Şimdi Ara

POLO 1.2 TDİ ÇOK YAKIYOR. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
1
Favori
19.461
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.6 dizel gibi kullanırsanız 1.6 dizelden fazla yakar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sürekli şehir içinde kullanıyorsanız partikül filtresi sık sık gizli temizlik yapıyor olabilir.
  • berkayjan kullanıcısına yanıt
    2.0 cc hocam. Şehir içi 30 kuruş civarı yakıyor. Uzun yolda basınca 26 kuruş yakıyor km de.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • vwnin fabrika verisini sadece reallist55 tutturabilir
  • Demek tdi ve tsi ekonomik değil performanslıymış bugün bunu öğrendim

• quote:

Orijinalden alıntı: ucavuss

Sizin araç sorunlu bende de ayni araçtan var.Çoğu zaman 4 litrenin altında tüketiyor.

Sizin araçta sorunlu normalde yakıt üretmesi gerekiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: jimhendrix

vwnin fabrika verisini sadece reallist55 tutturabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

1.2 TDI tüm zamanların en düşük tüketimli TDI motorudur. Aracta 5 kişi, bagaj full, klima açık olsa bile ortalama 3-4 litre arası yakar.

Bu nedenle Bluemotion araçlarda kullanılır.

Bence aracı Doğuş'a götürüp sandık motorla değişim istemeliniz.

POLO 1.2 TDİ ÇOK YAKIYOR.

• Focus 1.6tdci'deki performansı elde etmeye çalışır şekilde mi kullanıyorsunuz acaba? Çok basınca küçük hacimli motorlar çok yakıyor.

• arkadaşlar bir markaya saplantım yada bağlılığım yok vw alana hak falan yazılmış ama ..
    opel vw ford hepsi aynıdır benim için ..türkiyede araba almak çok zor bu yüzden insanlar körü körüne fanatik ama ben objektifimdir.
    arabayı zorlamadan kullanırım
    bu koşullarda 7 lt mazot tüketiyor.aşırı trafik sözkonusu değil ankara trafiği...

teknik anlamda fikir bağlamında yardımcı olabilecek varsa sevinirim
    bu araçta yol bilgisayarı yok ama ortalama hız 40 50 km civarındadır aynı güzergahta kullandığım focus 40 50 km ortalamalarda gezerdi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alp_Tigin -- 17 Temmuz 2016; 21:31:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: vetenes

Vw en çok yakan araç

Konu Sahibi arkadaşım 1.2 tdi ler Zamanında hep şirketlere alındı, aracınızın km sinin Orjinal olduğuna emin misiniz?

15 bin yazmadım hocam 150 bin kilometrede daha neresi orijinal olsun full servis kayıtlı
  • Alp_Tigin kullanıcısına yanıt
    150 bin farkındayım tam psikolojik sınır :) şirket araçlarında öyle numaralar dönüyor ki akıl mantık almayacak cinsten.

• quote:

Orijinalden alıntı: doctor I

quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

1.2 TDI tüm zamanların en düşük tüketimli TDI motorudur. Aracta 5 kişi, bagaj full, klima açık olsa bile ortalama 3-4 litre arası yakar.

Bu nedenle Bluemotion araçlarda kullanılır.

Bence aracı Doğuş'a götürüp sandık motorla değişim istemeliniz.

POLO 1.2 TDİ ÇOK YAKIYOR.

Ulan ne guldum su cevaba ya hahaha. Boyle mesaja boyle cevap

• quote:

Orijinalden alıntı: TahtalıKöyünMarangozu

quote:

Orijinalden alıntı: ucavuss

Sizin araç sorunlu bende de ayni araçtan var.Çoğu zaman 4 litrenin altında tüketiyor.

Sizin araçta sorunlu normalde yakıt üretmesi gerekiyor.

Aracı eminim hayatında kullanmadın boş boş konuşuyorsun.

• Fabrika verisi 4.6 olan aracın gerçek hayatta 4 litreden az yakacağına gerçekten inanıyorsan birşey demiyorum.

• berkayjan kullanıcısına yanıt
    dCi,HDI,CRDI vb motorlar turboya sahip değil mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: TahtalıKöyünMarangozu

Fabrika verisi 4.6 olan aracın gerçek hayatta 4 litreden az yakacağına gerçekten inanıyorsan birşey demiyorum.

Fabrika verisi ortalama 3.8 litre Yaşadığım şehirde yoğun trafik yok.Maksimum 4 lite tuketiyor. Fabrika verisi 3.3 ve 4.6 ortalamada 3.8 litre sende bu değerlere 1 veya 1.5 litre daha eklersin en fazla bu kadar yakar.7 litre mümkün değil.

• yok artık ya. Bu kadar da olmaz neler yazılmış araç hakkında. Bu foruma bakıp araç almak isteyen yaya kalır. Bu nedir ya !

110.000 km de aldım. 2012 1.2 TDI Trendline. Haftanın 5 günü 10 gidiş 10 geliş 20 km kullanıyorum. Hafta sonları genelde hep biyerlere giderim. Şu an 150.000 km deyim ve 2 yıldır aracı kullanıyorum. Yaz aylarında 40 lt mazot ile 750 km (+/-25 km). Kış aylarında ise 700 km (+/-25 km).
    Uzun yolda araçla 100 km 3.5 lt ortalamasını çok rahat yakalanıyor. 1100 km gittim uzun yolda.
    Devirli kullanmayın şu aracı. Atmosferik benzinli Honda değil bu araç. Max. torku 2000 devirde veren bir araba sürekli 3000 devir kullanılmaz. Böyle araba kullanan adam önce doğru araba kullanmayı öğrensin sonra arabaya çamur atsın.
    Kullanmayı becerebilene araç şu an piyasanın en ekonomik aracı. Rakibi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atade28 -- 1 Haziran 2017; 17:57:12 >
  • 1.2 tsi 3.5 yaktımcı konularda dalga geçiyorum ama, 1.2tdi a 7lt yaktırmak için ya dip gaz kullanmak lazım ya da motorda bir sorun olması lazım.
  • Polo 1.2 TDI zamanında kullandım. Şimdiye kadar kullandığım araçlar arasında en az yakan araçtır, ikinci sırada da hdi motor geliyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.