Şimdi Ara

Playstation'da Sorunsuz Online Oyun Oynamak için En Uygun Ayarlar Rehberi (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
267
Cevap
56
Favori
52.318
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam adresi alabilir miyim? Anayola bakan taraf değil mi sizin? Bide kaç gibi atarsınız?
  • quote:

Orijinalden alıntı: GraphGearTR

Hocam adresi alabilir miyim? Anayola bakan taraf değil mi sizin? Bide kaç gibi atarsınız?

Fazladan bi paket sigara, biraz cips kola aldım, giderken bana da uğra beraber gidelim... Bakarsın oyun filan da düşer iyi yere kapak atıcaz bu gece ooh disko disko

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rıza.BN. -- 20 Mayıs 2014; 22:34:47 >
  • 2eu5 kullanıcısına yanıt
    birden fazla cihaz için port açamazmıyız.
    ps3 ps4 vs
  • Yazıyı anlayarak dikkatli okumamıştım..
    Sakin kafaya anlayarak okuyunca şimdi konuya hakim oldum...
    İlk okuduğumda bir sürü soru kafamı kurcaladı...
    Dmz açınca ps4 için ne kadar tehlikeli olur,tehlikeli olacağı için acaba portmu açsak hatta aklıma şu geldi hem dmz hemde port açsak dedim meğersem dmz açınca port açamıyormuşuz ...
    Neyse ki şimdi konuya hakim oldum ama ne kadar tehlikeli olmasada pc olmadığı için psn hesap ile ilgili konsolu internet saldırılarına karşı artık ne olursa tehlikeye sokmuş olmuyormuyuz...Şimdi ikilemdeyim acaba port'mu açsam yoksa dmz'mi... Port açmak biraz uğraştırıyor yok tcp yok udp filan dmz iyiymiş tek haraket ile daha doğrusu tek tıkla tamam iş...pc'de zaten yapmam bunu ama ps4 için daha doğrusu genel konuşayım konsol için tehlikesi yoksa endişelenecek bir şey yoksa dmz açayım diyorum bunun ile ilgili bir açıklama yaparsanız sevinirim...

Ayrıca bir kaç tane şöyle sorum var:

Şimdi konsol ip'si için dmz açtık ama pc için dmz açmak istemiyorum bunun ayarı modemde varmı çünkü dmz aktifken port açamıyorduk diye okudum bu ikilemde ne yapacağız...
    Bir soru daha hali hazırda konsolun ip numarasını modeme direk girsek olmazmı kendi atadığı,illa değiştirmek gerekiyormu...

Konuyu açalı iki sene olmuş ama çok eski sayılmaz hala aktif ama yine de hortlatmış oldum..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lion_Army -- 24 Eylül 2014; 20:49:44 >

• DNSleri modem arayüzüne girdiğimiz IPi yazınca PSNe bağlanmıyor...

Ben de Google dns ile değiştirdim.. Bağlantı hızını etkiler mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi G.Ceylan -- 27 Eylül 2014; 15:57:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lion_Army

Yazıyı anlayarak dikkatli okumamıştım..
    Sakin kafaya anlayarak okuyunca şimdi konuya hakim oldum...
    İlk okuduğumda bir sürü soru kafamı kurcaladı...
    Dmz açınca ps4 için ne kadar tehlikeli olur,tehlikeli olacağı için acaba portmu açsak hatta aklıma şu geldi hem dmz hemde port açsak dedim meğersem dmz açınca port açamıyormuşuz ...
    Neyse ki şimdi konuya hakim oldum ama ne kadar tehlikeli olmasada pc olmadığı için psn hesap ile ilgili konsolu internet saldırılarına karşı artık ne olursa tehlikeye sokmuş olmuyormuyuz...Şimdi ikilemdeyim acaba port'mu açsam yoksa dmz'mi... Port açmak biraz uğraştırıyor yok tcp yok udp filan dmz iyiymiş tek haraket ile daha doğrusu tek tıkla tamam iş...pc'de zaten yapmam bunu ama ps4 için daha doğrusu genel konuşayım konsol için tehlikesi yoksa endişelenecek bir şey yoksa dmz açayım diyorum bunun ile ilgili bir açıklama yaparsanız sevinirim...

Ayrıca bir kaç tane şöyle sorum var:

Şimdi konsol ip'si için dmz açtık ama pc için dmz açmak istemiyorum bunun ayarı modemde varmı çünkü dmz aktifken port açamıyorduk diye okudum bu ikilemde ne yapacağız...
    Bir soru daha hali hazırda konsolun ip numarasını modeme direk girsek olmazmı kendi atadığı,illa değiştirmek gerekiyormu...

Konuyu açalı iki sene olmuş ama çok eski sayılmaz hala aktif ama yine de hortlatmış oldum..

Arkadaşla aynı problemi yaşıyorum cevap verecek yok mu???

• quote:

Orijinalden alıntı: iskender86

birden fazla cihaz için port açamazmıyız.
    ps3 ps4 vs

aynı portları aynı veya farklı ipler için maalesef açamıyoruz.
    yani açacağımız port veya portlar ilgili tek bir ip üzerine kayıtlı oluyor.
  • Merhabalar. Bu hatadan bendede vardi Yeni CD almaktan modem ve DNS ayarlarina denemedigim hic bir sey kalmamisti resmen bir it kadar cozum yolu denedim. (Tüm verilerimin silinmesi pahasina full format atmak dahil)Oysa cozum cok basitmis.Siz deferli arkadaslarimin hem sorunlarini cozmek hemde saatlerce makina basinda download ederken zaman kaybetmemeniz icin cozumu paylasmak istiyorum. Bu cozumu bu tip baska oyunlar icinde kullanabilirsiniz.

Arkadaslar, sorunu cozmek icin oncelikle baska bir mail adresi ile PSN Hesabi aciyorsunuz.Sonra Makineyede baska isimle baska bir kullanici adi aciyorsunuz.Bu yeni kullanici adiyla yeni psn hesabini iliskilendiriyorsunuz(Eskisinden cikis yapmaniz gerekecek bu durumda).
    Sonra Guncellemeler devam edip install asamasini sagliklbir sekilde gecer. Umarim bilginin herkese faydası olmustur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkmdesign

Merhabalar. Bu hatadan bendede vardi Yeni CD almaktan modem ve DNS ayarlarina denemedigim hic bir sey kalmamisti resmen bir it kadar cozum yolu denedim. (Tüm verilerimin silinmesi pahasina full format atmak dahil)Oysa cozum cok basitmis.Siz deferli arkadaslarimin hem sorunlarini cozmek hemde saatlerce makina basinda download ederken zaman kaybetmemeniz icin cozumu paylasmak istiyorum. Bu cozumu bu tip baska oyunlar icinde kullanabilirsiniz.

Arkadaslar, sorunu cozmek icin oncelikle baska bir mail adresi ile PSN Hesabi aciyorsunuz.Sonra Makineyede baska isimle baska bir kullanici adi aciyorsunuz.Bu yeni kullanici adiyla yeni psn hesabini iliskilendiriyorsunuz(Eskisinden cikis yapmaniz gerekecek bu durumda).
    Sonra Guncellemeler devam edip install asamasini sagliklbir sekilde gecer. Umarim bilginin herkese faydası olmustur.
    paylaşım için teşekkür ederim.
    PS4 için ayarları vs yaptım ahtta Ps3 içinde yaptım.
    PS3'te nat type 1 oldu fakaf PS4'te halen nat type 2.
    aslında lagsiz oynuyorum da sayılır.
    Nat type 1 için başka ne yapmam gerekir?

• quote:

Orijinalden alıntı: Barzo1905

paylaşım için teşekkür ederim.
    PS4 için ayarları vs yaptım ahtta Ps3 içinde yaptım.
    PS3'te nat type 1 oldu fakaf PS4'te halen nat type 2.
    aslında lagsiz oynuyorum da sayılır.
    Nat type 1 için başka ne yapmam gerekir?

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar değerli forum üyeleri çok forum araştırdım çok yabancı siteye baktım bir türlü başaramadım donanımhaber de artık çözmek istiyorum bu sorunu lütfen 16 mbps internet kullanıyorum bağlantım ps 3 e kablolu ama internet hızımı tam alamıyorum çünkü nat tipim 2 olduğu için en yüksek pc den cıkan hızla bağlanmam için nat tipimin 1 olması lazım bunu nasıl başarabilirim her yerde nat tipi olması için portlar felan vermişler ama 1 için hiç konu yok ben hiç port açmadıgım halde modamimden gelen direk bağlantı ile nat tipim 2 görünüyor NAT TİPİ 1 İÇİN NE YAPABİLİRİZ LÜTFEN YARDIMLARINIZI BEKLİYORUM..

• quote:

Orijinalden alıntı: drejtc

quote:

Orijinalden alıntı: .ZeuS.

quote:

modemim tp-link td-8961nd
    yeni yani geçen sene aldım demin ps3'de network testi yaptım nat type2 çıkıyor
    şimdi biri bana bu dmz'yi nerede bulacağımı söylermi.
    bu arada mw3'de bağlantım open diyor ama yinede lagdan kurtulamıyorum
    o kadar aradım menüde dmz'yle ilgili bi seçenek yok.

Modemin özelliklerine baktığımda, DMZ'yi de görebiliyorum. Google'da modemin markasını modelini ve DMZ kelimesini arattım, çıktı birşeyler. Detaylı araştırmayı sana bırakıyorum. Mutlaka vardır. İyi bak.

o dediğini denedim googlede aratmama rağmen bulamadım

Alıntıları Göster
    Yaptım ama internet bağlantısını test ederken sunucuya bağlanamıyor diyor.İnternet bağlantı durumu görüntüle dediğimde varsayılan ağ geçidinde 0.0.0.0 yazıyor.Nerde hata yapıyorum acaba

• PS4'te Nat Type 1 yapabilen yok hala sanırım.
  • Since1903 kullanıcısına yanıt
    Arkadaşlar sizlere tek çözüm sunabilirim. Fiber internet bağlantısı.

NAT 1 için Doğrudan ps4 üzerinden modem olmaksızın internet erişimi sağlamanız lazım.

NAT 2 kabul edilebilir bir değerdir. NAT 2 Arada Router olduğu ve internet e çıkışı bu şekilde yaptığınızın göstergesidir.

Bundan önce oturmuş olduğum binada fiber internet mevcuttu. Ve yine NAT 2 idi.

Şimdi oturmuş olduğum bina istanbul un merkezinde ataşehirde. Fakat ne superonline nede kablonet 30 metre yakınıma gelmesine rağmen bina önünden geçip binaya tesisat vermediği için el mahkum TTNET kullanıyorum.

Size şunu söylemek isterim ; TTNET ADSL kullanıcısı olarak istediğiniz ayarları yapın. Hiçbir hız değişikliği veya oyun içi lag hatta indirme değişikliği alamazsınız.

Fakat Fiber internet kullanmış biri olarak söylüyorum ; Fiber de hiçbir ayar yapmasanız da 25 Mbitlik tarife ile saniye başına indirme 5 MB/sn.

ADSL de ise bu maksimum 1 MB / sn dir.

Kesin çözüm sokağınızdan fiber internet servis sağlayıcısı alt yapı sağlasın diye dua etmekten başka çare kalmıyor bu ülkede...

Tüm kullanıcılara selamlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eros2999 -- 5 Kasım 2014; 21:49:33 >

• eros2999 kullanıcısına yanıt
    Bulunduğumuz yerde ttnet'e mecbur olduğumuz için nat1 hayal desene :) yine de saol.
  • Nat 1 ile nat 2 arasinda fark yok arkadaslar defalarca soylendi.

Nat 1 dogrudan modeme baglisin
    nat 2 router araciligiyle baglisin

Demektir.

Routerdan baglaniyorsan zaten nat 1 yapamazin. Yok oyle bisey. Arti gerek de yok zaten. Nat 3 olmadigi surece sorun yok demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Nat 1 ile nat 2 arasinda fark yok arkadaslar defalarca soylendi.

Nat 1 dogrudan modeme baglisin
    nat 2 router araciligiyle baglisin

Demektir.

Routerdan baglaniyorsan zaten nat 1 yapamazin. Yok oyle bisey. Arti gerek de yok zaten. Nat 3 olmadigi surece sorun yok demektir.

Üstat cahilliğime verin, benim modem direk ps4'e bağlı bir türlü nat 1 olmadı (ps3'te de aynıydı) fiber kullanıyorum, port açmayı da yaptım ancak hala aynı. Router ne ki? Ben router aracalığı ile mi bağlıyım?
  • passenger38 kullanıcısına yanıt
    Eger birden cok cikisi var (mesela 8 cikisli) ve her cihaza ayri kablo gidiyorsa o cihaz routerdir hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dante

Eger birden cok cikisi var (mesela 8 cikisli) ve her cihaza ayri kablo gidiyorsa o cihaz routerdir hocam.

Eyvallah hocam, benim bağlantı router o zaman 4 çıkışı var, tv-tivibu-ps4-pc.
  • Ben direk modem wifi sinden baglaniyorum nat 2 indirme hizida 5 6 civari oluyor normal midir ? Bu islemi yapsam artarmi acaba 16 mbit baglantim var
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: .ZeuS.

quote:

modemim tp-link td-8961nd
    yeni yani geçen sene aldım demin ps3'de network testi yaptım nat type2 çıkıyor
    şimdi biri bana bu dmz'yi nerede bulacağımı söylermi.
    bu arada mw3'de bağlantım open diyor ama yinede lagdan kurtulamıyorum
    o kadar aradım menüde dmz'yle ilgili bi seçenek yok.

Modemin özelliklerine baktığımda, DMZ'yi de görebiliyorum. Google'da modemin markasını modelini ve DMZ kelimesini arattım, çıktı birşeyler. Detaylı araştırmayı sana bırakıyorum. Mutlaka vardır. İyi bak.

o dediğini denedim googlede aratmama rağmen bulamadım

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar partyde sesli iletişimde nat type hatası alıyorum.Birlikte oyun oynayabildiğim kişilerle partye girdiğimde de veriyor bu hatayı.Party chat için açılması gereken portlar nelerdir acaba?

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.