Şimdi Ara

Playstation MOVE Ana Konu (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.939
Cevap
9
Favori
163.266
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: pisnick

Muhtemelen ben 4 Move alırım, hanımla karşılıklı dövüşebilmek için
    Hanıma bir türlü PS3 sevdirip oynatamamıştım. Wii tarzında kontrollerin olması PS3 e alışmasını sağlayacaktır.

Yakında wiifit gibi birşeyde çıkar mı acaba

Azizim her evli/evlenecek çiftiin hayali herhalde.
    Nişanlıma gösterdim bu olayı, dövüş videosunuda.. Aaaa alalım dedi. Birbirimize bağırınca açar burda döveriz kendimizi dedi

bende OK dedim

Şaka bi yane ben 2 move 1 sub controller alıcam. Eğer 2 move fiyatı 1 dualshock 3 fiyatına denk gelirse walla da billada 4 move alabilirim :)Nolcak. 1 oyun masrafından kızarız extra 2 move için. Ama oyunlarda 2 kişi 4 move ile oynamak paha biçilemez olabilir

Ama yinede ilk etapta 2 MOVE 1 Sub controller.

• quote:

Orijinalden alıntı: Turquia
    Hayır. Oynanabiliniyo. Zaten senin yolladığın linktede diyor ya, TÜM PS Move destekli oyunlar tek bir tane Move ile oynanabilinicek diye... Oyuncunun 2 MOVE umu yoksa 1 MOVE umu var, ona göre kontrol etme şekli değişiyor.

Ok yay oyununda ikinci move, sadece ok cıkartmaya yarıyo. belki onu move sub controllerda tuslarlada yapılır mesela.

Kendin attıgın o ingilizce yazıda yazan bu...
    Kendi attıgın mesajları okumanı tavsiye ederim

Onu okudum ama o adamın dedigi "oynanabilir". GDC de gösterdikleri şekilde oynamaktan bahsediyorum. Yani move ile ekranda oyun içi item neyse o şekilde görebiliyorsun mesela. Ha tutar 2. şeyi sub-controller la yaptırır o başka birşey. Yayı tutma gibi.
    Ama o ok yada arena olayında tek kontrolle nasıl oynatacak ? Kalkanı birşeyle kontrol etmen şart, yada dövüşte sol yumruk için yine şart.
    Illaki en kötü sub-controller ı almak gerekiyor. Setin içinde olması gerektiğini düşünüyorum bu durumda

• quote:

Orijinalden alıntı: Drizzt_tr

quote:

Hayır. Oynanabiliniyo. Zaten senin yolladığın linktede diyor ya, TÜM PS Move destekli oyunlar tek bir tane Move ile oynanabilinicek diye... Oyuncunun 2 MOVE umu yoksa 1 MOVE umu var, ona göre kontrol etme şekli değişiyor.

Ok yay oyununda ikinci move, sadece ok cıkartmaya yarıyo. belki onu move sub controllerda tuslarlada yapılır mesela.

Kendin attıgın o ingilizce yazıda yazan bu...
    Kendi attıgın mesajları okumanı tavsiye ederim

Onu okudum ama o adamın dedigi "oynanabilir". GDC de gösterdikleri şekilde oynamaktan bahsediyorum. Yani move ile ekranda oyun içi item neyse o şekilde görebiliyorsun mesela. Ha tutar 2. şeyi sub-controller la yaptırır o başka birşey. Yayı tutma gibi.
    Ama o ok yada arena olayında tek kontrolle nasıl oynatacak ? Kalkanı birşeyle kontrol etmen şart, yada dövüşte sol yumruk için yine şart.
    Illaki en kötü sub-controller ı almak gerekiyor. Setin içinde olması gerektiğini düşünüyorum bu durumda

İşte adamlar oyun tarzını controllera göre değiştiriyor.
    Tek MOVE u olan belki sadece kılıç kullanıcaki kalnakı ise sadece subcontroller üstündeki tuşlarla kullanılıcak.

Yani yine subcontrollera gerek yok. Zaten subcontroller ın herhangi bir motion controller ozelliği yok diye biliyorum. O sadece Dualshock 3 un ikiye kesilmişi. Sol elinde Dualshock 3 ile oynarken agır gelebilir diyenlere daha portatif bi cozum gibi duruyor

• umarım LucasArts da kullanır bunu star wars force unleashed 2 de harika gider (PS sanki wii leşmiş biraz)
  • Bunun adı PS3 için devrimdir... Sports Champions'u da beğendim...
  • fps oyunları için wiimote ile fps oynamak dualshock3ten daha iskencedir alışmak cok zordur Onun için bu move un daha çok mecra oyunlarına ağırlık vermesi lazım diye düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: AGueROo

fps oyunları için wiimote ile fps oynamak dualshock3ten daha iskencedir alışmak cok zordur Onun için bu move un daha çok mecra oyunlarına ağırlık vermesi lazım diye düşünüyorum

Wiimote tan çok daha farklı bi alet ama bu PS Move, Konsept aynı olsada, farklılıklar fazla. SOCOM 4 oynayanlar şahsen beğenmişler, ama tabi zaman göstericek. Onlar beğend diye bizimde beğenicek halimiz yok.

Tek sorun MOVE ile saatlerce FPS oynayamayız. Kol mol kalmaz :) devamlı havada.
  • bence güzel birşey hem wii oyunları artık ps3 içinde çıkacakmış.mesala ea sports active 2.0 ps3 içinde geliştiriliyor(xbox için geliştirilmiyor)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colibra34 -- 11 Mart 2010; 19:03:57 >
  • Wiimote ile Metroid Prime çok güzel oynanıyor. En iyi FPS de ilk 3 e girer benim için

Wiimote dan çok farklı degil, neogafta yapmışlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Drizzt_tr

Wiimote ile Metroid Prime çok güzel oynanıyor. En iyi FPS de ilk 3 e girer benim için

Wiimote dan çok farklı degil, neogafta yapmışlar

/>

Farklılıkar var aslında.
    Wiimote da soldaki controller de motion controller, fakat PS3de subcontroller da motion controller özelliği yok. PS3 de sadece MOVE motion control destekliyor.

Onun dışında Wii infrared ile sanıyorsam, PS3unku daha hızlı ve duyarlı bir motion capture destegi var. PS Eye sagolsun. teknoloji olarak PS Move ile Wii remotu u karşılaştırmamak lazım. Çok farlı iki sistem. Tabi bence bira geç kalındı. Bu sistemin en azından bi geçen sene çıkması lazım dı.

Onun dışında tabi konsept aynı gibi. Sağdaki ile nişan al falan filan, solda ki ilede hareket et.

Bu arada EA Sports 'un çıkaracağı oyun süper olucak gerçekten.

• Wii'den esinlenerek yapılmış,ama çok güzel olduğu gerçeğini değiştirmiyor bu. Ps3 grafiklerinde Wii kontrollerinde çok iyi şeyler çıkabilir ortaya..Natal ise tam bir kapalı kutu,eğer Microsoft özelliklerini açıkladığı şekilde piyasaya çıkarırsa ne Wii ne de PsMove,Natal'ın karşısında duramaz..
  • Çıkış tarihi ne zaman? Uygun fiyata paket halinde çıkarsa kesin alacağım ama ilk zamanlar oyunlar konusunda hayal kırıklığına uğrayabiliriz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

Çıkış tarihi ne zaman? Uygun fiyata paket halinde çıkarsa kesin alacağım ama ilk zamanlar oyunlar konusunda hayal kırıklığına uğrayabiliriz...

tam belli değil
    Sonbahar dan önce değil yalnız. Tahminim kasım.
  • Çok hoşuma gitti çıktığı zaman alacağım
  • Wii'yi birebir kopyalaacaklarına biraz yaratıcı davranıp yeni bir şeyler sunsalardı keşke...Ama alıp,denemek,kullanmak lazım
  • Oynanan oyunlara hiç dikkat etmiyorsunuz. Dizayn olarak benziyor o kadar.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Büyük İskender

Çıkış tarihi ne zaman? Uygun fiyata paket halinde çıkarsa kesin alacağım ama ilk zamanlar oyunlar konusunda hayal kırıklığına uğrayabiliriz...

tam belli değil
    Sonbahar dan önce değil yalnız. Tahminim kasım.

Çok geç yahu. Demek ki seneye bu zamanlar iyice yaygınlaşacak...
  • Çıkış tarihi yılbaşı arifesinde olucak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafer1857

quote:

Orijinalden alıntı: FIR_Lama

quote:

Orijinalden alıntı: Fenerbahçe SK

Bu alette feci Star Wars oynanır :)

hem de nasıl oynanıyor bir bilsen :) force unleashed'i wii de oynayın anlarsınız...

bu arada sony 100 dolara wii satıyor diyen bi mesaj vardı... wii zaten 150-200 dolar :) eğer wii'yi aşamazsa bence değmez... ben ps3üme alırmıyım bu aletten? denemeden almam... önce bi demoları gelsin mağzalara, denerim, wii'yi aşmışsa alırım, aynı şey için almam çünkü zaten wii'de var...

edit: ekleme: bu arada playstation'da da yakında görürüz wiideki gibi her oyun öncesi bilekliği bileğinize geçirin, etarfınızda yer açın, vazo-avize indirmeyin diye uyarılar :)) ayrıca TV'nin altı üstü eşya dolacak resmen... yakında kamera yada sensorbar entegreli TV'ler görürsem şaşırmam...

1. En kötü ihtimalle 100 dolara wii dedim yani Wii nin yaptıklarından daha fazlasını yapacağına rağmen demek istedim.
    2. Tr de 150 -200 dolara garantili wii bulamazsın.Onu geçiceksin.
    3. Hadi buldun diyelim en kötü ihtimalle aradaki fark %50.Miktar küçük olmasa büyük farkı anlarsın.
    4. Şunu desen anlarım.Wii de gırla oyun var ,özel oyunları var Mario falan filan ama görünen o ki Wii nin siteminden birkaç gömlek üstün. Oyun çeşitliliği dışında artı bir yan göremiyorum.
    5. Sende Wii varsa almanı gerektirecek çok büyük bir fark yaratmayabilir ama sadece ps3 ü olan biri için bu fiyata wii den daha fazlasını sağlıyacak olması benim için başarıdır.Bu ilk mesajda da yazdım tabi ki beklemeyi gerektirecek bir durum.

hocam türkiyede 200 dolara wii yok da 100 dolara playstation move satılır mı? konuşulan fiyatlar amerika fiyatları ve wii amerikada promosyonsuz 200 dolar... hatırlatırım türkiyede sadece wiiremote 100 dolardan satılıyor :)
    önce de dediğim gibi birinci elden ikisini de deneyip ona göre kararımı da eklerim buraya... ama şuan için görünen özel bir durum olmadıkça ihtiyaç duymayacağım... ama move'a özel bir GOW çıkarsa hiç affetmem :)) eğer wiideki motion plus'sız kontroller tipinde olursa oyunlar yine almayı düşünmem... wii remote sahipleri bilir, motion plus olmadan birebir hareket algılaması ve oyunda uygulaması yoktu... bu tamamen yapılacak oyunlara ve move'un çalışma sistemine bağlı... ben "FPS Wii'de oynanır" görüşünde biriyim... bir elde mantar, diğer elde hedef alma gerçekten klavye-mouse'a göre daha aktif ve eğlenceli bir sistem... move'da da bu güzelliği korurlarsa killzone, mag, ve mw2 için de alınabilir ama :)
    100 dolara yarım bir move alacağıma 200 dolara wii alınır mı? alınır... move'un 2. parçası, bazı oyunlar için 2. ışıklı parça derken resmen wii fiyatına çıkar... ya daha akılcı bir fiyat politikası, yada üstün bir oyun tepkisi lazım move için...
    bunları anca ürün geldiğinde, ingiltere fiyatının ne olacağına göre bilebileceğiz, şimdiden saçma tartışmalara gerek yok...

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: siyahbalik

merak ettiğim noktalardan biri de şu: Acaba her oyunda MOVE desteği olacak mı, yoksa özel oyunlar mı olacak? Geçmişe dönük oyunlarla (misal MW2) oynayabilecekmiyiz?

MW2 gibi oyunlara PATCH gelmesi lazım. Infinity Ward'ın bence oyle bir olaya girecegini zannetmiyorum.
    Call of Duty 4 den sonra titresimli controller geldi, ona bile patch yapmadılar, MOVE icin patch yapacaklarını zannetmem.

Fakat ileride gelirdir mutlaka. Aslında oyuna MOVE entegre etmek cok zor bisey degil..

FPS oyunlarında PS Move, FragFx tarzı controller gibi calısacaktır. Mouse yerine MOVE olucak. Aslında SONY belkide yapımcılara ihtiyac olmadan bu ozelligi tum FPSlere getirir. Onu bilemeyiz.

hocam wii'de fps oynadıysan move entegre etmenin aslında ne kadar zor olduğunu fark edebilirsin... pc, xbox, ps gibi platformlarda silahlar sabit durur, kafa döner... bu yüzden silahın tamamını modellemeye, pozisyona göre animasyon yapmaya yada duruşunu hesaplamaya, gerek duymazsın... ama wii'de her mouse hareketi(ekranda gösterilen nokta hareketi) ekranı döndürmez, silahı oynatır... yani sürekli silah ekran ortasına bakmaz, silah sürekli hareketlidir... işte bu noktada oyunun mevcut yapısına göre move'a uygun hale getirilmesi zor yada kolay olacaktır... bunu da oyunu yapanlar dışında bilmek çok zor... ama evet MW2'yi move ile oynamak istiyorum :)) FPS Wii'de oynanır yerine FPS Konsolda oynanır derim o zaman :))

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.