DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
Yeni DH Mobil Uygulama herkese açık beta sürümü kullanıma açıldı. Gizle Şimdi Dene
Pokemon Fire Red Resimli Tam Çözüm
Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
288
Cevap
13
Favori
467.471
Tıklama
Konudaki Resimler
Mesaj Tarihine Göre En Beğenilen Son Ekleneneler
Seçimimi Hatırla
Tüm Forumlar >> Free to Play - MMO >> Pokémon oyuncuları >> Pokemon Genel >> Pokemon Fire Red Resimli Tam Çözüm
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
  • Yarbay
   2402 Mesaj
   02 Haziran 2007 13:17:55 Konu Sahibi
   OYUNDA SİZE KOLAYLIK OLMASI DİLEĞİYLE ALINTIDIR AMA ÖZENLE HAZIRLANMIŞTIR
   FİRE RED TAM ÇÖZÜM

   HİKAYE:
   Evet arkadaşlar , bu tam çözüm ile fire red oyununu kolayca ve rahatlıkla bitirebileceksiniz.Bu resimli ve ayrıntılı bir tam çözüm.İşte başlıyor!!!

   Oyuna kendi ismimizi ve Rival’in ismini girdikten sonra evimizde başlıyoruz.Alt Kata inin anneniz ile konuşun ve dışarı çıkın.

   PALLET TOWN :

   Pallet Town… Yeni başlangıçların şehri.Kanto’daki eğitmenler buradan Pokemon alarak başlarlar.Şehrin kuzeybatısında bizim evimiz , kuzeydoğusunda Rival’in evi , Rival’in evinin altında ise pokemonumuzu alacağımız Prof.Oak’ın laboratuarı var.Pokemonumuzu almaya buraya giriyoruz fakat Prof.Oak burada yok.Fakat asistanları ve Rival burada.Sonra bu laboratuardan çıkın ve yukarı doğru çimenliklere doğru gitmeye başlayın.Çimenliklere gidince Prof.Oak konuşup Laboratuarına gelmemizi istiyor.Peşinden gidiyoruz.

   Bizden Squirtle,Charmander,Bulbasaur ‘dan birini seçmemizi istiyor.Siz istediğinizi seçin.Fakat benim seçimim Charmander oldu.Biz pokemonumuzu seçtikten sonra Rival’de seçtiğimiz pokemonun zayıf olarak kaldığı bir tür seçiyor(Örn. Charmander seçtiyseniz , Squirtle seçiyor).Sonra Laboratuardan çıkarken Rival maç teklifi yapıyor.Haydi Rival’i Ezelim!!!
   Rival[Bir Charmander Seçtiyseniz] :

   Rival’i yendikten sonra Rival hayal kırıklığı ile Laboratuarı terk ediyor.Bizde laboratuardan çıkıyoruz ve yukarıya doğru yolculuğumuza başlıyoruz.

   Kısa bir yolculuktan sonra Viridian City’e ulaşıyoruz
   VİRDİAN CİTY:

   Bu şehirde bir pokemoncenter ve shop var.Buralardan pokemonlarını iyileştirebilir ve değişik itemler alabilirsiniz.Ayrıca burada bir GYM var fakat kapısı kapalı.Şimdi Shop’a girin.Oraya girince bir adam size Prof.Oak’a götürmeniz için bir item verecek.Şimdi onu alın ve Pallet Town’a geri dönün.Prof.Oak’a gidin ve onunla konuşun.Böylece ona item’i vermiş olacaksınız.Sonra Prof.Oak bize PokeDex ve 5 poketopu veriyor.Artık yeni pokemonlar yakalayabiliriz!Oradan çıkın ve Rival’in evine girin.Oradaki kız size Town Map verecek.Böylece bir haritaya sahip oluyorsunuz.Sonra tekrar Viridian City’e dönün.Bu sefer isterseniz sola gidip Rival ile savaşabilirsiniz.Rival çok güçlü fakat.İsterseniz savaşmazsınız ama ben savaştım.

   Rival[İlk başta seçtiğiniz Pokemonu Charmander’dan başka seçtiyseniz Squirtle değişebilir]:

   Rival’i yendikten sonra daha da sola doğru gitmeyin tekrar şehir merkezine gidin.Bu sefer ise yukarıya gidin.Orada dede ile konuştuktan sonra ilerleyin.Karşınıza çıkan evden başka bir yere çıkıyorsunuz.Burası Viridian Forest.Burada değişik böcek türü pokemon yakalayabilir ve eğitmenlerle dövüşerek tecrübe puanı kazanabilirsiniz.

   Sonunda Bu ormandan çıkıyoruz.

   Ve ilerliyoruz.Ve az sonra karşımıza ilk rozetimizi alacağımız yeni bir şehir çıkıyor : Pewter City!

   PEWTER CİTY :

   İşte en sonunda Kaya Rozetimizi alacağımız şehre geldik!Bu şehirde Shop , Pokemoncenter , GYM ve bir müze bulunmakta.İlk olarak GYM ‘e girelim ve rozetimizi alalım!

   Bu GYM’in liderinin adı tanıdığımız bir kişi : Brock! Brock kaya türü pokemonları yetiştirir.Bu sebeple ilk başta bir Squirtle veya Bulbasaur seçtiyseniz rahatlıkla bu rozete ulaşabilirsiniz.Brock’un GYM’ sin de kendisi haricinde bir eğitmen de var.Onu yenin.Sonra Brock ile karşılaşacaksınız.


   Brock’u yenin.Onu yenince Kaya Rozetini ve TM39 Rock Tomb veriyor…Rock Tomb güçlü bir saldırıdır. rakibin hızını ve büyük bir heal’ını alabilir.Brock’u yendikten sonra GYM’den çıkın.Şimdi isterseniz şehrin üst tarafındaki müzeyi ziyaret edebilirsiniz.

   Şimdi şehrin sağına doğru gidin.

   Prof.Oak’ın asistanını göreceksiniz.Onunla konuşun.Size Running Shoes verecek.Böylece artık ‘’B’’ tuşuna basarsanız , koşabileceksiniz.Yine aynı yolda sağa doğru ilerleyin.Birçok eğitmen var orda.Onlarla savaşın.En sonunda Mt.Moon mağarası ile karşılaşacaksınız

   İçeri girin.Burada yine bizi birçok eğitmen ve Pokemon bekliyor.Burada Roket Takımı Elemanları da var.Onları yenmeliyiz.

   Mağaranın sonuna doğru bir adam ile savaşacaksınız.Bu adam buraya fosil araştırmaya gelmiş ve önünde iki fosil var.Onu yeniyorsunuz ve o fosillerden birini seçiyorsunuz.O fosillerin biri Kabuto fosili diğeri ise Omanyte.Bu fosiller sayesinde ile Omanyte veya Kabuto’muz olmuş olacak ilerde.Biraz ilerledikten sonra mağaranın sonuna ulaşıyorsunuz.Biraz daha ilerde iki karateci buluyorsunuz.

   Bunlardan biri size Mega Punch hareketi , diğeri ise Mega Kick hareketi kazandırıyor.Biraz daha ilerledikten sonra 2. rozetimizi alacağımız şehir karşımıza çıkıyor : Cerulean City!

   Cerulean City :

   Bu şehirde bir GYM , pokemoncenter , shop , bike shop bulunuyor.Biz ilk olarak şehrin kuzeyine gidip Rival ile bir maç yapalım.Böylece Misty ile savaşmak için pokemonlarımızı güçlendiririz


   Rival[İlk başta seçtiğiniz Pokemonu Charmander’dan başka seçtiyseniz Squirtle değişebilir]:

   Rival’ i yendikten sonra kendisi bize ‘’Voice Checker’’ veriyor.Bununla karakterlerin resimlerine bakabiliyorsunuz başka bir özelliğini daha çözemedim(Japonca...)!Şimdi GYM’e girip Su Rozetimizi alalım!

   Bu GYM’in lideri yine tanıdığımız biri : Misty.Misty Su pokemonları yetiştiriyor.Bu sebeple ilk başta Charmander’ ı seçtiyseniz yine zorlanabilirsiniz.Bu GYM ‘de Misty dışında iki eğitmen var.Onları yenin ve Misty ile olan düellonuzu başlatın.


   Misty’ i yendikten sonra artık Su rozetine sahipsiniz.Misty rozetin yanında size , maç sırasında pek çok kez kullandığı TM03-Water Pulse ‘i veriyor.Bu atak çok güçlüdür , bazen rakibin kafasını da karıştırabilir.Şimdi GYM’den çıkın ve az önce Rival ile dövüştüğünüz yere gelin , bu sefer yukarı doğru köprüye doğru ilerleyin.

   Önünüze 5 eğitmen çıkacak.Onları yenebilirseniz ilerleyebilecek ve sondaki roket elemanından Nugget itemi alacaksınız ve onunla savaşacaksınız.

   Sonra resimdeki yere sağ’a giderek gelin.Eğitmenleri yenin.En sonda böyle bir ev göreceksiniz :

   Burası pokemonlarınızı gönderdiğiniz Bill’in evi.İçeri girin.Bill arkadaşımız küçük bir sorun yaşıyor.Oradaki Pokemon ile konuşun.Ve sorusunu onaylayın.Pokemon makine’ye girecek.Sonra bilgisayarın başına gidip bilgisayarı çalıştırın.Karşınıza Bill çıkacak!Onu kurtardık!Sanırım Pokemon şekline girmişti yanlışlıkla.Onu düzelttik.Düzelttiğimiz için size S.S.Ticket verecek.Bununla Vermilion City’deki gemiye binebiliyorsunuz.Sonra Cerulean’ a geri dönün.Resimde ki eve girin :

   Buraya roket takımı girip duvarı kırıp evin diğer tarafına geçmiş.Duvardaki delikten girin ve roket elemanını yenin.Roket Elemanı bize Dig vuruşunu verecek.Bununla bir mağaraya girince Dig’ e basarak mağaranın başında belirebilirsiniz ayrıca saldırı gücü olarakta güzel bir saldırıdır.Şimdi tekrar şehre dönmeden roket’i yendiğiniz yerden yolunuza devam edin ve aşağı inin:

   Eğer ortaya gelip o uzun taşlardan atlarsanız en sonunda day-care ‘e ulaşırsınız.

   Burada ki adama pokemonunuzu verirseniz bu adam onu eğitir ve level atlatır.Pokemonunuzu ne kadar geç alırsanız onu geri almak için o kadar para ödemeniz gerekir.Şimdi aşağı doğru yola devam edin.Önümde durduğum yerden içeri girin :

   Burası bir tünel.Buradan çıkınca yeni bir şehir olan Vermilion City’ in üstünde oluyorsunuz.

   Biraz aşağı inerseniz Vermilion City gelirsiniz.

   Rival ‘i yendikten sonra merdivenden üst kata çıkın.Kaptan ile konuşun.Size HM01 yani aradığımız şeyi Cut ‘u verecek.Şimdi tekrar aşağı inin.İsterseniz gemiyi terk edin.İsterseniz sol taraftaki merdivenlerden çıkarak güvertede ki eğitmenlerle savaşın.Böylece pokemonlarınız daha da güçlenir

   Neyse , gemiden çıkın.Geminin hareket ettiğini göreceksiniz.Gemiye Güle Güle deyin:)

   Sonra şehre geri dönün ve Cut ‘u herhangi bir pokemonunuza verin.Sonra GYM’in önündeki ağacı kesin.Şimdi GYM’e girebiliriz

   Bu GYM ‘in türü Elektrik.Buranın lideri ise Lt.Surge.Bu GYM’de Lt.Surge’ den başka 3 eğitmen var.Onları yenin.Sonra Lt.Surge ile maçınızı engelleyen iki lazer göreceksiniz.Bu lazerleri etkisiz hale getirmek için GYM’deki kutuların içinde 2 anahtarı da arayın.Bir anahtarı bulduğunuzda diğerini hemen peşine bulmanız gerekiyor ve de birinci anahtarın yakınında ikinci anahtarı bulabilirsiniz.Hepsini tek tek deneyin.Sonunda iki anahtarı da bulacaksınız.Şimdi 3. rozetiniz için mücadele edeceksiniz!
   Lt.Surge :

   Lt.Surge ‘i yendikten sonra size 3. rozetiniz olan Elektrik Rozetini veriyor.Ayrıca çok yararlı bir vuruş olan TM24-Thunderbolt’u veriyor.Şimdi şehre geri dönün ve Pokemon Fan Club’e gidin.

   İçeri girin ve resimdeki adam ile konuşun.Size bisiklet almanız için bir bilet verecek.Şimdi şehrin sağına doğru ilerleyin ve Diglett Cave ‘e girin.

   Burada birçok Diglett ve Dugtrio yakalayabilirsiniz.Tünelin sonuna gidin ve mağaradan çıkın.

   Pewter City’ in aşağılarında belireceksiniz.Biraz aşağı inin ve eve girin.

   Profesör ile konuşun ve o size eğer 10 pokemon yakaladıysanız HM05-Flash vuruşunu verecek.Bunun sayesinde karanlık mağaraları ışıklandıracaksınız.Flash’ ı aldıktan sonra Cerulean City’e geri dönün.Şehre gelince Bike Shop’dan bir bisiklet alın.

   Artık bir bisikletiniz var:) Sonra şehrin sağına gidin.

   Ağacı kesin ve yolunuza devam edin.Burada yine birçok eğitmen ile kapışacaksınız.En sonunda Rock Tunnel ‘e ulaşacaksınız

   PokemonCenter ‘da ki profesör ile konuşun.Eğer 20 pokemonunuz var ise size Everstone verecek.Bu taşla pokemonlarınızın evrimini durdurabileceksiniz.Sonra Rock tunnel’e girin.
   Resimdeki gibi mağara karanlık olacak…Bu durumu düzeltmek için Flash ‘ı kullanın.Böylece Tünel aydınlanacak.

   Hemen aşağı inin ve oradaki eğitmen ile dövüşün.Sonra Sağ’a ilerleyin merdivenden aşağı inin.

   Sonra alt katta sol’a doğru ilerleyin rakibinizi yenin.Devam edin.Yukarı doğru gidin rakibinizi yenin.Yukarıya doğru devam edin rakibinizi yenin ve sağa sapın.Yukarıya doğru ilerlediğinizde rakibinizden sonra karşınıza bir merdiven daha çıkacak.Merdivenden yukarı çıkın.

   Rakibinizi yenip ilerleyin sağa doğru.Yukarı çıkın ve merdivenden aşağı inin.

   İlerleyin ve rakibinizi yenin.Sonra yukarı sol tarafta diğer bir merdiveni göreceksiniz.Yukarı çıkın.

   Yukarı çıktığınızda sol doğru ilerleyin.Ve en sonunda buradan çıkacaksınız:)

   Biraz aşağı inin ve Lavender Town ile tanışın.

   LAVENDER TOWN:

   Burada bir GYM yok.Fakat pokemonlarınızın isimleri düzenleyebileceğiniz bir kişi,pokemoncenter,shop ve de pokemon kulesi var.Bu kulenin en üst katında Mr.Fuji hapsedilmiş Roket Takımı tarafından.Onu kurtarmalıyız ama buranın en üst katına girebilmek için Silph Scope gerek.Bu nedenle burayla hiç uğraşmadan şehrin soluna doğru gidiyoruz.Burada yine çeşitli eğitmenler var.Onları yenin.Sonunda bir yer altı geçidine daha ulaşacaksınız.

   Kısa bir yolculuğun ardından bu geçitten çıkacaksınız.Sola doğru gidince karşınıza Celadon City çıkacak.Bu büyük ve güzel şehirden size sonra bahsedeceğim.Şimdi yapacağımız iş ; Game Corner’a gitmek.

   Buradan içeriye girin ve roket elemanı ile konuşun.Sizin ile savaşacak.

   Onu yendikten sonra baktığı Roket posterinin üzerine tıklayın.Bir yer gizli yer ortaya çıkacak.Hemen merdivenlerden aşağı inin.

   Burası Roket elemanı kaynıyor:)Onları yenin.Sonra yapacak bir şey olmadığından foto da ki merdivenden aşağı inin.

   buradaki Roketi yenin.Sonra burada ufak bir bulmaca olduğunu göreceksiniz.O okların üstüne geldiğinizde okun imleci nereyi gösteriyorsa oraya gidiyorsunuz.Amacınız ; bundan faydalanarak aşağı gitmek

   Buraya geldiğinizde merdivenlerden yukarı çıkın.Roketleri yenin ve tekrar aşağı inin ve yukarı doğru geri gidin.Sonra merdivenlerden aşağı inin.Yine burada bulmaca göreceksiniz.Bulmacayı çözün ve merdivenlerden aşağı inin.Oradaki roket ile savaşın.Onu yendiğiniz zaman size asansörü çalıştıracak bir kart veriyor.

   Sonra 2 yukarda ki resimdeki asansörün oraya gelin ve asansöre girin.B4’ü seçin.Bir kapının önünde 2 roket olduğunu göreceksiniz.Onlarla savaşın.Kapı açılacak.Ve en sonunda Roket Takımının lideri Giovanni ‘e ulaşacaksınız.

   Onu yenin ve Asansör ile B1’e çıkın.Yukarı doğru gidin ve binadan çıkın.Şimdi doğru Lavender Town’a gidin ve Pokemon kulesine girin.Kuleye girdikten sonra bir üst kata çıkın.Orada Rival’i göreceksiniz.


   Onu yenin ve 3. kata geçin.3. katta birçok eğitmen var.Bu eğitmenlerin genellikle hayalet pokemonları var.Onları yenin.4.kata geçin.Yine burada birçok eğitmen var.Bunları yendikten sonra 5. kata geçin.Yine burada birçok eğitmen var!Ama bu katın diğerlerinden farkı ortasında pokemonlarınızı iyileştirecek olan bir yerin bulunması.Neyse 6. kata çıkın.Eğitmenleri yenin ve merdivenin önüne gelin.Karşınıza bir hayalet çıkacak.İşte ; Silph Scope burada devreye giriyor.Eğer bunu almasaydınız hayaleti geçemeyecektiniz.Hayaletin Marowak olduğu anlaşılıyor.

   Maalesef bu güçlü pokemonu yakalayamıyorsunuz.Şimdi en üst kat olan 7. kata çıkın.Burada roketleri göreceksiniz.Hepsini yenin.Sonunda Mr.Fuji ‘e ulaşıyorsunuz.

   Onunla konuştuktan sonra evine ışınlanıyoruz.Evinde onunla konuşun.Size Poke Flut verecek.Bunun sayesinde bir yolu kapayan Snorlax’ı uyandırabileceğiz.Şimdi tekrar Celadon City’e dönün.

   CELADON CİTY :

   Çok büyük ve güzel bir şehirdir Celadon…Burada GYM , pokemoncenter , çoooook büyük bir shop ve kumar oynama evi vardır:)

   Öncelikle önümde durduğum eve girin.Sol üst köşedeki adam ile konuşun.Size kumar oynamak için bir item verecek(sanırım adı Coin Base’ydi).Böylece artık kumarhanede istediğiniz oyunu oynayabilirsiniz.İsterseniz kumarhaneden kazandığınız para ile TM veya Pokemon satın alabilirsiniz(ki Pokemon satın alacaksanız kumarhanenin yanındaki yere girin orda süper pokemonlar var)

   Bu önümde durduğum yer Celadon Mansion.Burası ilerde işinize yarayacak bir yer.Buranın arkadan gizli bir girişi var.Sağa gidin pokemoncenter’ın yanından geçin ve sol doğru gidin.Sonra ağaçların arasından yukarı doğru gidin ve biraz sola gidince bu yerin arka girişini bulacaksınız.Şimdi en üst kata çıkın.

   Önümde durduğum eve girin.İçerde poketopu alın.İçinden 25 Levellık bir Evee çıkacak!İsterseniz büyük shop’a gidip biraz alışveriş yapın şimdi,ayrıca oradan evrim taşlarını da alabilirsiniz.Böylece Evee’nizi geliştirmiş olursunuz.Neyse çok oyalandık artık 4. rozetimizi almamızın vakti geldi!
   İlk olarak Coin Base aldığımız evin önüne gelin.Oranın önünde bir ağaç var.Ona Cut diyip kesin ve sola doğru ilerleyin.Ve sonunda GYM’e ulaşacaksınız.

   Bu GYM’in türü Bitki.Liderin adı Erika.GYM’de Erika dışında 7 eğitmen var.Ve bu GYM’in türü Bitki olduğundan pokemonların çoğu sizi zehirleyebiliyor , uyutabiliyor.Bu nedenle dikkatli olun ve ateş türü Pokemon kullanmayı unutmayın!İlk önce diğer eğitmenleri yenin.Sonra Erika ile olan düellonuzu başlatın!

   Erika’ ı yendikten sonra artık 4. rozete sahibiz.Ayrıca Erika bize bir TM veriyor her eğitmen gibi.Her neyse , artık bu güzel şehri terk etme vakti geldi.Şehrin soluna doğru gidiyoruz.Orda yukarda bir ağaç göreceksiniz.Cut saldırısı ile o ağacı kesin ve ilerleyin.Karşınıza 2 eğitmen çıkacak onları yenin.Ve evden diğer tarafa geçin.Resimdeki evden içeri girin.

   Oradaki kadın ile konuşun.Size ‘’Fly’’ı verecek.Bu saldırı ile geçtiğiniz şehirlere uçarak hızlıca gidebileceksiniz.Fly itemini sadece uçan pokemonlara verebilirsiniz.Artık Fuschia City’e ulaşmamız gerek.Bu şehre ulaşabilmek için iki yol var.Biri Celadon ‘un solundaki Bisiklet Yolundan gitmek , diğeri ise Lavender Town’ dan aşağı doğru gitmek.Ben Bisiklet yolunu tercih ettim.
   Şimdi geri dönün Celadon’ a ve bu sefer Ağaca Cut demeden yolunuza sola doğru devam edin.Bir uyuyan Snorlax göreceksiniz.Mr.Fuji ‘den aldığımız Poke Flute işte burada devreye giriyor.

   Snorlax’ın üzerine tıklayın ve gelen soruyu onaylayın.Poke Flute’ i böylece çalışır duruma getiriyorsunuz.Ve birden kocaman 30. levelde Snorlax uyanıyor!!İsterseniz yenin , isterseniz yakalayın.Ama bence yakalayın çok güçlü.Neyse bir şekilde yolunuza devam edin.Şimdi Bisiklet Yolundasınız.Buraya girince otomatikman bisikletinizin üzerinde oluyorsunuz.Burada birçok eğitmen var

   Biraz ilerledikten sonra Fuschia City ‘e ulaşıyoruz.
   FUSCHİA CİTY :

   Bu şehir de 5. rozetimizi alacağımız,GYM , pokemoncenter , shop ve ayrıca safari oyununu oynayabileceğimiz Safari Zone var.İlk önce rozetimizi alalım.Şehrin alt tarafına inin.Orada GYM’i göreceksiniz

   Bu GYM’in türü zehir.Bu GYM’deki eğitmenlerden bazıları pisijik tür de kullanıyor.Neyse bu GYM’in lideri ise : Koga.Bu GYM’de Koga dışında 6 eğitmen var.Ayrıca görünmez duvarlarda var.Bu duvarların üstünde beyaz çok kendini belli etmeyen noktalar konulmuş.Ama dikkatli bakarak fark edebilirsiniz.Neyse diğer eğitmenleri yendikten sonra Koga ile karşılaşmaya hazırız.

   Pisijik Pokemon kullanırsanız Koga’ ı rahatlıkla yenebilirsiniz.Koga’ ı yenince size 5. rozetinizi ve ayrıca güçlü bir saldırı olan TM06-Toxic’ i veriyor.Bu saldırı rakibinizi zehirleyebilen bir saldırıdır.
   Neyse , şimdi GYM’den çıkın ve sola doğru gidin.

   Önümde durduğum evden içeri girin balıkçı ile konuşun o size Good Rod verecek.Bu olta ile su Pokemonu tutabilirsiniz.Şimdi yukarı doğru gidin ve evin yanındaki ağacı kesip ilerleyin.Safari Zone ‘i bulacaksınız.

   İçeri girin.500 para vererek Safari oyununa başlayın.Bu oyunda pokemonları kendi pokemonlarınız ile yakalamıyorsunuz.Onlara yem veriyorsunuz ve taş veriyorsunuz sonra safari ball atarak yakalıyorsunuz.Bu oyunda 4 tane yer var.Oyuna başladığınız zaman birinci yerde oluyorsunuz.Fakat bizim yapacağımız iş bir evi bulmak ve o adamla konuşmak.İşte sizin için bir harita hazırladım

   Birinci yer yani başladığımız yer burası.Siyah Nokta sizsiniz.Beyaz çizgi ise gideceğiniz yol.Şimdi İkinci yere geldik :

   Yine burada da aynı şey geçerli.Siyah nokta sizsiniz.Beyaz çizgi ise alacağınız yol.Şimdi üçüncü yerdesiniz:

   Burada Siyah noktada duran sizsiniz.Kısa olan mavi çizgi sizi birinci haritanın üst tarafına götürür , uzun olan mavi çizgi sizi 4. haritadaki mavi noktaya götürür , beyaz çizgi ise sizi doğru yere götürüyor.İşte 4. yer :

   buradaki siyah nokta , beyaz çizgi ile geldiğiniz yer.Mavi nokta ise uzun mavi çizgi ile geleceğiniz yer.İlk önce yanında yeşil nokta olan poketopunu alın.Bunu birisine vereceğiz,o da bize yeni bir HM verecek.Neyse,haritada ki beyaz çizgiyi takip edin.Gitmemiz gereken eve ulaşacaksınız

   İçeri girin adam ile konuşun.Size HM03-Surf ‘u verecek.Surf , oldukça güçlü bir saldırı olmasıyla birlikte ; denizde yüzmenizi sağlar.Şimdi tekrar şehre dönün , sol taraftaki evlerden önümde durduğum eve girin.

   İçeri girin ve adam ile konuşun.Ona takma dişlerini vereceksiniz , artık garip garip konuşmayı bırakacak ve size HM04-Strength verecek.Böylece bazı kayaları itebileceğiz.Şimdi evin solundaki poketopunun önünden kayayı itin , ve poketopunu alın.İçinden ben en sevdiğim şey Rare Candy çıkacak.Böylece bir pokemonunuzun levelını bir level arttırabileceğiz.
   Şimdi evden çıkın ve Celadon City’e geri dönün(Fly’ı kullanarak rahatlıkla gidebilirsiniz)şehre geri döndükten sonra sağa doğru gidin

   Önümde durduğum eve girin.Bu evden diğer tarafa giderek yeni bir şehir olan Saffron’a ulaşacağız.Fakat polis bizi geçirmiyor çünkü Saffron City’ de gerçekleşen bazı olaylar var.Bize ayrıca bir şeyler içmek istediğiniz de söylüyor.O zaman biz de ona içecek bir şeyler getirelim belki bizi geçirir:)
   Şimdi Celadon’a geri dönün ve ‘’ilerle işinize çok yaracak’’ dediğim Celadon Mansion’ a girin

   İçerdeki kadın ile konuşun.Bize içecek verecek.Şimdi bunu deminki polise götürün.Bizi içeri geçirecek!
   SAFFRON CİTY :

   Bu şehir oyundaki en büyük şehirlerden bir tanesi.Ama burayı roketler ele geçirmiş.Burada bir Pokemoncenter , bir shop , 2 GYM(sadece birinde rozet var) ve de Silph Co binası var.Şimdi yukarı gidin ve kapısında roket olmayan GYM’e girin.

   Bu GYM’in liderinin adı Dojo.Dövüş Pokemonu eğitmeni.Fakat bu GYM’in liderini yenince rozet almıyorsunuz.İçerde Dojo hariç 4 eğitmen daha var.Onları yenin.Sonra Dojo ile olan maçınızı başlatın!

   Dojo’un pokemonlarına Pisijik ve Uçuş Türü pokemonlarınız ile üstünlük sağlayabilirsiniz.Fakat Uçuş türü Pokemon kullanıyorsanız , Hitmonchan’ in thunderpunch saldırısına dikkat edin.Neyse Dojo’u yendikten sonra Dojo’un arkasında 2 poketopu olduğunu görüyorsunuz.Bunlardan biri Hitmonlee , diğeri ise Hitmonchan.Bunlardan birini seçin , seçtiğiniz Pokemon sizin oluyor!İki pokemonda 25. levelda.
   Şimdi Silph Co binasına girip roketleri bu şehirden atmanın vakti geldi.

   Bu belki de oyundaki en büyük bina , son katına kadar roketlerle dolu.11 katı var buranın.Girişte hiçbir şey yok,asansöre binin ve 5. katı seçin.Dışarı çıkın çıktığınız gibi sol alt köşeye gidin.

   Burada ki roketi yenin.Yanda ışınlanma yerinin olduğunu göreceksiniz.Onun üstüne gelin başka bir kata gelmiş olacaksınız.Bu katta hiçbir şey yapmadan tekrar aynı ışınlanma yerinin üstüne gelin.Yine 5. katta olacaksınız.Sağa gidin.İtemi alın.Bu Card Key.

   Card Key ile yukarda gösterdiğim kapıları açabilirsiniz.Şimdi Dokuzuncu kata asansör ile çıkın.Asansörden çıkın ve sol alt tarafa ilerleyin.Roketi yenin ve iki kapıyı da açın(card key)Bir kız göreceksiniz yanında ise iki yatak.Kız ile konuşun sizin pokemonlarınızı iyileştiriyor.Sonra yukarı gidin ve orada ki kapıyı da açın.Roketi yenin ve arkasında ki ışınlanma yerine girin.Sonra biraz sağa ilerleyin ; ışınlanma yerine girin.7. katta belireceksiniz.Fakat Rival burada bizi bekliyor!Rival ile olan mücadelenizi başlatın!


   Rival’ i yendikten sonra Rival kaçıyor.Rival’ in yanındaki adam ile konuşun size bedavadan bir Lapras veriyor.Sonra aşağıdaki ışınlanma yerinden ışınlanın.Son kattasınız.Aşağı inin.Roketi yenin.Sonra Card Key ile kapıyı açın.İşte son aşamadasınız.Roket takımı lideri ile savaşacaksınız.

   Giovanni’ i yendikten sonra roketleri şehirden atıp , şehri kurtarmış oluyorsunuz(vay canına:).Sonra oradaki yaşlı adam ile konuşun.Size Master Ball verecek.Master Ball’ ı bir pokemona atarsanız bilin ki o pokemon sizindir:)Bu topu efsane pokemonlar için kullanabilirsiniz(bu konuda sizi yönlendireceğim).Şimdi binadan çıkın.Şehrin yukarısına gidin.
   Sağda ki kapısı roketler tarafından kapalı olan GYM’in açıldığını göreceksiniz.

   İçeri girin.Yine burada ışınlanma yerleri göreceksiniz.Bu GYM’in türü Pisijik.Lideri ise Sabrina.Bu GYM’ de Sabrina haricinde 7 eğitmen var.Hemen ışınlanma yerine girin.Sağdaki odaya ışınlanacaksınız.Bu odada 4 ışınlanma yeri var.Güneybatıyı seçin.Sonra yine güneybatıyı seçin.Sonra kuzeydoğuyu seçin.Önünüze gelen odadan güneybatıyı seçin.Şimdi Sabrina’ın odasına geldiniz.

   Sabrina’ın Alakazam’ına dikkat etmenizi öneririm.Gerçekten çok güçlü.Neyse,Sabrina’ı yenince 6. rozetinizi alıyorsunuz!Ayrıca her GYM lideri gibi Sabrina da size bir TM veriyor.Bu TM , TM04-Calm Mind.Şimdi GYM’den çıkın.Pallet Town’a geri dönün(Fly’ı kullanın hemen gidersiniz.)

   Gördüğünüz gibi Pallet Town’ da bir deniz bulunmakta.Denizin üzerinden geçebilmek için HM’lerden Surf’ ü kullanacağınızı söylemiştim.Surf kullanarak denizin üzerinden aşağıya doğru inmeye başlayın.Çeşitli birçok eğitmen göreceksiniz.İsterseniz savaşın , ama rotanız hiçbir zaman aşağıdan sapmasın.En sonunda yeni rozetinizi alacağınız Cinnabar İsland ile karşılaşacaksınız.
   CİNNABAR İSLAND :

   Bu adada , bir GYM , bir Shop , önemli bir yer olan GYM’in yanındaki ev , ve de Research Center var.Şimdi hatırladınız mı?Mt.Moon ‘da bir fosil almıştınız!Onu hemen Research Center’a götürelim belki canlanır:)

   Bu ev Research Center.İçeri girin.Sağ taraftan en sağdaki odaya girin.Profesör ile konuşun.Fosil taşını ona vermiş oldunuz.Şimdi buradan çıkın.Ve tekrar girin.Tekrar Profesör ile konuşun.Size Fosilinizi canlandırdığı söylüyor ve Omanyte veya Kabuto ikilisinden birini size veriyor!Fakat 5. leveldalar:)
   Şimdi GYM’e girip 7. rozetimizi alalım.Fakat GYM’in kapısı kilitli.O zaman anahtarı bulmak için GYM’in solundaki eve girin.

   Bu evde GYM’e girebilmemize yarayacak olan anahtarı arayacağız.Buranın adı Cinnabar Mansion.Girişte kırmızı bir halı göreceksiniz.İlerleyin.Ve merdivenlerden yukarı çıkın.Ve soldaki heykel’in üzerine basın.

   Gözleri yanmış olacak ve bir kapı açılacak diğeri kapanacak.Ama siz onu gözleri yanmamışken bırakın.Şimdi kuzeybatıda ki merdivenlerden üst kata çıkın.Buradaki heykeli gözleri yanmış şekilde bırakın. Aşağı doğru inin ve bilim adamını yenin.Sonra bilim adamının sol tarafından ki büyük delikten kendinizi aşağı bırakın:)Aşağıdaki bilim adamını da yenin.Merdivenlerden aşağı inin.Sola doğru gidin ve gözleri yanar durumda olan heykeli gözleri yanmayan duruma getirin.Sonra Sağa doğru gidin ve yukarı doğru gidin.Oradaki heykelin gözlerini yanar duruma getirin.Sonra sola doğru ilerleyin.Masanın üstündeki poketopunu alın.İçinden anahtar çıkacak:)Sonra gözlerini az önce yaktığınız heykeli gözleri yanmayacak duruma getirin tekrar.Sonra diğer heykeli de gözleri yanar duruma getirin.Şimdi yukarı çıkın.Kapıdan dışarı çıkın.Artık GYM’e girebilirsiniz…

   Bu GYM’in Türü Alev.Lideri ise Blaine.Bu GYM biraz farklı.İlerlediğinizde karşınıza bir eğitmen ve bir kapı çıkıyor.O eğitmeni yenmeden ilerleyemiyorsunuz , çünkü kapı açılmıyor.Bu GYM’de Blaine haricinde tam 7 eğitmen var.Onları yenin , en sonunda Blaine’ e ulaşacaksınız.

   Şimdi 7. rozet için olan mücadelenizi başlatın!

   Blaine’ i eğer bir su pokemonunuz var ise çok rahat bir şekilde yenebilirsiniz.Neyse Blaine yenilince size Alev rozetini yani 7. rozetinizi veriyor.Ayrıca bir TM’de veriyor.
   Neyse , buradan çıkınca Bill sizin ile konuşuyor Sonra sizi tekne ile Mystery Island’ın 1.sine götürüyor
   Bill sizi pokemoncenter’a götürüyor.İçerde bir Profesör ile konuşuyoruz

   Şimdi hastaneden çıkın.Teknenin kaptanı ile konuşun ve 2. adayı seçin.Şimdi ikinci adadasınız.

   Foto da görünen mavi çatılı eve girin.İçeri girince bir adam sizin ile konuşacak.Size küçük kızının kayıp olduğunu söyleyecek.Sonra bisiklet çetesinin bir elemanı gelecek.

   Şimdi yine Teknenin kaptanı ile konuşun.Üçüncü Adayı seçin.Şimdi Üçüncü Adadasınız

   Burada bisiklet çetesi var.Yukarı doğru çıkın ve çete elemanlarını göreceksiniz.

   Çok fazla çete elemanı var.Ara vermeden sizin ile savaşıyorlar.Neyse onları yendikten sonra Sol tarafa doğru ilerleyin.Sonra köprü ile karşılaşacaksınız.İlerleyin.

   Sonunda ormana ulaşacaksınız.

   İçeri girin.Batıya doğru gidin.Bir su gölü ile karşılaşacaksınız:

   Surf diyin ve yukarı doğru gidin.Kaybolan küçük kızı bulacaksınız

   Onla konuşun.Sonra karşınıza 30. Level bir Hypno gelecek.İster yakalayın , ister yenin.Sonra kızı kurtarmış olacağız ve 2. adadaki babasının evinde belireceğiz

   Küçük kız sanırım size bir Berry Çantası verecek.Kızın babası ile konuşun o da size bir şey verecek.Şimdi tekrar 1. adaya geri dönün.Profesör ve Bill sizi bekliyor olacak.Onlarla konuşun.Bill sizi tekrar aldığı yere bırakacak.Şimdi artık kaldığımız yerden devam edip 8. rozetimizi alalım!Şimdi Viridian City’e tekrar dönmemiz gerek.Bunu Fly’i kullanarak rahatlıkla yapabilirsiniz.
   VIRIDIAN CITY’E 2. ZİYARET :

   Şimdi hatırladınız mı.Tam çözümün başlarında bu şehirden geçerken burada bir GYM olduğunu söylemiştim , fakat kapısı kilitliydi.Şimdi kilit açılmış artık buraya girip son rozetimizi alacağız.
   Bu GYM şehrin kuzeydoğusunda

   GYM’e girin.Bu GYM’in lideri daha öncede savaştığımız Roket Takımının lideri Giovanni.Bu GYM’de Giovanni dışında 8 eğitmen ve de daha önce alışık olduğumuz bir bulmaca var.Aslında bulmaca , bulmaca da sayılmaz acayip kolay çünkü.Neyse sonunda Giovanni’ e ulaşacaksınız.

   Şimdi son rozet için olan maçınızı başlatın!

   Giovanni ‘in pokemonları gerçekten çok güçlü.Ground pokemonlar kullanıyor.Fakat Su pokemonunuz varsa bu savaşta size çok yararı dokunacaktır.Su pokemonunuza önce Rain Dance , sonrada peşine Surf/Hydro Pump saldırısını uygulatırsanız Giovanni’ i çok rahat bir şekilde yenebilirsiniz.Neyse Giovanni’ i yendikten sonra her GYM lideri gibi size bir rozet veriyor.Ayrıca TM26 Eartquake saldırısını veriyor.Bu saldırı çok güçlü bir saldırı!Rakibinizin işini bitirir!Şimdi toplam 8 rozetiniz oldu artık lige katılabilirsiniz

   GYM’den şimdi çıkın ve lige doğru yolunuzu almaya başlayın!Bunun için Viridian City’ in soluna doğru gitmelisiniz.Sola doğru gidince Rival’ i göreceksiniz.Sizinle bir savaş yapmak istiyor.

   Rival’ın bu güzel ve güçlü pokemonlarını yendikten sonra artık lige olan yolculuğumuza devam edebiliriz(Dikkat ettiyseniz Rival’ de lige doğru yol alıyor).Sola doğru gitmeye devam edin.Giriş yerine ulaşacaksınız

   İçeri girin.İlerleyin yukarıya doğru.Her seferinde polisler bir rozetinizi kontrol edip geçişinize izin verecek.Sonunda lige giderken karşınıza gelen son engel olan(ve hiç sevmediğim) Victory Road’ a ulaşacaksınız.Buraya gelirken Strength bilen pokemonunuzu almayı unutmayın!
   Buradaki mağradan çıkışı bulun ve indigo dasınız
   İlk Rakip Lorei :

   Lorelei’ in pokemonlarından Dewgong’ u elektrik saldırıları ile , Cloyster’ ı ateş türü saldırılar ile , Lapras’ ı ateş türü saldırılar ile , Slowbro ‘u elektrik saldırıları ile , Jynx ‘i ise Ateş türü saldırılar ile yenebilirsiniz.
   Lorelei’i yenip,yüksek bir miktarda para aldıktan sonra önünüzdeki kapı açılacak,oradan geçin. Geçtikten sonra karşılaşacağınız 2. Rakip olan Elite Four Bruno ile mücadele edeceksiniz.
   Bruno,dövüş ve kaya pokemonlarını kullanıyor. Haydi onu ezelim!

   Bruno’un güçlü pokemonlarından Onix’ i Su&Çimen&Buz Saldırıları ile,diğerlerini yenmekte ise Medyum Türü saldırıları kullanabilirsiniz.
   Bruno’u da ezdikten sonra sıra geldi diğer rakibimize...Bruno’u yendikten sonra önünüzdeki kapı açılacak. Oradan devam edin yolunuza ..
   Şimdi 3. Rakibimiz olan ayrıca oldukça yaşlı olan Agatha ile mücadele edeceğiz.Agatha,zehir ve hayalet pokemonları kullanıyor. Haydi,bu yaşlıya da acımayalım!

   Yaşlı Agatha’ın bu pokemonlarını yenmek o kadarda zor değil. Sadece Gengar’ a çok dikkat etmeniz gerek,uyku saldırıları ile sizi mahvediyor. Ben şahsen bu pokemonları yenmek için genellikle ateş türü saldırıları kullandım,isterseniz sizde ateş türü saldırıları kullanın...
   Neyse,yendikten sonra önümüzdeki kapı yine açılacak. Oradan geçin. Oyun sizi otomatik rakibinizin üzerine getirecek. Sakın ‘’Obaa,hiç hazırlık yapmadan nasıl yeneyim?!’’ demeyin. Korktuğunuz gibi değil. Rakibinizin önüne geçiyorsunuz sadece. Şimdi Dragon Pokemonlarının Efendisi diyebileceğimiz,4. Rakibimiz, Lance ile mücadele edeceğiz(Yanlış hatırlamıyorsam Portakal liginin sonunda Ash ‘in mücadele ettiği kişi Lance idi.)Lance gerçekten çok zor. Sizi zor bir mücadele bekliyor. Savaşı başlatalım!

   Bu pokemonların hepsine genel olarak buz saldırılarını kullanabilirsiniz,kullanırsanız da çok rahat yeneceksiniz inanınki. Şimdiki yazdıklarım alternatif olacaktır.Lance ‘in bu güçlü pokemonlarından Gyarados ‘u Elektrik&Çimen saldırıları ile,Aerodactly ‘i Su&Çimen ile,Dragonair’ i elektrik saldırıları ile,Dragonite’ e ise mutlaka buz saldırısını kullanarak yenebilirsiniz.
   Lance ‘ i yendikten sonra önünüzdeki kapı açılacak...Artık sona geldiniz...Ligin son mücadelesi...Kapıdan geçmeden önce tüm hazırlıklarınızı yapın,tüm pokemonları iyileştirin,ölenleri canlandırın,zehir-uyku gibi şeyleri olanları iyileştirin. Tamamen hazır olduktan sonra kapıdan geçin.
   Yine otomatik olarak sistem sizi yürütecek,rakibe doğru...Rakip ise işte karşınızda : oyun boyunca sizle beraber olan Rival!Rival gerçekten çok süper bir eğitmen olmuş,çeşitli ve de sizi son derecede zorlayacak pokemonları var. Ancak iyi bir strateji ile(Alev pokemona Su atmak gibi...)kazanabilirsiniz. Başta hangi pokemon seçtiyseniz,ona göre Rival’ in pokemonları var. Şimdi pokemonlarını tanıyalım&Savaşı başlatalım!(Rival’in Pokemonları bazen değişiyor)

   Rival ‘in bu güçlü pokemonlarından Pidgeot ‘u elektrik&alev türü saldırılarla,Alakazam’ ı Böcek&Hayalet türü saldırılar ile,Rhydon’ u Çimen&Su ile,Arcanine ‘i Su&Toprak ile,Gyarados ‘u buz&çimen&elektrik ile,Blastoise ‘i elektrik&çimen ile,Venusaur ‘u alev&böcek ile,Charizard’ ı su türü ile,Exeggutor ‘u böcek&alev türü ile yenebilirsiniz(baya uzun oldu:))

   Ve işte bitti,lig bitti!Şampiyonsunuz!Rival ‘e inanılmaz bir yenilgi duygusu yaşattınız!Siz artık bir ustasınız!Rival’ i ezdikten sonra Prof.Oak gelip sizin ile konuşacak.

   Uzun konuşmalar sonucunda bir sonraki odaya gireceksiniz. Buraya Hall Of Fame deniliyor. Buraya ligi kazandığınız pokemonlarla birlikte hatıra bırakacaksınız.
   Tebrikler!Oyun Bitti(mi acaba?:))Adınızı tarihe altın harflerle yazdırdıktan sonra Ligin girişine geliyorsunuz orada Rival ve Prof.Oak yanınızdan geçip aşağıya gidiyorlar.Sonra bitiş demosu geliyor[ühühühüh oyun bitti:(]


   OYUNA DİĞER EFSANELERİ BULMAK İÇİN DEVAM EDEBİLİRSİNİZ İNŞALLAH BEĞENİRSİNİZ YAPANA KADAR ELLERİM KOPTU O RESİMLERİ UPLOAD ETMEK BENİ BİTİRDİ BOŞ VAKTİM DE EFSANELERİN NASI YAKALANIDIĞINIDA YAZABİLİRİM AMA EN SONLARDA GAMESHARK GEREKEBİLİR ŞİMDİLİK İYİ OYUNLAR.....
   WWW.POKEMON.FEDERASYONU.COM DAN OYUNU İNDİREBİLİRSİNİZ   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkuş -- 5 Haziran 2007; 12:38:34 >   |
   |
   _____________________________

   [image]http://img148.imageshack.us/img148/7246/35580up6br1.gif
  • Yarbay
   2410 Mesaj
   02 Haziran 2007 13:48:51
   BeniM sistem kaldırırmı acaba.

   Bu arada sağol.
   |
   |
   _____________________________

   Bir Ölür, Bin Diriliriz.
  • Yarbay
   2402 Mesaj
   02 Haziran 2007 14:30:52 Konu Sahibi
   quote:

   Orjinalden alıntı: OzCrash

   BeniM sistem kaldırırmı acaba.

   Bu arada sağol.

   MERAK ETME RESİMLERLE ANLATINCA ÇOK UZUN OLUYO VE BUNUN İÇİN 3 SAAT BOYUNCA UĞRAŞTIM DESTEKLER YANİ EMULATÖR OYUNU ÖNEMLİ DEĞİL İNŞALLAH HERKESİN İŞİNE YARAR
   |
   |
   _____________________________

   [image]http://img148.imageshack.us/img148/7246/35580up6br1.gif
  • Yüzbaşı
   482 Mesaj
   02 Haziran 2007 15:05:56
   tebrikler eline sağlık
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2402 Mesaj
   02 Haziran 2007 15:38:17 Konu Sahibi
   quote:

   Orjinalden alıntı: sametK

   tebrikler eline sağlık

   Önemli Değil Ben Sadece düzenleyip buraya ekledim tümünü yapmadım   < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi berkuş -- 2 Haziran 2007; 16:47:15 >
   |
   |
   _____________________________

   [image]http://img148.imageshack.us/img148/7246/35580up6br1.gif
  • Yarbay
   4092 Mesaj
   02 Haziran 2007 16:28:50
   sahibine sikayet edildin!
   |
   |
   _____________________________


   Taste the Doom !
  • Yarbay
   2402 Mesaj
   02 Haziran 2007 17:45:56 Konu Sahibi
   quote:

   Orjinalden alıntı: lucario

   sahibine sikayet edildin!

   Ya en başını okumadın mı Alıntıdır dedim Allah Allah
   |
   |
   _____________________________

   [image]http://img148.imageshack.us/img148/7246/35580up6br1.gif
  • Yarbay
   2402 Mesaj
   02 Haziran 2007 19:45:43 Konu Sahibi
   ALINTI OLDUĞUNU BELİRTTİM AMA SEN O RESİMLERİ EKLE BAKALIM 3 SAAT BOYUNCA UĞRAŞTIM BENİM BU OYUNU BİTİRMEMİ SAĞLADI BU AYRICA BİLGİLENDİRİLMEK İÇİN YAZILDI
   |
   |
   _____________________________

   [image]http://img148.imageshack.us/img148/7246/35580up6br1.gif
  • Yarbay
   3220 Mesaj
   03 Haziran 2007 08:39:05
   Eline sağlık
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2402 Mesaj
   03 Haziran 2007 14:16:15 Konu Sahibi
   quote:

   Orjinalden alıntı: DeViL_FoRcE

   Eline sağlık

   ÖNEMLİ DEĞİL

   İŞTE RESİM EKLEMENİN ZOR OLDUĞUNU BİLEN TEŞEKKÜR EDİYO EN AZ 30 RESİMİ UPLOAD EDİP KOYUYORUZ BAŞINADA ALINTIDIR AMA ÖZENLE HAZIRLANMIŞTIR DİYORUZ ŞAHIS SAHİBİNE ŞİKAYET EDİLDİN DİYO BIRAKIN YA
   |
   |
   _____________________________

   [image]http://img148.imageshack.us/img148/7246/35580up6br1.gif
  • Yarbay
   2264 Mesaj
   03 Haziran 2007 14:45:58
   saol berkus kac gündür arıyodum
   |
   |
  • Yarbay
   2799 Mesaj
   03 Haziran 2007 15:02:07
   yaa hoca bu oyunu hileleri var mı bee. hile kodları
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2402 Mesaj
   03 Haziran 2007 19:16:15 Konu Sahibi
   var gameshark diye geçer google da ara
   |
   |
   _____________________________

   [image]http://img148.imageshack.us/img148/7246/35580up6br1.gif
  • Çavuş
   80 Mesaj
   03 Haziran 2007 19:48:20
   Ya bunu nerden indirebiliriz link göremedimde
   |
   |
   _____________________________

  • Yarbay
   2799 Mesaj
   03 Haziran 2007 20:05:52
   yaa bu şifreleri kullanmayı bilen varmı şu gameshark şifrelerini anlayıpta. bana anlatabilirseniz çok süper olacak...
   |
   |
   _____________________________

  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   03 Haziran 2007 20:45:57
   Nerden indirecez hocam bu oyunu nasıl açacaz emülatörle felan mı bi açıklarmısın.
   |
   |
   _____________________________


   Atalarımızın Kanla Suladığı Toprağı Almak İsteyenlere,Silahımızla Savunmak Yerine Kanımızla Boğmayı Terçih Ederiz !
  • Yarbay
   2402 Mesaj
   04 Haziran 2007 14:52:43 Konu Sahibi
   EMULATÖR GEREKİYORWWW.POKEMON.FEDERASYONU.COM DAN İNDİREBİLİRSİNİZ KESİNLİKLE EMULATÖR ŞART AYRICA GAMESHARKLARIDA GOOGLE DA ARAYIP BULUN
   |
   |
   _____________________________

   [image]http://img148.imageshack.us/img148/7246/35580up6br1.gif
  • Er
   4 Mesaj
   04 Haziran 2007 18:08:30
   arkadaşım cut nasıl veriliyo bunu resimli anlatırsan çook memlun olurum
   |
   |
   _____________________________

   brk
  • Binbaşı
   1054 Mesaj
   04 Haziran 2007 20:03:01
   |
   |
   _____________________________


   ne oldum dememeli! , noluyo ... demeli!

   bütün umutların kaybolması özgürlüktü.
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
   04 Haziran 2007 21:37:06
   quote:

   Orjinalden alıntı: berkuş

   EMULATÖR GEREKİYORWWW.POKEMON.FEDERASYONU.COM DAN İNDİREBİLİRSİNİZ KESİNLİKLE EMULATÖR ŞART AYRICA GAMESHARKLARIDA GOOGLE DA ARAYIP BULUN   Emülatör içinde arkadaşlar rar'ı açınca bi oyun çıkıyor birde ikinci bir rar çıkıyor o ikinci rarıda açınca amülatör çıkıyor.

   Sunu soracam hocam oynadık oynadık kapatacaz save oluyormu oluyorsa nasıl oluyor sonra save nasıl açıyoruz.
   |
   |
   _____________________________


   Atalarımızın Kanla Suladığı Toprağı Almak İsteyenlere,Silahımızla Savunmak Yerine Kanımızla Boğmayı Terçih Ederiz !
Reklamlar
ses yalıtım malzemeleri
modasor
izmir havalimanı transfer
ses yalıtımı
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR6
6,347
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.