Şimdi Ara

Poco F3 [ANA KONU] (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
624
Cevap
32
Favori
68.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: dahool

X3 Pro damı kilitli yani çözüm yolu yokmu şu an satılıyor malum yerlerde F3 uygun alm imkanı kalmadı yani

Maalesef. zaten bu nedenle x3 ve x3 pro'nun malum ortamlarda fiyatı nerdeyse aynı .Başka markaları yöneleceğiz gibi duruyor. Mevcut şifre algoritmasını kırmak zormuş.

orta ve uzun vadade kırılabilir mi evet, ama o zamanada cihaz eskir

Bakalım Xiaomi'nin yolundan giden çok marka var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 8 Mayıs 2021; 15:17:14 >
  • Richard Parker kullanıcısına yanıt
    Biz bi arkadaşa aldik kilit başvurusu yaptılar 10 gün sonra gelin gerekli işlemleri yaparız dediler. Poco X3 Pro için bu işlemler yapıldı.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • şunun farklı renkleri de bi gelseydi siyah istemiyem, bu arada cihaz otg yolu ile usb görüyor mu elimdeki usb yi takıp çalıştırmak istiyorum

• Arkadaşlar şarj sırasında batarya sıcaklığı 42 dereceye kadar çıkıyor, bunun içinde bir yama gelir mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar Merhaba,

Poco F3 ile Mi11X aynı telefon değil mi ?

• Önceki sayfalarda Poco F3 sipariş ettiğimi söylemiştim. G. Note 8'den geçiş yaptım. Bu süre içerisinde Poco F3'den G. Note 10+'a geçiş yaptım. Ayrıca son günlerde arkadaşlarımın aldığı S21 Plus ve S21 Ultra deneyimi de mevcut.

Cihaz hakkındaki olumlu/olumsuz deneyim ve yorumlarım şu şekilde;

-Telefonun işlemcisine ve hızına diyecek söz yok. Gayet serin ve hızlı çalışan bir işlemci. Exynos malesef daha fazla ısınıyor ve şebeke çekimi konusunda tüketimi daha fazla.

-Ekran konusunda Note 8'den bile bayağı geride. Hem parlaklık, hem netlik hem de detay olarak. Özellikle griy renklerde genel ekranda olmak üzere ekranın üst kısımlarında yeşerme söz konusu. Fakat gerçekten 120 HZ çok iyi bir kullanım sunuyor. ADB üzerinden ayar yaparak 90HZ'e sabitlemiştim.

-Yazılım konusunda 2 yıl önceki Miui deneyimlerime göre hâlâ eksiklikler var ve sorunlar devam ediyor.Bildirimler stabil değil. 2 Yıl önce Mi8'de yaşadığım karanlık mod sorunları aynen devam ediyor. Arayüz bazen kafasına göre takılıyor.Vb. hiç bir şey değişmemiş :) Samsung yazılım olarak çok iyi oturmuş durumda, bana göre ciddi fark var. Mi yazılım departmanı cips, kola takılıyorlar.

-Klon uygulamalar kullanırken bu uygulamaların bulunduğu alan dahili hafızadan sanki ayrı bir oturum kullanır gibi izole edilerek farklı bir bölümde tutuluyor. Klonlanmış uygulamaya gelen medyalar normal galeride gözükmüyor veya asıl uygulamadan gelen medyaları klonlanmış uygulamadan ek gönderirken göremiyorsunuz. Kardeşim ben aynı kullanıcı olarak tek oturumda klon uygulama kullanıyorum neden birbirinden izole ediyorsun. Samsung'daki Güvenli klasör veya sendeki İkincil alanı kullansam hadi neyse. Saçmalık :)

-Galaxy Fit 2 kullanıyorum. Galaxy wearable, Fit 2 plugin ve SAS uygulamalarının her türlü otomatik başlatma ve arka plan etkinlik ayarlarını yapsamda telefon ısrarla bu uygulamaları arkada uyutması sebebiyle çağrı ve bildirimler bilekliğe ulaşmıyor. 🥲 Ayrıca klon uygulamalardan gelen bildirimleri galaxy wearable algılayamıyor.

-Hoparlör konusunda stereo hoparlör güzel bir deneyim sunuyor. Note 8'e göre sesi iyi fakat S21 serisiyle kıyaslarsak bass ve dolgunluktan yoksun, tiz ağırlıklı bol bol kasayı titreten bir ses mevcut.

-Ahizesini sevmedim. Ses yüksek tamam ama boğuk ve basslı. Karşının söylediği çoğu şeyi zor anlıyorum, bazende hiç anlamıyorum. Buna da bir güncelleme kesinlikle şart.

-Kamera ortalama düzeyde, ancak günü kurtarır. Çok iyi şeyler beklemeyin. İleride üzerine bir şey eklenir mi bilmiyorum. Note 8 bile tokat manyağı yaptı.Videolarda ise Ois'in farkı tartışılmaz.

-4520 Mah. beklentimin altında performans gösterdi. Ekran HZ bunu çok etkiliyor sanırım. 2 yıllık kullanım sonrası 2700 Mah'a düşmüş bataryası olan Note 8'imden sonra çok da ölümcül fark olmadı.Keşke 5.000 Olsaymış.

-Titreşimi çok zayıf. Ne bildirimler de ne de çağrılar da hissediliyor. Note 8 bu konu da çok daha iyiydi. Güncellemelerle düzelir mi bilmiyorum.

-Yakınlık sensörü başa bela, jiroskop sensörüyle birlikte çalışan bir ultrasonik sensör mevcut. Kafasına göre takılıyor, bir gün bile düzgün çalışmadı. Whatsapp'dan ses kaydı dinlemek ızdırap oldu. Ben böyle rezillik görmedim. Çok sağlam bir güncelleme lazım.

-Nfc özelliğinde ciddi sıkıntı var. Yaşadığım şehirde tüm alışverişlerimi Google pay ile yapıyorum. Note 8'de telefonu pos cihazına yaklaştırmam yeterliyken Poco F3'de telefonu posa yapıştırıp bir çok kez dans ettirerek zor bela okutuyorsunuz. Tabi o arada bi kaç kez pos hata veriyor tekrar deniyorsunuz derken kasada arkanızda sırada bekleyen insanlar tarafından bir güzel anılıyorsunuz. He bazende hiç bir şekilde okumuyor, bozulmuş ve moralsiz bir vaziyette telefonu cebinize koyup cüzdanınızdan kartınızı çıkararak alışverişi tamamlıyorsunuz.

-Poco F3'ün ışık sensörü stabil çalışmıyor. Gün ışığında kafasına göre takılıyor, parlaklık sonda gözükmesine rağmen %40'lara düşüyor.

-Spen çok kullanmıyorum diye düşünürken F3'e geçince anladım ki; kalem bayağı işime yarıyormuş benim.

Bunların üzerine;Kablosuz şarj, Sıvı geçirmezlik gibi şeyleri de hesaba katınca tekrar S. Note serisiyle devam etme kararı aldım.

Ekranın HZ'si ve şarjın bir tık daha az dayanması dışında bir eksiklik hissetmedim.

Cihazı kayıtsız alıp kullanacaklar için ise; 2021 yılı sonrasında çıkan Mi telefonlarda Dual Sim RSA şifreleme mevcut. Bunu göz önünde bulundurmayı unutmayalım lütfen.

Poco F3 [ANA KONU]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T Square -- 17 Mayıs 2021; 15:8:59 >
  • T Square kullanıcısına yanıt
    Eline emeğine sağlık hocam tam da tahmin ettiğim gibi bir cihaz olmuş
    Her zaman söylüyorum yazılım olarak kesinlikle stabil ve sorunsuz değil xiaomi

Kamera olarak Tamam bu fiyatlar da performansı biraz düşük ama kaç yıllık Note 8 bile daha iyi çekiyorsa kamera olmamış

Hakkını vereyim xiaomi her zaman donanım ve pil olarak çok iyi
    Ama batarya olarak Anlaşılan ki bu cihaz o kadar iyi olmamış

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T Square

Önceki sayfalarda Poco F3 sipariş ettiğimi söylemiştim. G. Note 8'den geçiş yaptım. Bu süre içerisinde Poco F3'den G. Note 10+'a geçiş yaptım. Ayrıca son günlerde arkadaşlarımın aldığı S21 Plus ve S21 Ultra deneyimi de mevcut.

Cihaz hakkındaki olumlu/olumsuz deneyim ve yorumlarım şu şekilde;

-Telefonun işlemcisine ve hızına diyecek söz yok. Gayet serin ve hızlı çalışan bir işlemci. Exynos malesef daha fazla ısınıyor ve şebeke çekimi konusunda tüketimi daha fazla.

-Ekran konusunda Note 8'den bile bayağı geride. Hem parlaklık, hem netlik hem de detay olarak. Özellikle griy renklerde genel ekranda olmak üzere ekranın üst kısımlarında yeşerme söz konusu. Fakat gerçekten 120 HZ çok iyi bir kullanım sunuyor. ADB üzerinden ayar yaparak 90HZ'e sabitlemiştim.

-Yazılım konusunda 2 yıl önceki Miui deneyimlerime göre hâlâ eksiklikler var ve sorunlar devam ediyor.Bildirimler stabil değil. 2 Yıl önce Mi8'de yaşadığım karanlık mod sorunları aynen devam ediyor. Arayüz bazen kafasına göre takılıyor.Vb. hiç bir şey değişmemiş :) Samsung yazılım olarak çok iyi oturmuş durumda, bana göre ciddi fark var. Mi yazılım departmanı cips, kola takılıyorlar.

-Klon uygulamalar kullanırken bu uygulamaların bulunduğu alan dahili hafızadan sanki ayrı bir oturum kullanır gibi izole edilerek farklı bir bölümde tutuluyor. Klonlanmış uygulamaya gelen medyalar normal galeride gözükmüyor veya asıl uygulamadan gelen medyaları klonlanmış uygulamadan ek gönderirken göremiyorsunuz. Kardeşim ben aynı kullanıcı olarak tek oturumda klon uygulama kullanıyorum neden birbirinden izole ediyorsun. Samsung'daki Güvenli klasör veya sendeki İkincil alanı kullansam hadi neyse. Saçmalık :)

-Galaxy Fit 2 kullanıyorum. Galaxy wearable, Fit 2 plugin ve SAS uygulamalarının her türlü otomatik başlatma ve arka plan etkinlik ayarlarını yapsamda telefon ısrarla bu uygulamaları arkada uyutması sebebiyle çağrı ve bildirimler bilekliğe ulaşmıyor. 🥲 Ayrıca klon uygulamalardan gelen bildirimleri galaxy wearable algılayamıyor.

-Hoparlör konusunda stereo hoparlör güzel bir deneyim sunuyor. Note 8'e göre sesi iyi fakat S21 serisiyle kıyaslarsak bass ve dolgunluktan yoksun, tiz ağırlıklı bol bol kasayı titreten bir ses mevcut.

-Ahizesini sevmedim. Ses yüksek tamam ama boğuk ve basslı. Karşının söylediği çoğu şeyi zor anlıyorum, bazende hiç anlamıyorum. Buna da bir güncelleme kesinlikle şart.

-Kamera ortalama düzeyde, ancak günü kurtarır. Çok iyi şeyler beklemeyin. İleride üzerine bir şey eklenir mi bilmiyorum. Note 8 bile tokat manyağı yaptı.Videolarda ise Ois'in farkı tartışılmaz.

-4520 Mah. beklentimin altında performans gösterdi. Ekran HZ bunu çok etkiliyor sanırım. 2 yıllık kullanım sonrası 2700 Mah'a düşmüş bataryası olan Note 8'imden sonra çok da ölümcül fark olmadı.Keşke 5.000 Olsaymış.

-Titreşimi çok zayıf. Ne bildirimler de ne de çağrılar da hissediliyor. Note 8 bu konu da çok daha iyiydi. Güncellemelerle düzelir mi bilmiyorum.

-Yakınlık sensörü başa bela, jiroskop sensörüyle birlikte çalışan bir ultrasonik sensör mevcut. Kafasına göre takılıyor, bir gün bile düzgün çalışmadı. Whatsapp'dan ses kaydı dinlemek ızdırap oldu. Ben böyle rezillik görmedim. Çok sağlam bir güncelleme lazım.

-Nfc özelliğinde ciddi sıkıntı var. Yaşadığım şehirde tüm alışverişlerimi Google pay ile yapıyorum. Note 8'de telefonu pos cihazına yaklaştırmam yeterliyken Poco F3'de telefonu posa yapıştırıp bir çok kez dans ettirerek zor bela okutuyorsunuz. Tabi o arada bi kaç kez pos hata veriyor tekrar deniyorsunuz derken kasada arkanızda sırada bekleyen insanlar tarafından bir güzel anılıyorsunuz. He bazende hiç bir şekilde okumuyor, bozulmuş ve moralsiz bir vaziyette telefonu cebinize koyup cüzdanınızdan kartınızı çıkararak alışverişi tamamlıyorsunuz.

-Poco F3'ün ışık sensörü stabil çalışmıyor. Gün ışığında kafasına göre takılıyor, parlaklık sonda gözükmesine rağmen %40'lara düşüyor.

-Spen çok kullanmıyorum diye düşünürken F3'e geçince anladım ki; kalem bayağı işime yarıyormuş benim.

Bunların üzerine;Kablosuz şarj, Sıvı geçirmezlik gibi şeyleri de hesaba katınca tekrar S. Note serisiyle devam etme kararı aldım.

Ekranın HZ'si ve şarjın bir tık daha az dayanması dışında bir eksiklik hissetmedim.

Cihazı kayıtsız alıp kullanacaklar için ise; 2021 yılı sonrasında çıkan Mi telefonlarda Dual Sim RSA şifreleme mevcut. Bunu göz önünde bulundurmayı unutmayalım lütfen.

Paylaşım için sağolasın. Ben de bu cihazla Samsung s20 plus veya Samsung note 20 arasında kalmıştım. 5000 TL para var kötü kameralı telefon al. Olacak şey değil. Vazgeçtim F3'den.

• Tolunay35 kullanıcısına yanıt

Yazmış olduğun cihazlarla bu telefon kıyaslanmaz hocam.Eğer ağır yükte oyun oynamıyorsanız, bulunduğunuz yerde şebeke çekim problemi yoksa Exynos yonga seti kesinlikle yeterli oluyor. Abartıldığı kadar fark yok. Ben Note 8 durduğu yerde şarjı çok hızlı bitiyor diye şikayet ederken Poco F3'de aynı şeyi yaptı. Sebep bulunduğum yerde sinyalin yetersiz olması. (Deep sleep sorunu değil) Ayrıca Poco F3 ekranı 120 HZ olarak ayarladığınız zaman sabit olarak 120 HZ de çalışıyor.Samsung ise değişebilir ekran HZ teknolojisini kullanıyor bu sebeple daha verimli şarj sunuyor.

S20 Plus varken bu cihazı almak hata olur. Ben çinden ucuza denk geldiği için denemek istemiştim. 5000 TL bandında kesinlikle alınmaz. Bi SD870, bi de Amoled ekran koyup satayım kafasında bir telefon olmuş bu. Başka +'sı yok.

Hocam güzel değerlendirmeniz için ellerinize, klavyenize sağlık.

F3 diye bir cihaz çıkarıyorsun ama hala ultrasonic proximity sensor'de problem devam ediyor.

Hedefimdeki bir cihazdı ama benim için Xiaomi bitti. Yıllardır şu proximity sorununu çözmüyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: astegon

Hocam güzel değerlendirmeniz için ellerinize, klavyenize sağlık.

F3 diye bir cihaz çıkarıyorsun ama hala ultrasonic proximity sensor'de problem devam ediyor.

Hedefimdeki bir cihazdı ama benim için Xiaomi bitti. Yıllardır şu proximity sorununu çözmüyorlar.

Garantili F3 yerine garantisiz Oneplus 8T almak ultra doğru bir tercih olur.

Bu cihazı alırken mi'nin yakınlık sensörü geçmişinin sıkıntılı olduğunu bilmeme rağmen F3 alırken dedim ki; bu telefon 2021 model eh artık aynı salaklığın tekrar edecek hali yok deyip aldım fakat o da ne? Telefonla görüşürken kulağına tutmadan ekran kapanıyor, bir bakıyorsun kulağından çekmene rağmen ekran gelmiyor. Whatsapp'dan ses kaydını açtığım gibi ekran direk kapanıyor. Kulağıma yaklaşıp açmak zorunda kalıyorum. Bunu gün içinde onlarca kez yapıyor şaka gibi.

Saydığım sıkıntıların çoğunu fark etmeyecek milyonlarca kullanıcı var fakat ben bir Dh kullanıcısı olarak yaşadığım tecrübeleri buraya aktarmakla mükellef hissediyorum kendimi.

Telefon aşağı yukarı 2 aydır satışta fakat derin uyku sorunu dışında düzeltilen bir şey yok. Millet aylarca bu sorunların düzeltilmesini beklemek zorunda değil. Her markada tabiki ufak tefek sorunlar olabilir fakat bu kadarı da fazla.

Arayüzde öyle saçma sapan şeyler oluyor ki; hesap makinesi lazım olmuştu onda bile kafayı yedi alet.

Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bu söylediklerime itirazı olan varsa aksini ispatlamakla yükümlüdür nokta.

• quote:

Orijinalden alıntı: T Square

Garantili F3 yerine garantisiz Oneplus 8T almak ultra doğru bir tercih olur.

Bu cihazı alırken mi'nin yakınlık sensörü geçmişinin sıkıntılı olduğunu bilmeme rağmen F3 alırken dedim ki; bu telefon 2021 model eh artık aynı salaklığın tekrar edecek hali yok deyip aldım fakat o da ne? Telefonla görüşürken kulağına tutmadan ekran kapanıyor, bir bakıyorsun kulağından çekmene rağmen ekran gelmiyor. Whatsapp'dan ses kaydını açtığım gibi ekran direk kapanıyor. Kulağıma yaklaşıp açmak zorunda kalıyorum. Bunu gün içinde onlarca kez yapıyor şaka gibi.

Saydığım sıkıntıların çoğunu fark etmeyecek milyonlarca kullanıcı var fakat ben bir Dh kullanıcısı olarak yaşadığım tecrübeleri buraya aktarmakla mükellef hissediyorum kendimi.

Telefon aşağı yukarı 2 aydır satışta fakat derin uyku sorunu dışında düzeltilen bir şey yok. Millet aylarca bu sorunların düzeltilmesini beklemek zorunda değil. Her markada tabiki ufak tefek sorunlar olabilir fakat bu kadarı da fazla.

Arayüzde öyle saçma sapan şeyler oluyor ki; hesap makinesi lazım olmuştu onda bile kafayı yedi alet.

Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Bu söylediklerime itirazı olan varsa aksini ispatlamakla yükümlüdür nokta.

Alıntıları Göster

Samsung'un TouchWiz'i bu forumda yıllarca ne gömüldü.

TW bile daha düzgün çalışıyordu sizin bu anlattıklarınıza göre. Samsung her ne kadar fazla ram tükettiği iddia edilse de OneUI ile gerçekten iyi şeyler yapmış.

Proximity sensor konusuna ise hiç girmeyeceğim artık. Hadi 1 seride olur, 2 seride olur, son 5 yılın tüm cihazlarında böyle sorun olmamalı.

• astegon kullanıcısına yanıt

Ben uzun süreler boyunca Samsung, Htc ve Xiaomi kullandım hocam. Htc'nin arayüzü biraz sade ama çok stabildi. Samsung'da ise Note 3,4,5,8 ve 10+ deneyimledim. Tw ilk modellerde evet biraz hantaldı ama saçma sapan sorunlar açmıyordu. OneUi ise gayet dolu dolu sorunsuz bir arayüz bence. Note 8 kullandığım 2.5 yıllık süre boyunca 1-2 kez dışında cihazı yeniden başlatma gereği hiç duymadım. Xiaomi ise insanın başına ne iş açacağı belli olmuyor. Sürpriz gibi arayüzü var. Marketteki temaların uyumluluğu hak getire. Hele ki birde cihazın galeri, müzik çaları, mi video gibi uygulamalarının reklamlarla boğuluyor olması şaka gibi.

İlk defa xiaomi telefon düşünüyordum F3 ile demek ki düşünmek hataymış...

Teşekkürler değerlendirmeleriniz için.

• cihazı başka alan var mı onun ekranında da gri renklerde yukarıda bahsedilen yeşilleşme var mı,yoksa her cihazda kesinlikle var mı bu sorun? sırf amoled için alıyorum ama bana amoled 120hz sorunsuz panelli pahalı olmayan amiral gemisi kıvamında uygun fiyatlı bir cihaz lazım herkese lazım olduğu gibi, var mıdır yerine bir öneri ?

• quote:

Orijinalden alıntı: crashris

cihazı başka alan var mı onun ekranında da gri renklerde yukarıda bahsedilen yeşilleşme var mı,yoksa her cihazda kesinlikle var mı bu sorun? sırf amoled için alıyorum ama bana amoled 120hz sorunsuz panelli pahalı olmayan amiral gemisi kıvamında uygun fiyatlı bir cihaz lazım herkese lazım olduğu gibi, var mıdır yerine bir öneri ?

Üstte samsunglarda bir demet önermiş arkadaş.adm avrupaya aynı modeli 5g işlemci çıkarır burda 4.5g biz Samsung delisi oluruz.

• quote:

Orijinalden alıntı: crashris

cihazı başka alan var mı onun ekranında da gri renklerde yukarıda bahsedilen yeşilleşme var mı,yoksa her cihazda kesinlikle var mı bu sorun? sırf amoled için alıyorum ama bana amoled 120hz sorunsuz panelli pahalı olmayan amiral gemisi kıvamında uygun fiyatlı bir cihaz lazım herkese lazım olduğu gibi, var mıdır yerine bir öneri ?

Hocam cihazın ekran ışığını düşürdükçe IPS panel gibi davranmaya başlıyor. Yani Ips ekranda renk tonları siyahken ekranda beyaz bir perde oluşurya, bunda da yeşil perde oluşuyor. Direk canlı gözünüzle tecrübe etmenizi tavsiye ederim. İleride güncellemelerle bir şey yapılabilir mi bilmiyorum.

Xda konusu : https://forum.xda-developers.com/t/green-tint-on-screen.4262217//

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi T Square -- 1 Haziran 2021; 13:30:19 >
  • Merhaba arkadaşlar. Mi10t ekranı parlaklığı ve keskinliğinin az oluşundan dolayı poco f3 almayı düşünüyorum ama ciddi sorun yaşayanlar var mı başka? Bir arkadaş bir şeyler yazmış ama başka var mı? İmei atma olayı sıkıntılı mı şuan ayrıca?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.