Şimdi Ara

Playstore'a koyulan uygulamanın vergisi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
942
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamlar, bu vergi nasıl işliyor? Playstore'a reklam içeren ama ücretsiz bir oyun koyduk, vergisini devlete nasıl ödeyeceğiz?

ayda 100 200 300 getiren uygulamalar için de şirket açıp vergi mi ödenmeli? arkadaşım için soruyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iron maiden iscisi -- 1 Şubat 2019; 19:13:16 >

• Para kazanmaya başladın ama tek sorunun devlete vergisini nasıl ödeyeceğin öyle mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: emrah871

Para kazanmaya başladın ama tek sorunun devlete vergisini nasıl ödeyeceğin öyle mi?
    Evet, yazılımcıyım para kazanmaya başladım ve vergisini ödemek istiyorum durum böyle olmasa ne diye konu açayım?
  • Yeterince kazaninca onlar sana ulasiyorlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mephalay

Yeterince kazaninca onlar sana ulasiyorlar.
    Hocam o durumda vergi kacakcısı oluyorsun. Onceden kazandıkların için.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iron maiden iscisi

Evet, yazılımcıyım para kazanmaya başladım ve vergisini ödemek istiyorum durum böyle olmasa ne diye konu açayım?

Alıntıları Göster
    Peki öyle olsun.Ciddi anlamda para kazandığını düşünüyorsan, vergi vermeye bu kadar meraklıysan, yazılımcıyım diyebiliyorsan gidersin bir muhasebeci ile konuşursun.Bu forumda kimse sana net bir şey söyleyemez.Vergi vermen için öncelikle şirket kurup, vergi mükellefi olmalısın ve kazancını faturalandırman gerekir.Vergi cezasına çarptırılmaktan bu kadar korkuyorsan dediğim gibi git en yakın bir muhasebeci ile konuş..

• quote:

Orijinalden alıntı: emrah871

Peki öyle olsun.Ciddi anlamda para kazandığını düşünüyorsan, vergi vermeye bu kadar meraklıysan, yazılımcıyım diyebiliyorsan gidersin bir muhasebeci ile konuşursun.Bu forumda kimse sana net bir şey söyleyemez.Vergi vermen için öncelikle şirket kurup, vergi mükellefi olmalısın ve kazancını faturalandırman gerekir.Vergi cezasına çarptırılmaktan bu kadar korkuyorsan dediğim gibi git en yakın bir muhasebeci ile konuş..

Alıntıları Göster
    Yok hocam ayda 200 300 için soruyorum bunun için şirket açılmaz herhalde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iron maiden iscisi -- 1 Şubat 2019; 19:19:19 >

• quote:

Orijinalden alıntı: iron maiden iscisi

Yok hocam ayda 200 300 için soruyorum bunun için şirket açılmaz herhalde?

Alıntıları Göster
    200-300 liranın kimse hesabını sormaz.Çok ciddi para kazanırsan belki takibe girer sende açıklamasını yaparsın.Kimse sana bunun için ceza kesmez.Sonuçta sen bu ülkede faturasız mal alıp satmıyorsun.
  • Emrah'ın yazdıklarına aynen katılıyorum. Yıllık kazanç belli bir limiti geçmedikçe vergiyle faturayla falan uğraşmıyorsun, 4 basamaklı bir sayı idi o limit şimdi tam hatırlamıyorum, 8000 falan olabilir.
    Bir de, böyle soran çok var, ama "ben yaptım, sonra şöyle şöyle şeyler başıma geldi" diye gelip izah eden hiç kimse yok. Yani belli ki kimse para kazanamıyor playstore'dan falan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu dışında konusu vardı geçenlerde yıllardır googleplayden gelir elde edenlere daha yeni yeni ulaşılıyor ve cezalarla varını yoğunu alıyorlar beyler haberiniz olsun.Google nasıl olsa kesintileri yapıyor diye düşünmeyin google vergi kesintisi de yapıyordur ama o kendi elde ettiği gelirin vergisi.Siz de bir gelir elde ediyorsanız mutlaka vergi veremelisiniz.Maliye size henüz ulaşmadıysa hemen gidip başvurun bence.
  • Çok saçma bir uygulama bence. Uygulama yapanlara belli bir limite kadar serbest olmalıydı. Sanki yapılan her uygulama kesin para kazandıracakmış gibi şahıs şirketi açılması isteniyor. Boşuna kodlamayla ilgili kamu reklamları yapmasınlar. Zaten itch.io ile bile oyun satamıyoruz. Malum paypal yasak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PixCave -- 3 Şubat 2019; 1:0:19 >
  • reklam geliri başka, satış yapmak başka. Soru reklam geliri üzerine idi, öyle cevap verdim. Satış yapmaya kalkarsan şirket açman lazım, 1 tl satış yapsan bile. Ama TR içine satış yapmazsan ve gelirin ayda 200-300 tl'yi geçemezse sorun olmaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • başkan bizim memlekette vergi işleri bi şekil halloluyor. Af geliyor vırt geliyor,zırt geliyor. Sen kazan da gerisi kolay yani.
    Berat Bey(Bakan) halleder o kısmı
  • omrdrl53 O kullanıcısına yanıt
    O aflar bize gelmiyor yanlız

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.