftari vs kesim var esofmanli dovmeli kel abiler.. Gozgoze gelmeyin laf atarlar uzaklasin.. Doverler yani bu abiler bulasirsaniz.. Diklenmenin luzumu yok...

Calisma izniniz oturum alirsaniz var ama calistirmaz kimse sizi lehce bilmeden... Ha kebabcida bulasik yikarim diyosaniz o baska bilemem...

Yasam ucuz ama kiralar yuksek gibi varsova icin konusuyorum fakat altindan kalkilmicak bi yukseklik degil yasam ve eglence ucuz ve guzel...

Fastfood turkiyeden ucuz ama adam gibi doyiyim kral gibi fast food yiyim derseniz 20-30 zloty arasi..

Dostum lehce okursan cok cok cok zor hatta imkansiz gibi olur ben ingilizce oku derim ha guveniyosan kendine no problem dene ama seneni parani harcama.. Zor bi dil cunku .. Ingilizce daha iyidir .. Ilk sene hazirlik okuyup turklerden uzak durursan olur bu is ..

Polonyayi dusunun mantikli... Pm ile de mesajlada sorabilirsiniz.. Araci sirketlere para kaptirmayin...

@ultraturk @lethalforce @tylerdurden10 @Ayhan. @serdarryy

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Cruiser33 kullanıcısına yanıt
    Hocam birkaç soru sorabikirmiyim acaba

• yasam egitim toplam yillik ne kadar

• Bilen arkadaşlara birkaç sorum olucak. Okul parası hariç , aylık masrafınız ne oluyor? Konaklama, yeme , içme , sigara her şeyi dahil yani.

Bir de yurtları nasıl oluyor? Kız erkek karışık yurtlar mı? Giriş çıkış saatleri var mı? Burdaki gibi alkol sigara sokmak yasak mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: blackman06

Bilen arkadaşlara birkaç sorum olucak. Okul parası hariç , aylık masrafınız ne oluyor? Konaklama, yeme , içme , sigara her şeyi dahil yani.

Bir de yurtları nasıl oluyor? Kız erkek karışık yurtlar mı? Giriş çıkış saatleri var mı? Burdaki gibi alkol sigara sokmak yasak mı?

Merhaba,

Ben ortalamanın biraz üzerinde harcıyorum 1.000 zloty kira(2 kişi merkeze yakın bir yerde kalıyoruz kira o yüzden biraz yüksek) 450-500 zloty aylık sigraya giden param(günde bir paket winston veya camel) yeme içme ve eğlenceyede ortalama 600-700 harcıyorum.

Yurtlar çeşitlilik gösteriyor iyiside var kötüsüde var ama kesinlikle en iyisi diye birşey yok o iyisi dediğim kötünün iyisi oluyor şahsen yurt ortamı bana göre değil o yüzden sevmiyorum yurtları, cemaat yurdu dışında giriş çıkış saati alkol ve sigara sokamama diye birşey duymadım görmedim.

• Daha çok bilgi ve fotoğraf olsa daha iyi olurdu. 2-3 yıl sonra Erasmus ile Varşova'ya gitmek istiyorum ben de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERT* -- 19 Ekim 2015; 21:33:13 >
  • Araştırırken denk geldim, ben de bu sene gitmeyi düşünüyorum yurtdışına. Araştırma sonucu Polonya uygun gibi geldi, 2 arkadaş gitmeyi planlıyoruz kişi başı aylık 1000-1500 tl arası her ihtiyacımız için yeterli olur mu sizce?Tabiki çılgınlar gibi eğlenmeye gitmiyorum oraya ve şunu merak ediyorum benim istediğim bölüm yönetim bilişim sistemleri, Türkiye de adnan Menderes Üniversitesi'nin gözüme kestirmiştim.Polonya'da bu bölüm var mı ve orada okumak daha mı mantıklı olur? Benim düşüncem okulu bitince elimde uluslararası diploma ve sağlam bir ingilizce olması.

• bende lisan mezunuyum nasıl bir yol izlemeliyim detalı bigi verirsen ? birde iletişime gecebilrmiyz.
  • up
  • Warsaw University of Technology üniversitesini nasıl bilirsiniz hocam
  • Ben de lisans yapma ya polonya düşünüyorum şu an lise 2 sorularımi yazayım
    1 yeme içme nasıl oluyor kastettigim şey helal gıda konusu nasıl
    2 odyoloji varmı varşova da
    3 burs imkanı nasıl
    4 1+0 ev kaç tl
    5 içkim gece hayatım yok ayda 4 paket camel sadece ne kadara yaşanır
    6 internet hızları nasıl iletişim nasıl
    Şimdilik bunlar aklıma geldikçe yazarım

• quote:

Orijinalden alıntı: .redmajor.

Warsaw University of Technology üniversitesini nasıl bilirsiniz hocam

Çok güzel üniversite hocam eğitimide iyi sıralaması kaç bilmiyorum ama ama baya iyi yerlerde olduğunu duydum ancak öğrenciyi aşırı derecede kasıyorlar yani okulu bitirmek baya zor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cruiser33

quote:

Orijinalden alıntı: .redmajor.

Warsaw University of Technology üniversitesini nasıl bilirsiniz hocam

Çok güzel üniversite hocam eğitimide iyi sıralaması kaç bilmiyorum ama ama baya iyi yerlerde olduğunu duydum ancak öğrenciyi aşırı derecede kasıyorlar yani okulu bitirmek baya zor

1- varşovada bir kaç türk mekanı helal et sattıklarını söylüyor ne kadar doğru bilmiyorum aynı şekilde kasapta gördümde yine emin değilim
    2-malesef bilgim yok
    3- varşova teknik üniversitesi lise diploması yüksek öğrencilere burs veriyor sanırım birde vistula üniversitesi mentör öğrencilerine ve okul takımında olan öğrencilerine burs veriyor bu işler biraz kovalama gerektiriyor kardeşim ancak geldiğinde kendin kovalarsan bulursun burs çok çeşitli yerleden burs veriyorlar
    4-evin yerine/durumuna göre değişiyor ancak 800 zloty ile 1800 zloty arasına bulabilirsin
    5-burada camelin fiyatı 10.30 TL ortalama 700 TL eve versen diğer şeylerle felan 900-1000 e geçinirsin tabi net değil sonradan beni suçlama :) nereye para gideceği hiç belli olmaz
    6-upc adlı bir firma kullanıyorum 100 mbit 90 zloty veriyorum arada kısa süreli yavaşlamalar dışında sıkıntı olmuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cruiser33 -- 31 Ocak 2016; 1:37:51 >

• Cruiser33 kullanıcısına yanıt
    Peki hangi sınavlara girmek ve kaç puan almak gerekiyor lys den 180 alsan kurtarır demişlerdi
    Okuduktan sonra orda kalmak mı mantıklı yoksa turkiye ye dönmek mi veya başka avrupa ülkesinde yaşamak mı
    Para birimi zolty ama okullar euro olarak mı ücret alıyorlar
    Yardımların için sağ ol abi

• quote:

Orijinalden alıntı: Coroic

Peki hangi sınavlara girmek ve kaç puan almak gerekiyor lys den 180 alsan kurtarır demişlerdi
    Okuduktan sonra orda kalmak mı mantıklı yoksa turkiye ye dönmek mi veya başka avrupa ülkesinde yaşamak mı

Rica ederim kardeşim denklik olayı karışık olduğu gibi lys puanıda karışık mesela geçen sene benim okuluma lys den 200 den aşağı alan kişileri almıyorlardı ama sanırım bu sene kalktı o olay eğer gelme planın var ise 200 üzeri almaya çalış ileride sıkıntı olmasın şimdi burası öğrenciye cennet ancak çalışan için değil maaşlar yaşam standardına göre düşük ancak sağlam kontakların olursa iyi bir maaş alabilirsin yoksa onun dışında ancak kendini geçindirebilirsin çünkü ev fiyatları aşırı pahalı birikim yapamazsın ama mutlu mesut yaşarsın eğer buraya ayak uydurabilirsen onun dışında diğer avrupa ülkerine gitmek için üniversiteyi okurken araştırıp planlarını kurman lazım ve yine kontaklarının olması lazım yoksa onun dışında zor. eğer baba mesleğin iyiyse türkiyede kalmanı öneririm okulu bitridikten sonra

okul ücreti euro değil zlotyde alıyotlar hatta zloty ödemek daha avantajlı 200-300 zloty kar ediyorsun

• quote:

quote:

Rica ederim kardeşim denklik olayı karışık olduğu gibi lys puanıda karışık mesela geçen sene benim okuluma lys den 200 den aşağı alan kişileri almıyorlardı ama sanırım bu sene kalktı o olay eğer gelme planın var ise 200 üzeri almaya çalış ileride sıkıntı olmasın şimdi burası öğrenciye cennet ancak çalışan için değil maaşlar yaşam standardına göre düşük ancak sağlam kontakların olursa iyi bir maaş alabilirsin yoksa onun dışında ancak kendini geçindirebilirsin çünkü ev fiyatları aşırı pahalı birikim yapamazsın ama mutlu mesut yaşarsın eğer buraya ayak uydurabilirsen onun dışında diğer avrupa ülkerine gitmek için üniversiteyi okurken araştırıp planlarını kurman lazım ve yine kontaklarının olması lazım yoksa onun dışında zor. eğer baba mesleğin iyiyse türkiyede kalmanı öneririm okulu bitridikten sonra

okul ücreti euro değil zlotyde alıyotlar hatta zloty ödemek daha avantajlı 200-300 zloty kar ediyorsun

Yani diyorsun ki aynı turkiyede ki gibi sürünürsün ben aslında norveç e veya diğer iskandinav ülkeleri ne gitmeyi çok istiyorum soğuk olacak kuzeyde olacak ordan kendimi king in the north ilan edeceğim neyse saçmalamayım ben biraz daha düşünüyüm
    Not mobilden giriyorum imla falan demeyin bana

• quote:

quote:

quote:

Yani diyorsun ki aynı turkiyede ki gibi sürünürsün ben aslında norveç e veya diğer iskandinav ülkeleri ne gitmeyi çok istiyorum soğuk olacak kuzeyde olacak ordan kendimi king in the north ilan edeceğim neyse saçmalamayım ben biraz daha düşünüyüm
    Not mobilden giriyorum imla falan demeyin bana

Türkiyedeki kadar sürünmezsin şimdi şöyle birşey var türkiyede emeğinin karşılığını alamıyorsun burdada şöyle birşey var emeğinin karşılığını alıyorsun ancak kendini geçindiriyorsun ancak süründüğünü kesinlikle düşünmüyorsun çünkü kimse senin emeğini çalmıyor canını sıkmıyor gül gibi geçiniyorsun... iskandinav ülkeleri duyduğum kadarıyla çok güzel henüz gidip görme şansım olmadı ondada şunu söylüyorum malesef gidicem demekle olmuyo belli bir plan program yapman gerekiyor

• Hocam Varşova üniversitesi psikoloji çok iyi olduğu söylüyorlar. Zatennilk 500, de olan kaliteli bi universite. Kac para acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Holk

Hocam Varşova üniversitesi psikoloji çok iyi olduğu söylüyorlar. Zatennilk 500, de olan kaliteli bi universite. Kac para acaba?

Kaliteli güzel bir üniversite hocam tam rakamı bilmiyorum ancak 3500-4000 euroyu geçmez
  • Şu linkteki soru için yardımcı olurmusunuz :((
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=114309102&p=1#114309102

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.