Şimdi Ara

Polis, 'uçan Tesla'nın sürücüsünü arıyor: Bilgi getirene 1000 dolar ödül

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
2.859
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Polis, 'uçan Tesla'nın sürücüsünü arıyor: Bilgi getirene 1000 dolar ödül

Kısa süre önce sosyal medyada bir Tesla Model S videosu viral oldu. Elektrikli otomobili kullanan kişi, halka açık yolda dik bir yokuşun sonundan hızlı bir şekilde ilerleyerek adeta uçtu diyebiliriz. Polis şimdi bu sürücünün peşinde.

Los Angeles polisine göre olayda kullanılan Tesla Model S araç 2018 modeldi ve sürücü otomobilin sahibi değil, sadece kiralayan bir kişiydi. Araç yerle yeniden temas ettiğinde iki araca çarparak durabildi. Atlayış sonrası Model S ve diğer araçlarda büyük hasar meydana geldi ancak yaralanan olmaması sevindirdi. Sürücü olayın hemen ardından aracı bırakarak kaçtı.

Ayrıca Bkz.Xiaomi, elektrikli otomobilinin ilk prototipini üçüncü çeyrekte sunacak

Atlayış sırasında pek çok kamera kayıttaydı ancak gelen bilgiye göre sürücünün eşgali belli değil. Los Angeles polisi şu anda sürücünün peşine düşmüş durumda. Öyle ki kimliğinin tespit edilmesine yardımcı olmak için bilgi veren kişiye 1000 dolar ödül verileceği belirtiliyor. Şüphelinin para cezasının yanı sıra hapis cezası alması da olası.

Tesla sahiplerinin bir araya geldiği etkinlikte yapılan bu tehlikeli girişimi hala izlemediyseniz aşağıdaki videodan (atlayış 1:59'da gerçekleşiyor) izleyebilirsiniz:

• Birgün trafik ışığında beklerken kırmızıda geçen bir hafif ticari, bir araca arka çamurluğundan çarptı. Çarpılan araç 180 derece ters döndü. Hafif Ticari araç sürücüsü, ölmüş mü kalmış mı umursamadan kaçtı. Diğeri de kovalamaya başladı.

Eve geçtim. Karakolu aradım. Araç kameram var dedim. Tanığım dedim. Önce tam olarak ne yapmaya çalıştığımı anlamadılar. Sonra birşey olursa biz size döneriz dediler.

Demek Amerika’da yaşasam 1000 dolar daha zengin olacaktım. Üstelikte bir trafik teröristi eksilmiş olacağı için rahat uyuyacaktım.

Adam bana tehtid küfürler ve en sonunda araç plakamı fotoğraf çekti. Bende o gün ifademe vermeye gittim polis karakoluna araç kamera kayıtlarını verdim. Polis isterseniz adrese gidelim alalım dedi yüzleştirelim. Çünkü oranın esnafı karakola yakın tanıyorlardı herhalde. barıştıralım felan olayına yattı biraz.

1 ay oldu hiç bir şey çıkmadı. Sonra savcılığa gittim 2 sayfa ifade yazdım kayıtları götürdüm savcının karşısına oturdum baktı ifademe o gün karakola gittin mi dedi gittim dedim tamam dedi dosyalar geç gelir dedi bakmadı bile ifademe. 9 ay oldu halen sonuç yok. Bu ülkenin adeletini seveyim..

• Adrenalin meraklısı manyaklar.

• joven kullanıcısına yanıt
    adrenalin bağımlısı dediğin break pointteki elemanlar gibi olur. bunlar like meraklısı. like geleceğini düşünenler buzlu badem bile deniyorlar.

• Birgün trafik ışığında beklerken kırmızıda geçen bir hafif ticari, bir araca arka çamurluğundan çarptı. Çarpılan araç 180 derece ters döndü. Hafif Ticari araç sürücüsü, ölmüş mü kalmış mı umursamadan kaçtı. Diğeri de kovalamaya başladı.

Eve geçtim. Karakolu aradım. Araç kameram var dedim. Tanığım dedim. Önce tam olarak ne yapmaya çalıştığımı anlamadılar. Sonra birşey olursa biz size döneriz dediler.

Demek Amerika’da yaşasam 1000 dolar daha zengin olacaktım. Üstelikte bir trafik teröristi eksilmiş olacağı için rahat uyuyacaktım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mylevi M kullanıcısına yanıt
    aynen bunlar like alacağım diye gebereceklermiş az daha. İzleyenlerin çoğu youtuber...

• ARES007 A kullanıcısına yanıt

O görüntüyü karakola vereceğine mağdur kişiye vermen gerekirdi

• unununium U kullanıcısına yanıt

Aynen kovalamacaya katılmalıydım. Sonra bende kaza yapmalıydım. Yada kavgalarının ortasında kalıp, boş yere yaralanmalı yada ölmeliydim.

• ARES007 A kullanıcısına yanıt

Adam bana tehtid küfürler ve en sonunda araç plakamı fotoğraf çekti. Bende o gün ifademe vermeye gittim polis karakoluna araç kamera kayıtlarını verdim. Polis isterseniz adrese gidelim alalım dedi yüzleştirelim. Çünkü oranın esnafı karakola yakın tanıyorlardı herhalde. barıştıralım felan olayına yattı biraz.

1 ay oldu hiç bir şey çıkmadı. Sonra savcılığa gittim 2 sayfa ifade yazdım kayıtları götürdüm savcının karşısına oturdum baktı ifademe o gün karakola gittin mi dedi gittim dedim tamam dedi dosyalar geç gelir dedi bakmadı bile ifademe. 9 ay oldu halen sonuç yok. Bu ülkenin adeletini seveyim..

• Q6600 Q kullanıcısına yanıt
    Aynen geçiştiriyorlar, suçluyu teşvik ediyorlar. Bazıları bunu bildiği için gayet cesur davranıyor.

• Biz Türkiye de GTA da arabayı uçurunca vaybe diyelim,

Adamlar orada GTA yı yaşıyor resmen yaşıyor !

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • demek ki Tesla uçmayı bilmiyor, henüz ! Polis, 'uçan Tesla'nın sürücüsünü arıyor: Bilgi getirene 1000 dolar ödül 

• Tesla virali. Elon musk kaç para verdi acaba bu pr çalışması için.

• Adam uçan araba yapmış daha da kıymeti bilinmiyor :D

• Araba kiralıksa eğer, kiralanan yerde arabayı kiralayan kişinin bilgilerinin bulunması gerekmez mi?

• Q6600 Q kullanıcısına yanıt

Arkadaşım alacaklı olduğu adamların yanına tek gidiyor darp ediyorlar. Ben üstüne gittim aldım çıktım bizimkini. Gittik hemen şikayetçi olduk darp raporu falan aldırdılar arkadaşa. Bende şikayetçi oldum küfür ettiler falan diye.

Dün aradılar. Şikayetçi olalı üç yılı geçti. Başka yorum yok. Gücüm yetmese bende dayak yedigimle kalırdım herhalde.

• İzmir otoyol gişelerine tam girerken bir araç 180 km hızla makasa girdi ve çok uzaktan takip ettiğim için sertçe frene bastım ve aracıma çarpmadan sıfır şekilde önüme kırıp geçti. Bu olay tam gişe girişinde olduğu için kameralar var diye güvenip polisi aradım. Şikayet ettim aracın rengini modelini her şeyini söyleyip üstüne de tam gişeden geçtiğim saati dakikasına kadar belirttim. Bana ne geri dönüş oldu, ne de şikayetimi ciddiye alan oldu… Eğer ben o aracı takip etmeseydim bana çarpacak ve kazaya sebep olacaktı. Polis ihbarı hiçbir şekilde ciddiye almıyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • demek ki o filmlerdeki araç atlama sahneleri paso kolpa. ilk atlayışta haşat oluyor araba. burun üstü çakıldı.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.