Yarbay
14 Ekim 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme
Toplam: 107 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Türkiye ve Dünyada'ki mekanların görselleri, adresleri, harita bilgileri, açıklamaları ve sıra dışı tasarımı ile Mekan & Etkinlik bulma sitemiz yayında..

http://www.mekanbulun.com/
Hiç farkettiniz mi bu topraklar'da Osmanlı İmparatorluğu'nun son yıllarına doğru başlanan büyük oyunun günümüze kadar devam etmesini ?

Eskiden ipek yolu üzerindeki imparatorluklar, devletler her zaman dünyada söz hakimi olmuş ve bölge üzerinde kontrol sahibi olmak isteyen devletler sonucunda ise o topraklar'da hep bir savaş olmuştur. Ticaret yolunu elinde tutan parayı ve gücü'de elinde tutar.

Petrol'ün bulunmasından sonra hiç bir öneme sahip olmayan verimsiz toprakları olan orta doğu bir anda tüm dünyanın göz bebeği olmuş, bu topraklarda söz sahibi olmak isteyen devletler birbirleri ile savaşmış ve bu savaş hiç durmamıştır. Bu bedeli en çok sivil insanlar ödemiştir ama bu kimsenin umurunda bile değildir, önemli olan petrol'dür.

Hiç düşündünüz mü neden Türkiye üzerinde bu kadar oyunun oynandığını ve bitmek bileyen sorunların giderek arttığını.. Irk ayrımları, mezhep ayrımları, yobaz ve laik ayrımı, Türkiye'ye karşı desteklenen terörist unsurlar, yapılan darbeler, üretimin engellenmesi ve nicesi.. Bu olaylar her dönem'de hep vardır ve bunu durdurmak sadece bizim elimizde.

Türkiye dünya üzerinde eşi benzeri bulunmayan bir coğrafya'da bulunuyor, düşünün.. Enerji'yi elinde bulunduran devletler ve Enerji'yi dünya'da en çok tüketen devletler arasında adeta bir köprü'dür. Enerji, havayolu ile taşınmaz, deniz yolu ile taşınabilir fakat bu miktar ve zaman bakımından boru hattı ile karşılaştırılamaz. Türkiye'yi elinde tutan ve yöneten devlet enerji yolunun'da sahibi olur ve bu zaten hep böyle olmuştur. Kendi ülkemizi biz yönetmedik senelerdir, hep yönetildik ve kandırıldık. Elimizden en büyük kozlarımızdan birisi olan boğazlarımızı aldılar. Boğazları elinde tutmak karadeniz'e kıyısı olan devletler'i de sana bağımlı yapardı oysaki, ama böyle birşeyi bize bırakırlar mı ? Sadece salgın hastalıklar'da durdurabiliyoruz gemileri ve oda kısmi bir süre için, ve bunun gibi antik kuntik işler için.. ne büyük bir dıram değil mi.

Bu oyunlar hep devam edecek, Müslüman bir devlet'in laik olması'da diğer söz konularından bir tanesi.. Bunu istemezler. Taşımız toprağımız altın ve gerçekten dünya üzerinde anadolu kadar verimli başka bir yer yok, Türkiye'yi çökertemezler buna güçleri yetmez çünkü bu ülke sirkülasyonun hep devam ettiği bir yerdedir ve istemesede güçlenmeye meyillidir. Kısacası elimizde büyük bir cevher var ve bunu iyi kullanırsak başaramıyacağımız hiç bir şey yok.
Kolyelerin uzerinde yazan arapca kelimeler ne anlama geliyor
 Arapca bilen arkadaslar yardim gerekiyor
Afganistan, Irak, Suriye, Ukrayna dünyada ne kadar büyük olay varsa hepsine komşuyuz gerçekten coğrafi konumumuz tehlikeli durumda buna sevinmelimiyiz üzülmelimiyiz bilemiyorum
Bu forumunda ne olduğunu görmüş olduk, nasıl bir düşünce yapısıdır siyaseti forumda yasaklarsın ama para için reklamını alırsın
Mesela Ateş, Elektrik, Ses Frekansları vb. sizce herşey bulunmuşmudur?
Önceden böyle şeylere inanmazdım fakat bir arkadaşımın bana hipnoz olmaya gidiyorum benimle gel demesiyle başladı arkadaşım geçmişinde çok kötü bir anı geçirmiş ve bu anı onda panik atak başlatmıştı ve hipnoz sayesinde aklından o anıyı sildirmeyi düşünüyordu neyse biz gittik adamın ofisine bildiğiniz klinik tarzı modern biryer adamla muhabbete başladık 2 sene israil'de eğitim görmüş anlattı bize sonra arkadaşı hipnoz etmek için hazırlıklara başladı birşeyler konuştu konuştu arkadaşımı rahatlattı sözleriyle sonra bir hareketiyle arkadaşımın kafasının arkaya doğru koltuğa düşmesi bir oldu zaten ben onu görünce inanamadım arkadaşım uyandığında ölü gibiydi 1 2 saat içinde kendine geldi ve tek bir seferde değil 3 4 seans daha gelmemizi söyledi sizce bu nasıl olabilir bunun mantıklı bi açıklaması varmı sabahtan beri araştırıyorum doğru düzgün birşey bulamadım. ?
İnsan üstü bi varlık bence.. Barbara Palvin

 Analar neler doğuruyor (SS)


 Analar neler doğuruyor (SS)


 Analar neler doğuruyor (SS)


 Analar neler doğuruyor (SS)
Oyunu almayı düşünüyorum kutulu olarak yani internetten değil, ama online sadece steam keylemi oynanıyor bilgi verrmisiniz, battlefield 3 gibi oyuncuları otomatk bulmuyormu illa arkadaş eklemek zorundamıyız ?
 Ultra Music Festival - UMF MiamiSon 2 senede aşırı derecede büyümüş elektronik müzik festivali, Tomorrowland kadar büyük hatta şuan ona kafa tutabilecek tek festival.

Aftermovie'ları zaten tek kelime ile mükemmel.
Resimler ;

 Ultra Music Festival - UMF Miami


 Ultra Music Festival - UMF Miami


 Ultra Music Festival - UMF Miami


 Ultra Music Festival - UMF Miami
Hakkında
Konum: İstanbul
İlgi Alanları: Barbados Adaları
Forum İmzası:
Bir Ölür, Bin Diriliriz.
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Pc
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
ISS
TTNET
Oyun Platformu
PS3
Takım
Fenerbahçe
Takım
Fenerbahçe
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Mesaj Sayısı: 2.408
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 6.013
İkinci El Bölümü Mesajları: 13
Konularının görüntülenme sayısı: 824.541 (Bu ay: 894)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 484 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.