Şimdi Ara

PO MAXIMA 5W40 DIZEL TAM SENTETIK NASIL? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
0
Favori
9.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Soğuk bir yerde yaşıyorsanız 5 30 kullanın. Hatta sıcak bir yerde iseniz de....

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kalite olarak nasildir?Aklimi kurcaliyor surekli degistirsemmi acaba 4500km oldu

• multijet dizel 1.3 araçlar için ideal
    3.2 litre ambalaj yapmışlar,

EURO 4 motorlar için 5W40
    EURO 5 motorlar için 5W30
    öneriliyor galiba

• castrol edge kullanan biriydim fiyatlar yüzünden bpnin dpfli yağını kullanıyorum. Bp yağlarda gayet iyidir
  • lukoil(rus) kaliteli ancak pahalıdır. licoil(yerli) ile karıştırmayın.
    mobil 5w40 süper3000 şuan kullanyorum memnunum.1000km dold. seviye
    kontrol ederken henüz kararmadığını gördüm. başka ucuz&pahalı ne kull.
    kararmış olurdu.
  • 2012 VW Golf 6 153 000 km araçıma po maxsima vsa 5w 30 5 litre tam sentetik yağını kullandık.Yaklaşık araçımı 1,5 aydır kullanıyorum. Diğer kullandığım yağlar ile aynı yağ sıcaklık değerlerini gördüm 98-108 C. Motorun ilk çalışmasında ve motor sesinde bir fark göremedim. Po maxima vsa yağını tercih etmemin sebebi ACEA C3, VW 50400 / 50700 stardantlarını karşılamasıydı.Birkaç serviste araştırma yaptıktan sonra bu po yağını alıp kendim araçıma koydurdum. Çünkü servislerde kullanılan yağlar ister Castrol, Shell, Mobil, Liqui, Total, Elf olsun 5w 30 olsun yeter diyorlar. Ama her firmanın sitesine girip araçınıza göre yağ araştırırsanız size servislerde kullanılan yağlardan farklı teknik özellikli yağ çıkıyor. Mesela castrolün yağ danışmanı sitesinde benim araçıma uygun yağ Castrol 5w 30 LL kodlu ürün. Servislerde ise Castrol 5W 30 c3 yağ var en yaygın kullanılan bu... Total yağ danışmanında ise Quartz Ineo Long Life 5W-30 veya Quartz Ineo Long Life 0W-30 ürünlerini tavsiye etti. Hangi yağ alacak olursanız olun sizin araçınıza uygun yağ kulanın. Ben yılda 13000km yapıyorum. Şimdilik yağdan memnunum...

• zulfu_kartal Z kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz yaglarin TDS bilgi sayfasina bakin
    HTHS degerini açıklayan firmalardan en iyi değerde olan HTHS ve TBN ve en düşük değerde Sülfatlanmış Kül,
    Ağırlık% ASTM D-874 olani kullanin.

O kadar araştırmadan sonra bu bilgiye sahipsinizdir...

• Bazı yağların ürün bilgi formlarında:
    Po maxsima vsa 5w 30 yağında ASTM D-874 değeri: %0,8
    Castrol edge 5w40 LL yağında ASTM D-874 değeri: %0,75
    Mobil 1 ESP formula yağında ASTM D-874 değeri: %0,6
    Dediğiniz gibi en düşük olan daha iyi ama bir dip not yazıyorlar: Değerler Üretimden Üretime farklılık gösterir diye...
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.