Şimdi Ara

Pokémon Oyunları Ana Konu (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
278
Cevap
3
Favori
10.865
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Aslında 20.yıl filmine ithafen Yellow remake'i güzel olabilir ama Game Freak şu ana kadar 3. oyunun remake'ini hiç yapmadı. Onu geçtim batı pazarı için çıkarttıkları Blue nun remake i çıkmadı. Baya bir olay olmuştu o Ha Leaf Green çıkmış ha Ocean Blue ne fark eder.. Stars codename ile çıkacak oyunun hala içeriğini bilmiyoruz. Stars dendiği için SM sequel olarak atlıyor direk millet. Game Freak bu ne yapacağı hiç belli olmaz. Bakarsın stars aslında Pokemon Z çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: okberke1907

Heart Gold & Soul Silver DS oyunu olduğu için 3DS'te oynanabiliyor bildiğim kadarı ile cardridge varsa. Black oynanabiliyorsa o da oynanır diye düşünüyorum..

Suicune, Rayquaza, Giratina ve Kyurem üzerinden dönen oyunlar olduğu için Necrozma üzerinden dönende çıkabilir gerçi yakınımızda Zygarde gibi bir örnekte var. 7.nesilin tüm pokemonları ortaya çıktı şu anda yeni bir tane çıkartmazlar. Ben Switch'e çıkabilir diyen taraftanım ve handheld bir cihaz olduğu için en geç 8. nesille birlikte Switch'e core seri bir oyun çıkacaktır. Ayrıca Sun & Moon un 3DS'e ne kadar yüklendiğini de hatırlatırım

İşte problem orada, Heart Gold ve Soul Siver kartuşları yok resmen piyasada. Piyasada bulunamayınca baya oldu remake üzerinden gibi bir algı oluştu bende ama o kadar da eski değilmiş mesajı yazınca fark ettim. Necrozma olayı biraz çabuk geçildi bence hani adam akıllı puzzle'ı bile yoktu bölgeye gidip repel basıp çılgınlar gibi koşmak gerekmişti sadece. O yüzden küçümsedim herhalde.

Switch olayı da konsol başarılı olursa çıkar gibime geliyor. Şu an konsol sattıracak Mario Kart 8 ile Zelda var benim düşünceme göre. Bunlardan sonra satışlar yavaşlarsa sıkıntı ama satışlar böyle giderse 3ds'in ömrü tamamlandıktan sonra Switch'e core bir oyun gelebilir diye düşünüyorum. Multi battle'lar dışında pek fps drop yok ama Sun'da. 3ds bir süre daha götürebilir yani. Ama multi battlelar facia.

Edit: Core oyun derken Stars'dan bahsetmiyorum, o gelebilir ama yeni jenerasyon bir oyundan bahsediyorum. Gerçi Nintendo yeni bir handled çıkartmazsa yeni oyunlar Switch'e gelecektir mantıksal olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kangaetemo -- 13 Mayıs 2017; 15:54:38 >

• Ben bi ara görmüştüm ama Sun & Moon ile aynı fiyata satıyorlardı sırf PokeWalker var diye

Çoğu kişi Ultra Beast sandı Necrozmayı zaten Post-Game den dolayı. Bakalım Zygarde gibi mi yapacaklar yoksa oyunu mu çıkacak bekleyip göreceğiz.

Switch'te zaten stok sıkıntısı var üstüne birde Pokemon oyunu duyurulsa iyice karaborsaya düşer cihaz artık

Edit: Malum sitede PokeWalker ile birlikte 500 TL fiyat biçmişler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi okberke1907 -- 13 Mayıs 2017; 15:59:3 >
  • okberke1907 kullanıcısına yanıt
    Ocean fazla olmuş ya Water Blue'dur o Leaf/Fire/Water güzel. Ama niye olay olmuş anlamadım. Batı pazarındaki Blue ile Japoya'daki Green'in ne farkı var ki? İkisi de Red'in partner oyunu. Yani orjinalde fark var tabi ama remake dediğin zaten üstüne bişeyler koyarak yapılıyor. LeafGreen ile WaterBlue birbirinin aynısı olurdu. Abartmışlar bence.

Hiç 3. oyun remake'i yapılmaması yapılmayacağı anlamına gelmez her şeyin bir ilki vardır 3. nesle kadar hiç remake yapılmamıştı. 5. nesle kadar hiç 3. oyun çıkartmamazlık yapılmamıştı. Yine 5. nesile kadar hiç devam serisi yapılmamıştı. Ama Yellow remake'i demek daha sonra Crystal, Emerald remake'i demek oluyor. Seriye yeni bir reboot ihtimaline kimse sıcak bakmıyor. Ben de bakmıyorum gerçi. Umutsuz bir temenni benimki

Ama ana seriyi Switch'e taşıma işlemine Stars'la başlayacaklarını düşünüyorum. Stars'tan sonra DP ile birlikte Platinum remake'i mi yaparlar (zira Diamond/Pearl remake'i yaparken bunu planlamışlarsa çok zor olmaz) yoksa boş mu bırakırlar bilmiyorum artık.

Stars olayı da; Stars'ın geleceği bilgisi şirket içinden sızan bilgilerden ve bir Pokemon oyunu geleceğini doğrulayan bazı (işten çıkan) çalışanlardan dolayı. Milletin Sun/Moon'un 3. oyunu olmasını beklemesi de SM development'ının buna göre yapılmasının en mantıklı seçenek olması. Dediğim gibi dosyalardan bu anlamı çıkaranlar da var. Benimki gibi boş bi temenni değil yani

• gokg kullanıcısına yanıt
    3.nesil Ruby & Sapphire => FireRed & LeafGreen => Emerald
    4.nesil Diamond & Pearl => Platinum => Heart Gold & Soul Silver

Remake ve 3.oyun arasında kullandıkları bir düzen yok anlaşıldığı kadarı ile bu yüzdende Stars'ın ne olduğunu tanıtılana kadar tam bilemiyeceğiz gibi. Benim şahsi fikirim orjinal SM hikayesine ek olarak Kantoya gidebiliriz Red ve Blue ile tanıştığımız için ve Fairy type ile Lance ı şok edebiliriz

20 Mayısta ki Pokemon Center etkinliğinde (look up on stars) ana maskot cosmog olduğu için SM sequel'i çıkacak gözüküyor. Öteki yandan 20.yıl filminde Sinnoh'un en popüler 2 pokemonu var. Aynı anda 2 oyun çıkartıp birini Switch'e özel mi yapacaklar acaba..

• okberke1907 kullanıcısına yanıt
    Zaten ben de Switch'e çıksın istiyorum. Hem Switch almak için bahane olmuş olur hem de fps drop olmadan oynarız oyunu. Ama geçmişe bakınca da yeni bir konsola yeni bir jenerasyon gelmeden remake bir oyun gelmemiş. Bu yüzden emin olamıyorsun. 8. jenerasyon 3ds'ye gelmez zaten o konuda muhtemelen hemfikiriz.

Red ve Blue'nun olmasını Pokémon'un 20. yıldönümüne bağlıyorum. Yoksa oyunun Kanto ile de bağlantısı var. Kanto'dan taşınıyoruz. Lillie Kanto'ya gidiyor. Nugget Bridge, Team Rocket Secret Base ile ilgili easter egg var. Bu bilgilere bakarsak Kanto remake de geliyor Ama ben 20.yıldönümü için koyduklarını düşünüyorum. Wally'i görmek ise Sun&Moon'un Or/As'da sonra gerçekleştiğini gösteriyor bence. Peki neden Cynthia oyunda? Neden başka bir trainer değilde o? Ben bunu Sinnoh remakelerinin geleceğine bağlıyorum.

Gamefreak'ten tek bir şey istiyorum. D&P'nin remakelerine lütfen Platinum'un içeriğini de eklesinler. Distortion World'ü ,Battle Frontier'ı eklesinler. Zaten Or/As'da Battle Frontier'ı koymadılar. Tepem attı zaten. Sen git Frontier müziğinin güzel bir remixini yap. BF'yi koyma. Onun yerine Battle Mansion diye bir yer yap. İçine Kalos'tan 4 trainer at. Bir de git BF remixini kullan. O müziği de haketmiyorlardı onlar. Gidip bunda da aynısını yaparlarsa isyan çıkartırım

Edit: Trailer'ın neresinde 2 tane Sinnoh Pokémonu var ya? Ben sadece Piplup gördügümü hatırlıyorum?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muccos -- 13 Mayıs 2017; 19:47:11 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Pokémon Oyunları Ana Konu

• muccos kullanıcısına yanıt
    3DS'te DS oyunların birçoğu oynanabildiği için remake in 3DS gelmesi saçma ve gereksiz bana göre. Zaten remake mi sequel mi göreceğiz daha orası belli değil. New 2DS XL büyük bir sıkıntı ama orası bi gerçek.

Cynthia güçlü ve en çok sevilen şampiyonlardan biri ona bağlıyorum ben oyunda olmasını. Munchlax ve az Sinnoh Pokemonu olması remake'e yeterince işaret veriyor zaten.

Platinium'un içeriği büyük ihtimalle ORAS taki gibi post-gamede işleyecekler ve büyük ihtimalle Battle Frontier yerinede Battle Tree kullanırlar ama içine Pokemon World Championship koyarlarsa tadından yenmez. İşin en kötü kısmı çıkacak oyunda lanet Festival Plazanın olacak olması..

Trailerda gözükmüyor ama Ash'in erkek yolculuk arkadaşında Lucario var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muccos

Zaten ben de Switch'e çıksın istiyorum. Hem Switch almak için bahane olmuş olur hem de fps drop olmadan oynarız oyunu. Ama geçmişe bakınca da yeni bir konsola yeni bir jenerasyon gelmeden remake bir oyun gelmemiş. Bu yüzden emin olamıyorsun. 8. jenerasyon 3ds'ye gelmez zaten o konuda muhtemelen hemfikiriz.

Red ve Blue'nun olmasını Pokémon'un 20. yıldönümüne bağlıyorum. Yoksa oyunun Kanto ile de bağlantısı var. Kanto'dan taşınıyoruz. Lillie Kanto'ya gidiyor. Nugget Bridge, Team Rocket Secret Base ile ilgili easter egg var. Bu bilgilere bakarsak Kanto remake de geliyor Ama ben 20.yıldönümü için koyduklarını düşünüyorum. Wally'i görmek ise Sun&Moon'un Or/As'da sonra gerçekleştiğini gösteriyor bence. Peki neden Cynthia oyunda? Neden başka bir trainer değilde o? Ben bunu Sinnoh remakelerinin geleceğine bağlıyorum.

Gamefreak'ten tek bir şey istiyorum. D&P'nin remakelerine lütfen Platinum'un içeriğini de eklesinler. Distortion World'ü ,Battle Frontier'ı eklesinler. Zaten Or/As'da Battle Frontier'ı koymadılar. Tepem attı zaten. Sen git Frontier müziğinin güzel bir remixini yap. BF'yi koyma. Onun yerine Battle Mansion diye bir yer yap. İçine Kalos'tan 4 trainer at. Bir de git BF remixini kullan. O müziği de haketmiyorlardı onlar. Gidip bunda da aynısını yaparlarsa isyan çıkartırım

Edit: Trailer'ın neresinde 2 tane Sinnoh Pokémonu var ya? Ben sadece Piplup gördügümü hatırlıyorum?

Kanto remake'i elbet gelir ya. Zaten piyasada Kanto manyağı kaynıyor, sağlam bir remake gelirse oldukça satar.

• Remake gelse satar yine o başka bir konu. Ama eğer bir Kanto remake'i gelirse oyunun hikayesini biraz uzatmaları lazım. Yine git gym'leri yen, Pokédex'i tamamla, şampiyon ol. Sonuçta ilk oyunda bunu yaptık. Remake'lerde bunu yaptık. Yeni bir remake gelirse de sadece bunları yapmayalım artık. Örnek vermek gerekirse Pokémon Generations'ın ilk bölümünde Red'i Hoenn,Sinnoh,Unova,Kalos'ta gördük kısa olsada. İlk oyunun hikayesi bitince yani atıyorum şampiyon olup Kanto'nun Pokédex'ini tamamladıktan sonra Prof. Oak gelsin "Red daha bir sürü Pokémon git bunları da bul" desin. Böylelikle diğer bölgelere gidelim. Orada geçen hikayeleri Red'in gözünden görelim. Diğer protagonistlerle tanışalım ne bileyim. Yani ben merak ediyorum G/S/C/HG/SS'de Red'i Mt.Silver'da yendikten uzun zaman sonra Unova'da PWT'de gördük. Bu çocuk bu zaman aralığında ne yaptı? Ben bunu öğrenmek istiyorum. Mesela Gold/Ethan ne yaptı Red'i yendikten sonra? Gidip Pokémon League'da oturup Elite Four'u yenen başka bir trainer mı bekledi? Hiç sanmıyorum. Bunları anlatsınlar. Ha Gamefreak böyle bir şey yapar mı orası meçhul.

Ben de içimde ne kaldıysa hepsini atıyorum yalnız

Benim utopyamda boyle bir sey Pokemonun son oyununda olacak. Atiyorum 15 jenerasyon olacak tum bolgelerle baglantili olacagiz falan. Ufff

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Son oyun diye bir şey olacak diye düşünüyor musunuz gerçekten hocam? Hiç sanmıyorum ben öyle bir şey. Bence tüm insanlık yok olmadıkça sonu gelmeyecek bunun Tabi biraz abartmışta olabilirim. Ortalama 20 yılda 802 Pokémon gelmiş. 7 tane jenerasyon var. Bu hızla gidersek serinin 50. yıldönümünde 2005 tane Pokémon ,17 tane de jenerasyon olacak muhtemelen

Bir oyunda birden fazla bölge olayını düşündümde nasıl açık dünya oyunlarında nasıl oyun alanının büyük olmasından ziyade içi dolu olsun diyorsak tüm bölgeleri bulunduran bir oyunda bütün bölgeleri kapsayacak bir hikaye ya da bölgelerin kendi içlerinde ayrı hikayeleri olmadıkça olmaz bence. Oyunun hikayesi bitti diğer bölgelere gittik. Oralarda da git Pokémon yakala git Gym lideriyle savaşmak olmasın sadece.

• quote:

Orijinalden alıntı: muccos

Son oyun diye bir şey olacak diye düşünüyor musunuz gerçekten hocam? Hiç sanmıyorum ben öyle bir şey. Bence tüm insanlık yok olmadıkça sonu gelmeyecek bunun Tabi biraz abartmışta olabilirim. Ortalama 20 yılda 802 Pokémon gelmiş. 7 tane jenerasyon var. Bu hızla gidersek serinin 50. yıldönümünde 2005 tane Pokémon ,17 tane de jenerasyon olacak muhtemelen

Bir oyunda birden fazla bölge olayını düşündümde nasıl açık dünya oyunlarında nasıl oyun alanının büyük olmasından ziyade içi dolu olsun diyorsak tüm bölgeleri bulunduran bir oyunda bütün bölgeleri kapsayacak bir hikaye ya da bölgelerin kendi içlerinde ayrı hikayeleri olmadıkça olmaz bence. Oyunun hikayesi bitti diğer bölgelere gittik. Oralarda da git Pokémon yakala git Gym lideriyle savaşmak olmasın sadece.

Her şeyin modası geçer belli olmaz ya. Bitmesin tabi, hayatımın çok büyük bölümünde Pokemon da var çünkü, biterse çok üzücü olur.

Geçen gün de canım çekti Mewtwo Strikes Back izledim, duygulandım bi.

• O filmin soundtrack'i baya güzel ya. Özellikle Mew'ın gözüktüğü sahnelerde çalan bir melodi var ona bayılıyorum

İzlediniz bunu bilmiyorum da filmin başlangıcında Mewtwo's Origin diye 10 dk'lık kısa bir yer var. Ben orada duygulanmıştım daha çok.

Edit: Şuraya link koyayım da belki izlemeyen vardır.

http://www.dailymotion.com/video/x3v1i97

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muccos -- 14 Mayıs 2017; 17:13:34 >
    Peki tüm bu veri oyun kasetine nasıl sığacak? Yani orjinal oyunu Kanto için çıkarttıktan sonra diğer her bölgeyi Pokemon Bilmemne Hoenn Expansion, Unova Expansion diye ayrı kasette ayrı fiyatta çıkartırlar heralde. Her bir bölgenin maliyeti de ayrı bir oyun kadar edeceği için mantıklı olur aslında. İsteyen istediğini alır. Kaset kültürü ortadan kalkarsa o zamana kadar dijital içerik olarak daha kolay olabilir WoW'a döner iş
    Evet izlemistim orayi. Buradan sonrasi spoiler: Ash'in tas oldugu yerde degil de Ai yok olduktan sonra Mewtwo'nun aglamasina daha cok uzuldum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Zelda Botw 13 Gb yer kaplıyor. Diyelimki Zelda'nın grafikleriyle ve tüm bölgeleri kapsayan bir Pokémon oyunu da atıyorum 60 Gb yer kaplasın. Sonuçta 128 GB'lik microsd kartlar var şuan. Küçücük microsd'ye o kadar veri depolarken bu mu sığmayacak? Git olmadı dijital satsınlar. Ayrıca öyle bölüm bölüm olmasın. Tek bir oyun olsun 60$ olsun. Al mis gibi oyna

Bu konuştuklarımız business modellerine uymuyor yalnız hiç, fan rüyaları olarak kalacak En geç E3'te yeni bir Pokemon oyunu duyuracaklar burada yazılanların yanından bile geçmeyecek olan bu hayallere olacak
    Aynen öyle. Çoğu fan Stars SM hikayesine ek olarak bir kanto yolculuğu düşünürken ki buna bende dahilim. Çıkacak oyun SM'nin Switch versiyonu olacak yada Switch'e çıkmayacak bile..
    Hayal kurmak güzeldir öyle deme. Aslında toplanıp bir oyun yaparız fan kitle olarak ama Nintendo duyunca kaldırtıyor Sanırım şimdilik rom hacklerle takılacağız. Bu arada Pokémon Glazed isimli bir rom hack oynuyorum. 3-4 saatlik periyodumda genel anlamda beğendim. Saçma sapan hataları yok. Hikayesi fena gözükmüyor. Hem oyunda bir cihaz ile Pokémonların ne dediklerini anlayabiliyorsun. Ana karakteri de konuşabiliyor yapmışlar. Ancak oyunu zorlaştırmışlar. 24 Lv Marshtomp ile 24 Lv Combusken'i yenemedim ya

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.