Şimdi Ara

Pleksi kutu ile kablo saklama -İPTAL EDİLDİ-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.176
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Uzun süredir başıma bela olan kablo kalabalığı görüntüsüne karşı düşündüğüm çözümü sonunda devreye sokmuş bulunmaktayım. İşte benim çözümüm: Pleksiden kablo saklayan bölme yapımı. Bölmemiz Z ekseninde (1 numara) Y ekseninde (2 numara) ve XZ düzleminde (3 numara) yer alan 3 adet siyaha boyanmış şeffaf pleksi parçadan oluşmaktadır. İlk 2 parça kesilip boyanmıştır 3. parça da en kısa sürede halledilecektir.

Pleksi parçaların birbirine yapıştırılmasında Mad Wolf 1500 profesyonel yapıştırıcı kullanılmıştır. Sağlam bir pleksi parçası kadar sağlam yapıştırma yapabilmektedir. Pleksi parçalar üzerine motif çalışması yapılıp arka plandan ışık vurdurmak düşünülmüşse de vazgeçilmiştir. Uygulamak istediğim hiçbir motif bulamadım. Sade seviyorum sanırım. NOT: Yeni resimler eklenecektir.

Resim 1: PROJE GENEL TASLAĞI

Resim 2: Kasanın şu anki zavallı hali

Resim 3: Yan panel arkasına saklamak işe yaramıyor

Resim 4: Projede kullanılan 1 ve 2 numaralı parçalar

Güncellenmek üzere... To be Continued...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderwatcher -- 24 Temmuz 2011; 21:29:38 >

• Sen bu işte ustasın hocam.

Hocam ben kasayı boyamak için nasıl bir boya alayım. Hırdavatçıya gidince adama ne diyeyim.
  • amfibi mustafa hocam cooler master haf 912 plusa yapmıştı siyah pleksiden bi danış derim ;)
  • Takipteyim
  • @acemi-user
    Saolasın kardeşim imkanlar ölçüsünde elimizden geleni yapıyoruz herkes gibi. Tercihine göre istediğin renkte mat ya da parlak sprey boya alacaksın. Home Cosmetics veya Duck marka tercih sebebidir ama fosforlu renkler hariç rengini beğendiğin her markayı alabilirsin.

@Ramazann06
    amfibi ustayı iyi bilirim. Gerek olursa tabi ki başvururum bilgisine, ustalığına

@ag67
    bizi izlemeye devam hocam
  • konunnun baslıgında adını görünce bakayım yine hangi güzel fikir dedim ve yine mantıklı bir calısmayla karsımızdasın bende sogutucu mod üzerinde ugrasıyorum sorum olursa sana ulasırım
  • Saolasın 16Hakan16.

Son duruma ilişkin yeni resimler aşağıdadır. Resimlerde 1 ve 2 numaralı parçalar görülüyor. Parçaların iç kısmı derin parlak siyah pleksiye güzel bir örnek oldu ancak ben kasa içinde yansımalı yüzeyler istemediğimden bu parlak kısımlar içe gelecek ve görünmeyecek şekilde yaptım. Mat pleksi oldu, metal gibi duruyor. Bence böylesi daha iyi ama yan panelde boyayı içeriden atıp parlak pleksi görünümü vereceğim onda kararlıyım. 3 numaralı parçayı aceleye getirmiyorum çünkü kasa içi hava akımını engellememek adına bu parçayı ızgara gibi yapmayı düşünüyorum. Delikli sac kullanacağım bunun için sanırım...

Resim 1: 1 ve 2 numaralı parçalar

Resim 2: 1 ve 2 numaralı parçalar

Resim 3: 1 ve 2 numaralı parçalar

Resim 4: 3 numaralı parça için yuvarlak delikli sac

Resim 5: 3 numaralı parça için oval delikli sac

• cogu kisi hava akımını düsünmez iyi akıl etmmissin elinede azcık basksan tam el mankeni olurmussun
  • takipteyim.
  • Takip.
  • Benim kasamın (Xigmatek Midgaard) fan yuvası delikleri (PSU dahil) hep altıgen olduğundan ekteki resimdeki gibi altıgen delikli (perfore) sac kullanmayı uygun gördüm arkadaşlar. Biraz arkayı gösterecek delikler geniş olduğundan ama kabloları siyah bantla çevreleyip gizleyeceğim. Önde de perfore sac olunca hiçbir şey anlaşılmayacak. Hatta görünümden memnun kalırsam 1 ve 2 numaraları parçaları da aynı sacdan yapmayı düşünebilirim. Şu anki sonuç çok da hoşuma gitmedi. Bu sacın arkasından ışık vurdurarak deliklerden geçen ışıkla hoş ışık oyunları elde edebilirim gibi geliyor.

Resim 1: Altıgen delikli (perfore) sac örneği

• xigmatek güzel kasa yapıyorda biraz düşünce eksikleri var kolay gelsin hocam
  • mesajım bulunsun
  • bizi linklere yönlendirmek yerine doğrudan resmi buraya atsan daha rahat olurdu hem senin hem de bizim için.
    Ayrıca hızlı yapıştırıcıyı düzgün kullanmamışsın diyebilirim. Tam ortasından yapıştırsan iç ve dıştan yapmana dolayısıyla görüntü bozukluğuna neden olmazdı.
    Çalışmanın sonucunu bekliyorum Kolay gelsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheTimesOfTR38

bizi linklere yönlendirmek yerine doğrudan resmi buraya atsan daha rahat olurdu hem senin hem de bizim için.
    Ayrıca hızlı yapıştırıcıyı düzgün kullanmamışsın diyebilirim. Tam ortasından yapıştırsan iç ve dıştan yapmana dolayısıyla görüntü bozukluğuna neden olmazdı.
    Çalışmanın sonucunu bekliyorum Kolay gelsin.

İlk eleştirine haklısın diyemiyorum zira cep telefonu numarası vermediğimden siteye doğrudan yükleme yapmakta zorluk çekiyorum zaman zaman.

Yapıştırıcı konusunda kısmen haklısın ancak son hali o olmayacak. Aslında daha çok yapıştırıcının sağlamlığını denemek amaçlıydı. (Gerçeğindan sağlam yapıştırıyor, kalite okeydir ).

Pleksi işi çok da içime sindi diyemem. Alternatif yollar arıyorum. Tam ortasından derken ne kastettiğini tam gözümde canlandıramadım. Her neyse daha orijinal bir çalışma peşindeyim. Pleksi kutu afedersiniz "mal gibi" göründü orda.

Arkadaşlar bugün sanayiye gidip delikli (perfore) sac aradım ancak sadece yuvarlak delikli bulabildim onu da 2 metre kareden az satmıyorlar. Bana hepi topu 50x50cm gerektiği için, parça satış olmadığı ve ellerinde de bulunmadığı için alamadım. Aramalarım devam ediyor. Uygun bir perfore sac bulana kadar bakınmaya devam! Bu geçici rahatsızlık nedeniyle takipte olan tüm arkadaşlardan özür dilerim. Küçük şehir işte...

EDİT: İmlâ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi thunderwatcher -- 22 Temmuz 2011; 1:19:57 >

• Tam ortasından dediğim iç ve dıştan yapıştırma demek istiyorum. Ayrıca perfore arıyorsan çöpe atacak oldukları parçalara bak. 50x50 boyutlarındakileri çöpe sallıyorlar lazım olmadığı sürece. Adam büyük ölçülerle çalıştığı için küçük ölçü için uğraşmak istemiyor. Daha çok hırdavatçı ya da hurdacıda bulursun aradığını.
  • Evet öyle söylediler. Hırdavatçıda yoktu, bi hurdacı bulmam lazım şimdi...
  • hurdacı belki de ayağına gelir? Gezenler var ya? Unutmayalım onları
  • Çalışma iyi gidiyor kardeşim bayada başarılı olacak gibi bende daha önce buna benzer bir çalışma yapmıştım bikaç resim paylaşacağım müsadenle fikir verebilir belki kolay gelsin...

Pleksi kutu ile kablo saklama -İPTAL EDİLDİ- Pleksi kutu ile kablo saklama -İPTAL EDİLDİ- Pleksi kutu ile kablo saklama -İPTAL EDİLDİ-
     Pleksi kutu ile kablo saklama -İPTAL EDİLDİ- Pleksi kutu ile kablo saklama -İPTAL EDİLDİ- Pleksi kutu ile kablo saklama -İPTAL EDİLDİ-

• quote:

Orijinalden alıntı: rachadell

Çalışma iyi gidiyor kardeşim bayada başarılı olacak gibi bende daha önce buna benzer bir çalışma yapmıştım bikaç resim paylaşacağım müsadenle fikir verebilir belki kolay gelsin...

Seninki daha güzel olmuştu

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.