Şimdi Ara

Pokémon Oyunları Ana Konu (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
3
Favori
10.866
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Acele ile yapıp 2018 de çıkartacaklarına zaman ayırıp 2019 da çıkarmalarını tercih ederim. Ultra Sun & Moon'a güzel bir post-game eklerlerse daha çabuk geçer zaman.
  • merhaba ben yeni 3ds aldım. Sadece pokemon oyunları için aldım fakat sorularım var ilk kez nintendo alet alıyorum önceden bilgisayardan emulatör yolu ile oynuyordum.

1. Aleti kırdırsam Ankara'da nerde kırdırabilirim veya kendim kırabilirmiyim ?
    2. pokemon oyunlarında kırdırınca trade ve online şansım var mı ?
    3. Pokemon omega ruby mi yoksa alpha sapphire mi almalıyım ?
    4. ntcs ve pal farkeder mi aletimin hangisi oldugunu nerden anlayabilirim ?
    5. trade için birde normal ds alsam ikisi arasında trade yapabilir miyim ?
    6. nintendo 3dsxl ve 2ds boyut dışında bir farkı var mı ? yani aldıgım normal nintendo 3ds ile tüm pokemon oyunları sun moon dahil oynayabilir miyim ? kırdırsam ds oyunlarında trade yapabilir miyim ?

şimdiden teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gryhn13 -- 28 Temmuz 2017; 2:4:35 >
  • Gryhn13 G kullanıcısına yanıt
    Bildiklerime cevap veriyim:

Omega Ruby ile Alpha Sapphire neredeyse birebir aynı oyunlar. Kapak fotoğraflarındaki efsanevi pokemonlara bak hangisi hoşuna giderse onu seç, zira o pokemonlar o oyunlara has.

NTSC ve PAL DS oyunları için farketmez ama 3DS oyunları için farkeder. NTSC (Amerika) oyunlar NTSC cihazlarda, PAL (Avrupa) oyunlar PAL cihazlarda çalışır. Ayarlardaki ülke listesinde Amerika ülkeleri varsa cihaz NTSC'dir, Avrupa oyunları varsa PAL'dır.

Pokemon takasları sadece aynı nesil oyunlar arasında yapılır. Oyunlar aynı nesilde olduktan sonra cihazın DS, 2DS, 3DS olması farketmez, takas yapabilirsin. Farklı nesiller arasında da bir üst nesle tek taraflı transfer yapılabilir. Onda da yine cihaz farketmez. Hangi Pokemon oyunlarının hangi kasette olduklarını ve hangi cihazda çalıştırılabildiklerini ilk mesajda yazmıştım. 2DS veya 3DS'te Diamond/Pearl'den itibaren tüm oyunları oynayabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gryhn13

merhaba ben yeni 3ds aldım. Sadece pokemon oyunları için aldım fakat sorularım var ilk kez nintendo alet alıyorum önceden bilgisayardan emulatör yolu ile oynuyordum.

1. Aleti kırdırsam Ankara'da nerde kırdırabilirim veya kendim kırabilirmiyim ?
    2. pokemon oyunlarında kırdırınca trade ve online şansım var mı ?
    3. Pokemon omega ruby mi yoksa alpha sapphire mi almalıyım ?
    4. ntcs ve pal farkeder mi aletimin hangisi oldugunu nerden anlayabilirim ?
    5. trade için birde normal ds alsam ikisi arasında trade yapabilir miyim ?
    6. nintendo 3dsxl ve 2ds boyut dışında bir farkı var mı ? yani aldıgım normal nintendo 3ds ile tüm pokemon oyunları sun moon dahil oynayabilir miyim ? kırdırsam ds oyunlarında trade yapabilir miyim ?

şimdiden teşekkürler.

Kırdırınca trade ve online şansın maalesef var. Son dönem bir ban dalgası geldi ama ona kadar bir sorun olmamıştı. Açıkçası ban dalgasında neye göre banladılar bilmiyorum. Eğer 0dan generate etmediyse aldığın pokemonun statlarını vs değiştirirsen farkedilmesi daha zor oluyor.

• Yeni Megataş kodu yayınlandı arkadaşlar: POYONG (Gallade, Gardevoir, Lopunny ve Diancie). Ayrıca kaçıranlar için Shiny Tapu Koko ayın 14'üne kadar Mystery Gift olarak indirilebilir.

Öte yandan USUM için Dusk Lycanroc formu açıklandı ancak anlaşıldığı kadarıyla sadece oyun çıktığında etkinlikle dağıtılacak olan Rockruff bu forma evrilebilecek, dolayısıyla event-only bir form.

Dusk Lycanroc'un etkinlikle dağıtılacağı öğrenilince elimizde USUM'a dair yine hiçbir bilgi kalmadı. Çıkmasına 3 ay kala oyun hakkında hiçbir yeniliği bilmememiz hayra alamet değil. Bence USUM'a dair beklentileri yüksek tutmamakta fayda var. Ben şimdiden yüzümü Switch oyununa çevirdim

Bu arada orjinal LeafGreen buldum sonunda, keyifler yerinde

• gokg kullanıcısına yanıt
    Aslında etkinlikle ile vermek yerine zamana göre evrim geçirse. Zaten halihazırda Midday ve Midnight formları böyle. Dusk formuna da sadece gün batımlarında evrim geçirse daha iyi olur. Bir de Dawn formunu çıkarırlar o da şafak vaktinde evrim geçirir.

Bende de Crystal eksik ana seriden. Onu da buluncak yan serilerde birkaç eksik var. Colloseum,Battle Revolution,Ranger serileri gibi onları tamamlamaya girişeceğim.

Bu arada hocam FR/LG'de Entei/Suicune/Raikou'dan starter Pokémon'una göre birini yakalayabiliyorsun. Uğraştırıyorlar biraz ama yakalanıyorlar. Bunu bilen fazla kişi yok haber vermek istedim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • muccos kullanıcısına yanıt
    Sağolasın, gerçi oyundaki hiçbir faktör beni Bulbasaur seçmekten alıkoyamaz ama

Aslında herkes günbatımında evrim bekliyordu. Lycanroc'un bir yerdeki placeholder resimlerinden bir form daha çıkacağı tahmin ediliyordu, o da Dawn Lycanroc olur mekanik tamamlanır diye düşünülüyordu ama Dusk Lycanroc Ash-Greninja muamelesi görecek anlaşılan. Switch oyununa kadar GameFreak'in mentalitesinde olumlu yönde değişiklikler olur inşallah
  • Dusk Lycanroc için şöyle de bir vidyo yayınlanmış:https://www.youtube.com/watch?v=1xw9cCBlncQ

Yeni bir Z hamlesi alacak gibi. Öte yandan USUM'dan da yeni oyun içi görüntümüz oldu. Müzik ve HP barı değişiklikleri genel olarak beğenilmiş. Bilemedim bence SM'deki HP bar daha iyi duruyordu
  • @muccos hocam Emerald'da Johto başlagıçları için Espeon ve Umbreon gerekiyor mu?
    Gerekmiyor diye hatırlıyorum. Hoenn Pokédex'inde Eevee ve evrimleri yoktu. Deoxys ve Jirachi hariç tüm Hoenn Pokédex'ini tamamlamak yeterli oluyordu.

Tamamdır yanlış görmüşüm listede. Ulusal pokedekste ilk 200 içindeymiş, Hoenn'de değil.
  • Yeni bir trailer yayınlandı.

Sonunda yavaştan hype'ı vermeye başladılar Şu gösterilenler yeniliklerin çoğunluğu değilse doyurucu bir oyun olabilir.

Ben en çok peşimizden gelen pokemon olayını merak ettim. Acaba Sinnoh'taki gibi sadece belirli bir alanda mı oluyor yoksa Johto'daki gibi sürekli mi?

edit: Düşündüm de, bir cutscene'den de olabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokg -- 18 Ağustos 2017; 17:19:9 >
    Pek bir sey gostermemisler ama merak etmedim degil olacaklari.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Ben baya hype'a girdim. Pokémon takip etme olayını nasıl yaptılar bilmiyorum. Cutscene değil oyun içi görüntü de bence bir alana özel sadece ya da sadece belli Pokémonlara çünkü şehir/kasabadan geçerken arkamızda bizi takip eden bir şey yok. O yüzden kesin bir fikrim yok o konuda.

Beni heyecanlandıran başka bir yer var. Ryuki'nin gözüktüğü yer bana Vermillion Gym'i anımsattı. Hatta bence orası Vermillion City Gym. FR/LG'de Vermillion Gym'in tasarımına bakın odanın şekli, çöp kutularının dizilimi sol üstteki kişinin pozisyonu tıpatıp aynı. Gidipte Alola'da Vermillion Gym'i taklit eden bir yapacaklarını sanmıyorum ben. Belki oyunda Kanto'ya gidebileceğiz.

Bu arada oyunların kapak tasarıma bak hocam orada ortaki yıldızın gözleri var (bence göz onlar) Ne olabilir acaba?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

Bence bariz Necrozma o gözler. Zırhı diğerlerine kaptırınca öyle kalmış olabilir

Ryuki'ninki birebir Vermillion salonu şüphesiz. Ya Kukui Kanto'ya giden Lillie'yle falan birlikte salonların aynısını yaptırdı ya da cidden Kanto'ya gidiyoruz. Ya da müze tarzı kopya bişeydir, hiç sanmıyorum ama.

Takip eden pokemon olayı cidden karışık durum. Kimi diyor yoldaki NPC Rockruff yanından geçince bizimle oynuyor. Kimi diyor o konuşma balonu Refresh ifadesine benziyor, muhtemelen Refresh'te bir pokemonda belli bir seviyeye gelince artık yanımızda gezebilecek. Kimi diyor sadece belirli pokemonlarla veya sadece belirli bölgelerde olacak. Kimi diyor zaten tüm pokemonların yürüme modelleri SM'de vardı (link:https://www.youtube.com/watch?v=s2Sq4bP3-P0&list=PL_wd8KSNHBut1ewRB1NvUfzpc_rCmJlTD), zaten Johto'da da arkamızı dönüp konuştuğumuzda balon çıkıyordu, o yüzden tüm pokemonlarla olacak. Açıkcası o kadar çok ihtimal var ki bu seviyede kafa yormaya değmez gibime geldi. Ama cutscene değil bence de.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokg -- 18 Ağustos 2017; 18:57:30 >

• 22 Eylül'de Virtual Console için duyurulan Pokémon Gold ve Silver'ın kutuları çıkacak. İçlerinde fiziksel bir kartuş yerine Nintendo eShop'ta kullanabileceğiniz bir kod çıkacakmış. Keşke kartuş olsaymış. Belki sırf kutu için alırım içlerine de Gameboy kartuşlarını koyarım güzel olur aslında
    Pokémon Oyunları Ana Konu

Necrozma diyen var, yeni bir efsanevi Pokémon diyen var, belki Solgaleo+Lunala+Necrozma'nın yani üçünün bir birleşmesi olabilir. Bir sürü söylenti var.

Salon olayında ise bana göre iki ihtimal var. Ya orası gerçekten Vermillion Gym ya da Lt.Surge Alola'ya taşındı gidip Kanto'dakinin aynısını Alola'da tekrar yaptırdı. Beklerim böyle bir şey Gamefreak'ten

• Ayrıca bu video ile birlikte USUM Trainer Battle müziğide ortaya çıktı. Fena değil ama SM versiyonunu daha çok sevmiştim.

Bu da USUM'a ait Alola Photo Club özelliği. Herkesin muhtemelen bir kere kullanıp sonra unutacağı bir şey

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muccos -- 18 Ağustos 2017; 20:22:05 >

• Bugünkü trailerla gölgede kaldı ama normalde Game Informer bugün GameFreak stüdyosuna yaptığı geziden yeni oynanış görntüleri içeren video yayınlayacaktı, işte o video yayınlanmış:

Kısacası pokemonlarımızla fotoğraf çekebileceğimiz bir mini uygulama olacakmış.

@muccos ben sevdim elektrogitar eklemelerini bilemedim

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.