Şimdi Ara

PlayVision MK802 II Android 4.0 Mini PC ***ANA KONU*** (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
151
Cevap
11
Favori
25.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: oguzkayadibi

quote:

Orijinalden alıntı: madcom

quote:

Orijinalden alıntı: oguzkayadibi

"Kaliteli bir çoklayıcı alıp kullanan arkadaşları görmüştüm forumda.Fakat 3,5"lik hddlerde ayrıyetten güç beslemesi yapmalısınız."

3,5 lik hddlerde ayrıyeten güç beslemesini nasıl yapacağız ? bende seaget 2tb hdd var. ayrıca bir adaptörü var prize giren. o yeterlimidir.
    birde alan arkadaşlar yanına airmouse kumanda almış mı, aldıysa hangisinden aldı yazabilirler mi ?
    atıl halde duran bir kablosuz mouse'm yok.
    içinde android var. bu durumda android oyunlarda oynanabiliyor demektir. bunun için air mouse kumanda olursa daha kullanışlı olur diye düşündüm.

birde 3D film oynatıyor değil mi ? benim için 3D özelliğide çok önemli. evdeki televizyonum 3D HALF SBS'ye kadar destekliyor.

edit: DTS ses formatını resteklediğini söylemişsiniz ama ürün özelliklerini okuduğum sitede ses özellikleri kısmında DTS yazmıyor ?

Harddisk'in kendi adaptörü varsa yeterli hocam. Denemesini yapmıştım. 2 TB gayet güzel çalışıyor.

Ben şuan normal kablosuz mouse kullanıyorum. Air mouse olsa kullanım açısından daha güzel olur.

Bazı oyunlar sadece dokunmatik ekranı destekliyor. Bu oyunları açsa dahi oynayamıyorsunuz. Fakat yeni çıkan oyunları yavaş yavaş çok kontrol seçenekli yapıyorlar. Geçen store'dan bir oyun indirdim. ATV tipi bir araba ile adada geçiyor. Mouse tuşlarını sağ ve sol olarak atadım. Çok güzel oynanıyor mesela. Grafikleri de çok güzel bir oyun.

3D olayını hiç denemedim.

Üzerindeki default gelen player dahi DTS yi çözüyor. Strore'dan daha güzellerini indirebiliyorsunuz.

DTS problemi tamamdır :) çözüyor diyorsun. birde 3D hakkında yorum yapacak arkadaşlarımız olsa ?
    sitesindeki video özelliklerinde ;

"Grafikişlemci

2D/ 3D/ OpenGL ES2.0(AMD Z430)/ OpenVG1.1(AMD Z160)@27M Tri/sec"

yazıyor. arada 3D geçiyor. yani 3D filmleride desteklediği anlamına gelir mi ?

3d filimleri çözer ama 2d mi yoksa 3d mi verir orası meçhul. aslında senin deneme şansın yok mu? bi denesen süper olur malum herkesde 3d yok

• quote:

Orijinalden alıntı: qeep

quote:

Orijinalden alıntı: Abaykal

quote:

Orijinalden alıntı: CrazyHunter81

quote:

Orijinalden alıntı: serkan07

Arkadaşlar Yaklaşık bir haftadır mk802 II kullanıyorum. Aslında çok güzel bir cihaz. Benim basit tv smart tv gibi oldu. Harici 1080p filmleri ve hemen hemen tüm filmleri sorunsuzca izleyebiliyorum. Ancak çözemediğim iki sorun var. Birincisi internete bağlandı yazıyor sinyal gücü mükemmel görünüyor ancak internete giremiyorum. Bazen wifi ikonu mavi renge dönüyor o zaman sorunsuzca bağlanabiliyorum. ikinci sorunum ext klavyeyi bir türlü türkçe yapamadım. Konuyla ilgisi ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Hocam o sağ alt köşedeki wifi ikonun mavi olması lazım. Mavi değil ise çekmiyodur wireless. Modemin uzakta veya mk802 biraz kuytuda kalıyor ise çekim gücü düşük kalıyordur.

Klavye için GoogleStore'dan SwiftKey isimli klavye programını tavsiye ederim. Benim HTC'de de bunu kullanıyorum. Kurulum esnasında dil ayarlarından Türkçeyi seçtin mi tamamdır. Klavye çıktığında türkçe karakterler direkt gözükmüyor. Ama mesela "O" harfine basılı tuttuğunda "Ö" harfi hemen çıkıyor. İhtiyacını fazlası ile görür.

Bu GoogleStore süper bir şey yavvv....

Selamlar..
    Benim cihaz da bugün geldi ama menüyü bir türlü türkçe yapamadım. Var mi yardım edecek?

Ana ekranda en alttaki toolbarda üstüste 3 nokta olan imgeye tıklayın ve açılan 3 başlıklı menüden 3.cü olan 'sistem ayarları'ni seçin. Gelen ekranda sol tarafta bulunan menüden en alttan 6. sırada olan ve simgesi 'A' olan imgeyi seçin. Açılan sağ taraftaki menüden en üstteki seçeneği tıklayın ve 'Türkçe'yi bulup tik koyun. Şu an hangi dilde olduğunu bilmediğimden biraz işaret diliyle anlatmaya çalıştım kusura bakmayın.

Saolasın müdür.. zor da olsa ne demek istediğini anladım, yani çözdüm ızdırabını..
    eyvallah tskler..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: qeep

quote:

quote:

quote:

Arkadaşlar Yaklaşık bir haftadır mk802 II kullanıyorum. Aslında çok güzel bir cihaz. Benim basit tv smart tv gibi oldu. Harici 1080p filmleri ve hemen hemen tüm filmleri sorunsuzca izleyebiliyorum. Ancak çözemediğim iki sorun var. Birincisi internete bağlandı yazıyor sinyal gücü mükemmel görünüyor ancak internete giremiyorum. Bazen wifi ikonu mavi renge dönüyor o zaman sorunsuzca bağlanabiliyorum. ikinci sorunum ext klavyeyi bir türlü türkçe yapamadım. Konuyla ilgisi ve bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Hocam o sağ alt köşedeki wifi ikonun mavi olması lazım. Mavi değil ise çekmiyodur wireless. Modemin uzakta veya mk802 biraz kuytuda kalıyor ise çekim gücü düşük kalıyordur.

Klavye için GoogleStore'dan SwiftKey isimli klavye programını tavsiye ederim. Benim HTC'de de bunu kullanıyorum. Kurulum esnasında dil ayarlarından Türkçeyi seçtin mi tamamdır. Klavye çıktığında türkçe karakterler direkt gözükmüyor. Ama mesela "O" harfine basılı tuttuğunda "Ö" harfi hemen çıkıyor. İhtiyacını fazlası ile görür.

Selamlar..
    Benim cihaz da bugün geldi ama menüyü bir türlü türkçe yapamadım. Var mi yardım edecek?

Ana ekranda en alttaki toolbarda üstüste 3 nokta olan imgeye tıklayın ve açılan 3 başlıklı menüden 3.cü olan 'sistem ayarları'ni seçin. Gelen ekranda sol tarafta bulunan menüden en alttan 6. sırada olan ve simgesi 'A' olan imgeyi seçin. Açılan sağ taraftaki menüden en üstteki seçeneği tıklayın ve 'Türkçe'yi bulup tik koyun. Şu an hangi dilde olduğunu bilmediğimden biraz işaret diliyle anlatmaya çalıştım kusura bakmayın.

Saolasın müdür.. zor da olsa ne demek istediğini anladım, yani çözdüm ızdırabını..
    eyvallah tskler..

Yardımcı olabildiysem ne güzel.

Dün bi arkadaşım jest yapıp hediye Microsoft Wireless 800 Desktop kablosuz klavye-mouse seti almış. Güzel kaliteli bir ürün fakat klavye ile ilgili bazı uyumsuzluklar var. (mesela yanlış yazılan bir şeyi silmek istediğimde 'backspace' tuşu bazı programlarda çalışıyor bazılarında çalışmıyor.) Bunu tam olarak uyumlaştırmak ya da istediğimiz tuşa istediğimiz görevi atayabilecek bir yol var mıdır ki?

• quote:

quote:

Bu gün modemi resetlediğimde farkettim. Wireless ikonu var fakat içi beyaz ise modem ile bağlantı var fakat modemin internet bağlantısı yok anlamına geliyor.

İçi ne zaman mavi olursa internet bağlantısı sağlanmış oluyor.

• mk802 ile mk802 II arasında fark nedir ?
    mk802 siparis ettim kotumu yaptık ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: SiyahKırmızı26

mk802 ile mk802 II arasında fark nedir ?
    mk802 siparis ettim kotumu yaptık ?

PlayVision MK802 II Android 4.0 Mini PC ***ANA KONU***

Ayrıca Wifi için özel anten, HDMI devre koruyucu gibi donanımsal eklemeler var. Bence imkan varsa MK802 II daha iyi olur.
  • Ürün yeni geldi Tv'ye bağladım. Wifi bağlantı da kurdum. Fakat elektiriği yani gücü nereden alacak cihaz? Benim tv'de bir usb girişi var, oraya bağladım gücü oradan alsın diye...Ama cihaz video ya da normal web sayfası açarken otomotik kapanıyor. TV'deki usb girişinden sadece foto görüntüleyebiliyorum, acaba güç yetersiz gelmiş olabilir mi? Ne önerirsiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: quasi522

Ürün yeni geldi Tv'ye bağladım. Wifi bağlantı da kurdum. Fakat elektiriği yani gücü nereden alacak cihaz? Benim tv'de bir usb girişi var, oraya bağladım gücü oradan alsın diye...Ama cihaz video ya da normal web sayfası açarken otomotik kapanıyor. TV'deki usb girişinden sadece foto görüntüleyebiliyorum, acaba güç yetersiz gelmiş olabilir mi? Ne önerirsiniz?

TV nin kaç usb si var? harddisk için tavsiye edilen usb ye bağladığında çalışması lazım. Eğer böyle bir şey yoksa tv nin usb gücü yetersiz olabilir. Harici usb adaptör kullanman gerekebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: conistr

quote:

Ürün yeni geldi Tv'ye bağladım. Wifi bağlantı da kurdum. Fakat elektiriği yani gücü nereden alacak cihaz? Benim tv'de bir usb girişi var, oraya bağladım gücü oradan alsın diye...Ama cihaz video ya da normal web sayfası açarken otomotik kapanıyor. TV'deki usb girişinden sadece foto görüntüleyebiliyorum, acaba güç yetersiz gelmiş olabilir mi? Ne önerirsiniz?

TV nin kaç usb si var? harddisk için tavsiye edilen usb ye bağladığında çalışması lazım. Eğer böyle bir şey yoksa tv nin usb gücü yetersiz olabilir. Harici usb adaptör kullanman gerekebilir.

Teşekkürler. Bu usb adaptör, bir tarafı usb giriş diğer tarafı fiş şeklinde olan cihaz mı?Nasıl bir şey acaba?

• quote:

quote:

quote:

Teşekkürler. Bu usb adaptör, bir tarafı usb giriş diğer tarafı fiş şeklinde olan cihaz mı?Nasıl bir şey acaba?

aynen zaten her yerde bulursun hatta htc, iphone gibi telefon kullanıyorsan bunların adaptörleri bile iş yapar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

aynen zaten her yerde bulursun hatta htc, iphone gibi telefon kullanıyorsan bunların adaptörleri bile iş yapar.

cihazın 2 amper olması gerektiği yazılmış pek çok yerde. ben 1 amper ile denedim, mavi ışığı daha TVye bağlamadan veriyor ama TVye herhangi bir görüntü vermiyor.

• quote:

TV'deki usb girişinden sadece foto görüntüleyebiliyorsanız çok büyük ihtimal ile TV nin USB si 2.0 değildir. Dolayısı ile gücü yetmeyecektir.

Benim HTC nin USB adaptörü 1 amper ve cihazı çalıştırmaya yetiyor. Fakat hard disk takınca bazen disk duruyor.

Bir de en önemli nokta MK802 ile gelen USB kablosunu kullanın. Bazı USB kablolar ince olduğu için yeterli amperi taşıyamıyor.

• quote:

quote:

TV'deki usb girişinden sadece foto görüntüleyebiliyorsanız çok büyük ihtimal ile TV nin USB si 2.0 değildir. Dolayısı ile gücü yetmeyecektir.

Benim HTC nin USB adaptörü 1 amper ve cihazı çalıştırmaya yetiyor. Fakat hard disk takınca bazen disk duruyor.

Bir de en önemli nokta MK802 ile gelen USB kablosunu kullanın. Bazı USB kablolar ince olduğu için yeterli amperi taşıyamıyor.

Nokia 603 tlf şarj cihazını bağladım, gücü şimdi oradan alıyor sorun yok. Teşekkürler. Ama bu seferde sorun wifi bağlantı! Başka bir odadaki modemim aracılığıyla bağlanıyorum ama bağlantı oldukça yavaş. Kablosuz maus ve klavye seti var onu bağladım cihaza, acaba sinyaller birbirlerini engelliyor olabir mi?

• başka bir LCD TV ve monitörde denedim. sorunsuz. ayrıca Huawei Ideos X5 ve Samsung Galaxy S3'ün 1 amperlik şarj aletleri de cihaza yeterli geldi. Benim TVde niye görüntü vermediğini araştırıyorum. Toshiba 42C3000PG.
  • Arkadaşlar, DLNA üzerine baya bir uğraştım. En sonunda MK802 II yi kullanarak bilgisayarımdaki video, müzik ve resim klasörlerime erişebildim.

Kısaca yaptığım ayarlardan bahsedeyim. Öncelikle PC deki ayarlardan bahsedeyim. İşletim sistemi olarak Windows7 32 bit yüklü. Network ayarlarından öncelikle aşağıdaki resimde bulunan Gelişmiş Paylaşım Ayarlarını seçiyoruz.

Daha sonra açılan Gelişmiş Paylaşım Ayarları sayfasındaki mümkün mertebe bütün izinleri verelim. Özellikle en altlarda bulunan şifresiz erişimi aktive edelim. Tabi kablosuz ağınızı komşular ile paylaşmıyorsanız. Yoksa güvenlik zafiyeti oluşmasın. Özellikle işaretli olan linkli Medya Akışı ekranı açalım.

Medya akışı ekranında bulunan aygıtlara izin verelim.

Modeminizde UpNp ile ilgili izin verilmesi gereken bir sekme varmı diye kontrol edin. MK802 II ye ilk zamanlar BubbleUPnP programını kurmuştum. Biraz ayarlarını yapmak zor oldu. Daha sonra MK802 yi root yapınca bu program çalışmamaya başladı. En son UPnPlay programını kurdum. Çok güzel çalışıyor ve basit bir program. Cep telefonunada kurdum. Gayet başarılı çalışıyor. Linkinide aşağıda vereyim.

Daha sonra mk802 yi nasıl ROOT yaptığım ile ilgili birşeyler yazmaya çalışacağım.

https://play.google.com/store/apps/details?id=cx.hoohol.silanoid&feature=also_installed#?t=W10.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CrazyHunter81 -- 28 Kasım 2012; 1:51:04 >

• Birileride şu usbden joystick ve klavye ile oyun problemini çözerse çok iyi olacak. Bende usbjoystick center çalışmadı. G sensör oyunlarını oynayamıyoruz hala. Temple run oynacaz kaldık öyle.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lgf700b

Birileride şu usbden joystick ve klavye ile oyun problemini çözerse çok iyi olacak. Bende usbjoystick center çalışmadı. G sensör oyunlarını oynayamıyoruz hala. Temple run oynacaz kaldık öyle.

Bende logitech kablosuz gamepad var. Gamepad destekleyen oyunlarda kullanıyorum.

Aşağıdaki linkli dosyayı indir PCye. MK802'yi OTG portundan PC ye bağladığında internal hafızaya erişebilirsin ve istediğin bir klasöre kaydedebilirsin.

Daha sonra Google store'dan RooT Brower isimli programı kur ve aşağıdaki link li dosyanın içinden çıkan

android.hardware.usb.accessory.xml
    android.hardware.usb.host.xml

dosyalarını Root Explorer programını kullanarak /system/etc/permissions klasörünün altına kopyala.

com.android.future.usb.accessory.jar dosyasını /system/framework altına kopyala. MK802'yi kapatıp açtığın zaman işlemin tamam olması lazım.

http://poke64738.iphpbb3.com/forum/download/file.php?nxu=26454250nx52440&id=88

Söylemiş olduğunuz Temple run oyunu touch pad ekranlı telefon veya tabletler için yapılmış. Yani ister keyboard ister joystick olsun işe yaramaz.

Fakat büyük ihtimal ile droidmote programı iş görür. Bende bunun üzerine araştırıyprum şuan. Başarılı olursam nasıl yapıldığını burada anlatırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: caprice

quote:

Orijinalden alıntı: Free WiLL

şu an için tek sıkıntım root işlemini nasıl yapabileceğim dns sıkıntı çıkarıyor ve değiştirecek bölümü bulamadım gelişmiş sekmesinde de bulamadım

ürünü root checker ile kontrol et rootlu olması gerekiyor,linkteki programı yükle

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.joeykrim.rootcheck&feature=search_result

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.noshufou.android.su&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwyLDEsImNvbS5ub3NodWZvdS5hbmRyb2lkLnN1Il0.

DNS leri modem üzerinden değiştirin her cihaza ayrı ayrı dns girmeye uğraşmayın

@caprice arkadaşa çok teşekkürler.

Bizim cihazlar zaten root'lu imiş...:)

• TV GO app 'deki canli tv.lerin görüntü kalitesi nasil acaba? Canli tv'leri cep telefonunu hdmi ile tv'ye baglayip seyrediyorum bazen ama görüntü kalitesi baya düsük oluyor.
  • Alet elime ulaştı.
    Wifi de sorun var. kimlik doğrulama sorunu yazıyor. wifi bağlanmıyor.
    airties rt 216 modem. Diğer tümaletler bağlanıyorbu bağlanmıyor malesef.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.