Şimdi Ara

PLAZMA&LCD

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
722
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ozellikle xbox ve ps3 gibi yeni oyun konsolları cıktıgından beridir HDTV lafını cok duymaya basladık ama ben ,sahsen, tam olarak ne oldugunu bilmiyorum.Her gittigim yere hd ready midir diye sorup sonra iyi olduguna kanaat getiriyorum.Bir tv alma niyetindeyim ama hangi dukkana gitsem insanlar birbirinden farklı seyler soyluyor.Kafam karıstı biraz.Plazma kimine gore daha iyi kimine gore LCD daha basarılı. 1366*768 cozunurluge sahip tvlerin 1080 i destekledigini iddaa edeneler var bir de kesinlikle etmeyecegini iddda edenler var.
    Plazmalarda LCD nazaran renk canlılıgı cok daha guzel; NET bir sekilde.Plazmalar oyun konsolları icin iyi olmaz da denildi bana.
    Bir tv almak istiyorum ama hem konsollar icin iyi olmalı hem de normal tv ve dvd seyrederken keyfini cıkarabilmeliyim.
    Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

• Lütfen forumun önceki konularını biraz zaman harcayıp okuyun (özellikle Tv ve Projeksiyon bölümü)
    Bu sorularınıza verilen onlarca cevaba ulaşabilirsiniz; böylece daha önce defalarca yazılan şeylerin tekrardan yazılması da gerekmez.

Zaten gördüğüm kadarıyla işin başındasınız, yani önce alfabeyi öğrenmeniz gerekir.

Ama ben vakit harcamak istemiyorum derseniz, o zaman hiçbir öğrenmeyin, doğrudan ne izleyeceğinizi ve bütçenizi söyleyin, ben size nokta atışı öneri yapayım.
    Ancak sonra bahse girerim, cihazı aldıktan sonra araştırma yapacak ve birçok bilgiyi keşke en baştan bilseydim diyeceksiniz.
  • Foruma yeni uye oldugum icin cok detaylı bakamadım.İlk fırsatta inceleyecegim.
    Ben yaklasık 3000 dolarlik bir butce ayırabilirim tv icin.
    Tesekkur ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: syermen

Foruma yeni uye oldugum icin cok detaylı bakamadım.İlk fırsatta inceleyecegim.
    Ben yaklasık 3000 dolarlik bir butce ayırabilirim tv icin.
    Tesekkur ederim.
    3.000 Usd bütçe ile rahatça seçim yapabillirsiniz.

Forumdaki konuları okudukça göreceğiniz gibi en önemli sorular,
    - Hangi yayın kaynaklarını, hangi cihazlarla, hangi bağlantılarla izleyeceğiniz,
    kablo tv, uydu alıcı, dvd player, xbox360, digiturk, yurtdışından gelecek HD filmler vb. vb.)
    - Ne kadar mesafeden izleyeceğiniz (odanızın boyutları ve izleme mesafesi)

Bu sorulara cevap verdikten sonra ilk önce Plazma ve Lcd arasında seçim yaparsınız (forumda çok ayrıntıları şekilde artıları eksileri var),
    ondan sonra da boyutuna karar verirsiniz (32, 37, 42" vb.) en son da bütçenize göre marka & model seçersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: signore

3.000 Usd bütçe ile rahatça seçim yapabillirsiniz.

Forumdaki konuları okudukça göreceğiniz gibi en önemli sorular,
    - Hangi yayın kaynaklarını, hangi cihazlarla, hangi bağlantılarla izleyeceğiniz,
    kablo tv, uydu alıcı, dvd player, xbox360, digiturk, yurtdışından gelecek HD filmler vb. vb.)
    - Ne kadar mesafeden izleyeceğiniz (odanızın boyutları ve izleme mesafesi)

Bu sorulara cevap verdikten sonra ilk önce Plazma ve Lcd arasında seçim yaparsınız (forumda çok ayrıntıları şekilde artıları eksileri var),
    ondan sonra da boyutuna karar verirsiniz (32, 37, 42" vb.) en son da bütçenize göre marka & model seçersiniz.

Alıntıları Göster
    ok tesekkur ederim.
    forumu inceliyorum.

• quote:

ok tesekkur ederim.
    forumu inceliyorum.

Alıntıları Göster
    Öncelikle LCD daha sonra plazma daha sonra projeksiyon tv düşünebilirsin dostum kolay gelsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: Clementine

Öncelikle LCD daha sonra plazma daha sonra projeksiyon tv düşünebilirsin dostum kolay gelsin

Alıntıları Göster
    Sana almayı planladığım LCD TV'yi tavsiye edeyim.

PHILIPS 32PF5321 32" LCD HD TELEVİZYONhttp://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=152435&productid=evph32pf5320

Pixel Plus yok ama bu özellik Xbox360 pek işe yaramıyor. Düşük fiyata hem HDMI'si var hemde 32"... Tabi 3000$'a daha güzel TV'ler var, bütçe meselesi.

• quote:

Orijinalden alıntı: DeathWarrior

Sana almayı planladığım LCD TV'yi tavsiye edeyim.

PHILIPS 32PF5321 32" LCD HD TELEVİZYONhttp://www.hepsiburada.com/productdetails.aspx?categoryid=152435&productid=evph32pf5320

Pixel Plus yok ama bu özellik Xbox360 pek işe yaramıyor. Düşük fiyata hem HDMI'si var hemde 32"... Tabi 3000$'a daha güzel TV'ler var, bütçe meselesi.

Alıntıları Göster
    PSP HACKER; ben senin almayı düşündüğün tvnin bir alt modeli olan 37PF5320 modelini kullanıyorum. Bu tvnin HD kalitesi oldukça iyi. Ama daha önce signore'nin de belirttiği gibi FİFA vb futbol oyunlarında oyuncular paslaşırken, veya Dead rising , Call of Duty2 gibi oyunlarda kamerayı sağa sola çevirdiğiniz zaman, ekranda sinir bozucu bulanıklaşmalar meydana geliyor. LCD HD ready almayı düşünen arkadaslara, böyle sorunlarla karşılaşmamaları için PLAZMA HD READY tvleri tavsiye ediyorum....

• quote:

Orijinalden alıntı: neo23

PSP HACKER; ben senin almayı düşündüğün tvnin bir alt modeli olan 37PF5320 modelini kullanıyorum. Bu tvnin HD kalitesi oldukça iyi. Ama daha önce signore'nin de belirttiği gibi FİFA vb futbol oyunlarında oyuncular paslaşırken, veya Dead rising , Call of Duty2 gibi oyunlarda kamerayı sağa sola çevirdiğiniz zaman, ekranda sinir bozucu bulanıklaşmalar meydana geliyor. LCD HD ready almayı düşünen arkadaslara, böyle sorunlarla karşılaşmamaları için PLAZMA HD READY tvleri tavsiye ediyorum....

Alıntıları Göster
    LCD TV'lerin genel sorunu zaten bu. Tepkime süresi ister az olsun ister çok az çok bulanıklık oluşuyor. Ancak bana göre LCD TV'lerin Plazmalara göre birçok üstünlüğü var, o yüzden LCD TV alayım diyorum. Hem LCDTV'ler biraz daha ucuz.

• quote:

LCD TV'lerin genel sorunu zaten bu. Tepkime süresi ister az olsun ister çok az çok bulanıklık oluşuyor. Ancak bana göre LCD TV'lerin Plazmalara göre birçok üstünlüğü var, o yüzden LCD TV alayım diyorum. Hem LCDTV'ler biraz daha ucuz.

Alıntıları Göster
    Böyle şeyleri sorun etmeyeceksen tabi ki lcd al. Plazmalar lcdlere göre daha ucuz. LCD teknolojisi, plazmaya göre daha yeni ve pahalı bir teknolojidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neo23 -- 11 Ekim 2006; 23:09:42 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neo23

Böyle şeyleri sorun etmeyeceksen tabi ki lcd al. Plazmalar lcdlere göre daha ucuz. LCD teknolojisi, plazmaya göre daha yeni ve pahalı bir teknolojidir.

Alıntıları Göster
    arkadaslar bir fırsat gecti elime.Sizlere danısmak istedim.
    Bir arkadasım bana Arcelik F766 LCD TV' sini cok uygun bir fiyata vermek istiyor.Tv 66 EKRAN , HDMİ YOK! AMA DVİ var ,1280*768 COZUNURLUK , 450 CD/M kare PARLAKLIK VE 500:1 KONTRAST ORANI MEVCUT.PC BAGLANTISI(VGA) İLE MONİTOR OLARAK KULLANABİLME OZELLİGİ var.S-VHS VE S-VİDEO cıkısları da aynı zamanda mevcut.Ne diyorsunuz arkadaslar?Xbox 360 icin isimi gorur mu?
    Acil olarak yardımcı olabilirseniz sevinirim.Cevap bekliyor arkadasım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi syermen -- 12 Ekim 2006; 0:05:10 >

• quote:

Bir arkadasım bana Arcelik F766 LCD TV' sini cok uygun bir fiyata vermek istiyor.Tv 66 EKRAN , HDMİ YOK! AMA DVİ var ,1280*768 COZUNURLUK , 450 CD/M kare PARLAKLIK VE 500:1 KONTRAST ORANI MEVCUT.PC BAGLANTISI(VGA) İLE MONİTOR OLARAK KULLANABİLME OZELLİGİ var.S-VHS VE S-VİDEO cıkısları da aynı zamanda mevcut.Ne diyorsunuz arkadaslar?Xbox 360 icin isimi gorur mu?

Alıntıları Göster
    Uygun dediğin fiyat nedir? Önemli olan o.

• quote:

Orijinalden alıntı: ilkbilir

Uygun dediğin fiyat nedir? Önemli olan o.

Alıntıları Göster
    Özellekleri dip seviyede gözüküyor.Bencede çook ucuz bir fiyat olmalıki alabilesin...
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: syermen

Bu özellikler düşük, piyasada 0'nı 1300-1400 YTL'ye bulabilirsin sanırım. 2. eli de 700 YTL civarı eder. Xbox360 için az çok işini görür.

• quote:

quote:

Bu özellikler düşük, piyasada 0'nı 1300-1400 YTL'ye bulabilirsin sanırım. 2. eli de 700 YTL civarı eder. Xbox360 için az çok işini görür.

Alıntıları Göster
    200 ytl ye vermek istiyor ama isimi gorurse alacagım..
    sizin fikirleriniz neler?

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Durduğun kabahat !
  • quote:

Alıntıları Göster
    quote:

al ozaman nasil olsa 3k$ ayirdigin butce varmis madem...bu paranin onda biri etmez adam gibi lcd yide yine alirsin
  • quote:

Orijinalden alıntı: diablo1907

quote:

al ozaman nasil olsa 3k$ ayirdigin butce varmis madem...bu paranin onda biri etmez adam gibi lcd yide yine alirsin

Alıntıları Göster
    Sen versene o arkadaşın adresini gidip ben alayım

• quote:

Sen versene o arkadaşın adresini gidip ben alayım

Alıntıları Göster
    lcd yada plazma alacaksan önceliklerini belirlemen gerekiyor yeni nesil oyun konsolu ve dvd film ve bilgisayarın için kullanacaksan
    kesinlikle lcd tv al derim şuan izlediğimiz analog uydu yayınları içinde idare eder xbox360ie dvd film lcd üzerinden izlemek çok hoş
    xbox360 olan arkadaşlar bilir

plazmalar oyun konsolları için bence yeterli değil en önemli sebebi pixel aralık mesafesi bu mesafe düşük çözünürlüklü panellerde
    1mm üzerinde bu görüntüdeki detay ve keskinliği istenilen kaliteyi vermiyor plazma alacaksan dvd filmler ve şuan izlediğimiz analog uydu yayınları
    lcd lere göre daha uygundur

görüntü açısı, kontras ve tepkime süreleri plazmalar lcd tv lere göre daha avantaşlı gözüksede son yıllarda bu fark kapandı diyebiliriz
    bunu birtek ben söylemiyorum bu işle uğraşan insanlar söylüyor

• quote:

Alıntıları Göster
    quote:

Orjinalden alıntı: psp_hacker
    quote:

quote:

200 ytl ye vermek istiyor ama isimi gorurse alacagım..sizin fikirleriniz neler?

Gece gece gözlerim mi bozuldu dedim kendi kendime

Şimdi 66 Ekran Lcd Tv, markası ne olursa olsun, DVI giriş, 1280x768 (tam da Xbox360 için uygun) için önce 700 YTL fiyat biçtiniz, sonra da sahibi 200 YTL'ye mi satmak istiyor ?

Biri bana yanlış okuduğumu söylesin veya mümkünse ürünün linkini versin !
    700 YTL bile sudan ucuz bir fiyat iken (sadece Xbox360 için bile alınır) o tv'nin 200 YTL'ye satılması için ya bozuk olması lazım, ya da doğum günü hediyesi olarak görülmesi lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi signore -- 12 Ekim 2006; 23:45:25 >

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.