Şimdi Ara

polarize filtre üstüne UV filtre

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
1.775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu hafta bir adet B+W polarize filtre aldım. bunu kullanırken ustune UV filtre takmanın tekik olarak bir zararı varmı. bir iki deneme yaptım polarize filtre gerçekten enteresan bir alet. camların arkasını gösterebiliyor :)

üstüne UV takıp bir iki denemede oyle yaptım ama çok fazla bir fark göremedim.

artık foto çekmeden filtre söküp takıyoruz...

• @uruzgar,
    Niye o işin tersini yapıyoruzki. UV filtreyi bir işe yaramaktan ziyade objektifi toz-pislik ve darbeden koruma amaçlı kullanıyoruz. sadece Güneş lekesi veya diğer ışık hareleri oluşturduğu zaman çıkartıyoruz. UV anlamı malum Ultra Viole ışınların etkisinden sensörü korumak amaçlı. Deniz kenarı gibi ve güneş ışınlarının çok dik olduğu saatlerde çekim yaptığınızda faydasını görürsünüz. Diğer filtreyi Bunu üstüne takacaksınız?
    quote:

Orjinalden alıntı: uruzgar

Bu hafta bir adet B+W polarize filtre aldım. bunu kullanırken ustune UV filtre takmanın tekik olarak bir zararı varmı. bir iki deneme yaptım polarize filtre gerçekten enteresan bir alet. camların arkasını gösterebiliyor :)

• quote:

Orjinalden alıntı: uruzgar

Bu hafta bir adet B+W polarize filtre aldım. bunu kullanırken ustune UV filtre takmanın tekik olarak bir zararı varmı. bir iki deneme yaptım polarize filtre gerçekten enteresan bir alet. camların arkasını gösterebiliyor :)

Evet enteresandır camların arkasını gösterebilir

UV filtre dijital makinelerde fotoğrafa olumlu ya da olumsuz bir etki yapmaz(kayda değer diyelim). Ama objektifi korumak için sürekli takılı durur. Polarize filtreyi takmak için UV yi sökmene gerek yok. Ama UV slim değilse köşe kararması yapar....

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.